Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Pontosan, c18nz mert most voltam olajszürőért! 1.8 i

És rohadt idegesitő ez az apró hiba mert pl most sem volt semmi baja mikor szerelőhöz mentem. Néha jön ki ez az alapjárat emelkedés. Olyan mintha picit rajtalenne a lábam a gázpedálon de nem, hiába rugok rá 2-őt nemlesz jobb sőt picit mégfeljebb megy, de ha leállitom az autót és elinditom megint visszaáll. Nemértem.

Link to comment
Megosztás:

És rohadt idegesitő ez az apró hiba mert pl most sem volt semmi baja mikor szerelőhöz mentem. Néha jön ki ez az alapjárat emelkedés. Olyan mintha picit rajtalenne a lábam a gázpedálon de nem, hiába rugok rá 2-őt nemlesz jobb sőt picit mégfeljebb megy, de ha leállitom az autót és elinditom megint visszaáll. Nemértem.

Az a baj, hogy ezt a típust nem vágom annyira, így maximum csak tippeket tudok adni:

Nézd át a csöveket, hogy falsot szív e valahol, bár azt írtad, hogy nem mindig csinálja. Ebből kiindulva inkább valami elektromos csatlakozó bibire tippelnék, de hátha jön még valami tipp valakitől :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg reggel, mikor mentem az autóhoz, azon gondolkoztam, hogy túl nagy ez bele (asszem 88Ah, lelóg az állványról), és a műszakin bele fognak kötni. Venni kéne másikat. Erre nem indult el. Nagyon bosszantott. Ma meg a tenyerem is viszketett, a jobb. Pedig nem vagyok babonás, de ez más sok. :D

Újra úton. B-power S55 19, 12900 ft volt, úgy, hogy bevittem a hibásat.

Link to comment
Megosztás:

És rohadt idegesitő ez az apró hiba mert pl most sem volt semmi baja mikor szerelőhöz mentem. Néha jön ki ez az alapjárat emelkedés. Olyan mintha picit rajtalenne a lábam a gázpedálon de nem, hiába rugok rá 2-őt nemlesz jobb sőt picit mégfeljebb megy, de ha leállitom az autót és elinditom megint visszaáll. Nemértem.

A c18nz központi befecskendezős, multec rendszerű.

Ahogy már említették a csöveket érdemes átnézni hogy nem szív e falsot, valamint alapjárati motort kipucolni, (ha szemben állsz az autóval, akkor a befecskendező ház elején, baloldalt, egy hengeres valami, alulról megy rá egy 4 érintkezős csati) megnézni a fojtószelep potméterét, (befecsiház jobbooldalán, egy 3 érintkezős csati megy rá) valamint a map szenzort, (a tűzfalon van a müanyag burkolat alatt, megy rá egy vákuumcső, meg egy zöld csati) meg amire ezek a rendszerek érzékenyek szoktak lenni, az a motorhőfok jeladó, az meg a szívócsonk hátulján van.

Link to comment
Megosztás:

A c18nz központi befecskendezős, multec rendszerű.

Ahogy már említették a csöveket érdemes átnézni hogy nem szív e falsot, valamint alapjárati motort kipucolni, (ha szemben állsz az autóval, akkor a befecskendező ház elején, baloldalt, egy hengeres valami, alulról megy rá egy 4 érintkezős csati) megnézni a fojtószelep potméterét, (befecsiház jobbooldalán, egy 3 érintkezős csati megy rá) valamint a map szenzort, (a tűzfalon van a müanyag burkolat alatt, megy rá egy vákuumcső, meg egy zöld csati) meg amire ezek a rendszerek érzékenyek szoktak lenni, az a motorhőfok jeladó, az meg a szívócsonk hátulján van.

15ös hibakód most néztük meg. Az a 15 Hűtőfolyadék hőmérséklet szenzor – fesz. magas tehát akkoe a motorhőfok jeladó lesz, remélem. Ha nem akkor megnézetem a többit amit irtál! Nagyon szépen köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

aki cserélt, javíttatott 1,7 td isuzu generátort feszszabályzóval meg tudná mondani honnan lehet szerezni olyat? esetleg generátor, márka, szám vagy valami mert az enyémen semmi szám sincs és még is az lesz a bűnös nem a relé:S:(

Link to comment
Megosztás:

15ös hibakód most néztük meg. Az a 15 Hűtőfolyadék hőmérséklet szenzor – fesz. magas tehát akkoe a motorhőfok jeladó lesz, remélem. Ha nem akkor megnézetem a többit amit irtál! Nagyon szépen köszönöm!

Sajnos az nemlett, maradt a fojtószelep és a mapszenzor. De akkor vajon miért jelezte motorhibának a 15ös kódot...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az nemlett, maradt a fojtószelep és a mapszenzor. De akkor vajon miért jelezte motorhibának a 15ös kódot...

Ez nagyon jellemző ezekre a rendszerekre. Beír valamit, aztán 90%-ban nem is az a probléma.

Nincs annyi érzékelője, amennyi hibaforrás, így aztán egy adott hibára, beír valamit, ami szerinte okozza, aztán lehet, hogy az már csak következmény.

Link to comment
Megosztás:

Holnap átnézegetjük, van néhány csokis megoldás az biztos. De hogy holvan zárlat és kontakthiba azt max autóvillamossági emberrel lehetne beméretni nemde?

Hááát, az ilyen toldásokat foldásokat nem árt megszűntetni. Az sosem tesz jót.

Ha gondolod van komplett c18nz motortéri kábelkötegem, egyetlen csati, az alapjárati motoré lett levágva róla.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég találtam rá a fórumra és ki is használnám az alkalmat, hogy egy kis segítséget kérjek! Egy 94' Vectra A GT-m van( X20XEV), aminek az alapjáratával van egy kis problémám. A baj az, hogy hol magas, hol alacsony, van, amikor le is fullad. Például van olyan, hogy kiveszem sebességből (persze menet közbe) és a fordulatszám nem esik le a megfelelő értékre, hanem mondjuk ottmarad 1500-on. A másik jelenség, hogy nagyon alacsonyra leesik és persze meg is áll néha. Amikor megvettem, csak a megállós probléma lépett fel, írt pár problémát a computer,így lett cserélve vezérmű felső holtpont jeladó és alapjárati léptetőmotor is. Hibatár törölve, minden tökéletesen működött. Aztán rá kb fél évre elkezdte csinálni azt, hogy az alapjárati fordulatszámra ugye nem esett vissza sebességből kivéve. Megint kiolvastuk, semi hiba, minden gyári érték. Jó, lett cserélve mégegy alapjárati, sőt, azóta még egy, de így sem oldódott meg a probléma :D

Tanácstalan vagyok, valszeg nem hozzáértő emberekhez vittem, 3ból egyikük se tudta megmondani, mi lehet a baja.

Nincs valamelyikőtöknek valami ötlete, vagy esetleg találkozott e már valaki ilyen jelenséggel?

Válaszotokat előre is köszönöm és elnézést kérek a regényért! :P

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hááát, az ilyen toldásokat foldásokat nem árt megszűntetni. Az sosem tesz jót.

Ha gondolod van komplett c18nz motortéri kábelkötegem, egyetlen csati, az alapjárati motoré lett levágva róla.

Ha a kábelezéssel lesz probléma akkor érdekel, mindenesetre nedobd el! Elmentem a szerelőhöz mentem vagy 60km-t ne mán semmi gond nincs vele hülyének néznek... Gondol egyet és megint előjön mondjuk bár ne jönne elő :D Tudni illik a kereskedésbe lemosták a motort lehet bemostak neki vagy bármi. Esetleg készitek egy képet a motortérről ott látni majd a kábelkötegeket hogy ugy kell-e kinéznie majd felteszem ide.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég találtam rá a fórumra és ki is használnám az alkalmat, hogy egy kis segítséget kérjek! Egy 94' Vectra A GT-m van( X20XEV), aminek az alapjáratával van egy kis problémám. A baj az, hogy hol magas, hol alacsony, van, amikor le is fullad. Például van olyan, hogy kiveszem sebességből (persze menet közbe) és a fordulatszám nem esik le a megfelelő értékre, hanem mondjuk ottmarad 1500-on. A másik jelenség, hogy nagyon alacsonyra leesik és persze meg is áll néha. Amikor megvettem, csak a megállós probléma lépett fel, írt pár problémát a computer,így lett cserélve vezérmű felső holtpont jeladó és alapjárati léptetőmotor is. Hibatár törölve, minden tökéletesen működött. Aztán rá kb fél évre elkezdte csinálni azt, hogy az alapjárati fordulatszámra ugye nem esett vissza sebességből kivéve. Megint kiolvastuk, semi hiba, minden gyári érték. Jó, lett cserélve mégegy alapjárati, sőt, azóta még egy, de így sem oldódott meg a probléma :P

Tanácstalan vagyok, valszeg nem hozzáértő emberekhez vittem, 3ból egyikük se tudta megmondani, mi lehet a baja.

Nincs valamelyikőtöknek valami ötlete, vagy esetleg találkozott e már valaki ilyen jelenséggel?

Válaszotokat előre is köszönöm és elnézést kérek a regényért! :P

Üdv

Ismerős a dolog énis ezt a problémát hajszolom, valami kiderül természetesen közlöm veled! :D

Link to comment
Megosztás:

Ismerős a dolog énis ezt a problémát hajszolom, valami kiderül természetesen közlöm veled! :D

Oks, én is így teszek majd, mivel van még egy remélhetőleg hozzáértő ember, őt is majd meg kéne látogassam a közeljövőben, főleg hogy az autó kasztnizva lesz és ha már rendben van nagyjából, milyen már, hogy b*szakszik az alapjárat :/ Nagyon idegesítő, hogy lassan ejti a fordulatot, ráadásul magasan is marad...Ami még baj, hogy össze-vissza csinálja a 2 dolgot. Vagyis 3-at. Hol magas, hol alacsony, hol jó...persze az utolsó az, ami a legkevésbé fordul elő :|

Köszi még1x!

Link to comment
Megosztás:

Ha a kábelezéssel lesz probléma akkor érdekel, mindenesetre nedobd el! Elmentem a szerelőhöz mentem vagy 60km-t ne mán semmi gond nincs vele hülyének néznek... Gondol egyet és megint előjön mondjuk bár ne jönne elő :D Tudni illik a kereskedésbe lemosták a motort lehet bemostak neki vagy bármi. Esetleg készitek egy képet a motortérről ott látni majd a kábelkötegeket hogy ugy kell-e kinéznie majd felteszem ide.

a vízhőfok jeladó stekkerében a gumikupak alatt szokott elszakadni a szál, vagy valahol a kasztni-átvezetésnél dörzsölődik ki. ha leveszed a compuról a nagy stekkert, és belemérsz a megfelelő lábakba, a maradék 2-3 kezeddel meg mozgatod a hőgomba csatit, kiderül hamar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég találtam rá a fórumra és ki is használnám az alkalmat, hogy egy kis segítséget kérjek! Egy 94' Vectra A GT-m van( X20XEV), aminek az alapjáratával van egy kis problémám. A baj az, hogy hol magas, hol alacsony, van, amikor le is fullad. Például van olyan, hogy kiveszem sebességből (persze menet közbe) és a fordulatszám nem esik le a megfelelő értékre, hanem mondjuk ottmarad 1500-on. A másik jelenség, hogy nagyon alacsonyra leesik és persze meg is áll néha. Amikor megvettem, csak a megállós probléma lépett fel, írt pár problémát a computer,így lett cserélve vezérmű felső holtpont jeladó és alapjárati léptetőmotor is. Hibatár törölve, minden tökéletesen működött. Aztán rá kb fél évre elkezdte csinálni azt, hogy az alapjárati fordulatszámra ugye nem esett vissza sebességből kivéve. Megint kiolvastuk, semi hiba, minden gyári érték. Jó, lett cserélve mégegy alapjárati, sőt, azóta még egy, de így sem oldódott meg a probléma :D

Tanácstalan vagyok, valszeg nem hozzáértő emberekhez vittem, 3ból egyikük se tudta megmondani, mi lehet a baja.

Nincs valamelyikőtöknek valami ötlete, vagy esetleg találkozott e már valaki ilyen jelenséggel?

Válaszotokat előre is köszönöm és elnézést kérek a regényért! :P

Üdv

Légtömegmérőt pucold ki féktisztító sprayvel, meg a pillangószelepházat is pucold ki. Lehet hogy koszos, és kitámaszt a pillangószelep(akkor magas az alapjárat) valamikor meg lehet hogy lezár rendesen(akkor meg megáll).Szívócső szokott még kirepedni a hajlatnál, és attól is csinálhatja ezt.

Link to comment
Megosztás:

Légtömegmérőt pucold ki féktisztító sprayvel, meg a pillangószelepházat is pucold ki. Lehet hogy koszos, és kitámaszt a pillangószelep(akkor magas az alapjárat) valamikor meg lehet hogy lezár rendesen(akkor meg megáll).Szívócső szokott még kirepedni a hajlatnál, és attól is csinálhatja ezt.

Köszönöm szépen a tanácsokat, megpróbálkozok velük és leírom, mit sikerült alkotni;)

Link to comment
Megosztás:

Légtömegmérőt pucold ki féktisztító sprayvel...

A légtömegmérő nem izzószálas elven működik ebben? Mert akkor nem kéne féktisztítóval tisztogatni, több okból sem. Egyrészt mert ráég a tisztítószer az izzószálra amitől minimum pontatlanul mér de rosszabb esetben el is szakadhat (-> légtömegmérő csere, jó drágáért), másrészt meg mert felesleges, ugyanis a légtömegmérő izzószála minden motorleállítás után felizzik hogy leégesse magáról a szennyeződést, tehát öntisztító.

Link to comment
Megosztás:

A légtömegmérő nem izzószálas elven működik ebben? Mert akkor nem kéne féktisztítóval tisztogatni, több okból sem. Egyrészt mert ráég a tisztítószer az izzószálra amitől minimum pontatlanul mér de rosszabb esetben el is szakadhat (-> légtömegmérő csere, jó drágáért), másrészt meg mert felesleges, ugyanis a légtömegmérő izzószála minden motorleállítás után felizzik hogy leégesse magáról a szennyeződést, tehát öntisztító.

Van egy jobb(?) cucc... ez

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.