Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

T zozo astra1.6 16v!

Szerelőn nem gondolkodtál még?

Azt a tömítést, szelepszár szimeringet, olajlehúzó gyűrűt kicseréltesd, amely az olajfogyasztást okozza?

Mert a gyártóművi előírástól eltérő viszkozitású motorolajjal, csak a tünetet kezeled, az okot nem szünteted meg.

Szelepszár szimeringen gondolkodtam már én is!Csak az a baj,hogy sokba lenne!Hengerfej le tömítések meg minden!És ez igy sokba lenne!

Link to comment
Megosztás:

Ha x16xel-röl beszélsz, akkor télleg összeteheted a kezed ;) Ha összekókányolt az autód, akkor lehet hogy a motorjához is nyulhattak valamikor...

Irtak itt már fiatallabb autókról,(x16xel) amik még az én autómnál is több olajat ettek.

Igen X16XEL-ről beszélek. Lehet, hogy nyúltak már a motorjához a csavarokon nem látszik... De egy deci nem sok annyit sem eszik meg...

Link to comment
Megosztás:

Nem szoktam megvárni a 10.000 km-t!Olyan 7000km-enként lecserélem az olajat!Most tartok 5000km-nél már több mint fél litert beletöltöttem!És a hidróm is csicsereg!

10.000 km-enként untig elég lenne cserélni. Amúgy is 15 az előírás.

Link to comment
Megosztás:

Baj hogyha 7000-8000km-enként lecserélem?Ha jól rémlik már mások is irták,hogy nem várják meg a 10.000km-t!

Bajnak nem baj, sőt! ;)

Csak nem értem miért? simán elmegy az 10et is, csak gondolom itt már rá kéne tölts, mert addig megenne min 1 L-t.

A DTL-be én se cserélem le mindíg 7000-nél, attól függ éppen hogy jön ki, meg mennyire van idő, de volt, hogy 10e-nél cseréltem, pedig a dízelnél meg 7500-anként kéne. De nekem 10.000 alatt sem eszik meg 1 L-t.

A 16V-k ilyenek, ez legyen a legnagyobb gondod, hogy elnyal 1 L olajat, ettől még 2x körbejárod vele a világot. ;)

Link to comment
Megosztás:

Bajnak nem baj, sőt! ;)

Csak nem értem miért? simán elmegy az 10et is, csak gondolom itt már rá kéne tölts, mert addig megenne min 1 L-t.

A DTL-be én se cserélem le mindíg 7000-nél, attól függ éppen hogy jön ki, meg mennyire van idő, de volt, hogy 10e-nél cseréltem, pedig a dízelnél meg 7500-anként kéne. De nekem 10.000 alatt sem eszik meg 1 L-t.

A 16V-k ilyenek, ez legyen a legnagyobb gondod, hogy elnyal 1 L olajat, ettől még 2x körbejárod vele a világot. ;)

Hát igen mert amit rátöltögetek azt inkább akkor az új olajba rakom bele!Hát 8000Km-t el szoktam azért menni!És utána csere!Mondjuk az olajlámpám sose szokot felgyulladni még kanyarban sem!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.