Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Kell tenni a mutatók tövéhez piros ledet. Ha jól emlékszem a fényvezető plexi viszi oda alapból az izzók fényét, azt meg meg kell szüntetni ott, mert akkor bezavar a kék.

Pont hogy a plexi fényvezetőkre kell rakni a ledeket, mint nekem volt az Omiban, csak nekem kék-fehér felállásban... A Vekim is így fog kinézni nemsoká, megint belefogok a ledezéses project-be, már megrendeltem a ledeket, ellenállásokat, vezetékeket hozzá. Ez már a 3. autóm lesz, amit körbeledezek...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Pont hogy a plexi fényvezetőkre kell rakni a ledeket, mint nekem volt az Omiban, csak nekem kék-fehér felállásban... A Vekim is így fog kinézni nemsoká, megint belefogok a ledezéses project-be, már megrendeltem a ledeket, ellenállásokat, vezetékeket hozzá. Ez már a 3. autóm lesz, amit körbeledezek...

Zsír, akkor itt a megoldás! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek arra ötlete, hogy F Astrában hogyan lehetne megoldani a kék háttérvilágítást pirosan világító mutatókkal?

Mert a háttér világítás már megvan, de a kéken világító mutató olyan snassz... :lol:

Részemről a mutató alá helyezett Led-re szavazok. A háttérvilágítás már változott azóta (túl erős volt), de a mutatók maradtak. Piros smd ledek, a ford mérő és a sebesség mérő alatt simán elfér, a kicsi műszerek mutatója alá be vannak süllyesztve. Így néz ki összerakva... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok! B corsámba az órámba az kijelző és a nyák lap összekötője el engedte magát...van rá valami mód hogy itthon meg tudjam csinálni ?

Van kép is.

Köszönöm a segítséget előre is!

Egyszer elég részletesen leírtam itt a fórumon, hogy mit lehet vele kezdeni, próbáld megkeresni, ne kelljen megint leírnom, ha nem megy, majd megpróbálom én megtalálni. Bár arra sem emlékszem melyik topikba írtam... :S

Javítva: Kicsit utánanéztem neked: itt, és itt írtam róla...

Más: megcsináltam a Vekit is ledügyileg. Itt vannak a fényképpel "elmesélt" lépések...

Link to comment
Megosztás:

Egyszer elég részletesen leírtam itt a fórumon, hogy mit lehet vele kezdeni, próbáld megkeresni, ne kelljen megint leírnom, ha nem megy, majd megpróbálom én megtalálni. Bár arra sem emlékszem melyik topikba írtam... :S

Javítva: Kicsit utánanéztem neked: itt, és itt írtam róla...

Más: megcsináltam a Vekit is ledügyileg. Itt vannak a fényképpel "elmesélt" lépések...

Köszi szépen! Majd ha lesz kis szabad időm ,meg próbálom meg csinálni....de szerintem ebből majd vásárlás lesz.

Amúgy ledezésed jó let, grat!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Ezen gondolkodtam én is. Na persze nem a színváltós leden, hanem az RGB-n. Azzal szó szerint kikeverhettem volna az éppen a hangulatomnak megfelelő színt...

Meg lehet oldani. Potit csavargatod hogy ha ideges vagy,rá nyomod kékre, ha csajt is viszel, rá nyomod vörösre :) nem is rossz ötlet!!!

Link to comment
Megosztás:

Ezen gondolkodtam én is. Na persze nem a színváltós leden, hanem az RGB-n. Azzal szó szerint kikeverhettem volna az éppen a hangulatomnak megfelelő színt...

Ez nekem is eszembe jutott.

De aki csinálta azt mondta, hogy azzal nem lehet a fehéret szépen megoldani.

Úgy vállalta volna, hogy minden színhez külön ledeket rakott volna és kapcsolóval lehetne választani.

Csak hát az háromszor annyiba került volna, mert fehéret, kéket és zöldet szerettem volna.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Helyzetjelző led témakörben szeretnék informálódni (már megint komoly tuningon töröm a fejem :devlish: ), főleg gyakorlati tapasztalatok terén.

Korábban próbáltam a "nagy" tuningboltokban kapható 990FT/2db-os változatot, de az sajnos nem jött be. Egy idő után elkezdett pislákolni, majd kialudt. Egyébként a fénye is gyengébbnek tűnt, mint a normál helyzetjelző izzóé. Most normál izzót használok, ennek a fénye látszik az előttem álló kocsi hátulján, a ledé nem igazán látszott.

ITT és ITT van sokféle, de ezek már nem a "Kipróbálom, ha nem jön be kidobom" kategóriába tartoznak.

Én személy szerint nem szívesen járok lakott területen tompítottal (csak ha már tényleg olyanok a látási viszonyok), viszont a helyzetjelzőt gyakran használom. Viszont jó lenne, ha annak minél nagyobb lenne a fénye.

Szóval, ha valaki használ valami jó ledet, akkor várnám az infóját!

Köszi!

Cseréld ki benne az ellenállást. Nekem is meghalt az gyárilag szerelt, de a cserélt ellenállásos egész jól bírja. Amúgy ha van foglalat, LED-et is cserélhetsz benne nagyobb fényerőre.

A LED izzórol az a véleményem, hogy gyenge az eredeti helyére, nem elég homogén a megvilágítása, mindenképpen kell pótlás, hogy korrekt legyen.

Nézzetek körül itt: http://www.ledmaster.hu/index.php vagy itt: http://www.lomex.hu/

Sokfélét lehet kapni olcsón, mindkettőnél lehet rendelni.

Ajánlom a Superflux-ot, vagy a 3,5x2,8 SMD-t, nagy fénye van és van ami 120° láthatóságú.

Egy kis ügyességgel meg lehet oldani a LED-ezést, nálam folyamatban van, ka elkészült jelentkezem (tavasszal)

Egyenlőre a pótféklámpámat oldottam meg SMD-vel:

Hát elég sok fajtát lehet már kapni. Én azt olvastam hogy 5000-7000 mCd az már megfelelő fényerőt ad. De van 100000 mCd is ha valakinek extrém fényerő kell. Na meg persze a 20fokban világítótól a 180 fokig világítóig elég sokféle van. Szóval szerintem meg csak ki kell választani az oda megfelelőt.

Vagy ?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Helló srácok!

Nézelődtem itt egy kicsit, és látom hogy a műszerek, középkonzol illetve TID megvilágításnál senki nem próbálkozott színes búzaszemizzókkal. Az érdekelne hogy milyen hátrányuk van ilyen fajta használatnál? mennyivel jobb a LED?

Ezekre gondolok: http://elektroexpressz.hu/spd/unas_242459/...40mA_szines_izz

Köszi a válaszokat.

Del.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.