Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Tisztelt Fórumtársaim!

Igen ritkán írok a fórumra, de rendszeres olvasója vagyok.

Tudom, hogy a G Astra pollenszűrő a kesztyűtartó mögött van, de nem tudja valaki, hogy a pollenszűrő cseréhez mekkora villáskulcsra van szükség?

Korábban volt villáskulcsom, de sikeresen elhagytam.

Továbbá az a kérdésem, hogy a pollenszűrő cserével a rendszer tisztítását is ajánlott-e elvégezni?

Tavaly nyáron csináltam utoljára, akkor már nagyon rossz szaga volt, de most ezt abszolút nem úgy érzem.

A válaszokat előre köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

így van, ha nyáron araszolsz a dugóban, vagy csak otthon alapjáraton járatod klímával a járgányt, akkor 5-10 perc múlva kapod ezt a be-ki kapcsolós jelenséget

Hát ez az,hogy én is otthon járattam alapjáraton klímával,akkor kapcsolgatott be-ki.Csak azt nem tudtam,hogy jó-e ez így.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez az,hogy én is otthon járattam alapjáraton klímával,akkor kapcsolgatott be-ki.Csak azt nem tudtam,hogy jó-e ez így.

Én tegnap délután kipróbáltam amit mondtatok, alapjáraton, belső venti 4-esen, és kb 1 percen belül elindult a hőcserélő ventije, majd kb 15 másodperc alatt lekapcsolt, majd 1 percig megint semmi, majd megint ment kb 15sec-et.....

Szerintem ez tök normális....

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap délután kipróbáltam amit mondtatok, alapjáraton, belső venti 4-esen, és kb 1 percen belül elindult a hőcserélő ventije, majd kb 15 másodperc alatt lekapcsolt, majd 1 percig megint semmi, majd megint ment kb 15sec-et.....

Szerintem ez tök normális....

Nálam is pont így megy,akkor megint megnyugodtam :huh:

Link to comment
Megosztás:

nem nagyon... ha már nincs benne gáz akkor mi azért meg szoktuk csinálni gariba. de ha müködik akkor nem.

Működik,csak szerintem a tavalyi hűtéshez képest gyengébb lett(meg valahol írták is,hogy évente kb.20% gázt veszít).Ezek szerint Opelékhez ne is vigyem,mivel működik?Májusban lesz 2 éves,te mit javasolsz,hova menjek átvizsgáltatni,töltöttséget ellenőriztetni???

Link to comment
Megosztás:

azt azért tudni kell, hogy 4 esen nem hüt jobban, mint egyesen. ugyanugy hüt és dolgozik mint kis fokozaton csak a beáramló levegő több.

sőt nyáron úgy még szarabbul is hüt, mert nincs ideje lehüteni a meleg levegőt...

Csak azért tekertem fel, hogy a hőcserélő jobban dolgozzon, mert több levegő jobban elveszi a hideget, úgymond. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Működik,csak szerintem a tavalyi hűtéshez képest gyengébb lett(meg valahol írták is,hogy évente kb.20% gázt veszít).Ezek szerint Opelékhez ne is vigyem,mivel működik?Májusban lesz 2 éves,te mit javasolsz,hova menjek átvizsgáltatni,töltöttséget ellenőriztetni???

egyenlőre várakozzál...

ilyen hidegben nem lehet klimát ellenörizni, mert a lefagyásgátló megátolja a rendes hütést...

majd tavasszal amikor a 20 fok bejön.

Link to comment
Megosztás:

Működik,csak szerintem a tavalyi hűtéshez képest gyengébb lett(meg valahol írták is,hogy évente kb.20% gázt veszít).Ezek szerint Opelékhez ne is vigyem,mivel működik?Májusban lesz 2 éves,te mit javasolsz,hova menjek átvizsgáltatni,töltöttséget ellenőriztetni???

Ha 20%-ot, akkor az gyorsan kiürülne. :huh:

Ennyire rosszul tömítetetk lennének a rendszerek? :)

Link to comment
Megosztás:

Ha 20%-ot, akkor az gyorsan kiürülne. :huh:

Ennyire rosszul tömítetetk lennének a rendszerek? :)

Hát én is néztem nagyot,de ezt írják.Mivel nem tudom hogyan kell linket betenni ide,ezért olvass bele a 830-as hozzászolásban található,klímatisztítással foglalkozó cég ajánlatába!Mindjárt az elején ott lesz a 20%...!

Link to comment
Megosztás:

Hát én is néztem nagyot,de ezt írják.Mivel nem tudom hogyan kell linket betenni ide,ezért olvass bele a 830-as hozzászolásban található,klímatisztítással foglalkozó cég ajánlatába!Mindjárt az elején ott lesz a 20%...!

Aha, így rémlik, ezt olvastam, de akkor nem tünt fel.

Akkor ha számoljuk:

0. év 100%

1. év 80%

2. év 64%

3. év 51,2%

4. év 40,96%

5. év 32,76%

6. év 26,21%

7. év 20,97%

8. év 16,77%

9. év 13,42%

10. év 10,73%

de nem tudom, hogy mekkora veszteség után müködik még, de akkor 2 év után nemnagyon szerintem, ha igaz lenne a 20%....

Na de uhuhu kolega remélem majd elmondja, hogy hány éves kocsik klimájával szokott probléma lenni.

Link to comment
Megosztás:

Aha, így rémlik, ezt olvastam, de akkor nem tünt fel.

Akkor ha számoljuk:

0. év 100%

1. év 80%

2. év 64%

3. év 51,2%

4. év 40,96%

5. év 32,76%

6. év 26,21%

7. év 20,97%

8. év 16,77%

9. év 13,42%

10. év 10,73%

de nem tudom, hogy mekkora veszteség után müködik még, de akkor 2 év után nemnagyon szerintem, ha igaz lenne a 20%....

Na de uhuhu kolega remélem majd elmondja, hogy hány éves kocsik klimájával szokott probléma lenni.

Hát ja,valahogy így alakul a gáz fogyása...,ha igaz,de lehet,hogy csak kamu az egész 20%-os dolog.Minnél többen menjenek klímát javíttatni.Várjuk meg mit mond uhuhu...
Link to comment
Megosztás:

azéer mindenhez én sem értek...

:huh:

a klima képes 1 tél alatt elvesziteni az összes gázát, ha a kötelező karbantartást nem végzi el ma tulaj.

azaz 2 hetente 5 percre be kell kapcsolni.

ugyanis a gázba van olaj ami keni a tömitéseket. ha ez elmarad akkor a tömités kiszárad, és ott elszökik a gáz.

aztán vagy igy van vagy nem. ezt autója válogatja.

szerintem 2-3 évente egy lefejtés - feltöltés nem árt, friss olajjal. de ha ez elmarad akkor sincs semmi... amig hüt, és müködik addig jó :)

Link to comment
Megosztás:

átlagban 10-15 között. van olcsóbb is, de ott ki szokták sporolni az olajat, ami úgytudom hogy elég drága...

nálunk asszem 15 és abba bennevan minden. a gáz és az olaj is.

márkaszervízben több mint 40 pénz volt az olajcsere-gáztöltés-festés-nyomáspróba

Link to comment
Megosztás:

Nálam is pont így megy,akkor megint megnyugodtam :huh:

felesleges, mert nem jó így, ne nyugodj meg...

alapjáraton egyhelyben, elindult klímánál folyamatosan kell mennie a ventillátornak..

ha félpercenként be-ki kapcsolgat, akkor az ellenállás elszakadt (már vagy 5x leírtam)..

de ti tudjátok..

Link to comment
Megosztás:

Azért ez is sántít egy picit. A ventilátor a kondenzátorban lévő nyomás alapján kapcsol. 12 bar nyomáson ki, 16 baron bekapcsol.

Az R134a hőmérséklete 12 baron 46 °C, 16 baron pedig 58 °C. Tehát amint a kondi nyomáskapcsolója eléri ezeket az értékeket, ki-be kapcsolgatja a ventit. Ez egy, 0-5 fokos hőmérséklet-környezetben simán elképzelhető, olyan gyors a kondi hőleadása.

De ugye olyan is előfordulhat, hogy kevés a hűtőközeg a rendszerben, és el sem indul a ventilátor.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez is sántít egy picit. A ventilátor a kondenzátorban lévő nyomás alapján kapcsol. 12 bar nyomáson ki, 16 baron bekapcsol.

Az R134a hőmérséklete 12 baron 46 °C, 16 baron pedig 58 °C. Tehát amint a kondi nyomáskapcsolója eléri ezeket az értékeket, ki-be kapcsolgatja a ventit. Ez egy, 0-5 fokos hőmérséklet-környezetben simán elképzelhető, olyan gyors a kondi hőleadása.

De ugye olyan is előfordulhat, hogy kevés a hűtőközeg a rendszerben, és el sem indul a ventilátor.

én itt befejezem ezt a témát :

szerintem ha bekapcsolod a klímát, akkor a ventillátor el kezd forogni, nevezzük 1-es fokozatnak,

ha nő a nyomás és nem tud így kellőképpen visszahülni, akkor pörgeti fel a 2-es fokozatot

akinél félpercenként felpörög, majd megáll, ott az 1-es fokozata az előbb említett elszakadt ellenállás miatt nem működik..

egyébként pedig mindenki azt csinál, amit akar

Link to comment
Megosztás:

én itt befejezem ezt a témát :

szerintem ha bekapcsolod a klímát, akkor a ventillátor el kezd forogni, nevezzük 1-es fokozatnak,

ha nő a nyomás és nem tud így kellőképpen visszahülni, akkor pörgeti fel a 2-es fokozatot

akinél félpercenként felpörög, majd megáll, ott az 1-es fokozata az előbb említett elszakadt ellenállás miatt nem működik..

egyébként pedig mindenki azt csinál, amit akar

Pedig új korában sem kapcsolt be kapásból, amikor bekapcsoltam a klímát....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.