Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nem. Az csak akkor világítt ha nincs olajnyomás behalt pumpa, vagy nagyon-nagyon kevés olaj miatt. Ha hiányzik belőle fél-egy liter, akkor nem világítt.

leengedtem az olajat, beletöltöttem egy litert pár másodpercig járattam leengedtem és feltöltöttem rendesen. amikor egy liter olaj volt benne akkor is kialudt

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek melyik olajat válasszam, Castrolt vagy Mobilt.

Minden azonos, viszkozitás, szabvány jóváhagyások stb, mindkettő full szintetikus és kb azonos árban tudnám beszerezni.

Szerintem ebben a kategóriában már nagyjából mindegy. Én castrolos vagyok (még) de a mobillal sem hinném hogy rosszul jársz. Itt nem a Vip és a Valvoline között kell választani :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek melyik olajat válasszam, Castrolt vagy Mobilt.

Minden azonos, viszkozitás, szabvány jóváhagyások stb, mindkettő full szintetikus és kb azonos árban tudnám beszerezni.

Szerintem ebben a kategóriában már nagyjából mindegy. Én castrolos vagyok (még) de a mobillal sem hinném hogy rosszul jársz. Itt nem a Vip és a Valvoline között kell választani :rolleyes:

Szerintem is mindegy. Viszont a Castrolhoz most kapsz ajándékot. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is mindegy. Viszont a Castrolhoz most kapsz ajándékot. :rolleyes:

A vaterán lehet, hogy nem. ;) Az lesz az ajándék, hogy 1700 körül adják literjét, ami olajshopokon 2500-3000 körül, szaküzletekben bőven 3000 felett van (fullszintetikus 5W40). A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy szerintetek nem-e hamisítják őket vagy valami. Van még Total Quartz is, de az még kicsit olcsóbb is, mint a Mobil vagy a Castrol Edge.

Szűrőkből a MANN az úgy normális minőséget képvisel, nem?

Link to comment
Megosztás:

A vaterán lehet, hogy nem. ;) Az lesz az ajándék, hogy 1700 körül adják literjét, ami olajshopokon 2500-3000 körül, szaküzletekben bőven 3000 felett van (fullszintetikus 5W40). A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy szerintetek nem-e hamisítják őket vagy valami. Van még Total Quartz is, de az még kicsit olcsóbb is, mint a Mobil vagy a Castrol Edge.

Szűrőkből a MANN az úgy normális minőséget képvisel, nem?

Kicsit furcsálom,hogy ilyeneket kérdezel... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit furcsálom,hogy ilyeneket kérdezel... :rolleyes:

Miért? ;) Nem az a kérdés számomra, hogy melyik márka jobb a 3 közül (sztem egyik sem jobb a másiknál), hanem az, hogy a relatíve olcsó ár mögött nem-e az áll, hogy hamisítják.

Link to comment
Megosztás:

Miért? :D Nem az a kérdés számomra, hogy melyik márka jobb a 3 közül (sztem egyik sem jobb a másiknál), hanem az, hogy a relatíve olcsó ár mögött nem-e az áll, hogy hamisítják.

Flakonost még nem láttam kamusítani :rolleyes: (a hordóssal mondjuk keményen átqrtak ;) )

Link to comment
Megosztás:

A vaterán lehet, hogy nem. :rolleyes: Az lesz az ajándék, hogy 1700 körül adják literjét, ami olajshopokon 2500-3000 körül, szaküzletekben bőven 3000 felett van (fullszintetikus 5W40). A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy szerintetek nem-e hamisítják őket vagy valami. Van még Total Quartz is, de az még kicsit olcsóbb is, mint a Mobil vagy a Castrol Edge.

Szűrőkből a MANN az úgy normális minőséget képvisel, nem?

Neked a dieselbe ilyen kell!? ;)

Link to comment
Megosztás:

Neked a dieselbe ilyen kell!? ;)

Ez már lerágott csont :rolleyes: Szervizkönyv szerint igen, ilyen kell bele, a mendemondák szerint nem. Eddig 10W volt benne, a következő cserénél 5W megy bele.

Gazdaságossági okok miatt javasolják a 10W40-et, de ha ugyanzért az árért megkapom az 5W-t, mint amiért korábban 10W-t vettem, akkor miért ne?

Link to comment
Megosztás:

Én inkább a szűrőre gondoltam.

Miért nem jó véleménnyel vagy róla?

Volt benne Aldelco, MANN, most meg Starline van benne, de egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.

Milyet vegyek bele szerinted? A lényeg annyi, hogy dieselhez legyen, vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Következő a kérdésem hozzátok:

92 Fastra c16nz motorkód 170 000 km mg amennyit az előző visszatekerhetett annó.

3 havonta elérem az olajcsere periódust(10000 km). 10w40-esből mit tegyek bele, ha 3 havonta cserélem? Mert tudom így meg úgy a castrol de baromi húzós 3-4 havonta az ára.

Konkrét ötleteket várok ha lenne megköszönném.

üdv

balázs

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Következő a kérdésem hozzátok:

92 Fastra c16nz motorkód 170 000 km mg amennyit az előző visszatekerhetett annó.

3 havonta elérem az olajcsere periódust(10000 km). 10w40-esből mit tegyek bele, ha 3 havonta cserélem? Mert tudom így meg úgy a castrol de baromi húzós 3-4 havonta az ára.

Konkrét ötleteket várok ha lenne megköszönném.

üdv

balázs

Árban a Q8 és a Metabond szokott alatta lenni és sokan használják itt a fórumon is.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Következő a kérdésem hozzátok:

92 Fastra c16nz motorkód 170 000 km mg amennyit az előző visszatekerhetett annó.

3 havonta elérem az olajcsere periódust(10000 km). 10w40-esből mit tegyek bele, ha 3 havonta cserélem? Mert tudom így meg úgy a castrol de baromi húzós 3-4 havonta az ára.

Konkrét ötleteket várok ha lenne megköszönném.

üdv

balázs

Én ezeket ajánlom:

Castrol Magnatec 10W40

Mobil Super 10W40

Ennél jobb ár érték arányban sehol sem kapsz. És ha ilyen gyakran kell cserélned, akkor rendelj meg egyszerre 2-3 adagot, megspórolod a postakölcstég egy részét.

Amúgy, ha ilyen sokat használod az autót, 10 ezrenként cserélni pazarlás, a gyár által meghatározott csereperiódus 15 ezer km vagy egy év.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Következő a kérdésem hozzátok:

92 Fastra c16nz motorkód 170 000 km mg amennyit az előző visszatekerhetett annó.

3 havonta elérem az olajcsere periódust(10000 km). 10w40-esből mit tegyek bele, ha 3 havonta cserélem? Mert tudom így meg úgy a castrol de baromi húzós 3-4 havonta az ára.

Konkrét ötleteket várok ha lenne megköszönném.

üdv

balázs

Szevasz Balázs!

Én is a Q8-as olajat javaslom. Olcsó (4 ezer párszáz Ft/4 L), stabil minőség és nekem kevesebb fogy belőle, mint pl. Castrol-ból vagy Valvoline-ból. Mostanában én is sűrűn cserélek olajat, be is táraztam belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziaszok! Olajos téma de nem a klasszikus értelemben! A szelepfedelemet már kb 15ször tömítettem le de mindíg folyik. Volt gyári tömítés is meg utángyártott is meg mindenféle csodapaszta de nem vált be egyik sem. Gondolom el van vetemedve a fedél ami nem csoda mert van benne km gazdagon :rolleyes: Gyári fedelet vennék mert utángyári asszem nincs is csak kicsit nagyon drága. Ha valaki tudna jó (jobb) áron azt megköszönném! X20XEV az erőforrás

Amúgy Mobil olajat használok 10W40 és nekem tökre bevált (hordósan veszem mert még 3 nem opelbe is az megy) ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziaszok! Olajos téma de nem a klasszikus értelemben! A szelepfedelemet már kb 15ször tömítettem le de mindíg folyik. Volt gyári tömítés is meg utángyártott is meg mindenféle csodapaszta de nem vált be egyik sem. Gondolom el van vetemedve a fedél ami nem csoda mert van benne km gazdagon :D Gyári fedelet vennék mert utángyári asszem nincs is csak kicsit nagyon drága. Ha valaki tudna jó (jobb) áron azt megköszönném! X20XEV az erőforrás

Amúgy Mobil olajat használok 10W40 és nekem tökre bevált (hordósan veszem mert még 3 nem opelbe is az megy) :D

Csergőnél meg lehet kérdezni. :rolleyes: A nagy tömítés-csere-bere közben, amikor az előző le lett szedve akkor rendesen le lett takarítva a két oldal? Arra gondolok hogy ha az előző tömítőpasztának, vagy valami ragacsnak a nyoma még ottvan, akkor lehet hogy amiatt nem tömít rendesen az új sem. ;) Aztán ki tudja, szelepfedelet biztos találsz a csergőnél.

Link to comment
Megosztás:

Csergőnél meg lehet kérdezni. :rolleyes: A nagy tömítés-csere-bere közben, amikor az előző le lett szedve akkor rendesen le lett takarítva a két oldal? Arra gondolok hogy ha az előző tömítőpasztának, vagy valami ragacsnak a nyoma még ottvan, akkor lehet hogy amiatt nem tömít rendesen az új sem. ;) Aztán ki tudja, szelepfedelet biztos találsz a csergőnél.

A sikamikában már király vagyok! Minden alkalommal kikaparga meg bőven féktisztító stb, csontszáraz zsírmentes a fedél is a hengerfej is! Nem hiszem hogy jobban el lehetett volna mosni. Megpróbálom a csergőt is. Köszönöm addig is!

Link to comment
Megosztás:

A sikamikában már király vagyok! Minden alkalommal kikaparga meg bőven féktisztító stb, csontszáraz zsírmentes a fedél is a hengerfej is! Nem hiszem hogy jobban el lehetett volna mosni. Megpróbálom a csergőt is. Köszönöm addig is!

Ha sikerült beszerezni a fedelet és a pasztát, Loctite 5910-et használj mindeképpen. Ennél jobb tömítőcuccal még nem találkoztam. Nekem ideiglenes tömítésre is bevált, amíg nem volt alkalmam kicserélni a tömítést, bekentem a szivárgások helyén a szelepfedél és a hengerfej találkozásánál, és simán eltömítette a folyást.

Az ujj bőrbe is úgy beleül, hogy napokig fekete tőle az ujjad :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.