Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

DE! csak azt már monten bájknak hívják......

Ez jó. :)

Régebben olvastam egy tesztet, azt hiszem a Prius volt benne. Ott vezetési stílustól függően nőtt a virág a kijelző közepén. Szépen lassan levelenként, illetve a szirmok meg talán a porzók is egyenként. Persze ha valakinek nagyon nehéz a jobb lába, akkor a virág részei eltűnnek. Kicsit hülyén nézett ki, de szerintem az ötlet nem rossz. :D

Link to comment
Megosztás:

uhuhu-t kérdezd milyen virágot nevelni a műszerfalon.

mert nem prius hanem Insight volt.

http://totalcar.hu/tesztek/insight/

Lehet... Már elég régen olvastam a cikket és nem tudom melyik oldalon. Meg uhuhu képein nem láttam virágot. Így vagy photoshoppal írta oda a 4.1-es fogyasztást (mert virágnak se híre se hamva a műszerfalon), vagy az egy másik kijelző módban látható. :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet... Már elég régen olvastam a cikket és nem tudom melyik oldalon. Meg uhuhu képein nem láttam virágot. Így vagy photoshoppal írta oda a 4.1-es fogyasztást (mert virágnak se híre se hamva a műszerfalon), vagy az egy másik kijelző módban látható. :)

nem fotosopp volt az :D

most 3 nap használat után, és 300 km megtétele után 4.4 en áll, ugy hogy délután az asszony iszonyat szopóst dugózik vele....

;)

Link to comment
Megosztás:

Erről most az jutott eszembe,hogy,ha a kevés fogyival "virágot lehet nevelni" a műszerfalon

akkor az én 9,5 -ös zabálású kocsimban mit kellene így nevelni a kijelzőn?

Döglött halat vagy mérges greenpeace aktivistát,esetleg egy egyre növekvő halálfejet,vagy

ahogy nő a fogyi akkor nőne egyre nagyobbra egy olajfinomító a műszerek között,vagy ha az

államnak lenne egy logója az nőne óriásira. :)

Link to comment
Megosztás:

Erről most az jutott eszembe,hogy,ha a kevés fogyival "virágot lehet nevelni" a műszerfalon

akkor az én 9,5 -ös zabálású kocsimban mit kellene így nevelni a kijelzőn?

Döglött halat vagy mérges greenpeace aktivistát,esetleg egy egyre növekvő halálfejet,vagy

ahogy nő a fogyi akkor nőne egyre nagyobbra egy olajfinomító a műszerek között,vagy ha az

államnak lenne egy logója az nőne óriásira. :)

Szerintem olyan nővényt amit a cigibe szoktak rakni ,valami ca.....

Nem értek hozzá...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud valaki konkrét számokat az 1,4-es és az 1,6-os kombi fogyasztása közti különbségről? (mindkettő 10 év körüli)

Most tervezek ilyen kocsit venni és kíváncsi lennék mennyivel többet fogyaszt az 1,6-os?

jobb láb függő a fogyasztás, egyébként nem annyira számottevő a különbség, nagy különbség a dízel és a benzines között van....1.6 jobb a nagyok szerint klímával (kombiból jobb az 1.6-os)

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy kicsit elvegyem uhuhu jókedvét, az off Astra H on is tud jól
:D

Ez baromság ez a video.

egy bármilyen autó abban az eseten tud ennyit ( ettő litert) fogyasztani, ha vagy folyamatosan lassul, vagy lejtős az út.

az insight képeken a napi számlálót is érdemes megnézni, mert ott az utolsó nullázás óta eltlelt km re nézi az átlagfogyasztást....

és nem a pillanatnyit , mert én tudok menni 2-3 km-t is nulla fogyasztással, mert csak a villanymotor megy :)

Link to comment
Megosztás:

Ez baromság ez a video.

egy bármilyen autó abban az eseten tud ennyit ( ettő litert) fogyasztani, ha vagy folyamatosan lassul, vagy lejtős az út.

az insight képeken a napi számlálót is érdemes megnézni, mert ott az utolsó nullázás óta eltlelt km re nézi az átlagfogyasztást....

és nem a pillanatnyit , mert én tudok menni 2-3 km-t is nulla fogyasztással, mert csak a villanymotor megy :)

Szerintem is valami kisebb leejtőn mehet az autó, mert az 55 másodpereces videó alatt 486 ról 496km-re megy fel a Range. Vagy nem jó értéket mutat a BC.

Link to comment
Megosztás:

Akkor Te nagyon óvatosan használod :D

Nekem elég nagy a talpam :D és ez erősen befolyásolja a fogyit...

Hát igen, nem vagyok egy Schumacher. Vagy Vettel, ha időszerű akarok lenni. :D

Néha azért kicsit megpörgetem, hogy ne lustuljon el, akkor persze nagyobb a fogyasztás. De nem úgy, mint ahogy a tesóm csinálta a kocsijával... 17 éves kocsival 170-nel ment, az egyik henger el is szállt neki. Jó, persze attól még bírnia kellett volna, de nekem akkor se lenne szívem ennyire meghajtani a kis tragacsot. :)

Egyébként szombatra lett kész, 100.000,- Ft volt a vége. Igaz, ebben benne van az egyéb alkatrészek cseréje is (vezérműszíj, spannoló, szűrő, stb...) Na de nem offolok, mert a moderátorok elküldenek melegebb éghajlatra. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, nem vagyok egy Schumacher. Vagy Vettel, ha időszerű akarok lenni. :D

Néha azért kicsit megpörgetem, hogy ne lustuljon el, akkor persze nagyobb a fogyasztás. De nem úgy, mint ahogy a tesóm csinálta a kocsijával... 17 éves kocsival 170-nel ment, az egyik henger el is szállt neki. Jó, persze attól még bírnia kellett volna, de nekem akkor se lenne szívem ennyire meghajtani a kis tragacsot. :)

Egyébként szombatra lett kész, 100.000,- Ft volt a vége. Igaz, ebben benne van az egyéb alkatrészek cseréje is (vezérműszíj, spannoló, szűrő, stb...) Na de nem offolok, mert a moderátorok elküldenek melegebb éghajlatra. :D

Most ez miért gond? Én is mentem már 22 éves autóval 155-el, azt is ki kell égetni néha :)

Link to comment
Megosztás:

Megint ezek a számok :D

Város 221km 16.46Liter 7.44L/100

Autópálya/Főút 244km 17.5liter 7.17L/100km

Szerintem ez még mindig jó :D

Ilyesmi adatokkal járok én is. A múltkori jobb időkben 7,08-ra jött ki a vegyes, fele országúttal. Jó ez így... :) Mondjuk, a fámat nem a műszerfalon nevelgetem, hanem a kertben... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.