Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Szasztok srácok. Koraábban irtam hogy átestem egy karikázáson. Szal cserélték az olajlehuzó gyűrűket, hengerfejcsiszolás uj csavarok, szimeringek stb. 1200 km utan nem fogyott egyáltalán az olaj a mocibol. Elötte 1000 km-en 1 lityit megkajalt a picike! Igaz most járatós a moci, szal nem pörgetem 3000 fordulat fölé de akkor is meg vagyok elégedve. Remélem tartós lesz ez az állapot! Üdv

Link to comment
Megosztás:

Egyébként, ma vettem 1L-es Shell Helix 15W40-es olajat, mert már igen csak kevés volt nívó szerint az olajszint. Azért 15W40, mert olyan van benne alapbó.

Nos, amint levettem a kupakot, hát érdekes trutyit láttam ott. Ilyen fehér akármi és képlékeny. Vajon mi lehet ez? Amúgy GM 15W40-es olaj lett beletöltve legutóbb.

Amúgy beleöntöttem a shell olajat, kocsi beindít és szépen lehetett hallani, hogy elhalkul a kopogás. érdekes jelenség ez is. Persze kopog még most is, de már nem hallom az utastérben, üvöltő zene mellett. :lol:

Szerk: hja és 2000 km múlva olajcserés...

Link to comment
Megosztás:

Egyébként, ma vettem 1L-es Shell Helix 15W40-es olajat, mert már igen csak kevés volt nívó szerint az olajszint. Azért 15W40, mert olyan van benne alapbó.

Nos, amint levettem a kupakot, hát érdekes trutyit láttam ott. Ilyen fehér akármi és képlékeny. Vajon mi lehet ez? Amúgy GM 15W40-es olaj lett beletöltve legutóbb.

Amúgy beleöntöttem a shell olajat, kocsi beindít és szépen lehetett hallani, hogy elhalkul a kopogás. érdekes jelenség ez is. Persze kopog még most is, de már nem hallom az utastérben, üvöltő zene mellett. :lol:

Szerk: hja és 2000 km múlva olajcserés...

Sztem sűrű annak a motornak a 15W40, az öreg (szívó-)dieselekbe való, a következő cserénél valami normális (nem GM!!) 10W40-est próbálj bele.

Link to comment
Megosztás:

Sztem sűrű annak a motornak a 15W40, az öreg (szívó-)dieselekbe való, a következő cserénél valami normális (nem GM!!) 10W40-est próbálj bele.

Oks, az lesz. Metabond Speed 10W40. :lol:

Más: mi köze van annak, hogy amíg alacsony volt az olajszint, nagyon lassan és sokáig melegedett fel a hűtővíz és a meleg levegő is alig jött, de amint megtöltöttem olajjal a szintig, úgy okádja a forró levegőt a rendszer az utastérbe, hogy attól féltem hogy elolvadnak a szellőzőrácsok.

Link to comment
Megosztás:

Nos, amint levettem a kupakot, hát érdekes trutyit láttam ott. Ilyen fehér akármi és képlékeny. Vajon mi lehet ez? Amúgy GM 15W40-es olaj lett beletöltve legutóbb.

Az a habzás normális, azt hiszem, a sok hidegindítás + városi közlekedéstől. Szaladj párszáz km-t pályán, és nézd meg utána :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az a habzás normális, azt hiszem, a sok hidegindítás + városi közlekedéstől. Szaladj párszáz km-t pályán, és nézd meg utána :lol:

Hát igen, mostanában csak reggel beindítom, megyek vele durván 11km-t, alig 15 percet közlekedek csak, meg este ugyanez (hazamenetel). Ma viszont mentem vele, igaz nem pályán, durván 120km-t. Bár az olaj "problémát" kb félúton észleltem, amikor beleöntöttem az olajat. Na mindegy. Szerencsére akkor úgy néz ki ez természetes.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, mostanában csak reggel beindítom, megyek vele durván 11km-t, alig 15 percet közlekedek csak, meg este ugyanez (hazamenetel). Ma viszont mentem vele, igaz nem pályán, durván 120km-t. Bár az olaj "problémát" kb félúton észleltem, amikor beleöntöttem az olajat. Na mindegy. Szerencsére akkor úgy néz ki ez természetes.

Másik ok ( bár ezt azért nem hinném ), ami miatt még habos lehet az olaj, ha hengerfejes az autó, és az olaj keveredik a hűtőfolyadékkal. DE annak még számos más tünete is van, pl. hogy a kiegyenlítő tartályban tiszta trutymó a hűtővíz. De mindjárt jön valami tőlem okosabb ember, és kiegészíti az én mondandómat :lol:

Link to comment
Megosztás:

A BAM nevű szupererős anyag a titániumboridból (TiB2) és a bór-alumínium-magnézium-ötvözetből (AlMgB14) áll össze. Ez a legkeményebb anyag a gyémánt után, és 1999-ben fedezték fel, amikor olyan anyagot próbáltak fejleszteni, amely elektromosságot generál, ha melegítik, írja a New Scientist. A BAM nem produkálta a várt eredményt, azonban más, izgalmas jellemzők derültek ki róla. "Keménységét véletlenül fedeztük fel, amikor vagdosni, őrölni, polírozni próbáltuk" - mondta Alan Russell, az iowai állami egyetem kutatója.

A közel tízéves kutatási eredményeket fejlesztették most tovább egy hárommillió dolláros projekt keretei között. A BAM csúszósabb, mint a Teflon. Előbbinek 0.02, utóbbinak 0.05 a súrlódási együtthatója, így azt most egyfajta kenőanyaggá alakították. A kutatók szerint ezt a szélsőséges csúszósságot arra lehetne használni, hogy szivattyúkat kenjenek vele. A BAM-ból elég kétmikronnyi réteg ahhoz, hogy a súrlódást megakadályozza, így kevesebb energia szükséges ugyanahhoz a szivattyúteljesítményhez, mint BAM nélkül. Az iowai labor becslése szerint ez az anyag az amerikai iparnak évente 9 milliárd kilowattot spórolhat óránként, ami 179 millió dollárt jelent egy évben.

A BAM-ot gyémánt helyett fúrófejek és vágó eszközök bevonataként is használhatnák, állítják a kutatók. A BAM ugyanis sokkal olcsóbb, és a gyémánttal ellentétben nem lép kémiai reakcióba az acéllal, így nem romlik gyorsan a minősége.

A BAM mindezek mellett rejtélyes anyag. Struktúrája ugyanis nem kristályos, mint a többi szuperkemény anyagé, hanem aszimmetrikus, és rácsos szerkezetében rések vannak. Ráadásul a csúszósságát sem igazán értik a tudósok. "A legközelebbi elmélet az, hogy a bór reakcióba lép az oxigénnel és bóroxidot képez a BAM felületén, ami megköti a levegő vízmolekuláit, és így csúszós réteget hoz létre. Majdnem olyan, mintha önsíkosító lenne. Nincs szükség olajra, vagy más síkosítóra, mert önmagában csúszós"

Link to comment
Megosztás:

A BAM nevű szupererős anyag a titániumboridból (TiB2) és a bór-alumínium-magnézium-ötvözetből (AlMgB14) áll össze. Ez a legkeményebb anyag a gyémánt után, és 1999-ben fedezték fel, amikor olyan anyagot próbáltak fejleszteni, amely elektromosságot generál, ha melegítik, írja a New Scientist. A BAM nem produkálta a várt eredményt, azonban más, izgalmas jellemzők derültek ki róla. "Keménységét véletlenül fedeztük fel, amikor vagdosni, őrölni, polírozni próbáltuk" - mondta Alan Russell, az iowai állami egyetem kutatója.

Igen, és tudnál ilyet szerezni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha még a hőterhelhetősége is jó, akkor meg is van a tökéletes dugattyúanyag :lol:

és ez atomtámadás ellen is véd? :)

tudom, komolytalan offkirály vagyok :lol: :P

kicsit komolyabbra fordítva, én mindig fenntartásokkal kezelem az olyan cikkeket, amik az indexről vannak... :lol: vagy nem onnan van, Gabi ( MESTER ) ? :P

Link to comment
Megosztás:

Dé 16v

2008. november 30. 20:15 | Válasz erre | #92

volt egy 1.3s-es kadettom abba pl csak Gm olajat használtam meg is hálálta.

RopyAti

2008. november 30. 20:13 | Válasz erre | #91

[Előzmény: #86 Dé 16v 2008. november 30. 19:57]

én csakis a GM-re esküszöm amúgy

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért is tettem be ide, mert már nem most először hallottam erről az anyagról :lol:

A jelenlegi teflonbevonat helyett szerintem ezt fogják majd alkalmazni a dugattyúknál,

ha ipari méretekben elterjed :lol: Olcsóbb-jobb :)

Ezt mi már nem fogjuk hétköznap használni szerintem.

Másrészt ha nem kopik szinte,akkor nem lenne gazdaságos,mivel nem kellene javítani/cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sincs vele bajom.

A Kadettből ugyanannyit engedtem le mint amennyi bele lett töltve 10 ezerrel előtte.

Az Astrába is azt raktam.

Az anyukám Ignisébe meg Total Qvarcot.

Saját mocimban még nem volt,de pl Losi astrájáűban az volt,amikor elhoztuk és hát,amikor leszedtük belőle...szal én nem vagyok meggyőzve.

Lehet a hordós cucc jó ettől még.

Link to comment
Megosztás:

Saját mocimban még nem volt,de pl Losi astrájáűban az volt,amikor elhoztuk és hát,amikor leszedtük belőle...szal én nem vagyok meggyőzve.

Lehet a hordós cucc jó ettől még.

Az is kérdés,hogy Losiéban mikor cserélték előtte?

Egyébként nekem egy Opelszervizes ismrősöm szokta hozni 4 literes vagy literes flakonban.

Link to comment
Megosztás:

Az is kérdés,hogy Losiéban mikor cserélték előtte?

Egyébként nekem egy Opelszervizes ismrősöm szokta hozni 4 literes vagy literes flakonban.

Ha jól emléxem 3000 volt az olajban,de olyan volt mint a pisi.

Szerintem te a hordós anyagból kapsz,annak a minősége más.

Link to comment
Megosztás:

A BAM nevű szupererős anyag a titániumboridból (TiB2) és a bór-alumínium-magnézium-ötvözetből (AlMgB14) áll össze....

Előbbinek 0.02, utóbbinak 0.05 a súrlódási együtthatója, így azt most egyfajta kenőanyaggá alakították...

Az iowai labor becslése szerint ez az anyag az amerikai iparnak évente 9 milliárd kilowattot spórolhat óránként, ami 179 millió dollárt jelent egy évben...

Struktúrája ugyanis nem kristályos, mint a többi szuperkemény anyagé, hanem aszimmetrikus, és rácsos szerkezetében rések vannak...

"A legközelebbi elmélet az, hogy a bór reakcióba lép az oxigénnel és bóroxidot képez a BAM felületén, ami megköti a levegő vízmolekuláit, és így csúszós réteget hoz létre..."

Gabi! Az Omit meddíg pörgeted? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.