Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok!

Éppen dilemmában vagyok, hogy milyen felnit vegyek az f astrámra. Mindenképpen le szeretném cserélni a mostani 13"-os kerekeket, mert nagyon sokat csal a km/h mutató, másrészt szerintem jobban állna rajta a nagyobb :) Titeket kérdezlek elsősorban arról, hogy a 14"-os vagy 15"-osról mik a vélemények, továbbá mit gondoltok az alufelniről? (csak mert árban egy 14"-os acélfelni elég jó gumikkal 40ezer...az már megüti az alufelni árát gumikkal)

Nagyon várom a visszajelzéseteket!!!!!

Nyárra szerintem alufelni mindenképp jó választás. Normál használatra a 14" és a 15" is tökéletes, 5,5" vagy 6" szélességben 35 körüli ET-vel. Igazából rajtad múlik, hogy milyet szeretnél, de az R15-ös gumik picit drágábbak általában.

Amúgy km-óra mindig csalni fog valamennyit, de mérethelyes gumikkal ez csökken.

15"-ban jobban mutat minden felni viszont azért nézd meg hogy mennyi egy 14-eshez és egy 15-öshöz ugyan az a típusú gumi mennyire hogy éri meg neked. 15"-os alufelniből állati nagy a választék keresőkbe szinte 2x annyi mint a 14"-osba. Én 2éve keresek már 14"-ost ami tetszene, szép állapotba van, nincs agyonsúlyozva és nem 300km-rt kell érte utazni, hogy meg tudjam nézni. Nincsenek nagy igényeim de még mindig nem találtam megfelelőt! :icon6:

Azért nem olyan rossz a helyzet 14"-ban szerintem. :) Én amikor olyat kerestem mindig találtam jókat.

Most a 16-osokkal meggyűlt a bajom, de csak azért mert pontosan egy típus, egy bizonyos méretét kerestem. De így sem tartott 2 évig. :)

Lehet, hogy mégis nagyok lesznek az elvárások, nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Azért nem olyan rossz a helyzet 14"-ban szerintem. :) Én amikor olyat kerestem mindig találtam jókat.

Most a 16-osokkal meggyűlt a bajom, de csak azért mert pontosan egy típus, egy bizonyos méretét kerestem. De így sem tartott 2 évig. :)

Lehet, hogy mégis nagyok lesznek az elvárások, nem? :D

Eddig tartott két évig szóval lehet hogy még idén se lesz! :icon6: Nagy elvárások nincsenek, csak hogy 14"-os 6" széles legyen ne legyen lakksérült ne kelljen újra fújni ne legyen körbedarálva a széle, ne legyen rakta fél kg ólom. Ne kerüljön 60ezerbe ha ugyan azt látom 35-40-ért, és ne kelljen oda vissza 300km-ert menni. Ami tetszik legalább 3-om megyén kellene átmenni és azt már kicsit messze van nekem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Eddig tartott két évig szóval lehet hogy még idén se lesz! :icon6: Nagy elvárások nincsenek, csak hogy 14"-os 6" széles legyen ne legyen lakksérült ne kelljen újra fújni ne legyen körbedarálva a széle, ne legyen rakta fél kg ólom. Ne kerüljön 60ezerbe ha ugyan azt látom 35-40-ért, és ne kelljen oda vissza 300km-ert menni. Ami tetszik legalább 3-om megyén kellene átmenni és azt már kicsit messze van nekem. :rolleyes:

Posta?

Vettem és adtam is el már felnit postai küldéssel. Ha jók a képek róla, és normális az eladó, akkor működik.

Link to comment
Megosztás:

Posta?

Vettem és adtam is el már felnit postai küldéssel. Ha jók a képek róla, és normális az eladó, akkor működik.

Ámen ma kaptam meg a 3. szettemet postán, igaz most végre fórumtárstól...

Adtam is már el felni postát szintén, és mos is van eladóm :P de talán ezt le fogom szállítani, ha nem mondja vissza a kedves érdeklődő.

Szóval kellő körültekintéssel érdemes posta/futárt is használni! (sok fénykép, biztos elérhetőség, ((megtalálható face-en, esetleg vatera/teszvesz sok visszajelzéssel, fórumokba stb.)) )

(Pl. volt olyan amikor megbízhatónak tűnt, elutaltam a pénzt, de baszott postázni, majd körbe írtam a kis családjának, milyen aranyos fiú, aztán két nap múlva itt is volt a cucc :evilgrin: Néha van ilyen is azért...)

Én beleszerettem, így ez jön nyárra;

http://kepfeltoltes.hu/130223/2013-02-23_16.50.10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Télen, ami most is fent van;

http://kepfeltoltes.hu/130121/IMG_20121221_080912_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Posta?

Vettem és adtam is el már felnit postai küldéssel. Ha jók a képek róla, és normális az eladó, akkor működik.

Az a baj hogy volt már egy vételem képről csilli villi volt egy felni volt kicsit padkázva de épp belefért volna. Mind kiderült kereskedő volt, mások is ajánlották a fórumon stb. Haverral el is hozattam mert olcsó volt és nem is volt messze. 2-3hétre rá volt időm hogy elviygem felnishez rárakatni a gumit stb. Mind kiderült 4 felniből 3-at kellett volna görgőztetni mert ütött rázott a felni szemmel láthatóan kóválygott minden irányba. Mikor a felnis a 3. sor 15-20cm-es olmot ragasztotta rá már látszott rajta hogy kár volt elvállania. Felhívtam a kereskedőt hogy vegye vissza mert nem így volt megbeszélve. Erre hogy miért nem szóltam előbb mert el tudta volna adni másnak. Meg különben is biztos én csesztem el vele valamit mert hogy nála még semmi baja nem volt. Jahh valószínű elővettem a kissámlit leültem és kalapáccsal elkezdtem ütögetni hogy ennyire eldeformálódjon! Autószerelő haverom mondta hogy valszeg balesetes volt az autó azért szépek és sérülésmentesek a felnik csak épp oldalra meg fel-le van ezért olyan kilengése mintha 8-as lenne benne. Jahh a felni ami padkázott volt viszont súlyt se kellett rá rakni mert az az egy teljesen jó futása volt. Szóval felnit csak műhelyben megpörgetve, ezért a nagy bizalom hiányom! :(

Viszont ha tud valaki jót és eladót akkor szívesen meghallgatom! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éppen dilemmában vagyok, hogy milyen felnit vegyek az f astrámra. Mindenképpen le szeretném cserélni a mostani 13"-os kerekeket, mert nagyon sokat csal a km/h mutató, másrészt szerintem jobban állna rajta a nagyobb :) Titeket kérdezlek elsősorban arról, hogy a 14"-os vagy 15"-osról mik a vélemények, továbbá mit gondoltok az alufelniről? (csak mert árban egy 14"-os acélfelni elég jó gumikkal 40ezer...az már megüti az alufelni árát gumikkal)

Nagyon várom a visszajelzéseteket!!!!!

Én biztos 15"-ost keresnék,mert:

1. sokkal nagyobb a választék mint 14"-ból,ennél fogva nagyobb az esélye a jó vételnek

2. jobban mutat,feldobja az autót

3. 195/50 gumikkal a stabilitás is jobb és még a kényelem rovására sem megy még túlzottan :icon1:

Anno Én is ezt a méretet vettem,2 hónapig kerestem de megérte,40-be volt fémszelepekkel,tehermentesítő gyűrűkkel,minimális karcokkal,Opel középpel

Link to comment
Megosztás:

Ámen ma kaptam meg a 3. szettemet postán, igaz most végre fórumtárstól...

Adtam is már el felni postát szintén, és mos is van eladóm :P de talán ezt le fogom szállítani, ha nem mondja vissza a kedves érdeklődő.

Szóval kellő körültekintéssel érdemes posta/futárt is használni! (sok fénykép, biztos elérhetőség, ((megtalálható face-en, esetleg vatera/teszvesz sok visszajelzéssel, fórumokba stb.)) )

(Pl. volt olyan amikor megbízhatónak tűnt, elutaltam a pénzt, de baszott postázni, majd körbe írtam a kis családjának, milyen aranyos fiú, aztán két nap múlva itt is volt a cucc :evilgrin: Néha van ilyen is azért...)

Én beleszerettem, így ez jön nyárra;

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Télen, ami most is fent van;

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Na, jók a felnik? :) Bocsi, de nem volt időm megtakarítani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy nekem a gyári kerekem 14-es és most szeretnék venni alufelnivel együtt 15-öset, szóval az a kérdés, hogy 15-ös alufelnivel nyugodtan elvihetem műszakira vagy a gyári kell majd rá olyankor ?

Ha nem lóg ki a kasztni alól, tehát legalább 40-es ET-je van sztem nem szólnak érte.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.