Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Ha valakinek nem kell időre munkába menni, és ha leesik a hó van ideje kivárni amíg eltakarítják az útról a havat, annak nem is kell a téli gumi.

Volt egy angol igazgatóm aki 6 éven át nem engedett téli gumit vetetni, mert szerinte Magyarországon nincs rá szükség.... Ha meg nem tudott a kocsijával kijönni a garázsából a hó miatt, akkor hívott taxit! :lol:

Végül már dühömben megfenyegettem, és azután engedélyezett 2 téli gumit nekem... :)

Csak hóba kell? És akkor az hogy +7 fok alatt a nyári gumi megkeményedik, és nem tapad annyira, a téli viszont lágyabb gumikeverék, és jobban tapad, akkor nem igaz? :lol: Szerintem az emberek többsége, csak akkor hinne a gumigyártó cégeknek, ha csinálnának egy olyan tesztet, hogy pölö-1 fokban 3 centi havon saját kocsival nyári gumival lepadlóz, féktávolság lemér, majd szintén zenész téli gumival. Akkor esetleg meg lehetne győzni őket a helyes gumiválasztásról. De amíg ezt csak a TV-ben mutogatják, letudják egy merketingfogásnak.

Link to comment
Megosztás:

Csak hóba kell? És akkor az hogy +7 fok alatt a nyári gumi megkeményedik, és nem tapad annyira, a téli viszont lágyabb gumikeverék, és jobban tapad, akkor nem igaz? :lol:

Amit írtam, azért írtam, mert olyan körülmények között ésszel vezetve el lehet közlekedni, mint ahogy 20 éven át én is téli gumi nélkül közlekedtem (havon is).

Ma már más a mérték....

Link to comment
Megosztás:

Nekem is pölö 2 db téli gumim, mert a régi garnitúrában csak a hátsó volt lekopva, az első 5mm körüli lehet. Mivel én is garnitúrát vettem, most ott figyel a két gumi a pincébe. Mennyi ideig is ajánlott használni?

Amíg az acéldrótok nem látszanak. :lol:

Egyébként olyan 3-4 év. Bár én ilyen téren nem vagyok túl szívbajos. Amíg van rajta egy kevés minta.

Link to comment
Megosztás:

Amit írtam, azért írtam, mert olyan körülmények között ésszel vezetve el lehet közlekedni, mint ahogy 20 éven át én is téli gumi nélkül közlekedtem (havon is).

Ma már más a mérték....

Meg hét ugye koccanáskor nem lehet egyértelműen a téli gumi hiányára fogni a dolgot, mert közrejátszik több tényező is. Hiába van nekem téli gumim, és pont megállok az előttem levő lökhárítójától 5 centire, ha a hátam mögött meg nyári gumival a csomitartó közepén landolnak. De lehet hogy én téli gumival az árokban kötök ki, míg egy rutinosabb nyárival az úton marad. Mindegy én vettem téli gumit, ezen ne múljon. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek nem kell időre munkába menni, és ha leesik a hó van ideje kivárni amíg eltakarítják az útról a havat, annak nem is kell a téli gumi.

Volt egy angol igazgatóm aki 6 éven át nem engedett téli gumit vetetni, mert szerinte Magyarországon nincs rá szükség.... Ha meg nem tudott a kocsijával kijönni a garázsából a hó miatt, akkor hívott taxit! :)

Végül már dühömben megfenyegettem, és azután engedélyezett 2 téli gumit nekem... :P

Nah így voltam én is 4 évig..(első évben meg elöl volt csak téli azzal vettem :lol: )

Mivel nem napi használatban volt a kocsi, ha nagyon nagy hó volt, nem mentem vele.. (bár pesten ez ritka ..)

Vidékre nem járok csak ritkán, hegyeket megintcsak kihagytam.. szal így nem volt vészes.. bele kellett kalkulálni,hogy nyárival járok.. Sokkal óvatosabban jártam.. belekalkuláltam, hogy kikanyarodáshoz pl nem elég ha 20méterre van aki elé akarok.. stb..

De most, mivel úgy is kuka volt a nyári +még egy csavart is kaptam, nézelődtem, és vettem 15ezerért 6db télit :lol: (igaz, ezek valszeg csak egy teles gumik lesznek.. pláne nálam :lol:

Olyan 4-5 mm minta van rajtuk.. kb.. (conti, uniroyal, meg goodyear asszem..)

fel is rakattam őket. emelkedett is a kocsi vagy 4 centit :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.