Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Itt a konkrétum (kicsit off ugyan, mert C Corsa, de abban a fórumban nincs ilyen topik):

756.7km, 34.82l -> 4.6l/100km. :blink: Ezzel még Uhuhu japán dízelét is leköröztem, bár némileg ront a helyzeten hogy ehhez az értékhez 98-as benzin kellett, 95-ből megeszi az ötésfelet is. :D

Jó kis motor ez, na.

elég konkrét :)

akkor mennyit ehet z10xep ?? :)

Link to comment
Megosztás:

Itt a konkrétum (kicsit off ugyan, mert C Corsa, de abban a fórumban nincs ilyen topik):

756.7km, 34.82l -> 4.6l/100km. :blink: Ezzel még Uhuhu japán dízelét is leköröztem, bár némileg ront a helyzeten hogy ehhez az értékhez 98-as benzin kellett, 95-ből megeszi az ötésfelet is. :D

Jó kis motor ez, na.

Nem semmi... Hol használtad? Hosszútáv, v. vegyes? Gondolom, nagyon nem tipostad... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem semmi... Hol használtad? Hosszútáv, v. vegyes? Gondolom, nagyon nem tipostad... :D

90% országút, 10% város (autópálya semmi), és szigorúan ötödikben 90-nel (a Z10XE már ennél a sebességnél is 3000-et pörög), tehát úgy ahogy rendes körülmények között csak igen kevesen közlekednek. :D Viszont téli gumi van rajta.

Link to comment
Megosztás:

2008 G Astra 1.4 ecotech emberi sebességgel közlekedve 7 - 7.5 ; Nagymamásan 6 és ha nyomom 9 fölött kortyolgat. Ez normális?

Ez attól is függ, hogy mennyi a város/országút arány, meg milyen távokat mész egyszerre. Így elsőre nekem egy kicsit soknak tűnik, mert az enyém is hasonlóakat produkál, csak az egy 98-as X16XEL (a tied meg gondolom Z14XEP ha 2008-as), viszont azzal a különbséggel, hogy ezt nem igazán érdekli, hogy mennyire tolom neki, fogyasztás terén nem igazán produkál különbséget (direkt kipróbáltam), az viszont annál inkább, hogy mennyit városozok. Szóval erősen függ a körülményektől, még akár normális is lehet.

Link to comment
Megosztás:

2008 G Astra 1.4 ecotech emberi sebességgel közlekedve 7 - 7.5 ; Nagymamásan 6 és ha nyomom 9 fölött kortyolgat. Ez normális?

Az enyém is ennyit kér kb., bár sem a 6-ot, sem a 9-et még nem sikerült elérnem. :icon1:

A viccet félre téve, 6.5-8 közötti az átlag nálam, de én vidéken használom.

Link to comment
Megosztás:

Nemnem, Korzikának volt korábban egy Corsája is (csak sajnos szomorú véget ért), bár arra már nem emlékszem hogy milyen motorral (lehet éppen Z10XEP?). Szerintem arra gondolt...

Igen pont így volt!Azért írtam ,mert Corsa fogyasztásról volt szó!

Corsa C és Z10XEP volt szegényke!Akkor lettem pl. CORSikA itt a fórumon,mikor azt vettem!

Link to comment
Megosztás:

Hát ha nem sietsz sehova akkor igen. A kisebbik fogyasztási értékkel számolva így 100km-en 2dl gázolaj árát, azaz kb. 85-90Ft-ot spórolsz, ezzel szemben mondjuk 10perccel előbb érsz oda (még mindig 100km-es úttal számolva). Kérdés: mi a fontosabb, az idő, vagy a pénz? Vagy másképp: ez a 10perc nyereség megér-e neked ~90Ft-ot? Ha igen, akkor menj 110-el, ha nem, akkor meg 90-nel.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha nem sietsz sehova akkor igen. A kisebbik fogyasztási értékkel számolva így 100km-en 2dl gázolaj árát, azaz kb. 85-90Ft-ot spórolsz, ezzel szemben mondjuk 10perccel előbb érsz oda (még mindig 100km-es úttal számolva). Kérdés: mi a fontosabb, az idő, vagy a pénz? Vagy másképp: ez a 10perc nyereség megér-e neked ~90Ft-ot? Ha igen, akkor menj 110-el, ha nem, akkor meg 90-nel.

+ ha bemérik a rendőrök, ha meg kell állni, és nem tud... stb... Én is pályán 110-el szoktam közlekedni, ha 130-al mennék, nem takarítanék meg sok időt...

Link to comment
Megosztás:

y17dt télen 110es tempó környékén átlagban 5,5 átlag 300literből

90es 5,3átlag most AKKOR MEGÉRI LASSAN MENNI?

Benzinesnél azért kicsit drasztikusabb a változás. Egyébként pedig megéri. Tavaly három v. négy alkalommal kaptam csekket, ez kicsit átértékelt bennem pár dolgot... ;)

Link to comment
Megosztás:

Benzinesnél azért kicsit drasztikusabb a változás. Egyébként pedig megéri. Tavaly három v. négy alkalommal kaptam csekket, ez kicsit átértékelt bennem pár dolgot... ;)

110-ig szerintem még nem ugrik olyan drasztikusan a fogyasztás. Az én 1,6-osomnál legalábbis nem, kisebb motoroknál lehet. Az enyémmel azok a tapasztalataim, hogy kb. 90-től 110-es utazótempóig fogyaszt a legjobban. A 130-as autópálya tempónál már megugrik, ritkán megyek pályán, így nem sok alapadatom van hozzá, de kb. olyan 0,5 - 1 literrel biztosan.

Link to comment
Megosztás:

110-ig szerintem még nem ugrik olyan drasztikusan a fogyasztás. Az én 1,6-osomnál legalábbis nem, kisebb motoroknál lehet. Az enyémmel azok a tapasztalataim, hogy kb. 90-től 110-es utazótempóig fogyaszt a legjobban. A 130-as autópálya tempónál már megugrik, ritkán megyek pályán, így nem sok alapadatom van hozzá, de kb. olyan 0,5 - 1 literrel biztosan.

A kocsi kézikönyve szerint 2000 - 3000 rpm között ideális a fogyasztás (1.8 szívó, benzin). Nekem 90km 90km/h-s tempomat, 2 x 10km 110km/h-s tempomat és összesen 5km településen belül típusú útvonalon 6,1litert evett 100km-en.

Ha meg autópályás, fővárosos araszolás is van benne, akkor se éri el a 8 litert 100km-en.

Nem kell pörgetnem a motort, mert 1.8-as szívónak van ereje. Így nyugodt vezetési stílussal nem zabálja a benzint.

Őseim 1.6-os szívója 6 liter körül eszik 100km-en vegyes használatban.

Ha meg egy 1.4-essel vagy 1.2-essel szeretnél gyorsítani, vagy előzni, akkor muszáj pörgetni a motort, éhesek lesznek a paripák.

Link to comment
Megosztás:

A kocsi kézikönyve szerint 2000 - 3000 rpm között ideális a fogyasztás (1.8 szívó, benzin). Nekem 90km 90km/h-s tempomat, 2 x 10km 110km/h-s tempomat és összesen 5km településen belül típusú útvonalon 6,1litert evett 100km-en.

Ha meg autópályás, fővárosos araszolás is van benne, akkor se éri el a 8 litert 100km-en.

Nem kell pörgetnem a motort, mert 1.8-as szívónak van ereje. Így nyugodt vezetési stílussal nem zabálja a benzint.

Őseim 1.6-os szívója 6 liter körül eszik 100km-en vegyes használatban.

Ha meg egy 1.4-essel vagy 1.2-essel szeretnél gyorsítani, vagy előzni, akkor muszáj pörgetni a motort, éhesek lesznek a paripák.

"Őseim 1.6-os szívója 6 liter körül eszik 100km-en vegyes használatban"

Talán nyáron és nagyon kevés városi használattal elérhető,amúgy más körűlmények között nehezen tudom elképzelni

Link to comment
Megosztás:

"Őseim 1.6-os szívója 6 liter körül eszik 100km-en vegyes használatban"

Talán nyáron és nagyon kevés városi használattal elérhető,amúgy más körűlmények között nehezen tudom elképzelni

Nézd, szólás- és véleményszabadság van. Én is elmondtam az enyémet, Te is elmondtad a Tiédet.

Nem áll érdekemben valótlan adatokat leírni. Ha nem hiszed el, az a Te döntésed. Sokan az se hitték el, hogy a Föld geoid alakú.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.