Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Ha esetleg valakit érdekel:

Cimborám megvált a vasától, maradt neki 4 felnire szerel téli gumija. Megválna tőlük... 10.000.- / db egyben persze...

"f astráról megmaradt téli gumik....

Uniroyal ms+5 82T 175/70 r13, felni 5.5J/13H3 ET46

a gumik tavaly télen egyszer voltak fent az autón tehát nagyon jó állapotban vannak....ha esetleg van ismerősötök akinek kellhet szóljatok..."

Képeket email-ben tudok küldeni(nemrég kezdtem a fórumozást...bocsi.)

Link to comment
Megosztás:

Sokmindentől függ. Ha megfelelően vannak tárolva akkor 3-4 szezont is kibírnak. Végülis akkor lehet pontosat mondani mikor felkerülnek az autóra, ott meglátszik a meg vannak érve.

Évre gondoltam, nem szezonra. Mert az hogy 6mm-es egy gumi, de 2000-ben gyártották, nem sok jót ígér. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Évre gondoltam, nem szezonra. Mert az hogy 6mm-es egy gumi, de 2000-ben gyártották, nem sok jót ígér. :rolleyes:

Ezt nem lehet számszerüsíteni. Ahogy Reeckatee írta, sok mindentől függ. (pl. gumi anyaga, jellege, tárolása, üzemi használata, a futómű beállítása, a gumi ápolása, stb...)

Azt hogy a kord szálak mikor szándékoznak veszíteni a tartásukból, esetleg elpattanni, azt nem lehet előre jelezni. Nem lehet rá következtetni a gumi külső állapotából/kinézetéből.

Volt olyan kocsi a postánál, amelyen a Semperit gumik 2 évesen durrogtak el, vagy lettek szövetszakadásosak. Tökéletes külső állapotban voltak. Nekem van olyan téli gumi garnitúrám amelyben 7 évesek, nagyon jó állapotban vannak és nem akarnak tönkremenni. Futófelület jó, gumi állaga olyan, mint az új, sehol egy repedés, és tökéletes a futása. Már várom mikor fog tönkremenni.

Link to comment
Megosztás:

És márkában árban mi az ami szerintetek tartósnak remélhető? Van értelme pár ezerrel többet adni érte vagy nincs már külömbség?

14' 175/70-ben gondolkoznék vagy netán konkrét javaslat valakinek?

Hankook, Kleber esetleg Kingstar (utóbbiból volt téli, egész jók voltak)......középkategória. Ha vannak még terveid az életben akkor ne menj ennél alább :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem lehet számszerüsíteni. Ahogy Reeckatee írta, sok mindentől függ. (pl. gumi anyaga, jellege, tárolása, üzemi használata, a futómű beállítása, a gumi ápolása, stb...)

Azt hogy a kord szálak mikor szándékoznak veszíteni a tartásukból, esetleg elpattanni, azt nem lehet előre jelezni. Nem lehet rá következtetni a gumi külső állapotából/kinézetéből.

Volt olyan kocsi a postánál, amelyen a Semperit gumik 2 évesen durrogtak el, vagy lettek szövetszakadásosak. Tökéletes külső állapotban voltak. Nekem van olyan téli gumi garnitúrám amelyben 7 évesek, nagyon jó állapotban vannak és nem akarnak tönkremenni. Futófelület jó, gumi állaga olyan, mint az új, sehol egy repedés, és tökéletes a futása. Már várom mikor fog tönkremenni.

Hát sztem egy szezon az egy évet jelent. Itt nálunk tél is egy van évente és nyár is. -_-

Hát a 2000 guminak azért én is békét hagynék... :D

Múlt telet még azzal a télivel húztam le amivel vettük az autót. 6 éves gumik voltak, de semmi gáz nem volt velük. szépen elcsomagolva, fűtött pincében szárazon szépen elvoltak. Semmi gáz nem volt velük, tök jól lehetett közlekedni a télen velük. Tavasszal azért letettük őket, de minden probléma nélkül kihúztam velük a telet. Idénre viszont már kéne másik <_< :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hankook, Kleber esetleg Kingstar (utóbbiból volt téli, egész jók voltak)......középkategória. Ha vannak még terveid az életben akkor ne menj ennél alább <_<

Nah ezek közül az első kettőt már hallottam de nem ismerem. Eddig a családban a kocsikon Pirelli, Michelin, Fulda gumik voltak.

Ezek jók mert 4-5szezont normális használattal tárolással elfutottak simán! Azt nem tudom hogy az olcsóbbak tudnak ilyet? Vagy a minőséget itt érdemes megfizetni, mert ha az általad emlitett márkák nem bírnak ki ennyi szezont akkor ott van olcsóbb hús híg lé vagy mifene :rolleyes: Feltételezve hogy mindkét gumit egyforma megpróbáltatásnak tesszük ki.

175/70széles gumihoz milyen vas felni illik szélességben hogyan kell ezt számolni? 175mm szélesség az ~6,8colnak felel meg, de a felni valamivel véknyabb mint a gumi de mennyivel, vagy ez gumifüggő?

Link to comment
Megosztás:

Nah ezek közül az első kettőt már hallottam de nem ismerem. Eddig a családban a kocsikon Pirelli, Michelin, Fulda gumik voltak.

Ezek jók mert 4-5szezont normális használattal tárolással elfutottak simán! Azt nem tudom hogy az olcsóbbak tudnak ilyet? Vagy a minőséget itt érdemes megfizetni, mert ha az általad emlitett márkák nem bírnak ki ennyi szezont akkor ott van olcsóbb hús híg lé vagy mifene :rolleyes: Feltételezve hogy mindkét gumit egyforma megpróbáltatásnak tesszük ki.

175/70széles gumihoz milyen vas felni illik szélességben hogyan kell ezt számolni? 175mm szélesség az ~6,8colnak felel meg, de a felni valamivel véknyabb mint a gumi de mennyivel, vagy ez gumifüggő?

Ezt a 175/70-et 13"-ban gondoltad? A szabvány 13-as, 5.5" széles felni jó nekik. 14"-ban kicsit sztem nagy a 175/70, még a 175/65 is nagyobb, mint az alapméret, de ez már szerepel a hivatalosan felszerelhető méretek listáján.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg lent van még Kaposváron a téli garnitúra :rolleyes:

Nem baj, jövő hétre még 13 fokokat jósolnak <_<

Az enyém is Siófokon van én meg 140 km re odébb hegyen-völgyön.

Itt a tél, délután dobom fel a téli gumikat, holnapra 0-5-fokot mondanak.

Mondtam én, hogy eljön a gumisok ideje.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a 175/70-et 13"-ban gondoltad? A szabvány 13-as, 5.5" széles felni jó nekik. 14"-ban kicsit sztem nagy a 175/70, még a 175/65 is nagyobb, mint az alapméret, de ez már szerepel a hivatalosan felszerelhető méretek listáján.

175/70 is 14'-ban gondoltam innen az ötlet;

http://www.marso.hu/gumi/Products/tyres.ph...l=&myshift=

itt van ilyen méret, de valóban a 175/65-öt mutatja váltó méretek közt!

Vagy nem kellene csökönyösnek lennem, erre a futóműre 13'-os kerék való?

Menyire van változás ha 13' után 14' kereket kap a paripa mind téli ménd nyári gumiban?

Link to comment
Megosztás:

spzolinak mintha akkora lenne. :rolleyes: Mondjuk én nem tennék akkorákat az autó alá....jobb útakon még elmenne de Mo.-on is rossz utak vannak. Mindenek mellett még büntit is kaphatsz mert nem megengedett az F Astrára.

annak hol tok utánanézni h 15ösből mi a legbrutálabb ami van? (szélesség)

mondjuk egy 15x6.5 felnin egy 215/45/R15 gumi simán jó nem?

ha jol számolt a gép még 1 millivel kisebb is az átmérője mint a 195/50/R15

Link to comment
Megosztás:

annak hol tok utánanézni h 15ösből mi a legbrutálabb ami van? (szélesség)

mondjuk egy 15x6.5 felnin egy 215/45/R15 gumi simán jó nem?

ha jol számolt a gép még 1 millivel kisebb is az átmérője mint a 195/50/R15

Ember! Ha sok a pénzed azt mindenképp üzemanyagra meg büntetésre akarod elkölteni? :rolleyes:

F Astrára hivatalosan a maximális gumiméret 195/55 R15 (kivétel az X20XEV és C20XE, ezekre mehet a 205/50). Nekem a 14-est sem akarták volt engedélyezni.

Széles gumikkal teljesen megváltozik az autó karakterisztikája azt ugy-e tudod? <_<

Link to comment
Megosztás:

annak hol tok utánanézni h 15ösből mi a legbrutálabb ami van? (szélesség)

mondjuk egy 15x6.5 felnin egy 215/45/R15 gumi simán jó nem?

ha jol számolt a gép még 1 millivel kisebb is az átmérője mint a 195/50/R15

Mindenáron több fogyasztást, kisebb gyorsulást, kevesebb komfortot, és sok szívást akarsz? :rolleyes:

Amúgy F astrára a legtökéletesebb méret, és még olcsó is: 195/50R15 :D

Hidd el nekem, én ilyenekkel szoktam versenyezni <_<

Link to comment
Megosztás:

Ember! Ha sok a pénzed azt mindenképp üzemanyagra meg büntetésre akarod elkölteni? :rolleyes:

F Astrára hivatalosan a maximális gumiméret 195/55 R15 (kivétel az X20XEV és C20XE, ezekre mehet a 205/50). Nekem a 14-est sem akarták volt engedélyezni.

Széles gumikkal teljesen megváltozik az autó karakterisztikája azt ugy-e tudod? <_<

hol nem akarták engedéjezni? amugy nemjárok ojan hejekre ahol emiatt baszogatnának, műszakin meg nem gond... :D

tudom, amikor megvettem a drágaságot elég pálcikakerekeken gurult -_-

Link to comment
Megosztás:

hol nem akarták engedéjezni? amugy nemjárok ojan hejekre ahol emiatt baszogatnának, műszakin meg nem gond... <_<

tudom, amikor megvettem a drágaságot elég pálcikakerekeken gurult :D

Nem akartak engedélyt adni az autó forgalomba való beiratásához, mondván: "ilyen kerékméretet nem lehet F Astrára szerelni". Aztán bevittem az autó müszaki könyvét és hopp, lett engedély :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.