Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Tudja-e valaki mi az a szekunderlevegő pumpa /másodlagos levegő/ És mit csinál?

Láttam , hogy van ilyen a kocsiba a lökhárítónál de nem tudtam , hogy mi az.

Hidegindítás után levegőt nyom a kipuffogó leömlő csonkba, hogy a dús keveréket higítsa.

Ezáltal a katalizátor élettartamát növeli.

Link to comment
Megosztás:

Áááá, nem akarom ültetni... így is mindenhol leér az első lökös :lol:

Azért is akarok /50 gumit rá, mert így most ugyanakkora pont a kerékátmérő, mint a 195/65/15-el.

És jó lenne egy kicsivel több :sowwy:

Igazad van.Az én Astrámon is 17-es gurigák vannak 40 milis ültetéssel és folyton az utat súrolom vele.Már gondolkodtam nagyobb felnin de nem tudom 19-es van-e 4x100-as osztókörrel.Ha nincs,marad a 18-as.Az legalább olcsóbb is.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van.Az én Astrámon is 17-es gurigák vannak 40 milis ültetéssel és folyton az utat súrolom vele.Már gondolkodtam nagyobb felnin de nem tudom 19-es van-e 4x100-as osztókörrel.Ha nincs,marad a 18-as.Az legalább olcsóbb is.

Gumimérettel jobban tudsz játszani :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Gumimérettel jobban tudsz játszani :lol:

A baj az hogy 19 esben nincs olyan váltóméret ami még "normális" csalást idézne elő az órában :P

Megaztán ilyen utakra :lol:....

Gábor Te milyen gumit használsz mert 635 ös átmérőre (195/65/15) 205/50R17 638, 225/45R17 633, 255/40R17 636, ezek lennének cserések, mint Tudod :sowwy: Én megelégszem a 235/45R17 -tel, iagaz nekem 205/65R15 a "gyárim" :lol: :lol:

No igen a felni növelésével, normális körülmények között csak a gumifal oldala csökken, nem a teljes átmérő :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kérdésem az lenne, lehet -e valamit csinálni a hidrotőkével ha nem jó . Kitakarítani vagy valami. Cserére gondoltam :sowwy: csak hátha meglehet máskép oldani , hogy jó legyen.

Ki lehet takarítani, de ha meg van kopva, ez sem segít. 16v motornál ujjal összenyomva egyébként érezhető, hogy

melyik rossz már, és melyik nem (persze aki már fogott jóból is, rosszból is). :lol:

8v esetében meg amúgy is olcsó, én is tavaly cseréltem az összeset :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ki lehet takarítani, de ha meg van kopva, ez sem segít. 16v motornál ujjal összenyomva egyébként érezhető, hogy

melyik rossz már, és melyik nem (persze aki már fogott jóból is, rosszból is). :sowwy:

8v esetében meg amúgy is olcsó, én is tavaly cseréltem az összeset :lol:

Hali.

16v a moci. Mennyi volt db-ja a tőkének? Kb.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok magasabb gumit,mert agyon van spoilerezve a gép,és félek bután nézne ki "ballonos" gumikkal.Addig is marad az óvatos közlekedés és a csendes szitkozódás-Vagy esetleg tolatóradar az első spoiler aljára. :lol:

Hja, kérem, valamit valamiért :lol:

16v a moci. Mennyi volt db-ja a tőkének? Kb.

Az ident asszem 5000/db körül van a csergőben.

8v-hez kevesebb mint fele az ára :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok magasabb gumit,mert agyon van spoilerezve a gép,és félek bután nézne ki "ballonos" gumikkal.Addig is marad az óvatos közlekedés és a csendes szitkozódás-Vagy esetleg tolatóradar az első spoiler aljára. :lol:

Jó neked, hogy ekkora önuralmad van, én még mindíg hangosan szitkozódom... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Sajnos az igen gyorsan emelkedő benzin ár miatt , vagy megválok az omegátoól vagy begázosítom. A gázosítás győzött. Van -e olyan forumozó akinek 2.0 16v mociban gáz üzem van? Konkrétan a bekötése érdekel . Gázrózsa van benne, vagy a szívótorokba egyenként van bevezetve a gáz? Régen zsigulit nagyon sokat alakítottunk át gázosra . De ez gondolom nem olyan egyszerű mint az. Ha esetleg van valakinek mindezekről kép azt is nagyon megköszönném. Lovato reduktor jó bele? Vagy vanak attól jobbak , kisebek?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Sajnos az igen gyorsan emelkedő benzin ár miatt , vagy megválok az omegátoól vagy begázosítom. A gázosítás győzött. Van -e olyan forumozó akinek 2.0 16v mociban gáz üzem van? Konkrétan a bekötése érdekel . Gázrózsa van benne, vagy a szívótorokba egyenként van bevezetve a gáz? Régen zsigulit nagyon sokat alakítottunk át gázosra . De ez gondolom nem olyan egyszerű mint az. Ha esetleg van valakinek mindezekről kép azt is nagyon megköszönném. Lovato reduktor jó bele? Vagy vanak attól jobbak , kisebek?

Üdv

Kiszámoltad, átnézted mik az anyagi vonzatai? Mik a költségek, amibe a beépítés plusz a motyók fájnak?

Ill, ha Te magad csinálod, hogyan legalizálod(papírok, engedélyek, stb)?

Ha jól olvastam tapasztalatok alapján min 15-20%al többet eszik az autó.

Ha a 165ft-os gázból 20%al többet eszik az autó, akkor -a benzinhez képes-, 200ft-ra jön ki literenként.

Tehát 100ft a nyereség literenként. Ahogy néztem, 250e körül van egy hivatalos gázosítás... Tehát 25e km után térül meg a gázosítás.

És ez csak egy "hagyományos" gázrendszer, nem szekvenciált, mert az 400-450e ft...

Ofc, ha vkinek van rá beruházni való összege... Bár én lehet, hogy vennék egy kis dízelt, vagy vmi ilyesmit :sowwy:

De nem teszem, ezért van Omega :lol:

Természetesen nem kötekszek, mindenkinek a saját döntése, mit tesz az autóval, csak érdekel, hogy mik a forintális tények egy ilyen "tuning".

Link to comment
Megosztás:

Kiszámoltad, átnézted mik az anyagi vonzatai? Mik a költségek, amibe a beépítés plusz a motyók fájnak?

Ill, ha Te magad csinálod, hogyan legalizálod(papírok, engedélyek, stb)?

Ha jól olvastam tapasztalatok alapján min 15-20%al többet eszik az autó.

Ha a 165ft-os gázból 20%al többet eszik az autó, akkor -a benzinhez képes-, 200ft-ra jön ki literenként.

Tehát 100ft a nyereség literenként. Ahogy néztem, 250e körül van egy hivatalos gázosítás... Tehát 25e km után térül meg a gázosítás.

És ez csak egy "hagyományos" gázrendszer, nem szekvenciált, mert az 400-450e ft...

Ofc, ha vkinek van rá beruházni való összege... Bár én lehet, hogy vennék egy kis dízelt, vagy vmi ilyesmit :sowwy:

De nem teszem, ezért van Omega :lol:

Természetesen nem kötekszek, mindenkinek a saját döntése, mit tesz az autóval, csak érdekel, hogy mik a forintális tények egy ilyen "tuning".

Hali

Én is úgy tudom 200-250 körül van. Nem én akarom csinálni hívatalos cég. Mi a külömbség a hagyományos és a szekvenciált közt? A külömbség meg csak nővekedni fog . Nyárra 340 körül lessz a 95-ös. Tudom drága beruházás de hosszútávon megéri.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2002 óta van gáz az Omiban. Igaz MV6-os. Az enyém szívó rendszerű, öcsémé, szintén MV6-ban, injektoros. Enyém 200e volt Öcsémé 2006-ban 320e. Nekem kb 14 liter az átlagom, ami 2 litíivel több mint benyóval. Öcsémé nem eszik többet gázból, az átlag 12 liter. Mi lejárunk Horvátországba tankolni, ahol 120 ft-ra jön ki a gáz. Sztem a tiedbe reális a 230-250e ft-os beszerelés. Sajnos pesti szervízt nem tudok ajánlani, de itt délvidéken Pécsett nagyon jó minőségű cussot rakna bele. Az injektoros márkáját nem tudom, de a tipusa Omegas. Már a sokadi generáció van piacon. Sztem megéri gázos autót tartani. A hátrányai: csa olyan helyen műszakiztathatod, ahol engedélyük van rá, ami egyben azt is jelenti, hogy ott a közlekedés felügyelet embere van. Tehát első ajtókon fólia kizárva :lol: Viheted hivatalos vizsgaállomásra is, így kb fele a műszaki vizsga. A zk ugyan annyi mint egy benzinesnek, de csak olyan helyen csinálnak, ahol engedélyük van rá. A plusz költség, hogy minden műszaki előtt kll csináltatni egy gázbiztonságiszemlét, ami 5-7e forint. A reduktor felújítása 120e km körülaktuális, ami kb 20e ft. Mélygarázsba sem állhatsz vele :sowwy: 12 év gázautózás után is kizárólag ezt az üzemmódot választanám, ha autót cserélnék. De nem fogok. Forever Omega :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali

Én is úgy tudom 200-250 körül van. Nem én akarom csinálni hívatalos cég. Mi a külömbség a hagyományos és a szekvenciált közt? A külömbség meg csak nővekedni fog . Nyárra 340 körül lessz a 95-ös. Tudom drága beruházás de hosszútávon megéri.

Hali!

Nekem 2.0i 16v (x20xev)van hengerenkénti rendszerrel. Tipusa:DT-GAS Gastech 700. Novemberben szerelték be Gyöngyösön. Akkor mindennel együtt 250-260-ba állt meg. Télen kicsit későn kapcsol át. El kell mennem 3-4 km-t is. Szerintem ez a legnagyobb hátránya. Fogyasztás télen nekem több volt. Most hogy jön a jó idő, már barátságosabb. Átlag kb:11. Autópálya 130km/h-val 10.4. Hát hrtelen ennyi. Ha van még kérdésed, hát rajta!

Ja?! A külömbség a gáz és a benzin között nem fog nőni. Vigyáznak arra hogy szépen kövessék egymást. az a 120-130 ft mindig meg lessz közöttük.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem 2.0i 16v (x20xev)van hengerenkénti rendszerrel. Tipusa:DT-GAS Gastech 700. Novemberben szerelték be Gyöngyösön. Akkor mindennel együtt 250-260-ba állt meg. Télen kicsit későn kapcsol át. El kell mennem 3-4 km-t is. Szerintem ez a legnagyobb hátránya. Fogyasztás télen nekem több volt. Most hogy jön a jó idő, már barátságosabb. Átlag kb:11. Autópálya 130km/h-val 10.4. Hát hrtelen ennyi. Ha van még kérdésed, hát rajta!

Ja?! A külömbség a gáz és a benzin között nem fog nőni. Vigyáznak arra hogy szépen kövessék egymást. az a 120-130 ft mindig meg lessz közöttük.

Mondjuk én nem bíznék ebben, hogy marad-e a gáz ára arányaiban...

Ha visszaemlékeztek, a magyar biodízel, vagyis az étolaj is így járt... Rákapott a dízeles társadalom, hogy lehet a füstölőbe 180-200 ft-os étolajat tölteni.

Elintézték, hogy most majd' a duplájába kerül egy liter napraforgó-olaj :sowwy:

Ugyanez volt anno a HTO-val.

Állambácsi megoldja, hogy kényszerűen, muszáj legyen sokat fizetni :S

Link to comment
Megosztás:

A gáz ára is követni fogja a nyersolajét hasonló ütemben, tehát kb tartani fogja a különbséget.

És mivel a gázüzemanyagra nincs állami támogatási rendszer, csak a világpiaci árat fogja

követni, a lakossági támogatási rendszer csökkentés miatt nem fog emelkedni (remélhetőleg :sowwy: ).

Link to comment
Megosztás:

Gyujtásra rakás után, ki lehet játszani, hogy gázzal indítson és ne benzinnel. Ennek tudója babu, csak ő nem igazán fórumozik. Ha nagyon érdekel szólok neki, hogy fejtse ki miként kell.

Igen. Arra már én is rájöttem hogy indítás után hogy kell rögtön átkapcsolni. Sőt gázzal is tudom indítani, de semmi értelme, mert nem megy csak köhög, pröszköl. Kívánja a min. 30fokos motort. Ami kell, az kell!

Link to comment
Megosztás:

De ha városban közlekedsz, akkor nem kell állandóan benzinnel indítani, hanem, a napi első indítás benzin, utánna pedig mindig a kapcsolóval gázra váltod.

A gáz ára csak nálunk követi a benzinét, de korántsem olyan sebességgel, ahogy a benzin ára változik. Horvátországba kb 3 éve járok tankolni, de eddig egyszer emelték a gáz árát kb 10 forinttal.

Link to comment
Megosztás:

Azt tisztázzuk, hogy a lengéscsillapító keménységétől nem függ az autó magassága :lol:

Utólagosan lehet kapni olyan szettet valahol, amivel lehet a magasságot változtatni, de a gyári

kompresszoros rendszer beépítése viszonylag nagy kihívás lenne :sowwy:

Nincs gondom a magassággal, csak nagyon lengedezik a hátsó fertályom.

Mondjuk, lehet a lengés csillapító kezd megfeküdni 7-év után, minden esetre szeretném kicserélni,

ha lehet valami keményebbre mint az eredeti.

Esetleg van valakinek tapasztalata melyiket érdemes megvenni?

Üdv Oszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.