Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Megvan az eredmény.. Nekünk is sikerült megcsinálni pik-pak, aránylag reális értékeket mutat, amivel nem vagyok megelégedve, az a hátralevő kilométerek száma. Kb 8 liter üzemanyaggal a bc elmondása szerint mehetek 120 kilométert, ami sztem kicsit irreális. Ez mondjuk lehet változhat, ha kicsit több adatot tud gyűjteni, majd látjuk. Az átlagfogyi kb rendben van. szerintetek pillanatnyi 5. sebességbe olyan 60 km/h környékén lehet 6 liter körül? Mondjuk van még egy kódindexem, ami jó lehet, mivel a táblázatból kettőt szedtem ki. Mondták, hogy teszteljem még pár napig, aztán ha kell, felprogramozzák a másik kóddal.

Amit írtál pillanatnyi fogyasztás az abszolút reális, a még megtehető távolságot pedig az utolsó 20km fogyasztási adataiból számolja ki, szóval ha eddig tojással a pedál alatt mentél fix 6l-es fogyit produkálva, akkor ne csodálkozz hogy 8 liternyi benzinnel még 120km-t ír megtehető távnak. Keress egy 4-5km hosszú egyenes szakaszt, padlózd le, és meglátod hogy 50-60km-re fog esni a megtehető táv... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A kappcsolási rajzokon lévő szinek röviditéséhez kérnék segítséget.

Nem szeretném elkötni,és nem találom sehol a röviditéseket!

Akkor: BR,GE,SWRT,GN,SWWS,GR,BL,SW.

Az elektromos tükrökhöz nincs csatlakozóm. Valaki megirná nekem a csatlakozón a lábakhoz milyen szinek tartoznak.

Egy fotó sokat segítene!!!!!!!!

Előre is nagyon köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A kappcsolási rajzokon lévő szinek röviditéséhez kérnék segítséget.

Nem szeretném elkötni,és nem találom sehol a röviditéseket!

Akkor: BR,GE,SWRT,GN,SWWS,GR,BL,SW.

Az elektromos tükrökhöz nincs csatlakozóm. Valaki megirná nekem a csatlakozón a lábakhoz milyen szinek tartoznak.

Egy fotó sokat segítene!!!!!!!!

Előre is nagyon köszönöm.

A rövidítések németül a szinek:

BR:braun:barna

GE:gelb:sárga

SW:schwarz:fekete

GR:grau:szürke

GN:grün:zöld

RT:rot:piros

WS:weis:fehér

BL:blau:kék

VI:violett:lila

A hosszabbak, ezek kombinációi, pl: SWRT: schwarz-rot = fekete-piros !

Link to comment
Megosztás:

Gyári ködlámpát szeretnék bekötni. Relé és kapcsoló helye be van kábelezve gyárilag. Ha oda beteszem a relét, és a ködlámpa kapcsolót, akkor már csak rá kell csatlakoztatni a lámpákat? Hol van neki a gyári kábelja, és hogy néz ki??

Elvileg csak rácsatlakozol, de az első lökősöd külső héja ködlámpás, ami a műanyag lökhárítón van rajt? Ha jól emlékszem a klíma ventik és a lökős között van a csatlakozó egy kettes csati mind két oldalt, a ködlámpából meg jön egy ~40 cm-es vezeték csatival.
Link to comment
Megosztás:

Megpróbáltam én is az ablakemelők tanítását.

Sajnos nekem nem jött össze.

Jelenség: ablak teljesen le - gombot 5mp-ig nyomom - hallani hogy kattanik valami,mint egy relé - utána első nyomásra nem reagál az ablakemelő - 2. igen - ablak felmegy ugyanez a szitu,de semmi.

Többször végig játszva is semmi!

Nálam csak a ballos csinálja ezt, jobb oldalon nem kattanik.

Mikor vettem az autót, akkor sem működött, így nem tudom működik e egyátalán.

Egyébként gyárilag ha zárom a sofőr ajtót felhúzza az ablakot?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként gyárilag ha zárom a sofőr ajtót felhúzza az ablakot?

Ha folyamatosan tartod a kulcsot miután lezárt, akkor fel kell húznia, ha tovább fordítod vízszintes állásig, akkor meg csak kulccsal tudod kinyitni távirányítóval nem.
Link to comment
Megosztás:

Szép estét !

Olyan gondom van hogy astrás bc kapcsolóm van ugye ez szerintem kényelmesebb is!

Viszont vectra a bc és annak 4db kapcsolója van az astrának meg kettő ezt nem értem!

Legalább is a kapcsolási rajzon a vectra a 4 kapcsoót mutat az astrán meg kettőtt !?

Link to comment
Megosztás:

Persze, mert a Vectráén van az óraállítás két apró pöttye is (amit csak tollheggyel tudsz nyomkodni) a két nagy gomb között, az Astrán meg az óra beállítása a kijelzőn levő gombokkal zajlik. Úgyhogy teljesen nem tudod megszüntetni a gyári BC kapcsolót, mert akkor nem fogod tudni az órát beállítani, hacsak nem úgy hogy éjfélkor egy pillanatra leveszed az akkusarut, de ez elég kellemetlen. :D Úgyhogy kösd be nyugodtan az Astra BC-kapcsolós ablaktörlőkarját, de hagyd meg a gyárit is, nekem is így volt anno a Calibrán.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét! Sikerült szert tennem egy komplett kábel kötegre amiből ki akarom műteni a bc csati és kábelt!

A gondom az hogy 2db egyforma citromsárga 26 pines csati van benne! az egyik 26 pines mellett van egy fekete 12 pines is!

Már most mondom hogy nem légszák amásik mert azt is megtaláltam!

Minek van benn 2 db egyforma 26 pines?

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem tudja senki minek van 2 egyforma citromsárga 26 pines csati?

Tudna nekem segiten i valaki abban hogy a Bc-nél ez 26 pines csati szín szerint 1-26 hogy mihez mi tartozik?

most kaptam kézhez a Bc száma:90 314 457

EH

5WK7 337

Mond valakinek ez szám sor valakinek infót?

És hátulján van az fehér programtároló doboz?!

Meg a tetején egy luk amibe potméter van úgy látom de azt sem tudom hogy mihez kell?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.