Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Azért az elég sok , én májusban cseréltem MV6-ban mert néha elfelejtett beindulni,ebba volt a gyári 22eFt-kedvezmény.A 2000-esbe ennyivel drágább?

Hali

Igen ennyi volt. Gyári opel cucc . Azt mondták nincs utángyártott. Sehol nem volt csak a márkaszervízben tudták beszerezni leggyorsabban. De nem szeretem a gyári szervizt ku...va drága. A hátsó szilentcsere egy darab 17.000 ft lett volna csak a munka díj. Kicsit vicces Egy de kicseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérnék.

B omegába szeretnék utólagosan el. ablakot bekötni. A gyári ablakemelők és kapcsolók már megvannak, de hogy kell bekötni őket. (mert persze kábeleket nem sikerült szereznem :lol: ) Esetleg kapcs. rajz? A hátsó ajtókban tuti nincs csatlakozó előre beépítve. Az elsőben még nem tudom.

Azt hittem lesz olyan szerencsém, mint az ülésekkel, ahol már be volt gyárilag vezetékelve. Csak összedugtam és működött.

Link to comment
Megosztás:

Hali

x20xev hez hol érdemes milyen fajtát és mennyiért lehet venni jeladót a főtengelyhez meg a veztengelyhez?Üdv

Dani

Hy én most cseréltem, 20.000huf, ( 12.000, ha van olyan ismerősöd akinek kereskedői kedvezménye van, ez lehet bármelyik autóboltos ) csak gyárit tegyél bele, ha nem akrod, hogy okostojások lecseréltessék veled a vezérlő egységet. Egyébként a rossz hír az, hogy általában a vezérműtengely jeladóval együtt szokta cserélni a szervíz, 25.000huf a gyári, és csatit is cserélnek hozzá, ezt addig nem akartam elhinni amíg az enyém is szinte percre pontosan egyszerre ment tönkre. ( olvass vissza leírtam az ezzel kapcs. kálváriát ).

Üdv: Tay

Link to comment
Megosztás:

Hali.

A gyári főtengely jeladó 35-40 közt van. Tavaly cseréltettem. Méretéhez képest nagyon drága . Mellékesen nem tudom mi tud benne szétmeni :lol:

Egy egyszerű mágnes tekercs ( indukciós tekercs ) elfárad nem olyan intenzitással küldi a jelet, késik és nincs meg a szinkron a vez. tengely jeladóval, a főtengely jeladóval, és a vezérlő egység nem tudja , hogy x fordulatnál milyen gyújtást állítson, ezért lusta lesz a gép és sokat fog kajálni.

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérnék.

B omegába szeretnék utólagosan el. ablakot bekötni. A gyári ablakemelők és kapcsolók már megvannak, de hogy kell bekötni őket. (mert persze kábeleket nem sikerült szereznem :lol: ) Esetleg kapcs. rajz? A hátsó ajtókban tuti nincs csatlakozó előre beépítve. Az elsőben még nem tudom.

Azt hittem lesz olyan szerencsém, mint az ülésekkel, ahol már be volt gyárilag vezetékelve. Csak összedugtam és működött.

Az ajtókig biztos be van vezetékelve. Az ajtókba azonban kellene a gyári kábelköteg, vagy neked kell bevezetékelned. A kardánboxnál ott vannak a csatlakozók.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A klímahűtő ventilátort csak hűtővel együtt lehet leszedni? Megszorult szegény... :lol: Illetve van értelme? Tudom én azt csapágyazni, vagy egyáltalán szétbontani? Vagy cserés a dolog?

Crime

kitudod szedni külön is őket. Ki kell emelni a helyéről a hűtőket, majd motor felé nyomni őket. A ventik nekem egymás után jöttek ki, de csak az egyik oldalon. A motorok elvileg szétszedhetetlenek, gyakorlatilag szétjönnek. Az összerakásnál nagyon figyelj, hogy a szénkefék jól a helyükre menjenek. Nekem sikerült csendessé tenni az egyik ventimet, de sajnos kicsit kiegyensúlyozatlan lett vmiért, és érezni, mikor megy.

Link to comment
Megosztás:

kitudod szedni külön is őket. Ki kell emelni a helyéről a hűtőket, majd motor felé nyomni őket. A ventik nekem egymás után jöttek ki, de csak az egyik oldalon. A motorok elvileg szétszedhetetlenek, gyakorlatilag szétjönnek. Az összerakásnál nagyon figyelj, hogy a szénkefék jól a helyükre menjenek. Nekem sikerült csendessé tenni az egyik ventimet, de sajnos kicsit kiegyensúlyozatlan lett vmiért, és érezni, mikor megy.

Köszi kori, majd nekifutok valamikor...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Amióta kicserélte a vezérlés nagyobb a motorfékem. Normális ez?

Ha kinyomom a kuplungot a fordulatszám felmegy 1500-re, majd 2000-re és talán 5-10mp múlva vissza áll 800-ra. Állítólag fals levegőt szív, és a computer próbál visszaszabályozni, de kitisztítottam az alapjárati motort, sőt leszedtem a beömlőt amiben a pillangószelep van az is ki lett tisztítva, és új tömítést tettem bele. még mindíg csinálja. mitől van ez?

Ha alapjárati motort is cserélnem kell lepetézek.

Valaki mondjon valami okosságot.

Köszönöm

Üdv.: Taylor

Sziasztok,

Végetért az alapjárati gondom. 10 szerelőből 9 kiakarta cserélni az alapjárati motort 40 ezerért, de az az egy akinek értelem szorult az agyába, szétkpta a szívósort, pillangóház stb. és rálelt a hibára: a bypass szelep volt eldugulva olyan szinten a koromtól, hogy 3mm-es fúrófejjel, meg egy darab dróttal lehetett csak kitisztítani.

Link to comment
Megosztás:

Melyik a bypass szelep <_< Amúgy köszi hogy beírtad a megoldást.

Elég egyszerűen tudom csak elmagyarázni, hiszen külső szemlélő voltam a javításnál. A szelepfedélről jön le egy vékony cső, ami lemegy egészen a szívósorig, és a szívósornál van egy szelep, na azt tisztította ki.

Egyébként tévedtem, tegnap egésznap furikáztam az autóval, semmi baja nem volt, viszont reggel elindúltam vel 5:00-kor ugyan azt a hibát produkálja, és a szerelő nem akarja kicserélni az alapjárati motort, mert aztmondja annak semmi baja. Nem tudom ha valaha jó lesz folyt köv. Most egyébként a gáz potira gyanakszik, vagy arra az EGR szelepre.

Üdv.: Taylor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki hogy a motortérben a 3as számú 10A bizti mit biztosít. Most vettem észre hogy ki van égve. Gyorsan kicseréltem, de 1mp alatt megint kiverte. Az autofitt szerint ez a szellőző ventillátor motoré. Legalábbis a mellete levő relé azé. Demilyen szellőző ventillátor?!?! Az utastér hűtő-fűtő ventillátor tökélletesen működik. Ki tudja a megoldást?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki hogy a motortérben a 3as számú 10A bizti mit biztosít. Most vettem észre hogy ki van égve. Gyorsan kicseréltem, de 1mp alatt megint kiverte. Az autofitt szerint ez a szellőző ventillátor motoré. Legalábbis a mellete levő relé azé. Demilyen szellőző ventillátor?!?! Az utastér hűtő-fűtő ventillátor tökélletesen működik. Ki tudja a megoldást?

Érdekes, tudtommal a 3-as bizti 30A-es és az ablaktörlőé... <_<

Bár attól függ, honnan nézzük, ha a felső sorban balról a 3. biztire gondolsz, az valóban 10A-es, és a bal helyzetjelzőé.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, tudtommal a 3-as bizti 30A-es és az ablaktörlőé... <_<

Bár attól függ, honnan nézzük, ha a felső sorban balról a 3. biztire gondolsz, az valóban 10A-es, és a bal helyzetjelzőé.

Félreértettél. Én a motortérben lévő biztikre gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

36164616.jpg

A 29a bizti a biztosítékdobozt szellőztető ventillátoré. Tipushiba, hogy elromlik. Én már szedtem szét, és szénkefét kellett cserélni. Kicsit hangosabb lett, de tökéletesen működik.

Amúgy sógorom Omijának sem ment a ventije gyújtás nélkül. a 18a bizti volt kimenve. Csere után jó lett.

Link to comment
Megosztás:

36164616.jpg

A 29a bizti a biztosítékdobozt szellőztető ventillátoré. Tipushiba, hogy elromlik. Én már szedtem szét, és szénkefét kellett cserélni. Kicsit hangosabb lett, de tökéletesen működik.

Amúgy sógorom Omijának sem ment a ventije gyújtás nélkül. a 18a bizti volt kimenve. Csere után jó lett.

I

Link to comment
Megosztás:

36164616.jpg

A 29a bizti a biztosítékdobozt szellőztető ventillátoré. Tipushiba, hogy elromlik. Én már szedtem szét, és szénkefét kellett cserélni. Kicsit hangosabb lett, de tökéletesen működik.

Amúgy sógorom Omijának sem ment a ventije gyújtás nélkül. a 18a bizti volt kimenve. Csere után jó lett.

Igen igen! A 29a biztiről van szó. Csakhogy én nem látok ott semmilyen motort. Bár a computeren van valami termisztor féle.

Úgy tudom nem mindegyikben van ilyen szellőztető motor. Az enyém 95 év végi x20xev. De akkor miért veri ki mindig?!?!

Link to comment
Megosztás:

Igen igen! A 29a biztiről van szó. Csakhogy én nem látok ott semmilyen motort. Bár a computeren van valami termisztor féle.

Úgy tudom nem mindegyikben van ilyen szellőztető motor. Az enyém 95 év végi x20xev. De akkor miért veri ki mindig?!?!

Tán mégiscsak vmi rövidzárlat van a nemlétező ventilátoron <_<

Link to comment
Megosztás:

A motor a bal első kerékdobban van az ajtó felöli részen. Ki kell szedni a dobetétet, és fóliás szivacsba van csomagolva a venti. Azt nem tudom, hogy a tiedhez van-e. De ha tiszta retek a dobozod, akkor feltételezhető, hogy van, máskülönben nem kerülne por bele.

Nekem mikor meghalt, pont tengerpartról jöttünk haza dög melegben. Hogy ne főljön meg a kompi, leszedtem a doboz tetejét, és jégakkut tettem a dobozra.

Link to comment
Megosztás:

A motor a bal első kerékdobban van az ajtó felöli részen. Ki kell szedni a dobetétet, és fóliás szivacsba van csomagolva a venti. Azt nem tudom, hogy a tiedhez van-e. De ha tiszta retek a dobozod, akkor feltételezhető, hogy van, máskülönben nem kerülne por bele.

Nekem mikor meghalt, pont tengerpartról jöttünk haza dög melegben. Hogy ne főljön meg a kompi, leszedtem a doboz tetejét, és jégakkut tettem a dobozra.

Akkor ezeknek tényleg ventillátor hűti az ecu-t?Egyszer láttam ilyet a vaterán,azt hittem az eladó van megzavarodva <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezeknek tényleg ventillátor hűti az ecu-t?Egyszer láttam ilyet a vaterán,azt hittem az eladó van megzavarodva <_<

Most néztem az EPC-n,ez a hengeres akármi lenne a motor?Mert ha igen,akkor kisértetiesen hasonlit egy IFA fűtőmotorhoz.Az meg olcsón beszerezhető,meg elpusztithatatlan bolsevik technika.

Link to comment
Megosztás:

hájj

Csak egy észrevétel, hogy mikor szar volt a hűtésem gondolkodtam hogy direktbe kötök kapcsolót a hűtő ventillátorához! No hiába próbáltam direktbe kapcsolni, nem kapcsolta csak az ecu ventillátor!

Van összefüggés a kettő közt valami félvezető szinten is!

szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Szerintem ha lehúzod az ablakot, és ráadod a gyújtást akkor a jobb első(szemből nézve) doblemez felől kellene hallanod ilyen forgó ventilátor hangot, ha minden igaz, én legalább is hallok, azt utána abba marad, mikor letesztelte magát vagy mit tudom én, de én meg kértem valakit, hogy rakja már rá a gyújtást mert el nem tudtam képzelni mi az isten az... de olvastam hogy van benne ilyen, azt megnyugodtam...

Más!

Megy az után keringető szivattyú is ha, nagyon meleg van és leállítom a kocsit. <_< idáig nem ment... :huh:

Nah pacsek

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.