Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Adott egy Kadett GSI (C20NE). Voltam villanyásznál és kiköttettem vele a riasztót a gépből, mert ötletszerűen kapcsolt ki/be.

Namost mióta ez a beavatkozás megtörtént nincs első világításom. A hátsó ég, az első b.szik égni.

Hol lehet a baj? (a kapcsoló jó, az égők is jók és a biztosítékok is jónak látszanak)

:roll:

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Nem értek hozzá, csak logika. Ha elötte jó volt, meg kell nézni hol buzerálták szegényt. Lehet ott jött szét vmi vezeték.. vagy csatlakozó.

Bár a riasztóknak nem sok közük szokott lenni a fényszóróhoz. Tudtommal az indekszre kötnek rá, nem a pilácsra...

Tápot se onnan vesznek.. szóval kicsit érdekes.. nekem....

Ha láttad hol babrált, meg lehet nézni nincs-e szétcsúszva vmi....

de ez csak 5let... sajna semmi konkrét 5letem...

Link to comment
Megosztás:

Maj írd le azért mi volt, ha kiderül.. hátha jól jön majd másnak is..

A biztosítéktábla alatt/mögött volt két kábel amihez egy gumi foglalatban biztosítékok csatlakoztak. (az egyiket nem rakták vissza). :evil:

Fél perc munka volt az egész...

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

A B vectramban menet közben a computeren a pillanatnyi fogyasztásra szoktam állítani a kijelzőt!DE kb 1 perc múlva mindig átvált egy COOLANT LEVEL feliratra automatikusan, majd visszaállítom, de megint ez jön be kb 1 perc múlva!!!A műszerfali kijelző szerint 90 fokos a motor menet közben állandóan!

Miért jön be ez az üzenet??Vmi érzékelő rossz??Kevés a hűtőziz vagy mi???

Link to comment
Megosztás:

Tehát ez a hűtőviz mennyiségét érzékeli???Mennyibe van egy ilyen érzékelő???Hogy lehet kicserélni??Én otthon manuálban ki tudom cserélni??Nem akarom elcseszni!!

Én nemtom a B Vectránál hogy van, de a Calibrán a hűtőfolyadék szintjelzője bele van építve a hűtőfolyadéktartály kupakjába, +egy vezeték megy még rá. Ha cserélni akarod, akkor vegyél egy másik szintjelzős kupakot, csavard le a régit, ezt meg tedd a helyére és kész is.

Link to comment
Megosztás:

Én nemtom a B Vectránál hogy van, de a Calibrán a hűtőfolyadék szintjelzője bele van építve a hűtőfolyadéktartály kupakjába, +egy vezeték megy még rá. Ha cserélni akarod, akkor vegyél egy másik szintjelzős kupakot, csavard le a régit, ezt meg tedd a helyére és kész is.

Remélem lehet csak tetőt kapni és a B vectránál is így müxik és nem baromi drága cuccos!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem indul az autóm. '94-es vectra, X20XE motorral. A computerből kiolvasott hibakód 19-es, az AC működik, benzin van benne (páran már megkérdezték :D ). Legutolsó vizsgálatnál nem volt szikra a gyertyák felé. Az indító pörget, de nem röffen be. Korábban kéthétig állt, mentem vele vagy 10 km-t, és másnap megint nem volt hajlandó. A kód jelentése: "Helytelen fordulatszám jelzés (Főtengely szenzor- helytelen jelzés)". Nem nagyon van ötletem már, van valakinek bármilyen ötlete, hogy merre kéne keresni a hibát?

Minden segítséget megköszönök 8)

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem az AutoData-n. Hiba oka lehet: vezetékezés (magyarán kontakthiba), szenzor, motorvezérlő modul vagy reluctor gyűrű???(ezt nem találtam ill. nem tudom, mit jelent).

MÉrhetsz ellenállás értéket, ha akarsz és tudsz.

Húzd le az RPM-szenzorról a csatit. Álljon a motor. AZ 1-2 láb között 10,3-13,4 Ohm közöttit kell mérned. A 2-3 láb között 0,3-0,5 Ohm a helyes érték.

Link to comment
Megosztás:

A vízhőfok jeladó csatlakozóját ! :wink: 1 vezetékes kis csavarszerű ketyere...

OK, ennyit én is sejtettem, csak éppen nem tudom, hol van.

Találtam egy 1 vezetékes érzékelőt a kipufogó csonk közelében, talán az lehet? Opel Astra 1,4 96-os évjárat.

Estére egyébként már kezdett mutatni a hőfokjelző.

Lehetséges, hogy addigra kiszáradt?

Link to comment
Megosztás:

OK, ennyit én is sejtettem, csak éppen nem tudom, hol van.

Találtam egy 1 vezetékes érzékelőt a kipufogó csonk közelében, talán az lehet? Opel Astra 1,4 96-os évjárat.

Estére egyébként már kezdett mutatni a hőfokjelző.

Lehetséges, hogy addigra kiszáradt?

Akkor talán nem lett volna haszontalan előbb leírni PONTOSAN, hogy milyen motorról van szó vazze :evil: :evil: :D :P

Ráadásul még mindig nem írtad, hogy 8 vagy 16 szelepes... :wink:

Ha 8V akkor a motor szívócsövén van a könyv szerint, a 16V-n meg ott ahol Opel16V mondta :wink:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, ha áll az autó (legalábbis nálam) alapban kiírja, hogy nincs főtengely fordulatszám jel. De amikor beszart a főtengely fordulatszám jeladóm, attól az autó még beindult, de nem lehetett nagy gázt adni neki, mert fulladt és 2500-3000-nél jobban nem engedte pörgetni. Sztem neked nem az lesz a szar. De legbiztosabb, ha elviszed szervízbe és kiolvastatod.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem is így volt, van. Annyi különbséggel, hogy nekem ha tönkremegy, (bár lehet van átmenet) akkor be se indúl.

Igaz ezt csak abból gondolom, hogy a minap ahogy matattam a generátor környékén. méregettem, és le kellet volna állitani a motort, úgy hogy közben a kezem a motortérben maradjon.(fogtam a mérőcsúcsot) erre a még sonique cartárstól ellesett dolgot műveltem.. széthúztam a jeledó csatiját.. pont ott volt kéznél.. kocsi abban a minutumban stop.

Aztán elfelejtettem összedugni és csak néztem h mi van, most meg mért nem megy...

Link to comment
Megosztás:

:?: Hali!

Még új vagyok itt, és örülnék, ha valaki tudna segíteni!

Nemrégiben vettem 1 1,6-os Tigrát. Elhoztam a telepről és kb. 1 km után leállt. Gondoltam, hogy asok állástól talán a mágnes szelepek szórakozhatnak, ezért öntöttem bele injektor tisztítót. Ezután el is indult, de olyan 4500-as fordulatnál mindig beírt vmi. hibát. Kb. egy hétig bírtam használni, azután menet közben rángatott, majd egyik nap leállt, és nem akart beindulni. Ezután elhúztam szerelőhöz, aki kiolvasta, hogy vmi. gyujtó hiba van, primer, secunder... Gyertyák ki lettek cserélve, kábelek bemérve(jók), trafó kipróbálva. Utána jó lett 1 ideig. Majd 5000-es fordulatnál kezdte beírni a hibát. Azóta nem nagyon merek vele menni. Szaggatás néha előjön. A hibát mindig a memoryba rakja. A CO értékem nagyon rossz, ami lehet éppen a katalizátor. (húzatáskor ráinditóztunk, aztán durrant 1-et, meg füstölt mint az állat)

Ha valaki tudna ötletet adni, azt megköszönném! :?:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.