Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Üdvözlet!

Nincs születési előjog, tehát nem érdekli az újakat, hogy te, vagy xy már a kezdetektől, vagy 5 éve, esetleg tegnap óta klubtag. Gyorsba kell a megoldás, oszt csá. Ez azért van, amiről itt a fórumon tilos közéletként beszélni. Személytelen és stílustalan a netes világ. És TISZTELET A KIVÉTELNEK! Vannak (vagytok) egy páran, akik megfelelő tapasztalattal rendelkeznek a szerelés, hibaelhárítás, alkatrészvásárlás témájában, illetve ismertek kontár és jó szerelőket is. Gondolom a tanulópénzt meg is kellett ezért fizetni.

De a jó szándék ott van mindenkiben, ha tanács kell valakinek, megy a válasz. Az majd utólag derül ki, hogy köszönet jár érte, vagy pofánsz@rás!

És igen, úgy nézem van olyan, aki azért fizet, hogy megalázzák....

Nagyon igazad van koma. És nem csak a URL, hanem az IRL világ is stílustalan lett és tényleg a segítségért pofánsz@rás jár, valamint az utolsó mondat is igaz. Ez van, amilyen az URL, olyan az IRL is. De amikor ez változni fog egyeseknek nagyon fájni fog.

Egy személyes kérdés. Van egy olyan fórum, ahol Te ezzel a nickkel veterán vagy?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Hogy mondják "akinek nem inge ne vegye magára".

Na márpedig azt hiszem ez az én ingem :S Aminek nem értem az okát mivel volt 1 egyszerűnek tűnö kérdésem mindenféle előjog nélkül és csak választ szerettem volna kapni. Nem én kezdtem a piszkálódást. Igenis vissza néztem és rá is kerestem máshol is olyan információkra amiket itt próbáltam megtudni csak eddig nem jutottam nagyon előbbre ezért tettem fel itt is. Nem gondoltam, hogy ez ekkora problémát fog okozni, sajnálom tényleg :S

Hiába vagyok fiatal azért már velem is megtörtént 1 s más, ami talán mással még nem, kitudja, hátha 1x én is segíthetek majd, és hárítottam el problémát mivel elkellett, nem szorulhattam mindig másra, valahogy csak megoldottam....

Akinek nem, de mégis magadra vetted, talán el is gondolkodtál rajta...

Kedves Omegatd ha jól láttom a "Köszönöm" szóval kezdtem a hozzászólást ami tényleg azt is jelenti részemről.

Biztos sokan vannak akik okosnak érzik magukat, de ez nem azt jelenti, hogy mindent tudnak is, mert amivel még nem találkoztak ahhoz valószínű nemtudnak mit hozzászolni. Ha jól gondolom ép ezért jönnek létre a fórumok, hogy 1másnak segítsünk, megbeszéljük a dolgokat esetlegesen barátságok szövődjenek.

Egyáltalán nem akarok osztani senkit, távol álljon tőlem, nem azért léptem be. Persze ellehet poénkodni dolgokat és vevő is vagyok rá, de aki nem veszi vissza a poént az minek kezdi el :S

Gondolkodom mint mindenki más, csak a gyorsabb megoldás érdekében segítséget kérek, ha meg nem kapok megoldom ahogy tudom saját erőből...

Érdekel kik vannak itt éppen ezért kérek innen is segítséget, csak itt az úgymond "tapasztaltabb" embereknek sem kellene lenézni a nem annyira, vagy legalábbis nem ilyen téren tapasztaltakat.

Nos, mivel megszólítottál, válaszolok. Igen, köszönömmel kezdted, ez dícséretes és elég is lett volna, de nem, utána 5 sorban el kezdted osztani a népet. Felesleges volt. Azt meg, hogy mire való a fórum, köszönöm, hogy újként ezen a héten is megosztottad velünk, akik közel 10 éve vagyunk fórumosok. Mindig elfelejtjük, biztos öregszünk. No de sok beszédnek sok az alja...

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Nincs születési előjog, tehát nem érdekli az újakat, hogy te, vagy xy már a kezdetektől, vagy 5 éve, esetleg tegnap óta klubtag. Gyorsba kell a megoldás, oszt csá.

Ezzel az a baj, hogy a kor ranggal, a rang meg előjogokkal jár - és nem csak a katonaságnál. Szal jobb lenne ha érdekelné pl. az újakat. Az utcán se tegezed/támadod le a 60 éves illetőt, hogy "HÉ, öreg, bocs, de kéne segítség, gyorsba, oszt csá"...

De amilyen a netes kultúra ugyanolyan IRL is.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel az a baj, hogy a kor ranggal...

Minden tiszteletem az itteni tapasztalt omegásoknak, de ezzel nem értek egyet. A magam részéről azt gondolom hogy az érdemek járnak ranggal, nem a kor. Ha így lenne ahogy mondod akkor nyugodtan lehetnék sötétbunkó egész életemben, mert amikor öreg leszek, úgyis mindenki fejet hajt majd nekem. Úgyhogy én sosem tiszteltem az öregeket önmagában azért mert öregek. Próbálok illedelmesen viselkedni velük szemben, de tiszteletet majd akkor kapnak ha kiérdemlik, ha látom hogy letettek valamit az asztalra. Ez utóbbi természetesen kortól független, én egy nálam fiatalabb előtt is fejet hajtok ha úgy érzem hogy megérdemli.

Más kérdés hogy az itteni "öregek" már azért letettek valamit az asztalra...

Link to comment
Megosztás:

Minden tiszteletem az itteni tapasztalt omegásoknak, de ezzel nem értek egyet. A magam részéről azt gondolom hogy az érdemek járnak ranggal, nem a kor. Ha így lenne ahogy mondod akkor nyugodtan lehetnék sötétbunkó egész életemben, mert amikor öreg leszek, úgyis mindenki fejet hajt majd nekem. Úgyhogy én sosem tiszteltem az öregeket önmagában azért mert öregek. Próbálok illedelmesen viselkedni velük szemben, de tiszteletet majd akkor kapnak ha kiérdemlik, ha látom hogy letettek valamit az asztalra. Ez utóbbi természetesen kortól független, én egy nálam fiatalabb előtt is fejet hajtok ha úgy érzem hogy megérdemli.

Más kérdés hogy az itteni "öregek" már azért letettek valamit az asztalra...

Hajháló!

A két kulcsszó le lett írva, illedelem, és tisztelet! Ha valakinek a véleményével, hozzászólásával nem értek egyet, még nem küldöm el melegebb éghajlatra! Illemből. De gondolatban... :)

A tiszteletet pedig idővel ki lehet érdemelni, ahogy említetted. De nem a korral. Nem kell messzire menni, van olyan munkatársam, aki öreg lett ugyan, de jó szerelő nem! Sőt, egyenesen kontár!!! Egy szerszámot ismer csak, a kalapácsot! Még a csavart is azzal hajtja be! :D Nem csoda, hogy a gondjaira bízott gépet a gyártó cég mérnöke 14 milláért újította fel! Rohadt nagy nyálgép, sajnos szakmája nincs, de érdemei elismerése végett (mivel zenél a nyugdíjas bulikon, ingyé) eltűrik, hogy anyagi kárt okozzon. És okozott már balesetet is, ez nagy poén volt, mert a marha (állítólag villanyszerelő !) a saját kezét szorította be a gépbe, úgy, hogy a vezérlő joystick gombjainak nyomva tartásával kézi üzemmódban (amikor a sebesség 5cm/sec!) a másik kezét nem vette ki a gépből, és a fantasztikus reflexidő miatt sikeresen beszorította. Kb. 6 sec idő kellett neki ahhoz, hogy felfogja a bajt! Szégyen vagy sem, én kiröhögtem, és a műszakiak mind így voltak vele. :D

Mivel elektromos a topic, témába vágóan egy közlemény. Gondolom mindenki látott (fogott :D ) 380 V kábelt, dugvillát, csatlakozót. Klasszikus 3 fázisú, képzett szakembernek nem okozhat problémát. Egy szivattyún volt olyan kapcsoló, hogy 1-0-2. Tehát forgásirány váltós. Mikor üzembe helyezte a szivattyút, szóltak neki, hogy visszafelé forog. Erre a marha szétkapta a dugvillát, és átcserélte a fázisokat! Mivel tudtam mire készül, úgy, hogy ne vegye észre, átkapcsoltam a szivattyún a kapcsolót :D . Sejthetitek mekkora döbbenet ült ki az arcára, :D amikor 10 perc kőkemény izzadás után valami parajelenség okán ismét csak visszafelé forgott a szivattyú!!! :P És faarccal elnéztem, amint kiselőadás keretében (most a fekete és barna kábelt cserélem fel, mert a két fekete nem volt jó) újra "eldrótozott", de most hagytam neki sikerélményt! :P El is ment rágyújtani, megérdemelte.

Ilyen tudással még nem sikerült a tiszteletem kivívnia, és ez könnyen lehet, hogy így is marad. Pancser!

Link to comment
Megosztás:

Minden tiszteletem az itteni tapasztalt omegásoknak, de ezzel nem értek egyet. A magam részéről azt gondolom hogy az érdemek járnak ranggal, nem a kor. Ha így lenne ahogy mondod akkor nyugodtan lehetnék sötétbunkó egész életemben, mert amikor öreg leszek, úgyis mindenki fejet hajt majd nekem. Úgyhogy én sosem tiszteltem az öregeket önmagában azért mert öregek. Próbálok illedelmesen viselkedni velük szemben, de tiszteletet majd akkor kapnak ha kiérdemlik, ha látom hogy letettek valamit az asztalra. Ez utóbbi természetesen kortól független, én egy nálam fiatalabb előtt is fejet hajtok ha úgy érzem hogy megérdemli.

Más kérdés hogy az itteni "öregek" már azért letettek valamit az asztalra...

Pedig alapban megérdemlik az öregek a tiszteletet, már csak a koruk miatt, úgyhogy nem kell egyet értened, de ezzel a posttal csak alátámasztottad a valóságot. Azt, hogy valaki sötétbunkó, vagy rutinos öreg róka, hogyan döntöd el ránézésre? Nalátod! Pont ez az, ami hiányzik a mai fiatalokból és lassan az egész társadalomból, a tisztelet és az alázat! Nem kell csicskává alázkodni, de a tisztességes alázat elvárható lenne. Persze csak lenne! Mert nincs!

Igaz, utolsó mondatodban megemlítetted, de ezt a visszaolvasni képtelen, kérdését behányó gyökér honnan tudná?

Link to comment
Megosztás:

Hajháló!

A két kulcsszó le lett írva, illedelem, és tisztelet! Ha valakinek a véleményével, hozzászólásával nem értek egyet, még nem küldöm el melegebb éghajlatra! Illemből. De gondolatban... :)

A tiszteletet pedig idővel ki lehet érdemelni, ahogy említetted. De nem a korral. Nem kell messzire menni, van olyan munkatársam, aki öreg lett ugyan, de jó szerelő nem! Sőt, egyenesen kontár!!! Egy szerszámot ismer csak, a kalapácsot! Még a csavart is azzal hajtja be! :D Nem csoda, hogy a gondjaira bízott gépet a gyártó cég mérnöke 14 milláért újította fel! Rohadt nagy nyálgép, sajnos szakmája nincs, de érdemei elismerése végett (mivel zenél a nyugdíjas bulikon, ingyé) eltűrik, hogy anyagi kárt okozzon. És okozott már balesetet is, ez nagy poén volt, mert a marha (állítólag villanyszerelő !) a saját kezét szorította be a gépbe, úgy, hogy a vezérlő joystick gombjainak nyomva tartásával kézi üzemmódban (amikor a sebesség 5cm/sec!) a másik kezét nem vette ki a gépből, és a fantasztikus reflexidő miatt sikeresen beszorította. Kb. 6 sec idő kellett neki ahhoz, hogy felfogja a bajt! Szégyen vagy sem, én kiröhögtem, és a műszakiak mind így voltak vele. :D

Mivel elektromos a topic, témába vágóan egy közlemény. Gondolom mindenki látott (fogott :D ) 380 V kábelt, dugvillát, csatlakozót. Klasszikus 3 fázisú, képzett szakembernek nem okozhat problémát. Egy szivattyún volt olyan kapcsoló, hogy 1-0-2. Tehát forgásirány váltós. Mikor üzembe helyezte a szivattyút, szóltak neki, hogy visszafelé forog. Erre a marha szétkapta a dugvillát, és átcserélte a fázisokat! Mivel tudtam mire készül, úgy, hogy ne vegye észre, átkapcsoltam a szivattyún a kapcsolót :D . Sejthetitek mekkora döbbenet ült ki az arcára, :D amikor 10 perc kőkemény izzadás után valami parajelenség okán ismét csak visszafelé forgott a szivattyú!!! :P És faarccal elnéztem, amint kiselőadás keretében (most a fekete és barna kábelt cserélem fel, mert a két fekete nem volt jó) újra "eldrótozott", de most hagytam neki sikerélményt! :P El is ment rágyújtani, megérdemelte.

Ilyen tudással még nem sikerült a tiszteletem kivívnia, és ez könnyen lehet, hogy így is marad. Pancser!

Ez megint nagyon sirály, amit leírtál, csak ez megint nem látszik ránézésre. Te tudod a csókáról, hogy nyálgép kókler, de ha én betoppannék hozzátok, ránézésre honnan tudnám kettőtök közül, hogy ki a f@szfej?

Link to comment
Megosztás:

Ez megint nagyon sirály, amit leírtál, csak ez megint nem látszik ránézésre. Te tudod a csókáról, hogy nyálgép kókler, de ha én betoppannék hozzátok, ránézésre honnan tudnám kettőtök közül, hogy ki a f@szfej?

Visszaolvasok és megtudom :D :P :P

Link to comment
Megosztás:

Ez megint nagyon sirály, amit leírtál, csak ez megint nem látszik ránézésre. Te tudod a csókáról, hogy nyálgép kókler, de ha én betoppannék hozzátok, ránézésre honnan tudnám kettőtök közül, hogy ki a f@szfej?

Szia!

Pont ez a lényeg, jelen esetben ez már ránézésre is látszik! Erős alkeszfej, reszkető kéz, szájharapdálás...és kalapácsnyél lóg ki a zsebéből... :D

És ettől még én is lehetek (vagyok?) f@szfej... :P

Link to comment
Megosztás:

A két kulcsszó le lett írva, illedelem, és tisztelet! Ha valakinek a véleményével, hozzászólásával nem értek egyet, még nem küldöm el melegebb éghajlatra! Illemből.

:D Vagy ha mégis nagyon kell, akkor priviben. A többiek iránti tiszteletből. :P

Link to comment
Megosztás:

:D Vagy ha mégis nagyon kell, akkor priviben. A többiek iránti tiszteletből. :P

Már megint csak a hangulatot kelteni írtál, de szokás szerint csak beégsz! Pocak ezt magáról írta. Ő nem küldi el, de én igen. Pont azért, mert megtehetem, mivel a beíró gyökér nem tisztelt meg engem! De úgysem érted, vagy mégis?!?

Link to comment
Megosztás:

Már megint csak a hangulatot kelteni írtál, de szokás szerint csak beégsz! Pocak ezt magáról írta. Ő nem küldi el, de én igen. Pont azért, mert megtehetem, mivel a beíró gyökér nem tisztelt meg engem! De úgysem érted, vagy mégis?!?

Én értem Td. Te nem érted. Én is Pocakról írtam, hogy jól csinálja. :D :P :P

Link to comment
Megosztás:

Na kerem. Lambda ugyben futottam egy karikat. (elozmeny: folyamatos checkengine, neha kialudt, +2-3 liter fogyi)

Vezetooldalra betoltam egy bosch-t. Nezzuk!

Imigyen nezett ki reggel, mikor mentem a Patyihoz.

Elotte XLS

Aztan mikor melobol mentem hazafele, akkoris volt egy kicsi checkengine:

Hazafele XLS

Az erdekesseg az 1150. sor kornyeken kezdodik, ahol az 1-es szonda integratora elveszti a fonalat es open loopba megy. A 2-es szonda viszont mindvegig closed loop marad, ami az elso xls-en meg mindig rakoncatlankodott.

Kerdesek, felvetesek:

Az altalam hozzaferheto doksik alapjan a vezetooldali az 1-es.

Lehet, hogy az op-com csereli fel oket?

Mi mas magyarazata lehet az ilyenfajta valtozasnak?

Esetleg annyira eltanult, hogy meg kell egy kicsit autozni vele?

Egy szonda csereje hogyan hathatott ki a masik oldal allapotara?

Valaki motronicos nezte mar mit csinal az ove alapjaraton?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Egy bugyuta kérdésem lenne.Mitől megy tönkre egy főtengely fordulatszám jeladó?

Ma este beindítottam az autót(X30XE) járt szépen elkezdett dadogni,majd leállt.Újra indít,jár majd leáll és utána sehova,teker mint a bajnok, de nem indul..Ez a 3. jeladóm ami meghalt 2008 óta.(gondolom, hogy jeladó,mert ugyanez volt a jelenség az előzőek elhalálozásánál is)A Bosch 14 hónapot bírt(és 12 hó a gari), a Facet most 2 évet.Ja, benzin van benne és gázzal sem indul :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mákod volt hogy a facet bírt annyit, sokszor újkorában sem jó már... nem az ajánlott kategória.

Amúgy a hiba oka legtöbbször mechanikai behatás (pl felverődő kavics), illetve a vezeték nyaknál beszivárgó

sós lé, ami belül tönkreteszi.

köszi.Holnap ránézek,mert úgy vettem észre megint szivárog a bal oldali szelepfedelem,lehet, hogy az szivárgott bele :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sztem olyan nincs. Ami sötétedős, az memóriás is. Dobj egy mail címet a kori@opelklub.hu-ra.

De van, a Vectra C , Astra G, Omega B2 - ami nem memóriás, Corsa C-ben. Ez mind ugyanaz a tükör, csak a felfüggesztésének a takaró borítása más autónként.

http://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-Vectra-...=item2a01c27517

Bekötése:

Barna - test

Fekete - +12V

Szürke - Belső világítás

WS/SW - rüki

Link to comment
Megosztás:

De van, a Vectra C , Astra G, Omega B2 - ami nem memóriás, Corsa C-ben. Ez mind ugyanaz a tükör, csak a felfüggesztésének a takaró borítása más autónként.

http://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-Vectra-...=item2a01c27517

Bekötése:

Barna - test

Fekete - +12V

Szürke - Belső világítás

WS/SW - rüki

köszönöm!

PS: "rüki"-re miért nem kell sötétedjen?

nehogy eltompuljon ha már annyira közel vagyok a fehér falhoz, hogy a rükverclámpa bevílágítja az utasteret? :lol:

PSS: állítólag "Opel Omega B MV6 3.0 Liter"-en/ben volt

Link to comment
Megosztás:

PS: "rüki"-re miért nem kell sötétedjen?

Hát mert ha hátramenetet kapcsolsz akkor azt valószínűleg azért teszed mert tolatni szándékozol, és olyankor az embereknek szokásuk hátrafelé tekintgetni (jó esetben), ergo valószínűleg használni fogod a tükröt is. :lol: Minden autodipes tükör ilyen, nem csak az Opelé. Nekem BMW-ből való van, az is így működik.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.