Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Kicserélték a kipufogót, még a gyári dob volt rajta.. Szerencsére olcsón megvoltam bosallal is, 30% kedvezménnyel :) Rárakattam még egy véget is, legalább vmi legyen az általunk forgalmazot cuccok közül is a kocsin :) Megszünt az a morgó hang végre!! Este rakok fel képet!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pici segitséget kérnék tőletek:Omegát 2.5td keresnék"donornak".Külföldi papiros ill papir nélküli is érdekelne.

Előre is köszi a tippeket-válaszokat.

Ha esetleg találsz, szólj, lehet kellene belőle egy klíma kapcsoló meg egy középkonzol(csak a burkolat, az enyémen a hőmérséklet szabályzó potik körül feljött a matrica) :)

Link to comment
Megosztás:

Értem.Elvileg szétlehet szedni.Csak tényleg kétesélyes a dolog.Vagy sikerül sérülés nélkül vagy nem.Szivesen segítek megoldani ha gondolod,de én is csak"ilyen"eséllyel tudnám. :)

Következő opeltalira nem jösz esetleg ki? (lurdy-s) vinnék pár ledet vagy izzót mondjuk 100as kiszerelésben aztán lehetne barkácsolni :)

Link to comment
Megosztás:

Nem led van a kapcsolóban, hanem égő, és ritkán szokott kiégni, inkább érintezési hibája van. Szedd szét nyugottan nem fog annyira széttörni, hogy menthetetlen legyen. A sajátomat kb 9-10-szer szétszedtem,pont visszajelzési problémái miatt. Sőt vettem egy másik kapcsolót, ami mint később iderült, ugyanúgy rossz mint a régi.

Link to comment
Megosztás:

Nem led van a kapcsolóban, hanem égő, és ritkán szokott kiégni, inkább érintezési hibája van. Szedd szét nyugottan nem fog annyira széttörni, hogy menthetetlen legyen. A sajátomat kb 9-10-szer szétszedtem,pont visszajelzési problémái miatt. Sőt vettem egy másik kapcsolót, ami mint később iderült, ugyanúgy rossz mint a régi.

forrasztani kell hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Ne csinálj butaságot! Az x16szr egy nagyon megbízható motor, de a 75LE az illúzióromboló. Többet fogsz 4.seb.fokozat-ba menni, mint 5.-be.

...

Megvettem a fenti Astra-t. Eddig nincs gondom a 75LE-vel, városban teljesen jó, országúton mentem kb. 250 km-t, használható. Fogyasztásról még nincs adat, mert még nem tankoltam 2x tele, 350km után a mutató még a fél tank felett van (tele:50l) - igen, tudom, hogy nem pontos... :)

Mindenkinek köszönöm a segítséget és a hsz-okat, viszlát az astrás topicokban! :)

Link to comment
Megosztás:

Megvettem a fenti Astra-t. Eddig nincs gondom a 75LE-vel, városban teljesen jó, országúton mentem kb. 250 km-t, használható. Fogyasztásról még nincs adat, mert még nem tankoltam 2x tele, 350km után a mutató még a fél tank felett van (tele:50l) - igen, tudom, hogy nem pontos... :)

Mindenkinek köszönöm a segítséget és a hsz-okat, viszlát az astrás topicokban! :)

Sok sikert az autóhoz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy x20xe-s Omegám van. 'Kopognak' a hidrotőkék... Nem vészes, főleg indításnál, és hideg motornál észrevehető.

Szóval inkább csak zavaró jelenség, mint hiba.

Kérdésem az lenne, hogy most esedékes egy olajcsere, milyen olajat (márka, viszkozitás), esetleg adalékot javasoltok? (A motorban 200e km van.)

Érdemes-e megcsinálni, hogy valamilyen adalékkal felönteni a jelenlegi olajat, majd ezt lecserélni egy gagyi, híg olajra, majd ezután leengedni az olajat, szűrőt cserélni, majd vmi nívósabb olajjal feltölteni a rendszert?

Kösz, Gábor

Link to comment
Megosztás:

Azzal az öblítő adalékkal csak csínján. Lehet hogy a leoldott kosz pont a hidrotőkék szűk járatában

fog megakadni és lerakódni... akkor pedig sokkal rosszabb lesz a helyzet.

Inkább tegyél bele egy jó minőségű olajat, és cseréld max 10ezrenként. Aztán ha már melegen

is kopog a hidrotőke, akkor csere, hf felújítással együtt.

Javaslom a metabond speed 10W40 típusú olajat bele.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tud valaki segíteni abban, hogy lehetne megcsináltatni az első üllésemet?

a gondom a következő:az első üllésnél nem lehet tovább állítani a háttámaszt, mert egy idő után nem feszít hanem átfordul.

otthon nem tudom mert nincs szerszámom türelmem és szaktudásom.

ezek kikerülésével várnám a tippet ,hogy kihez vihetném.

köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek !!!

lenne egy kérdésem.

A gyujtáskapcsoló a benzines és a dieselnél kompatibilis?

ki szeretném cserélni mert az ajtózár és a gyujtáskapcsolóm kulcsa nem egyforma!

cserélt már valaki ? a kábelek átkötése egyértelmü vagy van valami trükje!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.