Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Mérnök létedre elég furcsa a véleményed a technika fejlődéséről és a műszaki dokumentációkról.

Én is mérnök vagyok 3 dipóval, igaz nem gépész, de egészen másként látom a dolgokat mint Te.

Biztos vagyok benne, hogy a szervizfüzetet nem marketingesek (ők legf. lektorálják) szerkesztik, hanem komoly autószakik (akikből még az autógyárakban is akad), és ami abban nem stimmol legfeljebb fordítási, vagy aktualizálási hiányosság.  

Azt a hozzászólásomat pedig, hogy az F -nél még 15.000 Km volt a gépkönyvben nem úgy értettem, hogy az a motor még más anyagból volt, mint a G ugyan olyan jelű (bár ezt sem tartom kizártnak), hanem ha valaki vett ezer éve egy F -t, és tartja magát az ahhoz járó szervizkönyvhöz, tehát 10.000 -ként vagy évente cseréli az olajat, akkor jó neki manapság is a nem csúcs, nem longlife olaj. Ja és ezer éve longlife sem volt, tehát mégis csak van némi technikai fejlődés.

Olvasd vissza a hozzászólásaimat ebben a topicban. Engem az egyetemi tanárom, aki szinte egész életében ezzel foglalkozott, elég könnyen meggyőzött. És az alkalmazott anyagok minősége, valamint a kenőanyagok fejlődése sajnos nem függ a diplomák számától...

Link to comment
Megosztás:

Én éppen a negyedik papírosomat tiprom éppen, de a szemléletem megmaradt reálisnak, nem lettem közben idealista.

Most kötekszem egy kicsit.

Te miért tanulsz ennyit, ha a technika úgysem fejlődik, amit eddig megtapasztaltál csak az a reális és nincs új a nap alatt, a mérnököknek meg úgy sincs semmi tekintélyük csak a reklám-menedzsereknek?

Link to comment
Megosztás:

Távol álljon tőlem hogy a Gabit védjem, de ha kicsit belegondolsz akkor második tagmondatoddal már válaszoltál is a kérdésedre. 1ébként a vitázásra/anyázásra van másik topic, ez maradjon meg az olajnak! :wink:

Remélem a Pista büszke lesz rám! :)

Link to comment
Megosztás:

már látom a vállveregetést! :) :D :lol:

Egyébként technika ide, fejlődés oda, én sem hiszek a 10e.km-nél több olajcserében.Mert nincs ilyen olaj, csak bátrabb marketingesek.Hiszen minél kedvezőbb, alacsonyabb egy tipus fentartása, annál jobban hangzik az eladó szájából az ajánlat.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

....1ébként a vitázásra/anyázásra van másik topic, ez maradjon meg az olajnak! :wink:....
Szerintem nem vitáról/anyázásról van szó, nevezzük inkább eszmecserének :wink: Mondjuk itt pont tökéletes helye lenne : ]http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=17...rt=4905

....Remélem a Pista büszke lesz rám! :)....

:D :lol: :lol: :lol:

Rutinosabb fórumozok nagyon jól tudják, hol kezdődik az offolás és jóóóóó, ha normál hangnem felhívják erre a többiek figyelmét is. Én ennek örülök :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hogy egy hozzászólás hova el tud fajulni... :)

Egyébként Én meg ráadásúl gépjárműtechnikus gépészmérnök végzettségű volnék, és meg mondom őszintén szerintem fejlődés ide, fejlődés oda...sok új műszaki megoldást találtak ki az utóbbi időben, de ezek egy része ugyanakkor éppen nagyobb terhelést okoz a motor és egyéb olajok számára, szóval ha figyelembe vesszük, hogy vmicskét feljődött az olajipar is így szerintem legfeljebb csak követni tudta a rohanó műszaki feljődést és megelőzni nem, akkor igen csak igaza lehet gabinak :wink: Egyébként aki nem dolgozott még műszaki cégnél ahol van marketing is el sem tudja kébzelni milyen nagy hatalma van a külső piaci tényezőknek és a megkívánt fejlődésnek, aminek egy egyszerű műszaki lemaradás nem szabhat gátat..szóval amit el kell érni elérjük, ha csak papíron is de elérjük és ez it a lényeg!

Tudjátok az ötödik ötéves terv teljesűl :D

Link to comment
Megosztás:

"a mérnököknek meg úgy sincs semmi tekintélyük csak a reklám-menedzsereknek?"

PONTOSAN így van. Sajnos. A mai világban, a "fogyasztói társadalomban"

sajnos a mérnök szava nem jut tovább a menedzseri szintnél. Én ezt

nap-mint-nap tapasztalom fejlesztőmérnökként a cégemnél.

Egyébként Én sem anyázásnak, hanem szakmai vitának tekintem a

dolgot, ami jó dolog. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha már egyetértettünk abban, hogy a Valvoline Durablend/Topgard jó a mociba, akkor közzétennék egy nagyon olcsó beszerzési formáját: www.aruhaz.totalcar.hu. 4 nappal ezelőtt megrendeltem és ma ki is hozta a futár. 4 liter 4.800 Ft + 785 Ft szállítási költség. Kínálnak még olajcsere egységcsomagot (4 l olaj+szűrő+légszűrő) F Astrához 7500 Ft-ért.

Link to comment
Megosztás:

Jelentem mai naptól partnerforgalmazó lettem, Metabond és Elf olajok, valamint Metabond adalékok terén. :)

Tehát irányadónak néhány ár:

METABOND olajok (német):

API SJ/CF, A3/B3

METABOND TOP 5W40 1L 2106HUF

METABOND TOP 5W40 5L 9984HUF

METABOND SPEED 10W40 1L 1560HUF

METABOND SPEED 10W40 5L 7410HUF

API CF4/SG, A2/B3/E3

METABOND UNI 15W40 1L 1170HUF

METABOND UNI 15W40 5L 5538HUF

Nemsokára a honlapomon lesz a teljes lista, és egyéb leírások, képek.

A szállító partnercég az akciósbolt (www.akciosbolt.hu).

Amennyiben Nálam rendelitek meg az adott kenőanyagokat és adalékokat,

Budapest területén belül ingyenesen lesz kiszállítva! (nem mellékesen

támogatjátok vele a versenygépem 8) )

A szállítás ideje 2-4 nap, fizetés átvételkor a futárnak.

Az árak az áfát tartalmazzák.

Megrendelés: gabor@opel16v.hu

A termék pontos megnevezésével, mennyiségével, és szállítási névvel, címmel.

Írjátok meg azt is, hogy az adott szállítási címen milyen időszakban tudjátok

átvenni a csomagot!

Link to comment
Megosztás:

Még hozzátenném: mostantól az Én versenygépem is Metabond olajjal megy, méghozzá a SPEED 10W40-el. Ehhez jár még majd Metabond adalék is bele. Szal el lesz kényeztetve a kicsike. :)

Azért merem ajánlani ezeket az olajokat, mert egyik jó barátom és

versenyzőtársam már régebb óta ezt használja, és meggyőzött a

teljesítményéről. De nemsokára Én is személyes tapasztalatokkal

szolgálhatok. :D

Link to comment
Megosztás:

Jelentem mai naptól partnerforgalmazó lettem, Metabond és Elf olajok, valamint Metabond adalékok terén. :)

Tehát irányadónak néhány ár:

METABOND olajok (német):

API SJ/CF, A3/B3

METABOND TOP 5W40 1L 2106HUF

METABOND TOP 5W40 5L 9984HUF

METABOND SPEED 10W40 1L 1560HUF

METABOND SPEED 10W40 5L 7410HUF

API CF4/SG, A2/B3/E3

METABOND UNI 15W40 1L 1170HUF

METABOND UNI 15W40 5L 5538HUF

Nemsokára a honlapomon lesz a teljes lista, és egyéb leírások, képek.

A szállító partnercég az akciósbolt (www.akciosbolt.hu).

Amennyiben Nálam rendelitek meg az adott kenőanyagokat és adalékokat,

Budapest területén belül ingyenesen lesz kiszállítva! (nem mellékesen

támogatjátok vele a versenygépem 8) )

A szállítás ideje 2-4 nap, fizetés átvételkor a futárnak.

Az árak az áfát tartalmazzák.

Megrendelés: gabor@opel16v.hu

A termék pontos megnevezésével, mennyiségével, és szállítási névvel, címmel.

Írjátok meg azt is, hogy az adott szállítási címen milyen időszakban tudjátok

átvenni a csomagot!

Ez jó Én meg éppen ma vettem meg a bp 3000-esét....6300-ért...kiváncsi leszek, hogy melyik a jobb....mert a metabond is kb ilyen árban van... :oops:

Link to comment
Megosztás:

Nah szóval...

Én most akarok venni olajat,úgyhogy elolvastam az ÖSSZES hsz-t a témához :)

Ezeket összefoglalva a következőkre jutottam:

1.Valvoline 10w40-et veszek mindenképpen,csak azt nem tudom,hogy topgard-ot,vagy maxlife-ot,merthogy az én verdám pont 100ekm környékén áll :?:

Az auschanban lesz akció febr18.-tól és 6500ft/5l akciós áron lesz kapható a topgard!Úgy gondolom megveszem azt és a köv. olajcserénél már maxlife-ot töltök neki!????

2.Motorolajmosót nem veszek,mer' senki nem javasolta...

3.Bosch olajszűrőt már megvettem Tescoban,DE

Kérdés:-jól tudom,hogy 3,5L-t tudok majd kb. betölteni a mociba(1,5l maradék meg bőven(remélem!!)elég lesz 10ekm-re utántölteni a köv. cseréig,amennyiben eszik valamennyi olajat?

-'99-es FCC astramon(X14nz) hol találom majd pontosan! a leeresztőcsavart(ne akkor lepődjek meg :roll:

-én kaptam az oilszűrőhöz vmi alátétet,akkor az hova is kell majd pontosan?Azt vettem ki a hozzászólásokból,hogy talán a leeresztőcsavar alá kell tenni,minden oilcserénél azt is kell cserélni?

-légszűrőt is cseréljem egyúttal?

Bocs a huje kérdésekért,de új a gépem és nem akarok elcsexni semmit rajta :wink:

Link to comment
Megosztás:

Jaygab!

Leeresztőcsavar értelemszerűen az olajdekni legalsó pontján van. :D

Nem fogod eltéveszteni. Az alátétet cseréld rajta.

Olajszűrő cseréjéhez kell egy speckó szerszám, hacsak nem vagy

hivatásos erőművész. :lol:

Melegen ereszd le az olajat!

A levegőszűrőt is cseréld!

Valvoline-ból a Topgard lesz jó Neked, ne a maxlife-ot vegyed.

Nem akarod kipróbálni a Metabondot? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.