Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Ott van egy pár jeladó :lol:

Csak pont vezérműtengely-jeladó nincs rajta :lol:

Van viszont két vízjeladó,MAP-szenzor és egyéb társai ott egy csomóban......

köszönöm az infokat sokat segítettél te legalább szakmailag otthon vagy nem a f ...végre vétel a célod a szakszervizekről mostanára telyesen sz..r a véleményem

szerencsére találtam szakít aki megoldotta a problémát

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenki!

Új vagyok itt, de régóta figyelemmel kísérem az Omegások életét. Több, mint 2 éve vagyok tulajdonosa egy 96' 2.0 16V automata, kombinak. Ezidáig nem volt különösebb gondom az autóval és imádom. Csak kopó alkatrészeket cseréltem. szeretem ezt a nagy bálnát. Most viszont szeretném a segítségeteket kérni. Kb 3 hete, felvillant a hibajelző és világít folyamatosan. Az autó megy, de nem gyorsul jól, lomha és csak 2-2,5 ezer felett indul el, alapjáratról picit megfulladva indul és és letilt 4500-nál. 1 héttel ezelőtt már nem akart beindulnia melóhelyem előtt, de sikerült 5 perc után. Addig rugdostam a tankot és ütögettem az AC fedelét. Kicseréltem az AC-t. Megjavult, pöcre indul azóta, de a hibaüzenetek és a lomhaság és tiltás maradt. Ez ügyben szeretném a segítségeteket kérni, merre keressem a hibát.

Kezdődik ott, hogy kiolvasod, vagy kiolvastatod a hibakódot!

Link to comment
Megosztás:

köszönöm az infokat sokat segítettél te legalább szakmailag otthon vagy nem a f ...végre vétel a célod a szakszervizekről mostanára telyesen sz..r a véleményem

szerencsére találtam szakít aki megoldotta a problémát

Ha már telefostad a fórumot értelmetlen karakterhalmazzal, akkor talán áruld el azt is, mit és mennyiért oldott meg a szaki, hogy okuljunk...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a jeladós porlasztócsúcs rémlik....

Az nem lessz occsó ! :lol: Én már cseréltem ! 80 ropi volt a csergőnél, maxi kedvezménnyel ! Azóta nincs vele gond.

Nem is volt addig ,amig az egyik okos barátom, bele nem tolta a motor térbe a kézi mosóban a nagynyomásu mosó lándzsát ! Azt a 95-ös TD nem tolerálja !

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam itthon. Lehúztam a jeladó csatiját és a motor ugya úgy jár. Ki tudja megmondani, hogy miképpen kell cserélni? Nem találtam róla rajzot v leírást.

Gyertyák fedelét leveszed,csatlakozót lehúzod.Ha jól emlékszem a vezérlés felső fedelét is le kell szedni,mert onnan kell a rögzítőcsavart kivenni,de lehet elég csak fellazítani,mert a csavarra csúszik rá egy villás rögzítéssel.

Link to comment
Megosztás:

Gyertyák fedelét leveszed,csatlakozót lehúzod.Ha jól emlékszem a vezérlés felső fedelét is le kell szedni,mert onnan kell a rögzítőcsavart kivenni,de lehet elég csak fellazítani,mert a csavarra csúszik rá egy villás rögzítéssel.

Ez nagy segítség volt, köszönöm. Akárhogy böngésztem a leírást, nem találtam róla vagy átsiklottam felette. Kíváncsi leszek, mi pénz lesz egy ilyen!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. ujjdonsült B Omega tulaj vagyok!

a műszerfelamal van gondom méghozzá az hogy egy izzó sem világít rajta kivéve a kijelzőt de az is elhalvánsodik ha világítást kapcsolok. a műszerfel sötét de kiégve nincsen egy izzó sem. átnéztem a biztiket a kormáns alatt valamint az aksi mellett is. ezek mind jók valamint a hátsó ködlámpa sem működi /az első igen/ valamint annak a visszajelzője sem megy.

Mit mondtok hol keressek még biztit vagy esetleg a világítás kapcsolónak van baja vagy....? előre is köszönöm az építő jellegű tanácsokat. sziasztok

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. ujjdonsült B Omega tulaj vagyok!

a műszerfelamal van gondom méghozzá az hogy egy izzó sem világít rajta kivéve a kijelzőt de az is elhalvánsodik ha világítást kapcsolok. a műszerfel sötét de kiégve nincsen egy izzó sem. átnéztem a biztiket a kormáns alatt valamint az aksi mellett is. ezek mind jók valamint a hátsó ködlámpa sem működi /az első igen/ valamint annak a visszajelzője sem megy.

Mit mondtok hol keressek még biztit vagy esetleg a világítás kapcsolónak van baja vagy....? előre is köszönöm az építő jellegű tanácsokat. sziasztok

Világításkapcsoló. Arra figyelj, hogy legalább 3 fajta van: xenonoshoz; normál kiszedhető ködlámpakapcsolókkal; normál fix ködlámpakapcsolókkal. De azzal azért tisztában vagy, hogy a világításkapcsolón lehet állítani a műszerfal fényerejét?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. ujjdonsült B Omega tulaj vagyok!

a műszerfelamal van gondom méghozzá az hogy egy izzó sem világít rajta kivéve a kijelzőt de az is elhalvánsodik ha világítást kapcsolok. a műszerfel sötét de kiégve nincsen egy izzó sem. átnéztem a biztiket a kormáns alatt valamint az aksi mellett is. ezek mind jók valamint a hátsó ködlámpa sem működi /az első igen/ valamint annak a visszajelzője sem megy.

Mit mondtok hol keressek még biztit vagy esetleg a világítás kapcsolónak van baja vagy....? előre is köszönöm az építő jellegű tanácsokat. sziasztok

Látom skyrangr nem viccelt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a kilóméterórával van bajom.

A jobb oldalon van egy kis óra, na hát az elkezdett egyre lejjebb menni.

Amikor teljesen leért, akkor megállt a kocsi, és azóta nem lehet beindítani.

Mi lehet a baj? :lol:

Ez valami tipushiba lehet, mert tegnap hazafele melóból nekem is ezt csinálta, egyszer csak csendesebb lett a kocsi, és akár hogy is nyomtam a gázt nem akart menni a járgány.

Felhívtam Sanyit, hogy mi lehet a baj és azt mondta, hogy menjek el a város széli kútra. ... Ott adtak valami marhabüdös vizet, mondtam is hogy Böske ezzzel egy métert se húzná a szekeret. Na ezt be kell önteni jobb hátul egy lyukba. Na az a dugó valami trükkös darab. Pörög jobra balra kigyünni meg nem akar, ezt is e kell vinnem a kádárhó, me marhára meg van szorulva benne a dugó még szerencse hogy ép vót nálam pajszer! Azt ettöl a büdös posványtó meg úgy megmakacsoltamagát mint egy szamár. Csak ötödszörre indult el a gyerek meg ott röhögött rajtam az útszélén!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a kilóméterórával van bajom.

A jobb oldalon van egy kis óra, na hát az elkezdett egyre lejjebb menni.

Amikor teljesen leért, akkor megállt a kocsi, és azóta nem lehet beindítani.

Mi lehet a baj? :lol:

Ja, ez ismerős tünet. Az elején nekem is csinálta, de aztán két mazzaggal az órák mögött összekötöttem a bal oldali kis órácska mutatójával, és azóta a jobb oldali is mindig csak felfelé megy! :lol:

Néha most is megáll, de akkor kihívom a 'Jellóéndzsölt'-t, ők varázsolnak valamit hátul (ők is annál a lyuknál matatnak mindig), aztán már megy is az autó...

Mindig csodálkozok is, hogy hová tart ez a mai tudomány... Azthittem az autót csak hajtani kell... De hát állandóan megáll... Fogyasztói társadalom, vagy mi a szösz :D :D ;)

Ja, azt már észrevettétek, hogy ha nagyon felmegy a bal oldali (meg nálam a jobb is ugye) mutató, akkor gyengül a motor? Meg néha füst is jön onnan elűrő'... Ez vajon miért van? Kit keressek szerelőt, vagy javasasszonyt?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. ujjdonsült B Omega tulaj vagyok!

a műszerfelamal van gondom méghozzá az hogy egy izzó sem világít rajta kivéve a kijelzőt de az is elhalvánsodik ha világítást kapcsolok. a műszerfel sötét de kiégve nincsen egy izzó sem. átnéztem a biztiket a kormáns alatt valamint az aksi mellett is. ezek mind jók valamint a hátsó ködlámpa sem működi /az első igen/ valamint annak a visszajelzője sem megy.

Mit mondtok hol keressek még biztit vagy esetleg a világítás kapcsolónak van baja vagy....? előre is köszönöm az építő jellegű tanácsokat. sziasztok

Ujjdonsült?

Csőbensült ételről hallottam, de az ujjdonsütés az valami újféle hókuszpókusz lehet...

Nálam van még egy jó pár biztosíték a csomagtartóban is. Egy pici dobozban, az van ráírva: 'GM - Egységes izzó és biztosíték készlet'

Ezeket is nézd meg, biztos ami biztos (mármint a te autód csomagtartójában. az enyémben tuti jókat találsz. és nekem nincs is problémám a világítással :lol: )

Amúgy meg ha végképp elakadsz, akkor javaslom hogy benzinkúton, vagy Tecsóban keress biztosítékot, ott mindig szokott lenni óccsóé' ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.