Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

ne mán, hogy itt rögtön utánaszámolnak az embernek ... na ezt add össze! :lol:

Múlt hétvégén egem is megopatott a szintjelző. 600 km-nél bevillant a tankstelle, 620-nál elkezdett világítani. Na mondom mi van itt, ereszt a tartály. Nem reckíroztam vele, kapott 6 l 340 Ft-os benzint. Mentem még 70 km-t, beálltam a 331,9-es benzinért és 35 liter ment bele. Vagyis ha jól számolok, akkor 11 l, de inkébb több volt még benne, amikor világított. Vagyis bőven elértem volna az olcsó kútra, ha nem szivat. Szóval lehet kikötöm és nem hiszek neki soha többet, inkább a napi számlálónak, nomeg egy jó számológépnek :devlish:

Link to comment
Megosztás:

5 ajtós 1.4xep

1 személyel+friss olajcsere

640km-34.21=5.34l :lol:

város kb. 150km a többi azon kívül

Azt hogy csináltad? nekem soha ilyen kevés nem jön össze. :devlish:

5.6-5,8l körül szokott lenni nekem általában.

Link to comment
Megosztás:

Azt hogy csináltad? nekem soha ilyen kevés nem jön össze. :devlish:

5.6-5,8l körül szokott lenni nekem általában.

Eddig nekem is 5.8 körül volt az átlag.Mult hónapban volt olajcsere uttánna elmentem tankolni.Ma ugyan oda mentem tankolni és ennyi fért bele.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell szegényt ijesztegetni, én is mentem tartósan 5,1-5,2-es fogyival, de mostanában sietek. :devlish: A mostani majd 6 liter is folyamatos 130 volt.

mennyivel kell menni, hogy annyit egyen? 70-el? :lol:

Én lakott területen belül 3-4-es sebeségi fokozatban 50-55

Lakott területen kívül 90-100....

Link to comment
Megosztás:

Nem kell szegényt ijesztegetni, én is mentem tartósan 5,1-5,2-es fogyival, de mostanában sietek. :devlish: A mostani majd 6 liter is folyamatos 130 volt.

Ezt nagyon nem értem most ez az XEP sikerült eszméletlen jól az opelnek vagy a XE rohadt rosszul, vagy csak simán az enyém szar. Nekem hosszút menve is a legjobb fogyim 6,8-7,5 között. De akkor már eljártam az öröm táncot.

Link to comment
Megosztás:

úgy néz ki, hogy fellélegezhettek, mert eladták alólunk az insight-t...

nem lesz több ilyen kép se...

kicsit ideges vagyok, mert még kb 3 hetet maradhatott volna, mert én nagyon szerettem volna egy ilyet bérelni, de ahoz minimum még 3 hetet várni kellet volna hogy eldöljön, hogy egyáltalán most lehet e ... így esélyünk sincs, mert 3 hetet nem bírunk ki 1 autóval... most jön valami kisautó, asszem Jazz lesz 3 hónapra.....

hát ennyi.

10.000 km-t mentünk ezzel az insight-al, nagyon megszerettem, főképp a fogyasztását :devlish: most is 4.3 on áll, 370 km-re, és fél fölött van a mutató ekkora futás után. és 40 literes a tank.......

ő volt az:

IMG_6115.JPG

Link to comment
Megosztás:

úgy néz ki, hogy fellélegezhettek, mert eladták alólunk az insight-t...

nem lesz több ilyen kép se...

kicsit ideges vagyok, mert még kb 3 hetet maradhatott volna, mert én nagyon szerettem volna egy ilyet bérelni, de ahoz minimum még 3 hetet várni kellet volna hogy eldöljön, hogy egyáltalán most lehet e ... így esélyünk sincs, mert 3 hetet nem bírunk ki 1 autóval... most jön valami kisautó, asszem Jazz lesz 3 hónapra.....

hát ennyi.

10.000 km-t mentünk ezzel az insight-al, nagyon megszerettem, főképp a fogyasztását :lol: most is 4.3 on áll, 370 km-re, és fél fölött van a mutató ekkora futás után. és 40 literes a tank.......

ő volt az:

http://lh5.ggpht.com/_1FrZyTem-qk/S68ipXX4...40/IMG_6115.JPG

Kár!

Pedig már majdnem kihajtott nekem is a virág öszes szirma a műszerfalon! :devlish:

Ma, ha el nem felejtem én is megnézem a fogyasztást.

Kezdek kíváncsi lenni,pedig eddig sose néztem mennyit fogyaszt ,csak úgy saccoltam mindig.

Link to comment
Megosztás:

Nem, lakottakon pont bírja az 5.-et, kívül 90-100.

5-ben 50-el? :devlish:

Én sem szeretem pörgetni, de az a fordulatszám már kínzás a motornak! 60 is még határeset.... 50-nél ha gyorsítani kell 5-ben akkor az rángatás melett lehet, s sztem hosszú távon nem fogja meghálálni a kocsi....

Link to comment
Megosztás:

Ezt nagyon nem értem most ez az XEP sikerült eszméletlen jól az opelnek vagy a XE rohadt rosszul, vagy csak simán az enyém szar. Nekem hosszút menve is a legjobb fogyim 6,8-7,5 között. De akkor már eljártam az öröm táncot.

XE vagy XEP-s motorod van?

Az XE motor kb. 1 literrel többet eszik mint a XEP. Illetve ne felejtsd el, hogy a G a Classichoz képest nehezebb! (Z14XEP klimával 1060kg!)

Link to comment
Megosztás:

5-ben 50-el? :lol:

Én sem szeretem pörgetni, de az a fordulatszám már kínzás a motornak! 60 is még határeset.... 50-nél ha gyorsítani kell 5-ben akkor az rángatás melett lehet, s sztem hosszú távon nem fogja meghálálni a kocsi....

Kérdésedre a válasz az előző hozzászólásomban. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Jah. 50-nel harmadikban kell menni (hacsak nem dízel az autód), különben idő előtt el fog koszolódni a fojtószelepházad...

Az ebben a durva ,hogy próbáltam 5. 50 (1500/p) és 3. 50 (2500/p),fogyasztásban nem vettem észre különbséget :devlish:

Az opelos könyv pedig azt írja ,hogy optimális fogyasztás 2000-3000 között van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

XE vagy XEP-s motorod van?

Az XE motor kb. 1 literrel többet eszik mint a XEP. Illetve ne felejtsd el, hogy a G a Classichoz képest nehezebb! (Z14XEP klimával 1060kg!)

A régi g ? kiló volt? 1.4es motorral?

Nekem is feltünt, hogy elég könnyű a classic II astra. Az asszony 1.2-es klimás Micrája 20 kilóval, ha könnyebb.

Link to comment
Megosztás:

A régi g ? kiló volt? 1.4es motorral?

Nekem is feltünt, hogy elég könnyű a classic II astra. Az asszony 1.2-es klimás Micrája 20 kilóval, ha könnyebb.

asszem 1150kg körül, de majd valami hozzáértő megmondja.

Sztem a motor is könnyebb lehet, nincs motorháztető borítás, motortér szigetelés, jó pár kis műanyag pöcök, igaz ezeknek nem nagy súlya van... nem tudom, hogy hogyan lett ennyivel könnyebb, sztem a motor lett könnyebb .... de majd valaki hozzáértő megmondja. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.