Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kis_herceg

Recommended Posts

Sziasztok!

Tél óta rosszalkodik a váltóm.
Ha elveszem a gázt és hagyom grulgatni, amikor magától visszamenne kettesből egyesbe picit mintha rántana, utána meg átvált szervízüzemmódba és villog az a nyomoronc "S".
Ha keményen vezetek és fékezek, megy nyomom neki a gázt, akkor semmi ilyen baja nincs.
Megnéztem, a pálca szerint olaj van benne MAX-on. Egy éve volt olaj és szűrő is cserélve.

Mi lehet ez?

Előre is köszi a tanácsokat.

Lev :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 years later...
Köszi a segítséget, akkor nem találgatok, mint a Rekordomnál volt valaha.

Az még könnyen ment, mert nem volt benne elektromos kütyü hegyek.

Na viszem szervizbe...

Lev :shock:

sziasztok nekem is ilyen jellegü a bajom.Csak nem tudjuk ki olvasni a kodót mert csak akkor van hibajel amikor

megy a motor közben meg nem tudjuk rádugni.Ha leállitom a motort újra inditom akkor meg törli a hiba kodot.

van valami ötlet hogy lehet a váltóvezérlöt kiolvasni

Link to comment
Megosztás:

Öö... amennyire én tudom, járó motornál is ki lehet olvasni azt a hibakódot, legalábbis Calinál mindenképpen, és sztem az Omega is hasonlóképpen működik. Alapjáraton járó motornál nyugodtan széthúzhatod a diagnosztikai csatit amikor van hibakód, és már mehet is a kiolvasás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 hete vettem 1 2000-es opel omega b karavánt.az autó 96-os,4 sebességes automata váltóval szerelt.A problémám az hogy nem tom van e a váltónak nívópálcája,és nemtom hol kell olajat betölteni.A szerelő ismerősömön látszik hogy gőze nincs az egészről.A váltó néha kiugrik sebességből,le kell lassítanom"nagyon"hogy,tudja mit is kéne csinálnia,és ismét betegye vmilyen sebességbe.Létezik hogy nincs nívópálca,és az olajteknője fölött lévő csavar a betöltő,és a nivóellenőrző 1szerre?

Válaszotok előrre is köszönöm. :( ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 hete vettem 1 2000-es opel omega b karavánt.az autó 96-os,4 sebességes automata váltóval szerelt.A problémám az hogy nem tom van e a váltónak nívópálcája,és nemtom hol kell olajat betölteni.A szerelő ismerősömön látszik hogy gőze nincs az egészről.A váltó néha kiugrik sebességből,le kell lassítanom"nagyon"hogy,tudja mit is kéne csinálnia,és ismét betegye vmilyen sebességbe.Létezik hogy nincs nívópálca,és az olajteknője fölött lévő csavar a betöltő,és a nivóellenőrző 1szerre?

Válaszotok előrre is köszönöm. :( ;)

Van külön B Omi topik is, és ott le van írva minden.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy A omegám C20NE automata. A gondom az, hogy az automata váltó felfelé észrevétel nélkül simán vált nem rángat nem csinál semmi szokatlant. De amikor fékezek vissza kellene neki váltani vagy kiadni a sebességet akkor nem adja ki benne marad ha jól figyeltem meg 3.-ba marad. Nem tudom mi lehet a probléma. A jelentkezés után levettem a teknőt róla, szűrőt kiszedtem átmostam kitisztítottam visszaraktam, friss olajat kapott és utána egy két hétig jó volt de most újra csinálja. Néha még a sportfokozat lámpa is elkezd villogni és akkor csúsztatja is a kuplungot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy A omegám C20NE automata. A gondom az, hogy az automata váltó felfelé észrevétel nélkül simán vált nem rángat nem csinál semmi szokatlant. De amikor fékezek vissza kellene neki váltani vagy kiadni a sebességet akkor nem adja ki benne marad ha jól figyeltem meg 3.-ba marad. Nem tudom mi lehet a probléma. A jelentkezés után levettem a teknőt róla, szűrőt kiszedtem átmostam kitisztítottam visszaraktam, friss olajat kapott és utána egy két hétig jó volt de most újra csinálja. Néha még a sportfokozat lámpa is elkezd villogni és akkor csúsztatja is a kuplungot.

Szia!

Ha a sportfokozat lámpa elkezd villogni. akkor hibát jelez.

Úgy tudom, hogy ki lehet olvstatni a hiba okát.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Szia!

Most találtam ezt a bejegyzést és azért írnék mert nekem is egy az egyben ezek a tünetek vannak a váltómmal elmondanád hogy tudtad orvosolni?

Köszi

üdv

Kindy

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy A omegám C20NE automata. A gondom az, hogy az automata váltó felfelé észrevétel nélkül simán vált nem rángat nem csinál semmi szokatlant. De amikor fékezek vissza kellene neki váltani vagy kiadni a sebességet akkor nem adja ki benne marad ha jól figyeltem meg 3.-ba marad. Nem tudom mi lehet a probléma. A jelentkezés után levettem a teknőt róla, szűrőt kiszedtem átmostam kitisztítottam visszaraktam, friss olajat kapott és utána egy két hétig jó volt de most újra csinálja. Néha még a sportfokozat lámpa is elkezd villogni és akkor csúsztatja is a kuplungot.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Sziasztok!

Zafira_6_fokozatu_tiptronik_v_lt__multikorm_ny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Zafira 1.9 sport automata 150 LE a gép,és a váltó nagyon komotosan váltogat!

Lehetséges a váltó gyorsítás,hogy ne ilyen betegesen váltson?

ugyan ezt tapasztalom,amit itt leírnak!<_<

2007. január 31., szerda - [08:30]

Opel Zafira 2.2 Direct és 1.9 CDTI teszt

Tapasztalataink az 1.9-es dízel - hatsebességes automata párosításról:

Visit My Website

Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

http://kepfeltoltes.hu/view/110210/Zafira_...ltoltes.hu_.jpg

Zafira 1.9 sport automata 150 LE a gép,és a váltó nagyon komotosan váltogat!

Lehetséges a váltó gyorsítás,hogy ne ilyen betegesen váltson?

ugyan ezt tapasztalom,amit itt leírnak!<_<

2007. január 31., szerda - [08:30]

Opel Zafira 2.2 Direct és 1.9 CDTI teszt

Tapasztalataink az 1.9-es dízel - hatsebességes automata párosításról:

Visit My Website

Szép napot!

Talan a zafirasok tudnak segiteni. (Esetleg nagyobb nevu automatas szervizek)

Nekunk gozunk sincs az AF es valtokrol. Tudod itt mi (Omegasok) ugy szeretjuk ha motor-valto hosszaban van a verdaban...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Tél óta rosszalkodik a váltóm.

Ha elveszem a gázt és hagyom grulgatni, amikor magától visszamenne kettesből egyesbe picit mintha rántana, utána meg átvált szervízüzemmódba és villog az a nyomoronc "S".

Ha keményen vezetek és fékezek, megy nyomom neki a gázt, akkor semmi ilyen baja nincs.

Megnéztem, a pálca szerint olaj van benne MAX-on. Egy éve volt olaj és szűrő is cserélve.

Mi lehet ez?

Előre is köszi a tanácsokat.

Lev :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 years later...

Sziasztok. érdeklődnék,hogy ar 25 autómata váltóról tud e valaki értelmeset mondani.? Volt olaj csere ,Volt szűrő csere. Csuszik induláskor "D" ben. Viszont menet közben olyan mint a vaj oda vissza. Villog menet közben a fogaskerekben az "S" légyszi valami támpontot(:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.