Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

ez a 12,6 egy kicsit sántít .nem de? ha ezt városra értetted. a 2.5-söm is többet evet egy lehellettel.13.most 3.0-van és 17-18.ennyi a gyári adat.ja ez télen.nem mindegy.

Január 6 án hoztam el a telephelyről, akkor nulláztam mindent.. azóta 12,6 ra lement kicsit több mint 3000 km alatt (12,8 ról) Fentebb írtam, hogy nem dugózom, főképp M0 - és éjjel a Váci meg a Szentendrei... Valószínű, hogy nappali városban tuti megkajcsizná a 16 ot. Egyébként így is, csak az új! M0 meg az "egyebek" erősen fogyijavítók... (110 nél sík terepen 9 fölé még nem ment, 80 nál :blush: 8 körül "zabál")

Igen szoktam aludni... hajnal 1-2 től úgy de 10 ig, meg este 10 től másnak fél 3 ig... :D :lol: És néha vezetés közben.. még jó hogy a céges verda full kényelmetlen, mert felébredek benne :)

Link to comment
Megosztás:

És ha helyettesítjük univ centrálmotorral a gyárit? Működőképes lehet? majd utánanézek.

Nem valószinű.Villamosságistól hallottam annak idején,hogy az opelok kp.zárja elég egyedi és elcseszett jelenség.Nekem annak idején az A Omega csinált olyat,hogy ha kanyarban billent a kaszni ki-be zárt a motor vagy egy percen keresztül :blush:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap Brezsy Omiján kicseréltük a generátorban a feszszabályzót, de továbbra is 18-19 voltot tölt ötezres fordulat körül. Elég X-akta jellegű a dolog. A futóműszilentek cseréje pedig meghozta a várt eredményt, bár a jobb elejében még mindig kopog vmi.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap Brezsy Omiján kicseréltük a generátorban a feszszabályzót, de továbbra is 18-19 voltot tölt ötezres fordulat körül. Elég X-akta jellegű a dolog. A futóműszilentek cseréje pedig meghozta a várt eredményt, bár a jobb elejében még mindig kopog vmi.

Toronycsapágy vagy segédirányítókar?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap Brezsy Omiján kicseréltük a generátorban a feszszabályzót, de továbbra is 18-19 voltot tölt ötezres fordulat körül. Elég X-akta jellegű a dolog. A futóműszilentek cseréje pedig meghozta a várt eredményt, bár a jobb elejében még mindig kopog vmi.

Pedig akkor az a fesszab is szar, hacsak nem a diódasorban van olyan bibi, ami tönkreteszi az újat is.

Kompletten kéne azt a generátort felújítani, ne maradjon benne szűk keresztmetszet.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Mi a teendő,ha folyton kiírja a szélvédőmosószint hibát?....jah és tele van folyadékkal:P

Milyen lehetőségek vannak?

Kössz

szia! csak érdeklődnék h a fogyasztásod rendbe jött e? már beszéltem a szerelő emberrel aki neked is csinálta a hdk-t és csak kiváncsi vagyok mielőtt elvinném neki hogy nem e ő hibázott?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megint segítségért fordulok hozzátok. Olyan problémám lenne hogy a kocsimban (2.5 Td Caravan) nem müködik a hátsó ködlámpa, szét is szedtem és láttam hogy dupla szálas izzó van benne de azok müködnek rendesen , tehát az izzó Problémát kilőttem. Utána probálkoztam a biztosítékokkal de ott meg nem találtam meg a ködlámpa biztijét vagyis a piktogramját de végig néztem őket és rendben vannak . Így már több öltelem nem volt hogy mi lehet a hibája hogy Hátul egyik oldalon se világít (elöl nincs) . Ebben szeretném a segítségeteket kérni hogy szerintetek mi lehet a probléma :huh:

Köszi előre is :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megint segítségért fordulok hozzátok. Olyan problémám lenne hogy a kocsimban (2.5 Td Caravan) nem müködik a hátsó ködlámpa, szét is szedtem és láttam hogy dupla szálas izzó van benne de azok müködnek rendesen , tehát az izzó Problémát kilőttem. Utána probálkoztam a biztosítékokkal de ott meg nem találtam meg a ködlámpa biztijét vagyis a piktogramját de végig néztem őket és rendben vannak . Így már több öltelem nem volt hogy mi lehet a hibája hogy Hátul egyik oldalon se világít (elöl nincs) . Ebben szeretném a segítségeteket kérni hogy szerintetek mi lehet a probléma :huh:

Köszi előre is :)

Lehet, hogy a kapcsoló rossz.

Csak tippelek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megint segítségért fordulok hozzátok. Olyan problémám lenne hogy a kocsimban (2.5 Td Caravan) nem müködik a hátsó ködlámpa, szét is szedtem és láttam hogy dupla szálas izzó van benne de azok müködnek rendesen , tehát az izzó Problémát kilőttem. Utána probálkoztam a biztosítékokkal de ott meg nem találtam meg a ködlámpa biztijét vagyis a piktogramját de végig néztem őket és rendben vannak . Így már több öltelem nem volt hogy mi lehet a hibája hogy Hátul egyik oldalon se világít (elöl nincs) . Ebben szeretném a segítségeteket kérni hogy szerintetek mi lehet a probléma :huh:

Köszi előre is :)

Ugyanez az X-aktás jelenség megvan a miéken is, majd ha jobb idő lesz, megpróbálom kitalálni az okát.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez az X-aktás jelenség megvan a miéken is, majd ha jobb idő lesz, megpróbálom kitalálni az okát.

Hát csak télleg fura hogy mi lehet szval a kapcsoló se lehet mert a müszerfalon világít a visszajelzője mikor felkapcsolom tehát gőzőm sincs hogy mi a fene lehet vele :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ismét :huh: A tegnapi nagy biztosíték ellenőrzésben valamit csináltam mert a rádió a kocsiban (Gyári Opel Rádió (philips Car 400 ) ) nah szval annyi a baj vele hogy code-s és kéri is a Kódot ami meg is van csak nemtom hogy be kell be írni neki mert csak annyit ír ki hogy "SAFE"

Ha valaki le tudná írni hogy mit kell nyomni meg hogy hova kell írni a Kódot azt nagyon megköszönném mert most meg vok halva Rádió nélkül

Köszi előre is Eriic :)

Link to comment
Megosztás:

szia! csak érdeklődnék h a fogyasztásod rendbe jött e? már beszéltem a szerelő emberrel aki neked is csinálta a hdk-t és csak kiváncsi vagyok mielőtt elvinném neki hogy nem e ő hibázott?

Szevasz!

Sztem nyugodtan odaviheted neki, mert én más dolgot gyanítok a fogyasztás mögött,ugyanis néha korrektül fogyaszt, néha bezzeg túlzásba viszi és ugyanolyan útviszonyok, vezetési körülmények között :S ... hamarosan fényt derítek erre is,de ezt kétlem,h adagoló csinálja. Ha már biztosra tudom, megírom 1-2 héten belül úgyis...gondolod kivárhatod:) bár sztem nem érdemes, de nem akarlak rábeszélni.

Link to comment
Megosztás:

Szevasz!

Sztem nyugodtan odaviheted neki, mert én más dolgot gyanítok a fogyasztás mögött,ugyanis néha korrektül fogyaszt, néha bezzeg túlzásba viszi és ugyanolyan útviszonyok, vezetési körülmények között :S ... hamarosan fényt derítek erre is,de ezt kétlem,h adagoló csinálja. Ha már biztosra tudom, megírom 1-2 héten belül úgyis...gondolod kivárhatod:) bár sztem nem érdemes, de nem akarlak rábeszélni.

köszi a segitséget! amugy csak a 26. -ai hét után tudom legkorább vinni az emberhez, ha addig lesz valami eredményed szivesen "meghallgatom"! üdv!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.