Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ha márkás az olaj, és minimum 10w40-es, akkor teljesen mindegy. Vannak itt, akik a GM-et nem ajánlják, és újabban ez a helyzet a Castrollal is - vannak, akik ezeket használják. Mindenki maga dönti el. Ettől nem fog kevésbé vagy jobban olajat fogyasztani. Sajnos ahhoz meg kell keresni a hiba okát, és ki kell javítani.

Viszont ebbe a motorba a 15w40... kihagyott a szívem egy ütemet azért.

Kicsit márkásat akarok bele!Tudom,hogy akármilyen olajat rakok bele enni fogja!De azért nem akarom a legrosszabbat sem!A Gm-et azt tuti nem!Igen én is hallottam a Castrolt!Azért próbáltam,hogy ki milyen márkát mond vagy mire esküszik! A 4-es hengernél megy el az olaj!Szelepszárszimeringeket kéne cserélnem szerintem!

Link to comment
Megosztás:

De joban szereti enni!Te valvolinnal jársz?És csendes tőle a motor?

Már amennyire csendes lehet egy dízel... :D :D :) B)

Mindenesetre szebb a hangja, mint az Agip-el, ami benne volt (amikor megvettem)

Nekem a Max life jött be, ennyi felárat megér nekem az autó. :D Olajat alig fogyaszt így, 1 csere ideje alatt szinte alig kell utánatölteni :D )

Link to comment
Megosztás:

Kicsit márkásat akarok bele!Tudom,hogy akármilyen olajat rakok bele enni fogja!De azért nem akarom a legrosszabbat sem!A Gm-et azt tuti nem!Igen én is hallottam a Castrolt!Azért próbáltam,hogy ki milyen márkát mond vagy mire esküszik! A 4-es hengernél megy el az olaj!Szelepszárszimeringeket kéne cserélnem szerintem!

Ez a topik 300 oldalon keresztül arról szól, hogy ki mire esküszik, de már az első húsz oldal végére kiderült, hogy tökmindegy. Azóta ugyanezek a kérdések jönnek csak újra meg újra. :D Cseréld azokat a szimeringeket akkor, aztán mehet bele a jó 10w40-es. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor megkövetlek titeket. :D Az enyémen csak az utolsó 1000 kilométeren megy le pár millimétert a szint...

Azt ugye tudod, hogy minden motor eszi az olajat, a szint valójában azért nem csökken, mert az olaj használat közben higul, pölö vizet köt meg, stb...

Link to comment
Megosztás:

Akkor megkövetlek titeket. :D Az enyémen csak az utolsó 1000 kilométeren megy le pár millimétert a szint...

Ha sokat járok városban, sok hideg motoros menetben, akkor becsipegi. Ha elmegyek vele Bp-re meg vissza, akkor semmit sem csökken...

Én is igy vagyok vele!Annyit az enyém is megeszik!Te mivel jársz?

Most jelenleg ELF 10w40-es van benne. De még most cseréltem ki nemrég.

Ez előtt Meta Speed volt benne, amiből 10000 alatt másfél litert evett meg kábé.

Link to comment
Megosztás:

Már hogy lenne az!

Ha pl doktoré, vagy tanárnőé volt.... :D Sok ilyen van ám a kereskedésekben. :D :D :)

Haverom is középkorú orvos tulajjal hirdette a GT Lancert (2x TK-s volt nála). Mindenki beszólt az hirdetésre, pedig az autó, az anyja nevén volt B)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit több, mint 10000 ezerért 6 liter Mobil 5W40-es olajat vettem, vateráról, szállítva.

Előzőleg picivel drágábbért Castrol Edge 5W40-et, azzal sem volt semmi gond.

Végül úgy néz ki, 11.500-ért 5L Mobil1 New Life 0W-40-es lesz a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Én már többször is. De melyikre gondolsz pontosan? Én a Mos2 adalékosat vettem eddig (Titan CFE MC 10W40 Molibdén-diszulfidos), azzal nem volt semmi gond. 3x volt benne ilyen olaj. De szerintem a másik két fajta is nagyon jó olaj. Csak azért nem veszek most is tőlük, mert nincs 0-s olajuk ill. nagyon drága. Így marad a Mobil1.

Link to comment
Megosztás:

Már hogy lenne az!

Ha pl doktoré, vagy tanárnőé volt.... :D Sok ilyen van ám a kereskedésekben. :D :) B)

Tudok olyan lassan 10 éves C Corsát, ami tényleg doktoré, és tényleg 50000 van benne.. :D :D Nagynénémé, igaz, (még) nem eladó. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.