Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy 93-as C14SE motorkódnál F10-es /nem automata/ váltóba töltettem MOL Hykomol Synt 75W-90-es olajat, a szerelő azt mondta, hogy ez nem piros evvel biztosan gondjaim lesznek, van e valakinek tapasztalata ezen olajjal kapcsolatosan?

GM-olajat szoktunk bele tenni, de ha ez is váltóolaj nagy baja nem lehet. Biztos gondjaid lesznek ez vajon mit takarhat.....

Ezt találtam róla:

Szintetikus komponenst tartalmazó, magas teljesítményszintű, EP hatású, többfokozatú hajtóműolaj. Egész évben használható elsősorban személygépjárművek hajtóműveihez (kézi kapcsolású sebességváltó, kiegyenlítőművek, hátsóhidak) és kormányszerkezetek kenésére. Elősegíti az üzemanyag-takarékos üzemelést. Könnyű hidegindítást tesz lehetővé.

Én nem foglalkoznák ezzel a szerelővel.

Link to comment
Megosztás:

GM-olajat szoktunk bele tenni, de ha ez is váltóolaj nagy baja nem lehet. Biztos gondjaid lesznek ez vajon mit takarhat.....

Ezt találtam róla:

Szintetikus komponenst tartalmazó, magas teljesítményszintű, EP hatású, többfokozatú hajtóműolaj. Egész évben használható elsősorban személygépjárművek hajtóműveihez (kézi kapcsolású sebességváltó, kiegyenlítőművek, hátsóhidak) és kormányszerkezetek kenésére. Elősegíti az üzemanyag-takarékos üzemelést. Könnyű hidegindítást tesz lehetővé.

Én nem foglalkoznák ezzel a szerelővel.

Azért a "töltöttem bele" még érdekelne, hogy le lett engedve belőle, és ilyet kapott, vagy ezzel lett feltöltve a GM. :D

Link to comment
Megosztás:

Azért a "töltöttem bele" még érdekelne, hogy le lett engedve belőle, és ilyet kapott, vagy ezzel lett feltöltve a GM. :D

Differenciálmű ömítést cseréltettem a váltónál és ezzel együtt az olaj is leengedésre került. Egyébként elvileg az Opel váltójába API GL-4 spec. olajat írnak a MOL Hykomol Synt 75W-90 ezt tudja és ezen felül az API GL-5 spec. is tudja. Gondolom a szerelő azon volt fennakadva, hogy ennek nem piros a színe, mert ő ahhoz van szokva.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Pontosan, utánaolvasgattam.

Nálam 5W-40 megy bele, nemsokára 100.000km lesz benne (nincs megtekerve az óra) és nincsen számottevő olajfogyasztásom. Már jó ideje leváltottam a 10W-40-et, mivel sokat járok rövidebb távokon (ezért is kevés a kilométer), és télen kifejezetten ajánlott az 5-ös olaj a megkímélt és jól karbantartott NZ motorokba. Jelenleg Shell Helix HX8-at használok.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

legutóbb omv bixxol extra 10w40(nem éri meg de olcsón szereztem:D), előtte 10 évig a gyári gm 10w40. Igazából egyikből sem fogyott csak majdnem egy éves az olaj benne de nem mentem vele 10 ezret még de mostanában lecserélem főleg, hogy nagyrész városozom.. esetleg castrol magnatec 10w40-el van valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

legutóbb omv bixxol extra 10w40(nem éri meg de olcsón szereztem:D), előtte 10 évig a gyári gm 10w40. Igazából egyikből sem fogyott csak majdnem egy éves az olaj benne de nem mentem vele 10 ezret még de mostanában lecserélem főleg, hogy nagyrész városozom.. esetleg castrol magnatec 10w40-el van valakinek tapasztalata?

Igen, kerüld el messzire ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.