Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

sziasztok!

tudom ,hogy be lehet állítani a hangerőt ,hogy egyenesen emelkedjen a sebességgel. viszont olyat produkál hogy hírtelen ezer decibellel megugrik és ez eléggé baleset veszélyes. lassításnál nem megy vissza.az o.k.

ez miért lehet?

hogy kell beállítani amúgy ezt a dolgot?

valahogy véletlenűl beállítottam vagy nemtudom.

Lehet, nem a te autód sebességjeladójára van állítva. Az SML gombot kell nyomni tovább mint 3mp. Utánna a 7-es és 9-es gombokkal tudod csökkenteni ill. növelni a hangerőt. Végül ismét SML gombot nyomni a tároláshoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tekintettel az üzemanyagárak drasztikus emelkedésére, és a gépem étvágyára, úgy gondoltam, át kívánok térni bioetanol üzemanyagra. Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Már egy halom infot elolvastam a témában, de Omega vonatkozásában semmit sem találtam. SAAB, Citroen C5, Ford Galaxy stb. Opel meg nem... Nemsokára megejtem az első "alkoholizálást", egyelőre 10-10 liter benzin-etanol arányban, és a tapasztalatokról majd írok. Ettől függetlenül minden ide vonatkozó intelmet vagy biztatást köszönettel fogadnék.

Ja, igen: és B.Ú.É.K.!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tekintettel az üzemanyagárak drasztikus emelkedésére, és a gépem étvágyára, úgy gondoltam, át kívánok térni bioetanol üzemanyagra. Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Már egy halom infot elolvastam a témában, de Omega vonatkozásában semmit sem találtam. SAAB, Citroen C5, Ford Galaxy stb. Opel meg nem... Nemsokára megejtem az első "alkoholizálást", egyelőre 10-10 liter benzin-etanol arányban, és a tapasztalatokról majd írok. Ettől függetlenül minden ide vonatkozó intelmet vagy biztatást köszönettel fogadnék.

Ja, igen: és B.Ú.É.K.!

Itt nézelődj...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok és BUÉk!

Bár az én évem problémával kezdődik...

Szóval sikerült zárlatot csinálni autómban és relék biztosítékok ellenőrzése,majd izzítórelé cseréje után már rendesen van áram mindenhol az autóban,viszont motorcheck lámpa és izzítólámpa műszerfalon nem világít.

Adagolófedél leszedése után kézi rásegítéssel beindítottuk az autót ... fordszám.mérő sem működött és persze nem javult meg magától semmi,továbbra sem világít ez a két visszajelző, így be sem indul.

Szinte biztos,hogy a motorvezérlő cpu-val van a hiba,tehát segítségre lenne szükségem....

Hogyan tudom kivillogtatni a hibákat dieselnél (lehetséges egyáltalán?), és ha igen, akkor van esetleg valakinek hibakódszámokhoz magyarázata!? (95-ös TD-s az autó)

Ha mód (lehetőség) van rá,akkor hogyan tudom RESET-elni?? Ha nem jelez így vissza semmit és ráteszem diag.műszerre az sem ismeri fel, akkor motorvezérlő kuka !??

Lehet csak betárolt v.mi csúnya hibát és ezért blokkol?

Járt már v.ki hasonló cipőben??

Tudtok v.mit, esetleg (bár kétlem),hogy máshol kéne keressem a hibát ?.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok és BUÉk!

Bár az én évem problémával kezdődik...

Szóval sikerült zárlatot csinálni autómban és relék biztosítékok ellenőrzése,majd izzítórelé cseréje után már rendesen van áram mindenhol az autóban,viszont motorcheck lámpa és izzítólámpa műszerfalon nem világít.

Adagolófedél leszedése után kézi rásegítéssel beindítottuk az autót ... fordszám.mérő sem működött és persze nem javult meg magától semmi,továbbra sem világít ez a két visszajelző, így be sem indul.

Szinte biztos,hogy a motorvezérlő cpu-val van a hiba,tehát segítségre lenne szükségem....

Hogyan tudom kivillogtatni a hibákat dieselnél (lehetséges egyáltalán?), és ha igen, akkor van esetleg valakinek hibakódszámokhoz magyarázata!? (95-ös TD-s az autó)

Ha mód (lehetőség) van rá,akkor hogyan tudom RESET-elni?? Ha nem jelez így vissza semmit és ráteszem diag.műszerre az sem ismeri fel, akkor motorvezérlő kuka !??

Lehet csak betárolt v.mi csúnya hibát és ezért blokkol?

Járt már v.ki hasonló cipőben??

Tudtok v.mit, esetleg (bár kétlem),hogy máshol kéne keressem a hibát ?.

Mi a motorkódja? Melyik fajta diag csatija van? Tech1 vagy Tech2-höz való? Td-t még nem próbáltam kivillogtatni, de ha nem látja az Ecu-t a diagműszer, akkor tényleg esélyes hogy az behányt.

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki rendelkezik a környéken (Budaörs 50km-es körzete) jó állapotú MV6-os omegával,

van lehetősége olcsón E85 átalakítóhoz jutni tesztelés miatt :rolleyes: Kb 3-4 hét múlva esedékes a

beépítés, ezután lehet tisztán E85-tel járni :blink:

Részletek a tuning/E85 topicban :lol:

Megvolt az MV6 teszt?Tapasztalat?Ha jól láttam csak a Tiedről van fent cikk a termék oldalon.

Ha renbe sikerül dobni a kecskét (még nincs fény az alagút végén..) akkor én is beruháznék a használatába.

Egyelőre meg csak keverni fogom a cuccost.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások!

Kérdéssel fordulok hozzátok. 1996-ps x20xev-s omegám van. 5 éve. Viszont kb 1 hete hallom, hogy az első lökhárító mögött (ha az ülésbe ülve nézzük akkor bal oldalt) a kürtnél van valami elektromos ventillátoros dolog ami gyújtáson üzembe áll. Hasonlít egy oriási turbófeltőtőre. Mi az és mi a funkciója?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások!

Kérdéssel fordulok hozzátok. 1996-ps x20xev-s omegám van. 5 éve. Viszont kb 1 hete hallom, hogy az első lökhárító mögött (ha az ülésbe ülve nézzük akkor bal oldalt) a kürtnél van valami elektromos ventillátoros dolog ami gyújtáson üzembe áll. Hasonlít egy oriási turbófeltőtőre. Mi az és mi a funkciója?

Ha csak indítás után hallod akkor a szekunderlevegő pumpa lesz az, ha bemelegszik a kat akkor leáll.

Asszem azon az oldalon továbbá van egy vezérlőegység hűtő venti is a sárvédő mögött, ez akkor megy ha a ventik is mennek, és logikusan hűti a vezérlőegységet (szerintem a Tieden is így van de V6 esetében biztos).

A szekunderlevegő csatiját ha aláfekszel le tudod húzni semmi baja nem lesz, ha a computer hűtőventi beteg azt akkr cseréld ki miharabb...

Link to comment
Megosztás:

Ha csak indítás után hallod akkor a szekunderlevegő pumpa lesz az, ha bemelegszik a kat akkor leáll.

Asszem azon az oldalon továbbá van egy vezérlőegység hűtő venti is a sárvédő mögött, ez akkor megy ha a ventik is mennek, és logikusan hűti a vezérlőegységet (szerintem a Tieden is így van de V6 esetében biztos).

A szekunderlevegő csatiját ha aláfekszel le tudod húzni semmi baja nem lesz, ha a computer hűtőventi beteg azt akkr cseréld ki miharabb...

Ja, x20xev-en is van ECU hűtés.

Ami a kürt mögött van, az biztos hogy a szekunder levegő kompresszor.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.