Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Érdekes amúgy. Az enyém is 06 kék színű a forgalmiban és királykék van írva a törzskönyvben. A tiéd az tényleg királykék, de az enyém sötétkék. :lol:

enyémbe meg barna van írva :D ismerősnek ugyan ez a színkód mint az enyém, az meg drapposszürke :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

2009.03 hónapban volt olajcsere 3500 km után az olajszint a béka feneke alatt van , ha generálra kell vinnem az mennyibe fájna nekem ????

200ezer körül.

3500km / liter, mert a nívó alsó és felső pontja között 1liter van

az 10 ezerre akár 3 liter is

1,5 liter fogyasztástól szoktak gyanakodni komolyabb hibára.

nos neked 3 liter akkor...

Link to comment
Megosztás:

200ezer körül.

3500km / liter, mert a nívó alsó és felső pontja között 1liter van

az 10 ezerre akár 3 liter is

1,5 liter fogyasztástól szoktak gyanakodni komolyabb hibára.

nos neked 3 liter akkor...

3500 Km-re úgy cirka 1.5 litert a nívó pálcán a két pont között a felénél van.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes amúgy. Az enyém is 06 kék színű a forgalmiban és királykék van írva a törzskönyvben. A tiéd az tényleg királykék, de az enyém sötétkék. :lol:

Ez a magyar hivatali rend: ELRONTANI AMIT LEHET!!! az ügyintézés folyamán!

A tied egy árnyalattal sötétebb az igez, de azért mégiscsak egy ASTRA :D

Link to comment
Megosztás:

A Castrol Magnatec 10W-40-es van külön benzines és dízeles vagy univerzális csak nem írja?

Mert néztem , de nem láttam feltüntetve rajta semmit... :lol:

Létezik belőle kimondottan dieseles, legalábbis nálunk a helyi autósboltban láttam pár napja.

Így néz ki:

11_4l.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tegnap depresszió koncert előtt beszéltem az autószerelőmmel és ő is tud 6500Ft körüli összegben Castrol Magnatec 10w40-t hozni. :D Kotta részegen megbeszéltük, hogy viszem majd olajcserére a verdát. :lol:

6000-ért néztem én is Castrolt, de nem tudom a 4L-es elég volna-e.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap depresszió koncert előtt beszéltem az autószerelőmmel és ő is tud 6500Ft körüli összegben Castrol Magnatec 10w40-t hozni. :D Kotta részegen megbeszéltük, hogy viszem majd olajcserére a verdát. :lol:

Aha, de azért mielőtt otthagyod a kocsit mond meg neki pontosan miért is hoztad, ne csak úgy hogy.: Akkor ahogy tegnap megbeszéltük. Hátha másra emlékszik mint te. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én a Tesóban láttam 6400 körül...a Castrolt de nem volt ráírva semmi...nem úgy mint a fenti képen...se az , hogy petrol se dízel, semmi.

Nálunk is van a teszkóban Castrol Magnatec 10W-40 10 Ft híjján 14 eFt(!!!)-ért a 4 liter. Ennek köszönhetően vettem is egy kannával... Egyik webáruházból, félár alatt...

Link to comment
Megosztás:

2009.03 hónapban volt olajcsere 3500 km után az olajszint a béka feneke alatt van , ha generálra kell vinnem az mennyibe fájna nekem ????

Kb. 100 oka lehet, hogy kicsit komolyabban fogy az olajod. Lehet, egy 800Ft-os tömítés, lehet egy 3.000ft-os tömítés, lehet szelepszárszimering, ami belekerül legalább pár ezer ft-ba. Olajtócsa nincs a kocsi alatt? Nem olajos a motor? Füstöl szép kéken, ha hajtod?

Ez a generál dolog kb. olyan, mint:

- Doktorúr, fáj a fejem...

- AGYTUMOR!!!

Volt itt már ezekről szó korábban, nem kell egyből generál után rohangálni :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

3500 Km-re úgy cirka 1.5 litert a nívó pálcán a két pont között a felénél van.

Ne töltsd annál feljebb! A min és max között félúton az otpimális, felette jobban fogy.

Ha nem töltögeted maxra, hanem csak a feléig, akkor tudod megnézni reálisan, mennyit eszik.

Amúgy ha sok km van benne, esélyes hogy lassan érik a generál, nem egy tartós konstrució ez a motor.

Link to comment
Megosztás:

Elég egy liter utána tölteni amúgy most kérdeztem egy szerelőt mondta is hogy ezek a típusok olaj falok 82 Le v8 -as motort dicsérték. De hát ez van nekem csak a 16 V ecotec maradt :lol: na mindegy azért Opel Astra F forever.

Ki milyen olajat ajánlana bele?

Az olajcsere után a szerelő sűrűbb 15W-40 Shell Helix Super -t öntött bele kérdés keverhetem-e más 15W-40 -es olajjal ?

Link to comment
Megosztás:

Elég egy liter utána tölteni amúgy most kérdeztem egy szerelőt mondta is hogy ezek a típusok olaj falok 82 Le v8 -as motort dicsérték. De hát ez van nekem csak a 16 V ecotec maradt :lol: na mindegy azért Opel Astra F forever.

Ki milyen olajat ajánlana bele?

Az olajcsere után a szerelő sűrűbb 15W-40 Shell Helix Super -t öntött bele kérdés keverhetem-e más 15W-40 -es olajjal ?

Azt a szerelőt felejtsd is el gyorsan. Az olajat meg cseréld le 10W40-esre, ha nem akarod még jobban kigyilkolni azt a

szegény motort... bár ha szerinted mindegy neki...

Miután beleraksz egy normális 10W40 olajat, és nem töltöt min-max közé félútnál tovább, akkor nézz egy reális olajfogyást.

Link to comment
Megosztás:

Azt a szerelőt felejtsd is el gyorsan. Az olajat meg cseréld le 10W40-esre, ha nem akarod még jobban kigyilkolni azt a

szegény motort... bár ha szerinted mindegy neki...

Miután beleraksz egy normális 10W40 olajat, és nem töltöt min-max közé félútnál tovább, akkor nézz egy reális olajfogyást.

Hu az ######a én nem nagyon értek az autókhoz gondolom azért rakott bele 15 w-t hogy ne fogyasson sok olajat talán???? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.