Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Nekem is hasonló a szitu.

Télen sokkal jobban gőzölt a kipufogó mint a többi autón, de a víz nem nagyon fogyott, most nyáron nem látszik semmi.

Eddíg klímával simán felment 100 fölé nemrég pedig eldurrant autópályán a fűtés cső.

Tegnap kicseréltem a tágulási tartály kupakját (800 Forint az új) és azóta 95 körül van a víz klímával.

A régit eltömítette a hűtő tömítő adalék, ilyet tutira nem töltök mégegyszer a rendszerbe.

Link to comment
Megosztás:

Ha szétdurran a vízcső, akkor esélyes a hengerfejhiba. Nekem is így kezdődött. Sorra durrantak el a csövek, majd új kupak, de még mindig betonkeménye voltak a csövek. Szerencsére csak tömítést kellett cserélni. Mivel nem lehetett tudni melyik hengersor a hibás, mindkettő cserélve lett.

Én úgy tudom, hogy a Caterába csak a 3literes V6 került. Rüsselsheimben gyártották és vitték amcsiba. Ott fele annyiba került, mint Európában. A V8 nem került gyártásba, mert nem tudták megoldani a hűtési problémákat.

Link to comment
Megosztás:

háát biztos ami biztos, már csak a vezérlést kell levenni, kikötöttem már mindent, ezért már kíváncsiságból is leveszem a hengerfejet. Biztos ami biztos vettem kupakot is. leszedtem a vezérlés borítást, és láttam hogy a szíj nem valami feszes.Majd még meg kell néznem miért, lehet a feszítő szállt el. De menni ment 1000 kilométert is!

Plusz a buta előző tulaj nem igen szeretett olajat cserélni, meert olyan oljasár van a hengerfejen, hogy ugy kell a csavarokből kipiszkálni! Kemény!

középső méretet rendeltettem pakolásból, a vékonyhoz szerintem futott már ez a motor!

Kb mekkora a nyomás a rendszerbe, mert azért biztos keményebb a cső mint hidegen, de mégis....sacc/kb!

thnx

szabopsz

Link to comment
Megosztás:

Hali

Hírek: szerencsére nekem is csak tömítést kellett cserélni az x20xev motornál :lol: Hengerfej nyomáspróbán volt és nem mutatott hibát. Szóval most kicsit örülök és bízok benne, hogy legközelebb nem ég át két helyen a HF tömítés....

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Milyen ironikus, nekem is két helyen lehetett átégve, kb elporladt a víz járatánál a henger felé mikor elkezdtem nyomkodni! Ott már azért jut levegő a vízbe! A jelek szerint nekem már egyszer volt gépműhelybe a blokk is meg a hengerfej is, de szerintem a hűtőt nem igen vizsgálták, mert erős a gyanúm hogy amiatt fsta össze magát!

Még a csövekkel kell játszanom, hol merre lyukas, de ha kinyomja kinyomja... résen leszem, bár csöveket keríteni elég szar lesz! Lehet addig toldozgatom foldozgatom...

Link to comment
Megosztás:

Én is örülök az X20SE-mnek, az még azokat a kocsikat is túl fogja vigyorogva élni, amiket most adnak át a szalonban :lol:

Csak most éppen bekakilt a klímakomresszor :lol:

Gabi! Tudom nem ide való kérdés, de x20se mellé is volt BC? Mármint rendelhető extra volt? (javít: megtaláltam az omi prospektusom, erre már tudom a választ) Az Astra BC-knél volt egy gyári szám lista, ami alapján meg lehet állapítani milyen nyelven "tud", és milyen motorkódra lehet felprogramozni... Az Omegánál nem tudsz ilyet?

Link to comment
Megosztás:

hali

kérdésem lenne: hol lehet kiiktatni a riasztót? a szerelő levette az akksiról a sarut és most szól akkor is ha nem kell ,mit lehet vele csinálni? állitólag van valami doboz amihez kulcs kell, nekem olyan kulcsom nincs tuti.

Másik: kicserélték a tömitést oké minden csak az alapjárat nem megy 2000 alá ,az alapjárati motor ki lett pucolva és szétszedés előtt teljesen jó volt. Mi lehet szar?

Előre is köszi

dani

Link to comment
Megosztás:

Gabi! Tudom nem ide való kérdés, de x20se mellé is volt BC? Mármint rendelhető extra volt? (javít: megtaláltam az omi prospektusom, erre már tudom a választ) Az Astra BC-knél volt egy gyári szám lista, ami alapján meg lehet állapítani milyen nyelven "tud", és milyen motorkódra lehet felprogramozni... Az Omegánál nem tudsz ilyet?

sajnos nem.

hali

kérdésem lenne: hol lehet kiiktatni a riasztót? a szerelő levette az akksiról a sarut és most szól akkor is ha nem kell ,mit lehet vele csinálni? állitólag van valami doboz amihez kulcs kell, nekem olyan kulcsom nincs tuti.

Másik: kicserélték a tömitést oké minden csak az alapjárat nem megy 2000 alá ,az alapjárati motor ki lett pucolva és szétszedés előtt teljesen jó volt. Mi lehet szar?

Riasztót a távjával le lehetne lőni, ha jól működne szerintem...

Az alapjárati motort meg könnyű tönkretenni, lehet hogy tisztítás közben tönkrevágták. Valszeg az lesz a hibakód is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

x20xev, '97. caraván, automata, benz- gáz.... még mindig fulladozik: Hidegen, 3-4 x kell indítanom (beindul-leáll),de menet közben is, melegen, ha lassítok, némelykor leáll a motor. levegőmérő, alapjáratmotor, lepkepoti, AC relé, konektorok = átnézve. Alapjáratmotorral nem vagyok kibékülve, pucoltam,minden ok, csak nem tudom hogy a tengely benne milyen erősen kellene hogy zárjon? Van-e rugó benne, vagy csak a gumi nyomja vissza a záró helyzetbe?

Voltam klímát utántölteni, azóta ha klíma megy, majdnem minden lámpánál lefullad a motor...

Vmi 5let mit tehetek még vele? Ha mégis az alapj.motor lenne a fő gyanusított, érdemes-e bontóban másikat keresni? Kb mennyi péz?

2. probléma: A h.fejbe bele van törve a kipuf.gyüjtőcső 1. csavarja (előröl nézve1.) Tudtok-e valakit ajánlani aki ezt jól-és-olcsón rendbe hozná?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van 1 gondom...

Olyat tapasztaltam, hogy a C-oszlopnál folyik a víz a hátsóülés mögé végig a sárvédőn és belülről rohadok... :lol:

Szerintem a tetőablakomnál folyik be, és menet közben megy hátra.

Sajnos az ablak első felénél van 1-2mm-es rés, ahol "belátok". Ott a víz is bemehet... :lol:

Hogy lehetne ezt javítani?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

x20xev, '97. caraván, automata, benz- gáz.... még mindig fulladozik: Hidegen, 3-4 x kell indítanom (beindul-leáll),de menet közben is, melegen, ha lassítok, némelykor leáll a motor. levegőmérő, alapjáratmotor, lepkepoti, AC relé, konektorok = átnézve. Alapjáratmotorral nem vagyok kibékülve, pucoltam,minden ok, csak nem tudom hogy a tengely benne milyen erősen kellene hogy zárjon? Van-e rugó benne, vagy csak a gumi nyomja vissza a záró helyzetbe?

Voltam klímát utántölteni, azóta ha klíma megy, majdnem minden lámpánál lefullad a motor...

Vmi 5let mit tehetek még vele? Ha mégis az alapj.motor lenne a fő gyanusított, érdemes-e bontóban másikat keresni? Kb mennyi péz?

2. probléma: A h.fejbe bele van törve a kipuf.gyüjtőcső 1. csavarja (előröl nézve1.) Tudtok-e valakit ajánlani aki ezt jól-és-olcsón rendbe hozná?

Köszi!

Helloka!Nekem is szokott fulladozni inditáskor a kocsi, de csak ha már kifogyóban van...de!!!Nézd meg a benzin szürőt hátha az szívat...nekem ezt ajánlották, ígaz még nem cseréltem ki, de nem is olyan vészes nekem. A beletört csavart, meg ki lehet szedni, egy ilyen speciális kiszedővel, de ahol belekel furni a csavarba, és beletekerni és ki tudod utána tekerni vele...ez csak egy ötlet volt, és nem tudom müködne-e hengerfejnél, de máshol nekünk szokott...

Na pacsek

Ha bontot keresel, és milyen árak vannak látogasd meg: Opel Bonto-t. Meg keress bontásra szán Omikat, és abból megkapod még olcsobban. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helloka!Nekem is szokott fulladozni inditáskor a kocsi, de csak ha már kifogyóban van...de!!!Nézd meg a benzin szürőt hátha az szívat...nekem ezt ajánlották, ígaz még nem cseréltem ki, de nem is olyan vészes nekem. A beletört csavart, meg ki lehet szedni, egy ilyen speciális kiszedővel, de ahol belekel furni a csavarba, és beletekerni és ki tudod utána tekerni vele...ez csak egy ötlet volt, és nem tudom müködne-e hengerfejnél, de máshol nekünk szokott...

Na pacsek

Ha bontot keresel, és milyen árak vannak látogasd meg: Opel Bonto-t. Meg keress bontásra szán Omikat, és abból megkapod még olcsobban. :lol:

A benzinszűrő már cserélve, viszont pl gurulásban ha leáll a motor, fuggetlenül hogy benz vagy gázon vagyok... :lol: ....

Aszem a csavarbafúrás nem lesz olyan 1szerű...nem mernék belemenni egyedül, állítólag nagyon közel van a fejben a vízvezeték a csavarhoz.. inkább passzolnám tapasztalt kezeknek.

Köszike mindenképpen!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.