Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok!

Az autómon most ET46-os felnik vannak. Nemrég szert tettem ugyanolyan 13coll os felnikre csak azon ET 49-es szám van.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt a felnit tudom használni? Miben más ez mint az első? Amúgy 175/70 R13 nyári gumikat rendeltem most és az új felnire raknám (persze ha jó)

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autómon most ET46-os felnik vannak. Nemrég szert tettem ugyanolyan 13coll os felnikre csak azon ET 49-es szám van.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt a felnit tudom használni? Miben más ez mint az első? Amúgy 175/70 R13 nyári gumikat rendeltem most és az új felnire raknám (persze ha jó)

üdv.

persze csak 3mm lesz kiljebb/beljebb,ha nincs szanaszét ültetve böven elfér
Link to comment
Megosztás:

Értem, akkor nem lesz gondom vele. Csak, hogy tiszta legyen: akkor most kintebb lesz 3mm-t vagy befelé az autó közepe felé 3mm-t? (nehogy nekem hülyén nézzen ki az autóm) <_<

Beljebb lesz. Azonos felni szélesség esetén, minél nagyobb az ET, annál beljebb lesz a felfekvési felülethez képest. F-nek, 5,5-6J körüli felnivel olyan ET35 kezd el jól állni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Itt is megkérdezném, hogy ki mikor tervezi a nyári szettet átpakolni? :D

Lassan kezd olyasmi idő lenni, amikor a téli nagyon kopik....

Vélemények?

Köszönöm!

Hát most reggel is 5 fok van csak...meg előfordul hogy Ausztriába járok vele, ott meg ha jól tudom Áprilisban lehet váltani. Meg Március 15 is előttünk van még. :D

Link to comment
Megosztás:

És mennyit mész abban az öt fokban? Szerintem többet kopik a melegben a télid, mint amennyit hidegben mész. Bár ha a sógoréknál is jársz, azzal nincs mit tenni.

Nem sokat megyek, de pont most renoválom a hátsó lököst ugye a multkor belém csúsztak, és inkább koptatom egy kicsit a téli gumit még, mint hogy az elsőt és javítanom kelljen mert én megyek neki valakinek...nem gyakran de előfordul az ilyen. :D Mondjuk a lökhárítón akkor sem láttam semmit a hűtő meg kiszakadt a helyéről. De amúgy ha belegondolok elindulok reggel 5-kor és mondjuk 8-ra melegszik az aszfalt 8-10 fok fölé, akkor viszont igen is sokat megyek hidegben. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.