Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Nálam az első 617 km-re 39.2 l fogyott el. Kellemesen meglepódtem. Hisz ebbe kb fele klímával, és kb 80 km utánfutóval, járatósan.

Második tankolásnál 6.1 re jött ki az 1.4-es motorral. Örülök neki, mert többre számítottam kicsivel. Se túl lassan, se túl gyorsan nem járok vele. Fel veszem a forgalom ritmusát, és semmi egyéb spóroló teknika.

Link to comment
Megosztás:

Második tankolásnál 6.1 re jött ki az 1.4-es motorral. Örülök neki, mert többre számítottam kicsivel. Se túl lassan, se túl gyorsan nem járok vele. Fel veszem a forgalom ritmusát, és semmi egyéb spóroló teknika.

Ha egy kicsit odafigyelsz, lejtön nem nyomod a gázt, település tábla elött visszaveszed a gázt, hogy ne fékezni kelljen, hanem a motorfék fogja meg, 6l alá lehet szorítani(ugyis már drága a sebeségtulépés ára :D )....

Én 100 körüli tempoval, kb 1/4 város, 1/4 50km körüli táv, 1/2 15km körüli távolság, és az összut kb 1/3 légkondi, ugy evett most 5.8l-t.

Link to comment
Megosztás:

Ha egy kicsit odafigyelsz, lejtön nem nyomod a gázt, település tábla elött visszaveszed a gázt, hogy ne fékezni kelljen, hanem a motorfék fogja meg, 6l alá lehet szorítani(ugyis már drága a sebeségtulépés ára :P )....

Én 100 körüli tempoval, kb 1/4 város, 1/4 50km körüli táv, 1/2 15km körüli távolság, és az összut kb 1/3 légkondi, ugy evett most 5.8l-t.

Meg fogom próbálni, köszi a tanácsot :D

Nálam többnyire 7km alatt van az egyszerre megtett út. Ritkán városi forgalom. Meg járatós még. És kb fele légkondival.

Rengeteg embert büntettek meg mostanába az ismeretségi körömben gyorshajtásért. Remélem lesz szerencsém elkerülni őket :D

Link to comment
Megosztás:

Astra G 2004, Z14XE

Budapest - tatabánya autópályán 140 nel, onnan győr 85 útig autópályán 140 nel, onnan jennersdorf 85 majd a 86 úton IFÁkat padlón előzgetve, 100-120 szal, majd haza

Jennersdorf - Balatonfüred kaka úton 100-120, majd haza autópályán 120 szal.

632 km en 6.6L/100 km fogyasztást produkált...

Link to comment
Megosztás:

Astra G 2004, Z14XE

Budapest - tatabánya autópályán 140 nel, onnan győr 85 útig autópályán 140 nel, onnan jennersdorf 85 majd a 86 úton IFÁkat padlón előzgetve, 100-120 szal, majd haza

Jennersdorf - Balatonfüred kaka úton 100-120, majd haza autópályán 120 szal.

632 km en 6.6L/100 km fogyasztást produkált...

Én meg épp kérdezni akartam hogy ilyen hamar összerakták a kupét és bejáratás nélkül is ilyen jól fogyaszt? :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom többet eszik a XE :D

Amugy melyik évjáratú autókban volt a Z14XE?

az Z14XE-t 2000 szeptembertől /2001 modellév/ 2005 ig gyártották.

de 2004 ben bevezették az XEP motort. közel 1 évig mindkettővel lehetett kapni, és ugyemlékszem az XEP az picit feláras volt.

Link to comment
Megosztás:

Astra Coupe - mint írja is - egynyóc. Dr.Bubó nem a saját betegéről írt, azt még biztos műtik.

ezt most nemérteni... :D vagyis talán :P

tégabi ismeri a taligámat. rá is akartam tukmálni egy zavaros pillanatomban :D

A Zasszony taligája a Z14XE.

2.jpg

fehér, csöndes, nem pattog, tök jó vele menni néha ;)

Link to comment
Megosztás:

az Z14XE-t 2000 szeptembertől /2001 modellév/ 2005 ig gyártották.

de 2004 ben bevezették az XEP motort. közel 1 évig mindkettővel lehetett kapni, és ugyemlékszem az XEP az picit feláras volt.

És mi a konkrét különbség a 2 konstrukció között? Tudok pár dolgot, de sokat nem. :D

Link to comment
Megosztás:

Astra Coupe - mint írja is - egynyóc. Dr.Bubó nem a saját betegéről írt, azt még biztos műtik.

Tudom milyen autója van Ákosnak (ezért is lepődtem meg), csak épp sikerült átugranom az ominózus hozzászólás első sora felett, ahol leírta hogy nem a kupé produkálta ezt a szép értéket...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.