Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Tévedsz. Az 5W40 teljesen szintetikus. :lol:

Te tévedsz. A Castrol Magnatec 5W40 félszintetikus olaj.

A Castrol kínálatából az Egde család 5W40-ese a teljesen szintetikus olaj.

Az igaz, hogy az 5W40esek általában szintetikusak, de ezt a viszkozitást félszintetikussal is el lehet érni, lásd a fent említett példa. De az 5W30-at például már nem.

10W40ből is létezik ásványi, illetve 15W40-ből is félszintetikus. De nagyon ritka, túlnyomórészt ez fordítva van a kereskedelemben kapható olajoknál.

Link to comment
Megosztás:

A protec-et ismerjük, de inkább az üzemanyagrendszer tisztítót szoktuk használni. Sokáig az opel kereskedésekben is ezt ajánlották évente különösen zk előtt. Piros a benzines üa. rendszer tisztító.

Ez az olajteret tisztítja olajcsere előtt?

aham, legalábbis azvan ráirva h nagyon jó lesz nekem ha ezt használom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mennyi lett volna az a túl olcsó? Én az unixnál vettem 7500-ért, de pölö a tecsóban ugyanaz 15ropiért volt. Van szórás.

6000, futárral vagy személyestalival benzinkutnál. csak egyszer már egy ilyet benéztem.... :/

de ha junikszba csak annyi akkor inkább majd legközelebb olyat veszek (mer 15ér nem kellett..)

Link to comment
Megosztás:

mi vele a baj?

feloldhat olyan dolgokat, amik később (ha nem ürülnek ki a lecserélendő olajjal) ha rossz helyre kerülnek gondot okozhatnak...

(csak halkan jegyzem meg, amikor hozzám került az autó, egyből cseréltem olajat, szűrőket, + amiket még kellett, és én is öntöttem bele... jó sok trutyit kihozott belőlle :lol: szerencsére nekem nem lett semmi káros következménye :lol: )

szerintem 1x használhatod, de többször fölösleges :(

Link to comment
Megosztás:

mi vele a baj?

Elmondom az én véleményem,nem kell kézpénznek venni,úgyis jön majd az okoskodója és majd rámcáfol,de:

amikor én vettem a gépsast(2004)én is átakartam öblíteni a mocit olajcsere előtt.Gyorsan lebeszéltek róla és a tapasztalatok azt igazolják,hogy van benne valami igazság.

Egy sokat futott motorban lerakódik az olajsár olyan helyekre is,ahol az nem okoz problémát a motor működésében.Ha te ode beöntöd a motormosót,az feloldódik és akár eltömíthet olyan olajjáratokat,helyeket,ahol már okozhat gondot.

Szerintem a jó olaj elvégzi ezt a dolgot,nem kell külön öblíteni,ha az előző tulaj is lelkiismeretesen cserélt olajat.

Maximum az olajteknőt érdemes átmosni egy esetleges tömítéscsere alkalmával.

Szóval az a kosz,ami bent van,az el is fér ott,én nem piszkálnám. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elmondom az én véleményem,nem kell kézpénznek venni,úgyis jön majd az okoskodója és majd rámcáfol,de:

amikor én vettem a gépsast(2004)én is átakartam öblíteni a mocit olajcsere előtt.Gyorsan lebeszéltek róla és a tapasztalatok azt igazolják,hogy van benne valami igazság.

Egy sokat futott motorban lerakódik az olajsár olyan helyekre is,ahol az nem okoz problémát a motor működésében.Ha te ode beöntöd a motormosót,az feloldódik és akár eltömíthet olyan olajjáratokat,helyeket,ahol már okozhat gondot.

Szerintem a jó olaj elvégzi ezt a dolgot,nem kell külön öblíteni,ha az előző tulaj is lelkiismeretesen cserélt olajat.

Maximum az olajteknőt érdemes átmosni egy esetleges tömítéscsere alkalmával.

Szóval az a kosz,ami bent van,az el is fér ott,én nem piszkálnám. :lol:

Vagy feloldhat az a lötty olyan lerakódásokat a motorban, amik addig jótékonyan tömítettek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.