Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Ez igaz, hogy a leggyengébb láncszem az ember! Sajnos ez van, ezért kell ésszel vezetni.

Annyi lélektani hátránya van azért az biztonságosabb autónak (jobb/nagyobb gumi, légzsák, menetstab.) hogy az ember agyilag elszáll kicsit és úgy érzi, hogy így már mehet mint a meszes az autó úgyis biztonságos.

Ezt kell kontrollálni magunkban és akkor minden ok lesz.

Ugyan ez vonatkozik a gumikra is. Az első 3 helyezetett nyugodtan meg lehet venni. Amúgy a Michelin-ről csak jókat hallottam én is. Kopik az biztos, de ha kell tapad és végzi a dolgát.

Nekem is kell ezen a télen gumit venni, de nem tudom még milyet vegyek. Mikor szoktak téli tesztek lenni? Azért megnézném az eredményeket.

Mekkorát vegyek télre? 15-ös a felnim. 185-ös elég télre? 195 az alap gyári, nyári. Most a nyárim, 215-ös.

Link to comment
Megosztás:

Anyáááámm...szusi kerekek? <_<

Vettél már felnit?

A kadett fórumon hírdet egy srác 4 db 13-as Opel lemezfelnit 10 pénzért.

A szöveg: Sziasztok van négy darab 13-as opel lemezfelnim két jo gumival szeretném eladni ha valakit érdekelne irjon köszi.

A két jo gumi 175/70 R13 Kormorán, A két fosnakis ez a paramétere de azt cserélni kell.

A felni aszem et 49. 10-re gondoltam de ez irányár és csere is érdekel.

rally2@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Vettél már felnit?

A kadett fórumon hírdet egy srác 4 db 13-as Opel lemezfelnit 10 pénzért.

A szöveg: Sziasztok van négy darab 13-as opel lemezfelnim két jo gumival szeretném eladni ha valakit érdekelne irjon köszi.

A két jo gumi 175/70 R13 Kormorán, A két fosnakis ez a paramétere de azt cserélni kell.

A felni aszem et 49. 10-re gondoltam de ez irányár és csere is érdekel.

rally2@freemail.hu

Huuu..köszi Tomi,de sajnos most másképp alakult a dolog...majd elmondom...

Morzsából majdnem prézli lett

Link to comment
Megosztás:

Régebben kérdeztem a keréknyomásról...

Azt vettem észre, hogy a gumikban a nyomás lassan, 2 hónap alatt csökken kb. 2 tizedet. De ez nem 100% mert máshol mértem és lehet az óra csal annyit. De amúgy ez normálos vagy rossz a szelep vagy mi? Mind a 4 ezt csinálja.

Más. Hogy a gumi túl van fújva az mit jelent? Attól van több benne ami a gumira rá van írva max nyomásnak vagy az ami az autóhiz elő van írva (a kézikönyvben)?

Mert én mosr elől 2,8nál járok. Mert úgy érzem hogy kanyarban a gumi úgy kenődik... De kellene egy pontos óra, mert ez annál a kútnál lett mérve, ahol észrevettem, hogy 2 tized kiment minden kerékből.

Link to comment
Megosztás:

én mosr elől 2,8nál járok. Mert úgy érzem hogy kanyarban a gumi úgy kenődik... De kellene egy pontos óra, mert ez annál a kútnál lett mérve, ahol észrevettem, hogy 2 tized kiment minden kerékből.

2,8 az sok!!! 2,3 -2,5 az már elég ekonómikus <_< de még tapad is!

Más kérdés a mérő pontossága. Nekem ahány mérőm van itthon (3) mind mást mutat 1 bar eltérésen belül, ezért a MOL kútra járok, ahol remélem néha hitelesítik a manométert. Régen az Áfor kutaknál higanyos mérő volt még, azt nem lehetett becsapni, de a higggganyt aztat nem szeressük! Pedig milyen jó volt!

Link to comment
Megosztás:

Azt vettem észre, hogy a gumikban a nyomás lassan, 2 hónap alatt csökken kb. 2 tizedet. De ez nem 100% mert máshol mértem és lehet az óra csal annyit. De amúgy ez normálos vagy rossz a szelep vagy mi? Mind a 4 ezt csinálja.

Más. Hogy a gumi túl van fújva az mit jelent? Attól van több benne ami a gumira rá van írva max nyomásnak vagy az ami az autóhiz elő van írva (a kézikönyvben)?

Mert én mosr elől 2,8nál járok. Mert úgy érzem hogy kanyarban a gumi úgy kenődik... De kellene egy pontos óra, mert ez annál a kútnál lett mérve, ahol észrevettem, hogy 2 tized kiment minden kerékből.

Ha mind a 4 ugyanazt csinálja valószínű nincs gond. Max nyomásnak szerintem 3,5 kPa van a gumira írva. Afölé semmiképp ne menj. Menj be 2-3 kútra és tedd rá mennyit mutat.

2,8 az sok!!! 2,3 -2,5 az már elég ekonómikus <_< de még tapad is!

Más kérdés a mérő pontossága. Nekem ahány mérőm van itthon (3) mind mást mutat 1 bar eltérésen belül, ezért a MOL kútra járok, ahol remélem néha hitelesítik a manométert. Régen az Áfor kutaknál higanyos mérő volt még, azt nem lehetett becsapni, de a higggganyt aztat nem szeressük! Pedig milyen jó volt!

Ha úgy érzi kenődik nincs benne 2,8. Nekem saját órám szerint 2,9 van az elsőkben. Reálisan 2,3-2,5.

Link to comment
Megosztás:

2,6 volt eddig elviled, ez alá nem mennék. 16-os felnik vannak nekem ezért teszek többet bele és a gumi is szélesebb. (215/40-16)

Szóval a könyv szerint elöl 2,4 és 2,5 körül ír. Hátra 2,1 és 2,2-t (max 3 fővel. terhelve elöl 2,5; hátul 2,7). A nagyobb felni miatt +0,2 kell.

Nekem kb 2,4 van most hátul és 2,7 és 2,8 között elöl.

E miatt gondolom hogy jó. Régebben már írtam erről, akkor 2,6-ot gondoltam. Csak ma lepődtem meg, mikor megnéztem és hiányzott mind a 4-ből arányosan vagy 4-5 tized. Ennyi eltérés lenne a mérők közt?

Olyan nem lehet, hogy ereszt mind valami illesztés miatt a felninél, vagy rossz a szelep? Majd figyelem. Ha ereszt is, valahogy úgy ereszt, hogy csak 2-2,1-ig megy le, lejebb nem csökken.

Link to comment
Megosztás:

Én vettem egy digitális mérőt a Tecsoban.Ha azzal mérek 1.8-at akkor a lábpumpa óráján 2.3. A multkor felnyomattam a kútnál 2.5-re othon 2.2-nek mértem. Szerintem ahány óra, ahány kút mind mást mutat. Szerintem aki kellő tapasztalattal rendelkezik ( én nem ) az óra nálkül is látja, vagy érzi a megfelelő guminyomást. Véleményem szerint. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha mind a 4 ugyanazt csinálja valószínű nincs gond. Max nyomásnak szerintem 3,5 kPa van a gumira írva. Afölé semmiképp ne menj. Menj be 2-3 kútra és tedd rá mennyit mutat.

3,4 kpa (50 PSI) a max. a guminál. (max terhelés 530 kg)

Az a gond, hogy ha megmérem is jön ki belőle az óra szerint fél tized mire másodjára visszarakom. Tehát 2 mérés alatt kijön 1 tized. Jó lenne egy pontos óra. És az sem tetszik nagyon, hogy mikor ráteszem mutat valamit, de ha egy picit teszek bele felugrik, míg nyomom és ha elengedem akkor meg vissza. De ha ekkor leveszem majd újra fel, akkor jóval visszább lesz megint... Mindegy. Most úgy van, hogy akkor mutatja a fenti értékeket, amikor ráteszem a csövet.

Valahol láttam külföldön digitális fujtatót kútnál. Csak be kellett állítani, hogy mennyit akarsz bele és addig engedte ki-be, amig jó nem lett. (szerintem görögben volt)

Azt kérdezném még, hogy a túfújást a gumira írt max. szerint kell érteni (nálam 3,4 bar) vagy az autóhoz ajánlotthoz képest?

Mert azt olvastam, hogy az is árt a guminak ha túlfújom és az is ha túl kevés van benne. Csak épp más mintájú a kopás.

Link to comment
Megosztás:

Igen.

Nem.

Az ellen neeem vééééd... :huh: :D :D

Más. tudom,hogy nem ide való, lehet is hurrogni, de van két eladó téligumim Astrara... <_<

Kleber Krisalp HP2 175/65 R14 82T

2006 végi gyártás, 8.000km-t teljesítettek. Kifogástalan állapotúak, gumiápolóval lekezeltem, úgy raktam el szunyókálni. Akit érdekel, az keressen priviben. 9990 Ft a gumik ára ( 2db-é összesen )

üdv

Link to comment
Megosztás:

3,4 kpa (50 PSI) a max. a guminál. (max terhelés 530 kg)

Az a gond, hogy ha megmérem is jön ki belőle az óra szerint fél tized mire másodjára visszarakom. Tehát 2 mérés alatt kijön 1 tized. Jó lenne egy pontos óra. És az sem tetszik nagyon, hogy mikor ráteszem mutat valamit, de ha egy picit teszek bele felugrik, míg nyomom és ha elengedem akkor meg vissza. De ha ekkor leveszem majd újra fel, akkor jóval visszább lesz megint... Mindegy. Most úgy van, hogy akkor mutatja a fenti értékeket, amikor ráteszem a csövet.

Valahol láttam külföldön digitális fujtatót kútnál. Csak be kellett állítani, hogy mennyit akarsz bele és addig engedte ki-be, amig jó nem lett. (szerintem görögben volt)

Azt kérdezném még, hogy a túfújást a gumira írt max. szerint kell érteni (nálam 3,4 bar) vagy az autóhoz ajánlotthoz képest?

Mert azt olvastam, hogy az is árt a guminak ha túlfújom és az is ha túl kevés van benne. Csak épp más mintájú a kopás.

Igen, sajnos vannak nem túl könnyen lejövős fújókák, de összehasonlítani azért tudsz velük. Ha fújás közben felmegy az természetes hiszen a kompresszor oldalon van a mérő, ha fújás nélkül csatlakoztatva csökken, akkor pedig valahol nem jó a tömítettség.

A túlfújást a köznyelv szerint az optimálistól magasabbra (gyári ajánlás) kell érteni. Ha 3,4 fölé nyomnád, akkor a már a gumi szerkezete is károsodna, persze bizonyára van valami ráhagyás.

Én továbbra is azt mondom mint régen. Oda állítsd, ahol már nem nyúlik nagyon kanyarban és ahol még nem pattog nagyon egyenesben.

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek! Így fogom csinálni. Megnézem, hol sabil de még nem pattog.

Amúgy úgy érzem, hogy könnyebben is megy a kocsi így, gurulni is jobban gurul. A gördülési ellenállás sokat javult. Szerintem kevesebbet is fog e miatt fogyasztani.

Mackósajttal amjd megszakértjük...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.