Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Dita!

Én nemrég esztergáltam tehermentesítőket alufelnibe, mert nem egyeztek a méretek. Ha jól rémlik akkor valami 56 és 57 mm közötti átmérető volt a furata, de már nem emlékszem. Azt tudom, hogy nem egész szám volt. Igazából egy felni kéne mintának, hogy milyen a tehermentesítő kiképzése, és kb 2-3 óra alatt meglennék a cuccal. Amúgy meg ha jól rémlik az agy nem kúpos, mivel a tehermentesítők se voltak kúposak. Inkább maradjunk abban szerintem, hogy a négy kerékcsavar kúpos, és azok tartják a helyén a felnit. A tehermentesítő, mint a nevében is szerepel, azt a célt szolgálja, hogy amikor felrakod a kereket, akkor az is felcsúszik az agyra, és megvédi a meghúzott kerékcsavarokat a nyíróerőktől, amik akkor hatnának rá hogyha anélkül használnád a kocsit.

Köszönöm Neked is, de ha ebben az esetben is működne a dolog, nagyon messze vagy. <_<

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Neked is, de ha ebben az esetben is működne a dolog, nagyon messze vagy. <_<

Hát igen a távolság nagy úr, de Szivesen :wacko:

Zotya te meg majd nézel lesett állal, hogy az olyan hengeres ahogy a nagykönyvben meg van írva. :( Ha kúpos lenne, akkor amikor raknád fel a felnit, akkor az utolsó pillanatban kéne hogy beálljon középre a cucc, de ha megnézed már a felrakás pillanatában beáll, nem csak akkor amikor végigért az agyon. Ami kúpos az agyban az a csapágy. Bár már azokból is van sima, szóval....

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Épp ezért regisztráltem, meg már időszerű is volt, de látom már válaszoltatok is. a lényeg hogy vettem alufelniket majdnem lemezfelni árban igaz csak 13"-os de egy ideig megteszi. a kérdésem, hogy ET 38 még jó lesz az Astra F alá? máhogy most 5-en csomagokkal megpakolva nem fog beérni semmibe? mert nemrég vettem az autót és a 2 hátsó sárvédőív hibátlan nehogy így csesszem szét őket.

A másik tehermentesítőt nem tud valaki olcsón jót? vagy a boltban lévő 1200Ft db-ja nem túl drága? Mert másik gumisnál 500Ft-ért mondták db-ját bár az lehet valami gagyi cucc nehogy átcsesszenek.

Téligumit most vennék és amit ajánléottak Debika Firgo 2 stb de a másik amit nagyon ajánlottak csak se a lnkelt tesztben se nem írtatok róla nagyon sztárolta a Nokian téligumit 175/70/13-ast 12500-ért felszereléssel az jó ár vagy jobb oda az olcsóbb is? <_<

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Épp ezért regisztráltem, meg már időszerű is volt, de látom már válaszoltatok is. a lényeg hogy vettem alufelniket majdnem lemezfelni árban igaz csak 13"-os de egy ideig megteszi. a kérdésem, hogy ET 38 még jó lesz az Astra F alá? máhogy most 5-en csomagokkal megpakolva nem fog beérni semmibe? mert nemrég vettem az autót és a 2 hátsó sárvédőív hibátlan nehogy így csesszem szét őket.

A másik tehermentesítőt nem tud valaki olcsón jót? vagy a boltban lévő 1200Ft db-ja nem túl drága? Mert másik gumisnál 500Ft-ért mondták db-ját bár az lehet valami gagyi cucc nehogy átcsesszenek.

Téligumit most vennék és amit ajánléottak Debika Firgo 2 stb de a másik amit nagyon ajánlottak csak se a lnkelt tesztben se nem írtatok róla nagyon sztárolta a Nokian téligumit 175/70/13-ast 12500-ért felszereléssel az jó ár vagy jobb oda az olcsóbb is? :wacko:

Én esztergályossal csináltattam a gyűrűket, ha jól emléxem, 3500-ért a 4 darabot.

A Nokian finn gumi, azok pedig csak értenek a télhez vmit <_<

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Épp ezért regisztráltem, meg már időszerű is volt, de látom már válaszoltatok is. a lényeg hogy vettem alufelniket majdnem lemezfelni árban igaz csak 13"-os de egy ideig megteszi. a kérdésem, hogy ET 38 még jó lesz az Astra F alá? máhogy most 5-en csomagokkal megpakolva nem fog beérni semmibe? mert nemrég vettem az autót és a 2 hátsó sárvédőív hibátlan nehogy így csesszem szét őket.

A másik tehermentesítőt nem tud valaki olcsón jót? vagy a boltban lévő 1200Ft db-ja nem túl drága? Mert másik gumisnál 500Ft-ért mondták db-ját bár az lehet valami gagyi cucc nehogy átcsesszenek.

Téligumit most vennék és amit ajánléottak Debika Firgo 2 stb de a másik amit nagyon ajánlottak csak se a lnkelt tesztben se nem írtatok róla nagyon sztárolta a Nokian téligumit 175/70/13-ast 12500-ért felszereléssel az jó ár vagy jobb oda az olcsóbb is? <_<

Én 1 éves Nokian Hakkapeliitta-val vettem a Polskit anno. Addig én sem hallottam semmit erről a gumiról. Hát hogy is mondjam meggyőző gumi, olyannyira, hogy a Vectrán is ilyet vettem és ilyet is fogok :wacko:

Jól mondja Pepe Cartárs, értenek hozzá. Nyugodt szívvel ajánlom!!! :(

Link to comment
Megosztás:

Oké köszi csak gondoltam megkérdezem előtte, mert ahol vennék ott a honlapjukon pont erről a típusról nincs semmi leírás. lehet 2-3 ezerrel drágább de hátha 1-2évvel tovább is bírná. Max 1 hétig nem eszek, de fő a biztonság! <_<

Nem fogsz benne csalódni :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Pár nappal ezelőtt beszéltünk a tehermentesítőkről felnihez.

Na most a felnisnél 1200Ft/db-ja narancssárga

Másik gumisnál meg tegnap kérdeztem és ott 700Ft/db fehér lehetséges hogy rosszabb minőségű? vagy mivel műanyag sokmindent csak nem tudnak rajta elrontani?

Vegyem meg inkább a drágábbat vagy az olcsóbbat és spórolok rajta 2ezret?

Jahh a fehér az 56,6-os a papírján a sárga az elvileg 56,5-ös.

Nem szeretném ha kanyarnál kiesne. :)

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Pár nappal ezelőtt beszéltünk a tehermentesítőkről felnihez.

Na most a felnisnél 1200Ft/db-ja narancssárga

Másik gumisnál meg tegnap kérdeztem és ott 700Ft/db fehér lehetséges hogy rosszabb minőségű? vagy mivel műanyag sokmindent csak nem tudnak rajta elrontani?

Vegyem meg inkább a drágábbat vagy az olcsóbbat és spórolok rajta 2ezret?

Jahh a fehér az 56,6-os a papírján a sárga az elvileg 56,5-ös.

Nem szeretném ha kanyarnál kiesne. :)

Vélemény?

Te...szerintem nekem fém az ami a könnyűfém felnijeimhez van...

Link to comment
Megosztás:

Te...szerintem nekem fém az ami a könnyűfém felnijeimhez van...

Gumis nekem azt mondta a fém azért nem jó mert összeoxidálódik és le se lehet venni később. Amúgy én is esztergáltatni akartam először.

Műanyag meg legalább megvan és nem kell vele vesződni csak nem tom ekkora árkülönbségnél van e minőségbeli különbség is e, mert ha nincs akkor a 2000-et inkább beletankolom! :)

Link to comment
Megosztás:

Gumis nekem azt mondta a fém azért nem jó mert összeoxidálódik és le se lehet venni később. Amúgy én is esztergáltatni akartam először.

Műanyag meg legalább megvan és nem kell vele vesződni csak nem tom ekkora árkülönbségnél van e minőségbeli különbség is e, mert ha nincs akkor a 2000-et inkább beletankolom! :)

Rá kell próbálni a kerékre és ha pontosan illeszkedik mind az agyra mind a felnibe, akkor szerintem kár a drágábbért kiadni pénzt...

De ez saját vélemény.

(Egy jó esztergályos viszont pontosan a hozzávalókat tudja megcsinálni...és metamidból nem olyan sok lehet...az apámnak is úgy csinálták. A szaki csak annyit kért, hogy vegyük meg valahol azt az 5 centi metamid rudat... )

Link to comment
Megosztás:

Rá kell próbálni a kerékre és ha pontosan illeszkedik mind az agyra mind a felnibe, akkor szerintem kár a drágábbért kiadni pénzt...

De ez saját vélemény.

(Egy jó esztergályos viszont pontosan a hozzávalókat tudja megcsinálni...és metamidból nem olyan sok lehet...az apámnak is úgy csinálták. A szaki csak annyit kért, hogy vegyük meg valahol azt az 5 centi metamid rudat... )

Én 1200/db áron szoktam csinálni anyaggal együtt, viszont saját részről műanyagot soha nem tennék ilyen helyre, inkább vennék egy méretpontos felnit a kocsira. Láttam már bakelitet is elporladni ilyen gyűrűben, pedig az bírja a meleget, mivel ez a legfőbb tulajdonsága, ezért ha ilyen alkatrészt kérnek tőlem akkor +200/db-ért alu-ból csinálom meg!

Link to comment
Megosztás:

Én 1200/db áron szoktam csinálni anyaggal együtt, viszont saját részről műanyagot soha nem tennék ilyen helyre, inkább vennék egy méretpontos felnit a kocsira. Láttam már bakelitet is elporladni ilyen gyűrűben, pedig az bírja a meleget, mivel ez a legfőbb tulajdonsága, ezért ha ilyen alkatrészt kérnek tőlem akkor +200/db-ért alu-ból csinálom meg!

Azért azt el lehet mondani a dologgal kapcsolatban, hogy ezek a gyűrűk a helyükön (normális esetben) semmilyen terhelésnek sincsenek kitéve. Annyi a szerepük, hogy a kerék felszerelésénél központosan tartsák a felnit, amíg a kerékcsavarokat meghúzod, utána a többi a súrlódási erő dolga. Ha már a gyűrű tartja menet közben a felnit, az már régen rossz, ezért nem kell túllihegni ezt a kérdést. A fém valóban rágyógyulhat az agyra, rádaásul kevésbé rugalmas, mint a műanyag, úgyhogy ilyen esetben elég nehéz lehet lecibálni (vagy egy oxidáltabb agyra felszerelni).

Link to comment
Megosztás:

Azért azt el lehet mondani a dologgal kapcsolatban, hogy ezek a gyűrűk a helyükön (normális esetben) semmilyen terhelésnek sincsenek kitéve. Annyi a szerepük, hogy a kerék felszerelésénél központosan tartsák a felnit, amíg a kerékcsavarokat meghúzod, utána a többi a súrlódási erő dolga. Ha már a gyűrű tartja menet közben a felnit, az már régen rossz, ezért nem kell túllihegni ezt a kérdést. A fém valóban rágyógyulhat az agyra, rádaásul kevésbé rugalmas, mint a műanyag, úgyhogy ilyen esetben elég nehéz lehet lecibálni (vagy egy oxidáltabb agyra felszerelni).

Viszont egy komolyabb etap után az agy is nem kocsit melegszik fel, én ebben hiszek inkább és elég cumi lehet bakonyból este hazafelé megrakott autóval egy defekt, ha mondjuk szétolvadt a műanyag gyűrű.

Link to comment
Megosztás:

Viszont egy komolyabb etap után az agy is nem kocsit melegszik fel, én ebben hiszek inkább és elég cumi lehet bakonyból este hazafelé megrakott autóval egy defekt, ha mondjuk szétolvadt a műanyag gyűrű.

A felni egy baromi nagy fémdarab. Elvezeti az a hőt, nem igazán tud a műanyag megolvadni. Csak ha behúzott kézifékkel mész hosszú kilométereken át. Más esetben nem nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Egyelnlőre az olcsóbbik műanyag tehermentesítőnél tartok, haver lehet tud szerezni beszerzési áron és akkor remélem még olcsóbb lesz mint 750Ft.

Másik autószerelő haverom lebeszélt a használt felni csavarokról ami hosszabb mint a gyári de rövidebb mint ami pont elég volna bele. a lényeg hogy ez a csavar ugyan akkora hosszúságra mint a gyári csak hegyesebb az alja szóval mélyebbre megy. már bocsi hogy ilyennel csesztetlek benneteket de ha egyszer jót veszek akkor már nem zavarlak benneteket ezzel a kérdéssel. Más szerint viszont a helyesebb rosszabb mint a tombább mert hamarabb kikezdi az alját ha sokszor cserélgetem a felnit.

Szóval inkább vennék új csavarokat, csak kérdés hogy milyen hosszú kell bele, hogy meghúzás után se jöjjön ki a másik felén viszont tartson is és hosszabb is legyen mint a gyári. Szóval ha bemegyek a boltba akkor mit hogy mondjak? meg akkor most tompábban vagy hegyeset?

használtan a 16db 3ezer Ft lenne. viszont ha az újat venném akkor meg olcsóbbik 330Ft a 12db és akkor vennék kerékőrt is. vagy kerékőrt fölösleges? úgyse lopnak 13"-os felniket? :)

Link to comment
Megosztás:

Egyelnlőre az olcsóbbik műanyag tehermentesítőnél tartok, haver lehet tud szerezni beszerzési áron és akkor remélem még olcsóbb lesz mint 750Ft.

Másik autószerelő haverom lebeszélt a használt felni csavarokról ami hosszabb mint a gyári de rövidebb mint ami pont elég volna bele. a lényeg hogy ez a csavar ugyan akkora hosszúságra mint a gyári csak hegyesebb az alja szóval mélyebbre megy. már bocsi hogy ilyennel csesztetlek benneteket de ha egyszer jót veszek akkor már nem zavarlak benneteket ezzel a kérdéssel. Más szerint viszont a helyesebb rosszabb mint a tombább mert hamarabb kikezdi az alját ha sokszor cserélgetem a felnit.

Szóval inkább vennék új csavarokat, csak kérdés hogy milyen hosszú kell bele, hogy meghúzás után se jöjjön ki a másik felén viszont tartson is és hosszabb is legyen mint a gyári. Szóval ha bemegyek a boltba akkor mit hogy mondjak? meg akkor most tompábban vagy hegyeset?

használtan a 16db 3ezer Ft lenne. viszont ha az újat venném akkor meg olcsóbbik 330Ft a 12db és akkor vennék kerékőrt is. vagy kerékőrt fölösleges? úgyse lopnak 13"-os felniket? :D

Ezek mindent lopnak :) :D

Link to comment
Megosztás:

Másik nagy kérdés...

Téligumi, valszeg kiakadtok de csak kéne tisztázni. :D

Nokian téliguminál tartottam más ajánlotta meg a boltos is. aki ajánlotta mondta a Nokian sokáig bírta nála a másik márkát amit mondott nem emléxem hogy mit ne de mondta hogy egy tél alatt a 4-ből 3 szálszakadt lett.

Autószerelő haverom mondta azért ajánlják mert sz*r és sok van a raktárban az ő autóján pl 2telet bírt ki ez a márka. amit ő ajánlott az a Hancook, Tiger , és még a Sava-ja is 4 telet bírt ki.

szóval ki milyet ajánl?

Ha meg írtok írhatnátok nyári gumit is legalább tavasszal nem kérdezném meg. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezek mindent lopnak :) :D

Akkor veszek inkább, valami mintaajánlat van? mert láttam neten pár fajtát. Kívül recést állítólag egy hasonlóval le lehet szedni a maradék recéket ######álkákkal tudják pótolni és simán leveszik. ami nekem szimpatikus volt az olyan virágminta féle, bár annak meg a közepőéből nem áll ki fém. szóval ennek a választásával is gondba vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Akkor veszek inkább, valami mintaajánlat van? mert láttam neten pár fajtát. Kívül recést állítólag egy hasonlóval le lehet szedni a maradék recéket ######álkákkal tudják pótolni és simán leveszik. ami nekem szimpatikus volt az olyan virágminta féle, bár annak meg a közepőéből nem áll ki fém. szóval ennek a választásával is gondba vagyok.

Felnifüggő is. Ha a felniből kiáll a csavar feje, és egy csőfogóval rá lehet fogni, akkor tökmindegy milyen. Ha a csavar feje eltűnik a felniben, akkor van inkább értelme a kerékőrnek. Mintára nem tudok mit mondani, ha le akarják szedni, úgyis leszedik, de egy 13-asra csak nem mozdulnak rá annyira hogy kerékőrből is készüljenek :)

Link to comment
Megosztás:

Másik nagy kérdés...

Téligumi, valszeg kiakadtok de csak kéne tisztázni. :D

Nokian téliguminál tartottam más ajánlotta meg a boltos is. aki ajánlotta mondta a Nokian sokáig bírta nála a másik márkát amit mondott nem emléxem hogy mit ne de mondta hogy egy tél alatt a 4-ből 3 szálszakadt lett.

Autószerelő haverom mondta azért ajánlják mert sz*r és sok van a raktárban az ő autóján pl 2telet bírt ki ez a márka. amit ő ajánlott az a Hancook, Tiger , és még a Sava-ja is 4 telet bírt ki.

szóval ki milyet ajánl?

Ha meg írtok írhatnátok nyári gumit is legalább tavasszal nem kérdezném meg. :D

É tavaly vettem 4db michlent használtan 22 ropiért 7-8 mm mélységgel,jött tavasz csere 1mm kopott le és semmi baja.

nagyon megérte :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.