Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ködlámpán nem is gondolkoztam, szerintem felesleges csicsa. Sosem szerettem azokat,

akik ilyennel jönnek szembe... nem gondolkoznak azon, milyen szar ez a szembejövőnek.

Amelyiknél jól fel van állítva, azoknál rá is szoktam nyomni a refit, had szívjon ő is ;)

Hűtőrács jó bármelyikhez, valami gyári tuneres koppintás. Vaterán találtam, 7000-ért :cry:

Nekem semmi bajom a géppel, nagyon tecc.Ritka darabbá változott!Gratula hozzá! :( :P :D

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk nekem sem ég a ködlámpicsek sose, csak ha véletlen benyomom és nem veszem észre:D Ugyanis a kapcsolómban nem ég a visszajelző led, csak a hátsónál...

De azért volt már olyan, még a kadetten, hogy sajnáltam, hogy nincs ködlámpa, mert alig látszott az útból valami tompítottnál...

Vaterán nem találtam meg, hogy melyik lehetett ez a hűtőrács...

Ahogy apám szokta mondani: "...és ha köd lesz, na akkor mit kapcsol fel?..." :P

Én sem bírom azokat, akik 'májerkodásból' felnyomják a ködlámpát...és az a legszánalmasabb, mikor nem ég az egyik tompított, de ködlámpa, aaaz igen! Na meg a hátsó ködzárófény este, az kiégeti az ember szemét.

Hogy miért írtam le ezeket? Mert esténként én is ködlámpával járok! De ennek az Omi az oka: ennyire gyatra világítást utoljára a 100-as Skodákban láttam. Ha nem használom a ködlámpát, akkor nem látok. Tudom, projektoros lámpa meg xenon a megoldás, de most nincs rá kedvem. Ma vettem Tungsram Megalightot :( remélem valamit segít.

Link to comment
Megosztás:

A társalgó-chat topikban van egy Társalgás a gázos autókról rovat. Onnan sok mindent megtudsz.

Valóban. Le is jött. Kösz kori. Egyik írásodból kiderült, hogy gázos a géped. Milyen fajta rendszer van benne?. Hogy viselkedik? Mik a tapasztalatok?
Link to comment
Megosztás:

Akkor leírom inkább.Az autó egy MV6 Omi. Landi Renzo rendszer van benne, de sajna az enyém még szívó rendszerű, ami 5 éve volt 200e forint. A gáztartály 78.5 literes, amibe itthon 65, Horvátoszágban 71 liter gáz megy bele. Mo-on 180 körül van a gáz, Horvátországban 120 forint. Öcsémnek is MV6 Omija van, de injektoros Landi Renzo gázrendszerrel, ami Tavaly 320e volt. Az ő tartálya 85 literes és 70 ill. 80 liter megy bele. Fogyasztás nálam átlag 14 liter, öcskösnek 12 liter. A gázrendszer előnye: olcsón autózol, környezetbarátabb mint a benzin. Hátránya: csak kijelölt helyen vizsgáztathatod, de előtte gábiztonsági szemlét kell csináltatnod ami kb 4-5e ft, nem állhatsz mélygarázsba, a szívórndszerűnél teljesítménycsökkenés. Ha még vmire kiváncsi vagy , kérdezz nyugottan.

Link to comment
Megosztás:

Akkor leírom inkább.Az autó egy MV6 Omi. Landi Renzo rendszer van benne, de sajna az enyém még szívó rendszerű, ami 5 éve volt 200e forint. A gáztartály 78.5 literes, amibe itthon 65, Horvátoszágban 71 liter gáz megy bele. Mo-on 180 körül van a gáz, Horvátországban 120 forint. Öcsémnek is MV6 Omija van, de injektoros Landi Renzo gázrendszerrel, ami Tavaly 320e volt. Az ő tartálya 85 literes és 70 ill. 80 liter megy bele. Fogyasztás nálam átlag 14 liter, öcskösnek 12 liter. A gázrendszer előnye: olcsón autózol, környezetbarátabb mint a benzin. Hátránya: csak kijelölt helyen vizsgáztathatod, de előtte gábiztonsági szemlét kell csináltatnod ami kb 4-5e ft, nem állhatsz mélygarázsba, a szívórndszerűnél teljesítménycsökkenés. Ha még vmire kiváncsi vagy , kérdezz nyugottan.

Sziasztok!

A gázos auto nem ismeretlen elöttem. Az omi elött egy B Vectrám volt (1.6 8v, 75le (NEM SEMMI)) amibe én rakattam bele egy LovEco Pro keverös rendszert. 2 évig semmi baja nem volt, nagyon megvoltam vele elégedve. Ebbe az autoba is ilyet szerettem volna rakatni, de azt mondta a szerelö, hogy keverös rendszert az omi ba már nem nagyon szeretnének beépiteni (a visszarobbanások tönkretehetik a légtömegmérőt, stb...). Ezért most egy GAS TECH 700S típusu hengerenkénti befecskendezős rendszert néztem ki. 240e ft. Ezért lettem volna kiváncsi hogy milyen a te gázrendszered?!

Link to comment
Megosztás:

Középkonzolon a hömérséklet szabályzó potik körüli matricát hogy hivják, vagy hol tudok venni egy készletet? Mind a 4 felvan hólyagosodva, elszakadva és igy hogy kicseréltem az izzókat benne és megy is, baromi zavaró...

Sztem jobban jársz, ha veszel egy jó állapotút bontva.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy apám szokta mondani: "...és ha köd lesz, na akkor mit kapcsol fel?..." ;)

Én sem bírom azokat, akik 'májerkodásból' felnyomják a ködlámpát...és az a legszánalmasabb, mikor nem ég az egyik tompított, de ködlámpa, aaaz igen! Na meg a hátsó ködzárófény este, az kiégeti az ember szemét.

Hogy miért írtam le ezeket? Mert esténként én is ködlámpával járok! De ennek az Omi az oka: ennyire gyatra világítást utoljára a 100-as Skodákban láttam. Ha nem használom a ködlámpát, akkor nem látok. Tudom, projektoros lámpa meg xenon a megoldás, de most nincs rá kedvem. Ma vettem Tungsram Megalightot :( remélem valamit segít.

Szia!

Segítet a valamit a MEGALIGHT?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Segítet a valamit a MEGALIGHT?

Semmit, ha vennétek a fáradságot és keresgetnétek meg visszaolvasgatnátok, rájönnétek, hogy felesleges próbálkozás és pénzkidobás. Minden verzió ki lett már próbálva és csak a projektor+xenon párosítás ad normális fényt...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a gyári Hella nem volt matt, legalábbis a jobbos, mégsem lehetett vele látni, még 100W-os lámpicskuval sem...

Xenonnal pedig az lenne a jobb, projector ha nem is lényegesen vagy amennyire urban legendben terjed de visszavesz a xenon "lehetőségeiből".

Link to comment
Megosztás:

aham, csak aztán állítsd is be úgy, hogy a szembejövő is lásson valamit :)

aligha fog sikerülni...

jobban szórja a fényt, még el is hiszem:)

remélem majd egy kamionos se látja hol kerüljön ki :(

Ez nem vitás, de ha egyszer sikerül beállítani jól akkor már nincs gond vele ;) (egyébként nekem is projectorban van a xenon..)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.