Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Te! Lehet hogy puhább a téligumi anyaga? :D

vagy az is lehet hogy ezért téli a téli??

<_< :icon13:

Jójó...puhának puha de én fosok ezzel úgy nyomulni :)

Mérne mennénk vele 160 at? Csak nyáron veszélyes a téligumival száguldozni, mert tulmelegedhet. Ilyenkor szerintem semmi gáz vele. Száraz uton miért ne?

Azért mert téli a gumi, nem megyek suzuki tempóval. Persze nem állandóan megyek vele így. Hazafelé Mosonmagyaróvárról autópályán kicsit megnyomtam. Kikormoltam a katalizátort. :lol:

Ebben az őszi időben is néha gázas egy-egy kanyar bevétele. Lehet, hogy ugyanannyira betapad mint pl. a nyári nyáron csak ez puhább meg lágyabb és az autó inkább életre kell és meg kell szokni mint majd a nyárit megint.

Link to comment
Megosztás:

Jójó...puhának puha de én fosok ezzel úgy nyomulni :)

Ebben az őszi időben is néha gázas egy-egy kanyar bevétele. Lehet, hogy ugyanannyira betapad mint pl. a nyári nyáron csak ez puhább meg lágyabb és az autó inkább életre kell és meg kell szokni mint majd a nyárit megint.

Jó kasztni, jó sofőr, nincs kockázat. :D

Link to comment
Megosztás:

Jójó...puhának puha de én fosok ezzel úgy nyomulni :)

Ebben az őszi időben is néha gázas egy-egy kanyar bevétele. Lehet, hogy ugyanannyira betapad mint pl. a nyári nyáron csak ez puhább meg lágyabb és az autó inkább életre kell és meg kell szokni mint majd a nyárit megint.

Vagy csak a malomkerekeiden /10-es gumik vannak, a télik /70-esek :D

Link to comment
Megosztás:

Tudom nem ide illik, de lemezre írhatnátok valami szimpatikus árat, főleg aki közel lakik. :D

Mihez viszonyítva lakik közelebb vki? Az enyémeket megtalálod (képekkel) az Eladó alkatrészek / Gumik, felnik topicban.

Mérne mennénk vele 160 at? Csak nyáron veszélyes a téligumival száguldozni, mert tulmelegedhet. Ilyenkor szerintem semmi gáz vele. Száraz uton miért ne?

Azért mert téli a gumi, nem megyek suzuki tempóval. Persze nem állandóan megyek vele így. Hazafelé Mosonmagyaróvárról autópályán kicsit megnyomtam. Kikormoltam a katalizátort. :)

Hogy ehhez minek száguldozni, azt sose fogom megérteni. Válts vissza egyet (vagy kettőt) és úgy menj nagy gázzal. A motor ugyanúgy pörög, mégse fotóznak le...

Link to comment
Megosztás:

Hogy ehhez minek száguldozni, azt sose fogom megérteni. Válts vissza egyet (vagy kettőt) és úgy menj nagy gázzal. A motor ugyanúgy pörög, mégse fotóznak le...

Ugy pörgeted szét a motort. :) Ha már pörög, haladjak is. Amugy nem azért nyomtam neki hogy kikormozzam. Az csak mellékes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bár néztem a GYIK-ban de nem találtam rá a kérdésemre választ és a neten sem találtam egyértelmű választ, így hozzátok fordulok.

Opel F Astra Caravan (1.4) milyen 13" felni kell?

Jó a 5Jx13 ET 46. 4X100 vagy a 5,5JX13 ET 46 4X100?

Illetve a DOT számnál mirre kell ügyelni?

Köszi szépen a segítséget!

Üdv, Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bár néztem a GYIK-ban de nem találtam rá a kérdésemre választ és a neten sem találtam egyértelmű választ, így hozzátok fordulok.

Opel F Astra Caravan (1.4) milyen 13" felni kell?

Jó a 5Jx13 ET 46. 4X100 vagy a 5,5JX13 ET 46 4X100?

Illetve a DOT számnál mirre kell ügyelni?

Köszi szépen a segítséget!

Üdv, Norbi

5.5ös az astraé, az 5ös az corsaé. dot szám minél fiatalabb legyen. első két karakter a hét, második kettő az év. vagy ha csak 3karakter van, akkor inkább hagyd ott a gumit, mert 2000előtti. 06os végű dottal megvehető esetleg rövid időre, de újabbat keress.

Link to comment
Megosztás:

Ma nekem is sikerült felpattintani a téligarnitúrát :D

Sokat vacilláltam mit csináljak, használtat vagy újat vegyek, esetleg használt felnin új kerék vagy ilyesmi, de itt senki nem akart megválni a 14-es acélfelnijeitől, a többi helyen meg nagyon tré volt a használt felni kínálat, így maradt az új acélfelni, amit egyéként 6.500/db áron sikerült megkaparintanom, ami ahhoz képest nem rossz, hogy a legtöbb helyen ahol érdeklődtem 4-6000 HUF között mondták a nem agyonütött, használt 14-es acélokat.

Ráfeszítettük a szintén akciósan vett Vredestein Snowtrac3 gumikat (12.900 HUF/db a 23.000/db helyett számlával) és már suhant is <_< , csak még a szőröknek kell lekopniuk, mert most még kicsit "jeges" érzés néha.

Egyébként Zolinak lehet, hogy nem fog tetszeni, de a 14-es 175/65-ös gumikkal valahogy komfortosabb az autó mint a 195/55 R15 nyárival (igaz lehet az is az oka, hogy a Barum Brillantis gumikon a futófelület a még éppen szabályos határon volt).

Mivel hosszú távra tervezem a caravannal nekem megérte a beruházást, mert ki fog nálam remélhetőleg szolgálni pár évet a garnitúra. A Snowtrac3-at meg elég tartósnak mondják kopás terén (ebben a mérteben 2008-ban összesített ADAC téligumi tesztgyőztes és 2009-ben is győzött csak egy mérettel feljebb tesztelték).

OFF:

Tényleg Zoli, köszi, hogy ajánlottad a Tomit alkatrész ügyben, ügy tűnik kiürítem a garázsát :icon13:

ON:

Szóval, ha ilyen jól fog viselkedni a 14-es kerekekkel akkor lehet, hogy eladósorba kerül a 15-ös gyári hatágú alufelni garnitúrám tavasszal...

Hozzáteszem, hogy nem nagyon száguldozok, mert az egyéves gyerek meg a feleségem többségében hátul ülnek (ezért is váltottunk 5 ajtósról caravanra, mert a gyerek cuccai kiszorítottak a csomagtérből), aztán óvatos duhaj vagyok velük :)

Link to comment
Megosztás:

Hozzáteszem, hogy nem nagyon száguldozok, mert az egyéves gyerek meg a feleségem többségében hátul ülnek (ezért is váltottunk 5 ajtósról caravanra, mert a gyerek cuccai kiszorítottak a csomagtérből), aztán óvatos duhaj vagyok velük <_<

Jogos, én is óvatosan vezetek ha bent a család. :icon13: Tök óvatosan rántom be a kéziféket a havas parkolóban. :D Amúgy hétvégén esőben mentem körforgóban téli gumival, elég jól alászedtem, és éreztem mintha csúszna ki az ívről. :)

Link to comment
Megosztás:

Ma nekem is sikerült felpattintani a téligarnitúrát :D

Sokat vacilláltam mit csináljak, használtat vagy újat vegyek, esetleg használt felnin új kerék vagy ilyesmi, de itt senki nem akart megválni a 14-es acélfelnijeitől, a többi helyen meg nagyon tré volt a használt felni kínálat, így maradt az új acélfelni, amit egyéként 6.500/db áron sikerült megkaparintanom, ami ahhoz képest nem rossz, hogy a legtöbb helyen ahol érdeklődtem 4-6000 HUF között mondták a nem agyonütött, használt 14-es acélokat.

Ráfeszítettük a szintén akciósan vett Vredestein Snowtrac3 gumikat (12.900 HUF/db a 23.000/db helyett számlával) és már suhant is <_< , csak még a szőröknek kell lekopniuk, mert most még kicsit "jeges" érzés néha.

Egyébként Zolinak lehet, hogy nem fog tetszeni, de a 14-es 175/65-ös gumikkal valahogy komfortosabb az autó mint a 195/55 R15 nyárival (igaz lehet az is az oka, hogy a Barum Brillantis gumikon a futófelület a még éppen szabályos határon volt).

Mivel hosszú távra tervezem a caravannal nekem megérte a beruházást, mert ki fog nálam remélhetőleg szolgálni pár évet a garnitúra. A Snowtrac3-at meg elég tartósnak mondják kopás terén (ebben a mérteben 2008-ban összesített ADAC téligumi tesztgyőztes és 2009-ben is győzött csak egy mérettel feljebb tesztelték).

OFF:

Tényleg Zoli, köszi, hogy ajánlottad a Tomit alkatrész ügyben, ügy tűnik kiürítem a garázsát :icon13:

ON:

Szóval, ha ilyen jól fog viselkedni a 14-es kerekekkel akkor lehet, hogy eladósorba kerül a 15-ös gyári hatágú alufelni garnitúrám tavasszal...

Hozzáteszem, hogy nem nagyon száguldozok, mert az egyéves gyerek meg a feleségem többségében hátul ülnek (ezért is váltottunk 5 ajtósról caravanra, mert a gyerek cuccai kiszorítottak a csomagtérből), aztán óvatos duhaj vagyok velük :)

Tavaly még én is 195/60R14en gurultam télen. Elég komfortos volt, és múúúrva jó conti gumi. Most már Breki koptatja őket.

Tomi jó gyerek, nekem fekete színű cuccaim vannak, és még nem nagyon szedtem szét, így célszerű volt, hogy hozzá irányítsalak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért a szélességből látom nem engedtél akkor sem... :D

Ez nem Finnország, hogy nonstop tökig érő hó van. Viszont néha van száraz aszfalt, akkor meg szeretek kanyarodni. :)

Egyedül az eredeti 13as kerekek nem voltak 195, viszont volt 195/60r14, 195/50R15, 55r15, 60r15(átmenetileg, elöl meg 185/65) mert ez fért le.

nyáron 195/40r17... <_<

Link to comment
Megosztás:

túl ballonos még mindig... :icon13: :)

Esetleg tudok szerezni kavicsbányából használaton kívüli szállítószalagot :lol:

Szövetes, és full gumi! Rácsavarjuk a felnidre és el sem kopik száz évig se :D

Ennél peresebbet és strapabíróbbat úgyse találsz (napi több száz tonna kavics nem tévedhet <_< )

Link to comment
Megosztás:

Esetleg tudok szerezni kavicsbányából használaton kívüli szállítószalagot :icon13:

Szövetes, és full gumi! Rácsavarjuk a felnidre és el sem kopik száz évig se :)

Ennél peresebbet és strapabíróbbat úgyse találsz (napi több száz tonna kavics nem tévedhet :D )

lemezfelnivel meg kéne csinálni egy kiállításra <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.