Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

175/70 R13 Gumihoz milyen acélfelni jó? (el kezdtek etetni bontóban, hogy ami jó az R14 re az jó lesz a R13-ra is.... )

Mire figyeljek ha veszek vasat a téli garnitúrámhoz?

Meg egyáltalán mennyit ér az egész használtan? Piaci ár, kb...

13x5,5J ET49 Ha minden igaz ilyen a gyári. A 14-es természetesen nem jó. 4 darabért én 10 körül adnék, ha nagyon szép állapotban van akkor 15 körül.

Link to comment
Megosztás:

A gumi teljes futófelületén meg kell lenni a mintázatnak és min 2 mm. Én 3,5 körül cserélem a nyárit, a télit 4-5 között.

Ezek átlagok nálam, mert nyilván nem dobom el a nyárit augusztus végén ha már egy helyen mérni tudok 3,5-öt, hanem kihúzom a szezon végéig.

Nem kötekedni akarok, de áprilisban az oktató körbeadott egy profilmélységmérőt azon 1.6mm volt a minimális mélység körben az egész futófelületen nyárin is meg télin is, mivel MO-on nincs külön szabály a téli gumira. Azt viszont elmondta hogy a téli 4mm alatt nem alkalmas téli guminak csak a jogszabály miatt a rendőr nem büntet 1.6-felett. Állitólag a gumin keresztben futó bordák ahol lehet ellenőrizni a kopást is 1.6-nál vannak. Mondjuk én nem vártam eddig 2mm körül ledobálltam őket. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem kötekedni akarok, de áprilisban az oktató körbeadott egy profilmélységmérőt azon 1.6mm volt a minimális mélység körben az egész futófelületen nyárin is meg télin is, mivel MO-on nincs külön szabály a téli gumira. Azt viszont elmondta hogy a téli 4mm alatt nem alkalmas téli guminak csak a jogszabály miatt a rendőr nem büntet 1.6-felett. Állitólag a gumin keresztben futó bordák ahol lehet ellenőrizni a kopást is 1.6-nál vannak. Mondjuk én nem vártam eddig 2mm körül ledobálltam őket. :huh:

A 4-5mm alatti téligumi nem való már semmire.Közlekedni persze lehet vele,de meg sem közeliti egy nagyobb profilmélységű gumi kapaszkodóképességét.De ha megint 10 fokos telünk lesz,ennek nem nagyon lesz jelentősége <_<

Link to comment
Megosztás:

A 4-5mm alatti téligumi nem való már semmire.Közlekedni persze lehet vele,de meg sem közeliti egy nagyobb profilmélységű gumi kapaszkodóképességét.De ha megint 10 fokos telünk lesz,ennek nem nagyon lesz jelentősége :huh:

Hát nagyon remélem hogy nem lesz komoly tél, a téli gumira szánt pénzt elvitte a vezszijszakadás meg a cica, a régi meg már kopott. Ha hó lesz, meg hideg asszem le kell mondanom a kocsiról a télen , nem kockáztatok meg egy árokba csúszást, a többit meg ne is emlitsem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát nagyon remélem hogy nem lesz komoly tél, a téli gumira szánt pénzt elvitte a vezszijszakadás meg a cica, a régi meg már kopott. Ha hó lesz, meg hideg asszem le kell mondanom a kocsiról a télen , nem kockáztatok meg egy árokba csúszást, a többit meg ne is emlitsem. <_<

Pedig egy kis csúszkálást ki KELL próbálni! Ha lehet a próbát ne az árok mellett kezd el, hanem egy jó nagy üres parkolóban, vagy egy forgalommentes úton. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Pedig egy kis csúszkálást ki KELL próbálni! Ha lehet a próbát ne az árok mellett kezd el, hanem egy jó nagy üres parkolóban, vagy egy forgalommentes úton. <_<

Ezen már én is gondolkodtam, de errefele elég kevés az ilyen hely. Az asszonyt akartam bekönyörögni a volán mögé hogy próbálja ki azt is nehéz volt megoldani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék téli gmuit venni a gyári 13" acélfelnire. E kettő közül szeretném valamelyiket. Nokian Nordman 2 vagy Nokian W Melyiket lenne a jobb? Vagy esetleg más fajta? Előre is köszönöm.

Mivel az előbbiről még a gyártó honlapján sincs infó (lehet valami kifutott modell), én a W-t választanám. A marketingduma rendben, ráadásul olcsóbb is.

Link to comment
Megosztás:

Nem erről van szó, csak jövőre ő is vizsgázni akar, aztén kicsit beleült megpróbálni milyen. De már nem igazán tetszik neki. Mármint a vezetés. Azt mondta nagy a forgalom, sok a barom ...stb. Nem szereti a kihivásokat. De nem bánom marad nekem az Opel. :huh:

Gondolj öregkorodra! Aztán lehetsz házi taxis mint én! <_<

Pedig van is jogsija, ráadásul 40 évesen szerezte és elsőre átment csont nélkül, tehát nem volt tehetségtelen. No de a kényelem.... az kérem nagy úr! Persze a duma ugyanaz, a forgalom....

Link to comment
Megosztás:

Gondolj öregkorodra! Aztán lehetsz házi taxis mint én! <_<

Pedig van is jogsija, ráadásul 40 évesen szerezte és elsőre átment csont nélkül, tehát nem volt tehetségtelen. No de a kényelem.... az kérem nagy úr! Persze a duma ugyanaz, a forgalom....

Nálam is hasonló a helyzet, azzal a külömbséggel, hogy az aszonynak nincs jogsija. Nem is akar, ugyanúgy a forgalomra hivatkozva.

Link to comment
Megosztás:

OFF

nálunk annyiban hasonló, hogy pesten nem vállal vezetést asszonypajtás, vidéken gond nélkül vezetget

Az enyém is vidék NP, de túl bátran nyomja neki- a pályán a legnagyobb forgalomban nekiállt belsősávozni- aztán csodálkozott hogy erősebb kocsival majd' félretolják.

Pesten meg majdnem sírt, amikor 40-70 es tempóban tötyögtem, mert ugye nagy a forgalom- (Szombathely Sárvár, Siófokhoz van szokva, meg a 8as út...)

Link to comment
Megosztás:

Gondolj öregkorodra! Aztán lehetsz házi taxis mint én! :huh:

Pedig van is jogsija, ráadásul 40 évesen szerezte és elsőre átment csont nélkül, tehát nem volt tehetségtelen. No de a kényelem.... az kérem nagy úr! Persze a duma ugyanaz, a forgalom....

Csak ő bicajjal meg kismocival mászkál már vagy 20-éve és ennyi idő után az ember kezdi alsóbbrendünek érezni magát. Nekem is kellett egy kis idő amig átszoktam mindig megijedtem ha vki gyorsan jött oldalról, a kétkerekünek ritkán adják meg az elsőbbséget. Aztán amikor visszaültem a bringára mindig el akartak gyúrni mert mentem bátran mint a kocsival. :D Most az zavar leginkább hogy eljutunk szép tájakra és én nem tudok nézegetni. Hacsak egy kicsit félrenézek hátul mindenki visítt. <_< OFF

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.