Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Köszönöm!

Alapvetően a profil mélységre, az egyenletes kopásra a futófelületen, a repesésekre az oldalfalon érdemes odafigyelni igaz? Mekkora profilmélységig érdemes még megvenni egy használt gumit? Ill. hány évesig?

Nyári gumiban szerintem az alap az a 3mm. Az alatt már én is ki szoktam dobálni. Tehát minimum 4-5mm kell. (Újan 8mm körül szokott lenni)

Érdemes nézni a gyártási évet (dot szám), 4-5 évesnél öregebb gumit már nem érdemes megvenni, ill ha még jó állapotúnak tűnik, max egy

szezonra. Érdemes még megfigyelni belülről, volt-e javítva, illetve kívülről, hogy van-e hiány a futófelületben, vagy vágás az oldalfalban.

És érdemes még megnézni, nincs-e valahol dudor rajta.

Link to comment
Megosztás:

Nyári gumiban szerintem az alap az a 3mm. Az alatt már én is ki szoktam dobálni. Tehát minimum 4-5mm kell. (Újan 8mm körül szokott lenni)

Érdemes nézni a gyártási évet (dot szám), 4-5 évesnél öregebb gumit már nem érdemes megvenni, ill ha még jó állapotúnak tűnik, max egy

szezonra. Érdemes még megfigyelni belülről, volt-e javítva, illetve kívülről, hogy van-e hiány a futófelületben, vagy vágás az oldalfalban.

És érdemes még megnézni, nincs-e valahol dudor rajta.

Nagyon szépen köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nos, végül tényleg Falken gumik lettek, ahogy tanácsoltátok, a felni hozzá pedig egy egyszerű Dezent V. Az összhatás nekem nagyon tetszik, amióta hazajöttem az új kerekekkel, 10 percenként ki kell mennem megnézni. A család többi tagja hülyének néz. :D

És nem bírom ki, hogy ne mutassam meg.

http://kepfeltoltes.hu/view/080606/DSCN064...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nos, végül tényleg Falken gumik lettek, ahogy tanácsoltátok, a felni hozzá pedig egy egyszerű Dezent V. Az összhatás nekem nagyon tetszik, amióta hazajöttem az új kerekekkel, 10 percenként ki kell mennem megnézni. A család többi tagja hülyének néz. :D

És nem bírom ki, hogy ne mutassam meg.

http://kepfeltoltes.hu/view/080606/DSCN064...ltoltes.hu_.jpg

Zsííír lett :D

Link to comment
Megosztás:

Nos, végül tényleg Falken gumik lettek, ahogy tanácsoltátok, a felni hozzá pedig egy egyszerű Dezent V. Az összhatás nekem nagyon tetszik, amióta hazajöttem az új kerekekkel, 10 percenként ki kell mennem megnézni. A család többi tagja hülyének néz. :D

És nem bírom ki, hogy ne mutassam meg.

http://kepfeltoltes.hu/view/080606/DSCN064...ltoltes.hu_.jpg

Tényleg nagyon szépek én is sokat gondolkoztam a 15-ös felnin végül a 14-es mellett döntöttem, mert a téliek is 14-esek így nincs nagy változás cserekor, bár jobban mutatna a 15-ös :D

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nagyon szépek én is sokat gondolkoztam a 15-ös felnin végül a 14-es mellett döntöttem, mert a téliek is 14-esek így nincs nagy változás cserekor, bár jobban mutatna a 15-ös :D

17' -t nekijje!!! :P Nekem 16' van most , nemrossz de leheta 17' joblenne! :D

Link to comment
Megosztás:

Nos, végül tényleg Falken gumik lettek, ahogy tanácsoltátok, a felni hozzá pedig egy egyszerű Dezent V. Az összhatás nekem nagyon tetszik, amióta hazajöttem az új kerekekkel, 10 percenként ki kell mennem megnézni. A család többi tagja hülyének néz. :D

És nem bírom ki, hogy ne mutassam meg.

http://kepfeltoltes.hu/view/080606/DSCN064...ltoltes.hu_.jpg

Ha még meg is ülteted, akkor 5 percenként fogsz kimenni. :D

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy a kipufogó már így is leér a kapubejárónál, ha nem figyelek. Ez az egyik oka, hogy nem lesz ültetés, a másik meg az, hogy az ösztöndíjamat most leszívta a gumi meg a felni. :D

Sztem ilyen sz@r magyar utakra ne ültesd le , nemér annyit hogy összeverd az alját! :D

Link to comment
Megosztás:

Astrára ez nem kimondottan jó méret, 13"-ban 175/70R13-at vegyél, vagy ha ragaszkodsz a 155 szélességhez, akkor /80-as kell. 14"-ban pedig 185/60 a jó méret :D

ööööööööööööööö.

eladtam az astrat :D :D :P

és most éppen nem a rüsselsheim-i. vagy szentgotthárdi ipari remekművekkel furikázom... ;)

most ki leszek közösítve ? B) B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.