Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Majd szétszedem , megkenem egy kicsit a mechanikus részeket, hátha javít rajta.

Köszi amugy mindenkinek.

Imi

Szerintem próbáld meg körben a gumit befújkálni WD40-el, vagy valamivel ami kicsit megpuhítja és olajozza. Ha ez nyáron a napon bekeményedik nem csoda ha az ablakod nehezen megy fel, még a motort is kinyírhatod vele... :S

Link to comment
Megosztás:

Szerintem próbáld meg körben a gumit befújkálni WD40-el, vagy valamivel ami kicsit megpuhítja és olajozza. Ha ez nyáron a napon bekeményedik nem csoda ha az ablakod nehezen megy fel, még a motort is kinyírhatod vele... :S

Szerintem azzal inkább nem kéne :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki pedig már csinálta, és jó lett neki, a rákerült olaj, meg lemegy az üvegről egy-két Clin-es mosással.

Én csak azt tudom hogy ha egy gépet poros helyen üzemeltetnek, és WD40-el, tri-flow-al, egyebekkel kenjük, abba beleragad a por, és onnantól csiszolópapír. Én az üveg környékére nem tenném. :D (de eléggé eltávolodtunk a riasztótól ^_^ )

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Milyen riasztó lehet az autómban?

Távirányítóval lehetett ki/bekapcsolni a központi zárat és utána a ködlámpa kapcsoló mellett lévő - valamilyen -érzékelőhöz oda kellett tartani egy kis fekete valamit. Ha az érzékelőn lévő led zöld színben világított, lehetett ráadni a gyújtást.

Jelenleg a riasztó ki van kötve (az autó előző gazdája kiköttette), mert többször tévesen beriasztott.

Van ötlete valakinek?

Köszönöm.

Üdv, István

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Bocs, hogy ilyen tudatlan vagyok, még nem foglalkoztam a témával.

A pontos típusára és hogyan tudnám visszakötni? Tegnap megnéztem az érzékelőt, annak el van vágva mindkét vezetéke.

Egyszerűn kikötötték, vagy ki is szedték a riasztót az autóból?

Üdv, István

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Bocs, hogy ilyen tudatlan vagyok, még nem foglalkoztam a témával.

A pontos típusára és hogyan tudnám visszakötni? Tegnap megnéztem az érzékelőt, annak el van vágva mindkét vezetéke.

Egyszerűn kikötötték, vagy ki is szedték a riasztót az autóból?

Üdv, István

Ezt így messziről szinte leheteten megválaszolni :D Neked kell felkutatni a cuccokat benne.

Ha nagyon nem megy, akkor menj el egy riasztóshoz és ő már vágni fogja a témát.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

üdv mindenkinek.

nemrég vettem használtan egy 94es astrát, de sajnos csak 1 kulcsot+távot kaptam hozzá. elvileg van benne egy gamma g950 típusú riasztó (a rajta levő matrcia alapján), és ehhez kellene nekem még egy távirányító. lehet ezt valahol kapni? mert neten ilyen típust nem is találtam, egy laserline utángyártott távot láttam g950-be de az nem is hasonlított, nem tudom, jó lehet-e?

esetleg van valakinek egy ilyen távirányítója de nem kell neki mert kifeküdt maga a cucc?

más kérdés: lehet azt a kis kulcsot másolni, amivel hatástalanítani tudom? Jó lenne a pótkulcsra tenni egyet, hogy ha valami gikszer van, azér el tudjam indítani szétbontás nélkül ^_^

köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek.

nemrég vettem használtan egy 94es astrát, de sajnos csak 1 kulcsot+távot kaptam hozzá. elvileg van benne egy gamma g950 típusú riasztó (a rajta levő matrcia alapján), és ehhez kellene nekem még egy távirányító. lehet ezt valahol kapni? mert neten ilyen típust nem is találtam, egy laserline utángyártott távot láttam g950-be de az nem is hasonlított, nem tudom, jó lehet-e?

esetleg van valakinek egy ilyen távirányítója de nem kell neki mert kifeküdt maga a cucc?

más kérdés: lehet azt a kis kulcsot másolni, amivel hatástalanítani tudom? Jó lenne a pótkulcsra tenni egyet, hogy ha valami gikszer van, azér el tudjam indítani szétbontás nélkül ^_^

köszi a válaszokat

helo!

Öcsémnek 13000-ért csináltak ,lehet van olcsóbb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy utólagos centrálnál hova célszerű kötni az indexvillogtatást F astránál?

Előre is köszi.

Bal lábtér küszöbburkolata mögött lévő kettő nagy sorkapocshoz. Valamelyikben ott van mind a négy indexlámpa kivezetése. Ott a legcélszerűbb, a bekötés az meg függ az utólagos centrál vezérlőtől.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Van valakinek GT car alarm 109 es (GT-109) riasztóhoz használati utasítása?

Előre is köszi

Piros - +12V állandó (30)

Fekete - +12V állandó (30)

Sárga-szürke - +12V állandó (30)

Piros-szürke - +12V állandó (30)

Barna - test (31)

Barna-sárga - test (31)

Barna-piros - test (31)

Sárga - gyújtás (15)

Fehér - indítás (gy.k. felé)

Szürke - indítás (kimenő) (51)

Narancs 1,2 - index jobb/bal

Sárga-kék - B.E. közp.zár (szürkéhez)

Piros-kék - B.E. közp.zár (kékhez)

Sárga-fekete - sziréna

Zöld - ajtó, sziréna (fekete)

Ez ami biztos.

Próbáld fölvenni a kapcsolatot egy céggel akik GT riasztókat forgalmaznak és esetleg ők tudnak segíteni mert nem nagyon találni haszn. utasítást.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy maga a hangszoró lett kuka nem? Külön van, vagy egybeépítve a riogatóval?

sziasztok!

nemrég vettem egy Astrát,kaptam hozzá két pici kulcsot (szerintem a riasztóé) és egy laserline távirányítót. elméletileg ki van kötve,nem működik.

Valaki tudna segíteni,hogy a kulcsok hová valók?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nemrég vettem egy Astrát,kaptam hozzá két pici kulcsot (szerintem a riasztóé) és egy laserline távirányítót. elméletileg ki van kötve,nem működik.

Valaki tudna segíteni,hogy a kulcsok hová valók?

A motortérben nincs vmi dobozka, esetleg az akksi környékén?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

riasztó 1

riasztó 2

riasztó 3

A tipusát kellene meghatározni sajna az autóban lévő dobozt még nem tudtam lefényképezni mert vagy fényképező nincs vagy autó. de fekete és nincs rajta semmi és kb úgy néz ki mint egy régi rendőrségi villogó lekerekített (munkagépeken sárga)

A lényeg hogy a másik távrányító jelenleg nem müxik és hogy be kellene tanítani ha netán az a baja vagy fogalmam sincs, de sajna jelenleg nem müxik. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.