Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Beletettem a GM olajat az autóba és sajna beigazolódott az itt elhangzott figyelmeztetés.200km után már hallhatóan hangosabb a motor mint a régi olajjal.Egy kicsit olyan dízeles lett tőle.

Úgyhogy amint lehetőségem adódik rá olajcsere megint.Létezik,hogy ennyire gyenge minőségű legyen egy GM olaj???

Ügyehogy. :huh:

Nekem is elég hamar tönkremegy az olaj benne, ráadásul 15W40. Előző tulaj is úgy gondolta, hogy Opel-be Opel olajat, meg hogy öreg ezért 15W40-et. Amíg itt meg nem kérdeztem én is így gondoltam, aztán kiderült, hogy nem. Ha 10W40-nel is fogy az olaj, ott már HF felújítás lesz. Azóta már vár egy 5l kanna Castrol MAgnatec 10W40 beöntésre, csak még a többi cucc van hátra.

Még annyit akartam, hogy ügye nekem a 15-ös olajat is elkajálja (remélem átmegy zöldkártyán, 12-én lejár). Aztán vettem 15W40-es Shell olajat és szabályosan hallani lehetett, hogy elhalkulnak a hidrotkék. :)

Link to comment
Megosztás:

Beletettem a GM olajat az autóba és sajna beigazolódott az itt elhangzott figyelmeztetés.200km után már hallhatóan hangosabb a motor mint a régi olajjal.Egy kicsit olyan dízeles lett tőle.

Úgyhogy amint lehetőségem adódik rá olajcsere megint.Létezik,hogy ennyire gyenge minőségű legyen egy GM olaj???

Igen, valós a probléma :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hello! 1.7 tds isuzuhoz ('94. évj.) milyen olaj lenne jó? valami konkrét ípus érdekelne amivel van valakinek tapasztalata, ami tényleg jó a motornak. autódatában 15w40 félszintetikust láttam írva, van egyeltalán ilyen? mondjuk én nem hallottam még ilyenről. az olajon nem akarok spórolni, azt akarom hogy tényleg jó legyen a kocsinak. persze a legújabb hiperszuper olaj sem biztos hogy ehhez a kocsihoz van kitalálva.

Link to comment
Megosztás:

Hello! 1.7 tds isuzuhoz ('94. évj.) milyen olaj lenne jó? valami konkrét ípus érdekelne amivel van valakinek tapasztalata, ami tényleg jó a motornak. autódatában 15w40 félszintetikust láttam írva, van egyeltalán ilyen? mondjuk én nem hallottam még ilyenről. az olajon nem akarok spórolni, azt akarom hogy tényleg jó legyen a kocsinak. persze a legújabb hiperszuper olaj sem biztos hogy ehhez a kocsihoz van kitalálva.

vegyél metabond ból 15W40est

de az 1.7 tds nek sztem 10W40es kellene

van direkt turbódízelhez is Metabond

ha nem akarsz spórólni

de vehetsz castrolt, ma pont néztem az árakat coraba

winny 5 liter 2500Ft 15W40es... komoly ár :huh:

castrol 4 liter 10W40es 9800Ft és a metabondot drágának tartják, mikor kisker áron is az 5liter olcsóbb...

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok!

Valaki nem cserél mostanában olajat (lehetőleg Győr vagy környéki)? Csak mert lekéne vásárolnom a légterelőm árát az opeléknél... :huh: :)

Én szeretnék már, eddig csak az olaj van meg, a többi sallang még nincs, valamint nem is vagyok Győr környéki. Durván 75km innen. :D

Link to comment
Megosztás:

Én szeretnék már, eddig csak az olaj van meg, a többi sallang még nincs, valamint nem is vagyok Győr környéki. Durván 75km innen. :D

ejj mér van olyan messze Várpalota :D ....arra még nem is járok :huh: ....pedig simán elvinném....mert pl Celldömölkre járok...az ~80km....szóval ha valaki arról esetleg :)

Link to comment
Megosztás:

Hello! 1.7 tds isuzuhoz ('94. évj.) milyen olaj lenne jó? valami konkrét ípus érdekelne amivel van valakinek tapasztalata, ami tényleg jó a motornak. autódatában 15w40 félszintetikust láttam írva, van egyeltalán ilyen? mondjuk én nem hallottam még ilyenről. az olajon nem akarok spórolni, azt akarom hogy tényleg jó legyen a kocsinak. persze a legújabb hiperszuper olaj sem biztos hogy ehhez a kocsihoz van kitalálva.

az autodata sem tévedhetetlen :huh:

10W40 kéne bele, valami jobb minőségű. Személy szerint a metabond speed-et ajánlom :)

Link to comment
Megosztás:

az autodata sem tévedhetetlen :huh:

10W40 kéne bele, valami jobb minőségű. Személy szerint a metabond speed-et ajánlom :)

speeden kívül nincs más nekivaló?

most hirtelen nem is tudom milyenek vannak, de azt tudom,hogy van külön turbóshoz, meg pdtdi hez is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki próbálta már a Xado oljokat?

Ha igen, kiváncsi lennék a tapasztalatokra. Én ezt tettem a C12NZ corsámba, miután egy nagyon jó szerelő (opel skorpio)

ajánlotta ...

Meseszerü leírás a honlapon...,igazi altató dumák...

Mit veszithetek alapon kipróbáltam. Totálisan ledöbbentem az átalakuláson.

Eddig sem ette az olajat a kocsi, most sem(itt jegyezném meg, hogy előző kocsim G astra 293000-el meg sem csípte az 5w30-at),viszont sokkal halkabb lett, és alulról sokkal dinamikusabban indul, egyenletesebben jár.

Link to comment
Megosztás:

Mit veszithetek alapon kipróbáltam. Totálisan ledöbbentem az átalakuláson.

Eddig sem ette az olajat a kocsi, most sem(itt jegyezném meg, hogy előző kocsim G astra 293000-el meg sem csípte az 5w30-at),viszont sokkal halkabb lett, és alulról sokkal dinamikusabban indul, egyenletesebben jár.

Sőt, termeli a benzint, és van benne "KITT, vedd át az irányítást!" is :)

Sohasem hallottam az olajról, de nem hinném, hogy egy olajváltás ilyen mértékű pozitív változást idézne elő ( nekem kicsit reklámszagú ez ), hacsak nem használt étolajjal jártál eddig :huh:

Milyen olajokat használtál előtte?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Normális egy kis fehér trutyi az olajbetöltő körül?

Ma cseréltem úgy 12-13k-t ment vele, semmi adalék, csak olaj, minden gyári.

Esetleg a párától vizesedett egy kicsit?

ha visszaolvasnál meg se kérdezted volna ezt ;)

az semmi rosszat nem jelent tökre természetes.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.