Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Signum


aga

Recommended Posts

Még egy dolog érdekelne. Az első lökhárítom alsó részéről hiányzik a fekete színű műanyag léc. Gondolom az előző tulaj felakadhatott a járdán vele és leszakadt neki, és nem pótolta. Esteleg tudod e, hol lehet ilyet szerezni olcsón, mert most a szívósor lefog gatyásítani rendesen és a gépezet elég csufin néz ki ennélkül.

Ilyesmit nemigen kapsz utángyártottban, a gyárinak meg ~16000Ft darabja (két részből áll, külön a jobb és a bal oldal). Illetve az OPC változaté egyben van, de az meg is látszik az árán, 120e Ft-ot kérnek érte... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmit nemigen kapsz utángyártottban, a gyárinak meg ~16000Ft darabja (két részből áll, külön a jobb és a bal oldal). Illetve az OPC változaté egyben van, de az meg is látszik az árán, 120e Ft-ot kérnek érte... :blush:

Akkor szerintem marad még így egy pettyet. Úgyis jön a tél és valami fagyos hókupaccal megint letépném. Egyébként köszi az infót.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon egyszerű az elemcsere, kezelési útmutatóba le is van írva ábrákkal illusztrálva, hogy hogyan kell csinálni.

Sajnos nincs hozzá kezelésim, csak a rádióhoz és szervizkönyvem van. A netről pedig a bicska kulcsos Vectra változat kezelési könyvét sikerült letöltenem. Ha esetleg valakinek lenne elfekvőben "pdf" kiterjesztésben 2003-as Signum-hoz kezelésie az super lenne.

Link to comment
Megosztás:

Akkor királyság, ha neked is a P1112-vel van gondod! Az a helyzet, hogy mikor én megnézettem márkaszervízben, azt mondták, komplett szívósort kell cserélni, mert ezek a terelőlapátok a soron vannak rajta egy rudazattal összekötve! Erre mondtak nekem egy 200ezres összeget, amin én jót röhögtem és köszöntem a részvételt! Aztán utánna néztem és kiderült, hogy csak a rudazatot és a lapátokat kell ( és lehet is magába, mert nekem azt mondták, hogy csak a komplett szívósort lehet, ami nem igaz) cserélni, ami már alkatrészénáron 80ezerből megvan, ha jól emlékszem! Szóval nem mindegy! A P1112-s hibáról röviden ennyi, hogy mit nézz meg, igazából csak az alapjárati motor ami szerintem szórakozhat, esetleg még az EGR szelep ( a nagynyomású szivattú alatt van, szemben a motorral jobbra), bár nem hinném, hogy köze lehet hozzá, de sose tudja az ember!

Az enyémben 73ezer km van, 56ezerrel vettem és ez a P1112-s hiba már "benne volt az árban", ami sajnos konstrukciós hiba!

Viszont ezen kívül más bajom nincs vele, nagyon megvagyok vele elégedve, fogyasztása is 7-8 liter között van, húz is, szóval nem bántam meg, hogy megvettem!

További szép napot!

No, kilett cserélve a szívósor. A régit lefotóztam. Majd felteszem. Eddig még nem sok változást érzek. Azt mondja a szerelő, a fojtószelepet is kipucolta és attól lehet még rángatás, de nem vagyok túl nyugodt, hogy megfog szünni. K...va kiváncsi vagyok.

Link to comment
Megosztás:

No, kilett cserélve a szívósor. A régit lefotóztam. Majd felteszem. Eddig még nem sok változást érzek. Azt mondja a szerelő, a fojtószelepet is kipucolta és attól lehet még rángatás, de nem vagyok túl nyugodt, hogy megfog szünni. K...va kiváncsi vagyok.

Szuper! Nagyon várom én is fejleményeket! Még egy kérdés: volt neked olyan jelenség az autóval, hogy ha alacsony fordulatról hirtelen odaléptél egy kis ideig volt az autónak egy "jellegzetes" morgó-hörgő hangja?! Ha igen és a cserével ez most megszűnt azt is írd már le feltétlen! Várom a képeket is!

Link to comment
Megosztás:

Szuper! Nagyon várom én is fejleményeket! Még egy kérdés: volt neked olyan jelenség az autóval, hogy ha alacsony fordulatról hirtelen odaléptél egy kis ideig volt az autónak egy "jellegzetes" morgó-hörgő hangja?! Ha igen és a cserével ez most megszűnt azt is írd már le feltétlen! Várom a képeket is!

Hát, vegyesek az érzéseim ezzel a szívósorral. Úgyérzem jobban harap a kicsike, de az alap problémámat csak enyhítette, de nem szüntette meg, mint ahogyan azt sejtettem is. Állóhelyzetben továbbra is rángatózik, kicsit enyhébben mint a régi motyóval. Rángat így is álló helyzetben, terhelés alatt (ha "D"-ben van) Érdekes, csak "D"-ben csinálja, "R"-ben megse moccan. A computer olvasó hibamentességet állapított meg 2X-i mérés után is amikor készlett a beszereléssel a szerelőm.

Én eddig még nem hallottam morgó-hörgő hangot hírtelen gyórsításnál alacsony fordulattól, bár ami késik nem múlik :-(

Lényeg, hogy tovább kell keresnem a rángatás okát, mert ez nem a P1112 hibakód miatt van, csak attól félek ez a játék sokba fog fájni.

Képet nem tudom, hogy kell fel rakni. Lehet, hogy bendzsa vagyok, de nem találom.

Link to comment
Megosztás:

Szuper! Nagyon várom én is fejleményeket! Még egy kérdés: volt neked olyan jelenség az autóval, hogy ha alacsony fordulatról hirtelen odaléptél egy kis ideig volt az autónak egy "jellegzetes" morgó-hörgő hangja?! Ha igen és a cserével ez most megszűnt azt is írd már le feltétlen! Várom a képeket is!

Üdv

Szóval, a szívósor cseréje nem szüntette meg a rángatózást. Megzavartam autópályán is, mentem kb 1500 km az elmúlt napokban, de az alap problémám megmaradt.Fene vigye el!! Úgyhogy kimondhatom, hogy a "P1112" hibakód, megoldása nem hozza meg a várt eredményt. Máshol kell keresni a bajt. Ha van valakinek ötlete mi lehet a baj, az nagyon király lenne.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hát, vegyesek az érzéseim ezzel a szívósorral. Úgyérzem jobban harap a kicsike, de az alap problémámat csak enyhítette, de nem szüntette meg, mint ahogyan azt sejtettem is. Állóhelyzetben továbbra is rángatózik, kicsit enyhébben mint a régi motyóval. Rángat így is álló helyzetben, terhelés alatt (ha "D"-ben van) Érdekes, csak "D"-ben csinálja, "R"-ben megse moccan. A computer olvasó hibamentességet állapított meg 2X-i mérés után is amikor készlett a beszereléssel a szerelőm.

Én eddig még nem hallottam morgó-hörgő hangot hírtelen gyórsításnál alacsony fordulattól, bár ami késik nem múlik :-(

Lényeg, hogy tovább kell keresnem a rángatás okát, mert ez nem a P1112 hibakód miatt van, csak attól félek ez a játék sokba fog fájni.

Képet nem tudom, hogy kell fel rakni. Lehet, hogy bendzsa vagyok, de nem találom.

Ha csak D-ben csinálja, R-ben nem (N-ben? P-ben?), akkor sanszosabb hogy valami a hajtás körül nem 100as...

Amúgy milyen üzemanyaggal hajtod? Nálam okozott rángatózást már 'gagyi' üzemanyag...

Átálltam 'prémium' benzinre, és nem volt többé leállogatás, ugráló alapjárat.

Csak egy sanda kérdés... motortartó bakok rendben vannak? Ha kilágyulnak, azok is tudnak indokolatlan kóválygást okozni (bár ez nem lenne magyarázat a késve váltó váltóra....)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumlakók!

Hosszas kutakodás, keresgélés és hibakeresést követően megtudttuk a lelkiismeretes szerelőmmel, hogy pontosan mi is a baja az autómnak, mitől rángat állóhelyzetben "D" fokozatban.

Van egy programja "TIS 2000" melynek szerviz információi között ráleltünk a hibajelenségre, melyek a következők:

Tárgy: AF23/33 sebességváltó - Sebességváltó rángat és /vagy ütés érezhető, amikor a jármű megáll

Modellek: Vectra C 2002 - 2005, Signum 2002 - 2005 Motorok: Z22YH; Z22SE; Z32SE; Y22DTR; Y30DT

Opciók: A23/33 sebességváltó

Reklamáció: "D" helyzetben való megállás után a sebességváltó rángat és üresbe kapcsolás esetén egy ütés érezhető

Ok: Eltérések a mágnesszelep dugattyúátmérőjében

Gyártási megoldás: Dugattyúátmérők 100%-os ellenőrzésének bevezetése az alábbi sebességváltó számoktól: J5 gyártósor: 04KV547391 (2004. október), J7 gyártósor: 04KV704074 (2004 október)

HIBAELHÁRÍTÁS:

Vevőreklamáció esetén cserékjék ki a szeleptestet

Funkcionális csoport: K - tengelykapcsoló/sebességváltó

Reklamációs csoport: 18 - Rossz menetviselkedés

Hibakód: NINCS

Hát ennyi. Utána néztem, hogy mennyibe kerülne egy "szeleptest" kapszkodjatok!! 971.000,- Ft

Ezek után nem tudom most mit tegyek.

Lehetne egy bontott (használt) komplett váltót szerezni (kb. 300.000,-Ft) 2005 utáni gyártású autóból.

Sajnos egyikre sincs pénzem.

Ha esetleg van közületek valakinek ötlete, hogy kis anyagi ráfordítással, hogy lehetne ezt a hibát orvosolni, azt szívesen venném.

U.I.:

Azért azt megjegyezném, hogy az OPEL Magyarországot is érdemes lenne megkeresni, hogy ilyen hibával mit csináljon a szegény Opel tulajdonos.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumlakók!

Hosszas kutakodás, keresgélés és hibakeresést követően megtudttuk a lelkiismeretes szerelőmmel, hogy pontosan mi is a baja az autómnak, mitől rángat állóhelyzetben "D" fokozatban.

Van egy programja "TIS 2000" melynek szerviz információi között ráleltünk a hibajelenségre, melyek a következők:

Tárgy: AF23/33 sebességváltó - Sebességváltó rángat és /vagy ütés érezhető, amikor a jármű megáll

Modellek: Vectra C 2002 - 2005, Signum 2002 - 2005 Motorok: Z22YH; Z22SE; Z32SE; Y22DTR; Y30DT

Opciók: A23/33 sebességváltó

Reklamáció: "D" helyzetben való megállás után a sebességváltó rángat és üresbe kapcsolás esetén egy ütés érezhető

Ok: Eltérések a mágnesszelep dugattyúátmérőjében

Gyártási megoldás: Dugattyúátmérők 100%-os ellenőrzésének bevezetése az alábbi sebességváltó számoktól: J5 gyártósor: 04KV547391 (2004. október), J7 gyártósor: 04KV704074 (2004 október)

HIBAELHÁRÍTÁS:

Vevőreklamáció esetén cserékjék ki a szeleptestet

Funkcionális csoport: K - tengelykapcsoló/sebességváltó

Reklamációs csoport: 18 - Rossz menetviselkedés

Hibakód: NINCS

Hát ennyi. Utána néztem, hogy mennyibe kerülne egy "szeleptest" kapszkodjatok!! 971.000,- Ft

Ezek után nem tudom most mit tegyek.

Lehetne egy bontott (használt) komplett váltót szerezni (kb. 300.000,-Ft) 2005 utáni gyártású autóból.

Sajnos egyikre sincs pénzem.

Ha esetleg van közületek valakinek ötlete, hogy kis anyagi ráfordítással, hogy lehetne ezt a hibát orvosolni, azt szívesen venném.

U.I.:

Azért azt megjegyezném, hogy az OPEL Magyarországot is érdemes lenne megkeresni, hogy ilyen hibával mit csináljon a szegény Opel tulajdonos.

Megmondjam mit fog válaszolni?

Azt hogy 971000Ft + munkadíj áron szívesen kicserélik.

Amúgy ezt az árat durván soknak találom, ennyiért szerintem veszel egy dobozos új váltót...

lásd a linket (igaz ez más autóba való, de szintén Aisin AF33-ba való): http://www.ebay.com/itm/RE5F22A-AW55-50-AW55-51SN-AF-23-33-NISSAN-VOLVO-GM-VALVE-BODY-/230846551437?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item35bf86d58d&vxp=mtr#vi-ilComp

Link to comment
Megosztás:

Megmondjam mit fog válaszolni?

Azt hogy 971000Ft + munkadíj áron szívesen kicserélik.

Amúgy ezt az árat durván soknak találom, ennyiért szerintem veszel egy dobozos új váltót...

lásd a linket (igaz ez más autóba való, de szintén Aisin AF33-ba való): http://www.ebay.com/...p=mtr#vi-ilComp

Ez az ár Csergőéknél ennyi. cikkszám alapján kerestük ki.

Köszi a linket. Megnéztem és ha kiszedetem a váltót és szét is boríttatom, maga a kicserélés, tömítések, szerelési díj, lehet, hogy ott vagyok, hogy veszek egy használt 2006-os váltót kpl. Ebay-en, találtam váltót kb 150.000,- körül, igaz vauxhall-hoz. http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-VECTRA-C-2-2-PETROL-AF23-AF-23-AUTOMATIC-GEARBOX-2002-2010-/170901548558?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27ca86ae0e

Lehet ez lesz, de persze ez is lutri, úgyhogy egyenlőre így járok vele, de továbbra is keresem a megoldást ami megszüntetné ezt a bosszantó dolgot, de köszi a segítő szándékodat.

Link to comment
Megosztás:

Ez az ár Csergőéknél ennyi. cikkszám alapján kerestük ki.

Köszi a linket. Megnéztem és ha kiszedetem a váltót és szét is boríttatom, maga a kicserélés, tömítések, szerelési díj, lehet, hogy ott vagyok, hogy veszek egy használt 2006-os váltót kpl. Ebay-en, találtam váltót kb 150.000,- körül, igaz vauxhall-hoz. http://www.ebay.co.u...=item27ca86ae0e

Lehet ez lesz, de persze ez is lutri, úgyhogy egyenlőre így járok vele, de továbbra is keresem a megoldást ami megszüntetné ezt a bosszantó dolgot, de köszi a segítő szándékodat.

Ja, valószínűleg ez a váltó-beszerzés a legjobb dolog. Így legalább lesz 1 tarcsi váltód, lehet legózni, legrosszabb esetben.

Jobb esetben meg piacra dobod, és még jön is vissza belőle egy kis zsuga.

Pár éve vettem egy donort egy törött autómhoz, és a végén többet árultam ki a donorból, mint amibe maga a donor került, úgy, hogy közben a donorból felépült a törött autó! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok egy kis segitsegre lenne szuksegem! Van egy 2005os Opel Signumom 1.9CDTI, es van egy kis gond a szervoval, indulasnal minden rendben, de par perc mulva màr vilagit is a muszerfalon a "kormany felkialtojellel" , es a kormanyt is eleg eltekerni neha. Ha valaki talalkozott volna esetleg ilyen problemaval jol jonne par otlet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segitsegre lenne szuksegem! Van egy 2005os Opel Signumom 1.9CDTI, es van egy kis gond a szervoval, indulasnal minden rendben, de par perc mulva màr vilagit is a muszerfalon a "kormany felkialtojellel" , es a kormanyt is eleg eltekerni neha. Ha valaki talalkozott volna esetleg ilyen problemaval jol jonne par otlet...

szervóolajat nézted? akkor szokott ilyet csinálni, ha nincs benne elég...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segitsegre lenne szuksegem! Van egy 2005os Opel Signumom 1.9CDTI, es van egy kis gond a szervoval, indulasnal minden rendben, de par perc mulva màr vilagit is a muszerfalon a "kormany felkialtojellel" , es a kormanyt is eleg eltekerni neha. Ha valaki talalkozott volna esetleg ilyen problemaval jol jonne par otlet...

Nekem is így kezdte, aztán egyszer csak elfolyt belőle az összes olaj. Kormánymű felujítás 55.000-be fájt :icon11:

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit újdonsült Opelesként és mivel a korábbi autómhoz tartozó fórumon is megfordultam, gondoltam, hogy ezt a szokást tovább folytatom.

Nemrég vásároltam egy 2006-os Opel Signumot 1.9 cdti motorral (150 LE) relatíve magas kilométeróra állással (kishíján 250 000), azonban a főbb hibaforrások már orvosolva lettek rajta (lendkerék, turbo, agr stb).

Még csak pár hete van meg, de egyelőre nagyon szeretem, remélem ez később sem fog változni.

Új Opelesként néhány kérdésem is lenne.

Gyári gumiméret.

205/55 R16 gumik vannak most rajta (téli) ami helyett lenne egy szett felnire szerelt 215/45 R17 (7J×17 ET35 5×110×65,1) nyári a családban (korábban 2001-es B-Vectrán volt). A kérdésem, hogy ez a méretű gumi megfelelő-e.

Tudomásom szerint a gyári méretek ezek voltak a Signumhoz: 205/55 R16; 215/50 R17; 225/45 R18, ill. egy R19 de persze az lényegtelen.

Namost, ha a neten található méretváltó oldalakat nézem, a 205/55 R16-hoz a 215/45 R17 közelebb van, mint a gyári 215/50 R17.

Fényszóró.

Bixenon kanyarkövető fényszóróval szerelt, amiben a xenonégők már cserélendők (szerintem, mivel este nem világítanak olyan jól mint kéne és látszik is a két fényszóró közti színkülönbség). Milyen foglalatúak a xenonégők? D2S vagy valami más?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv, Norbi.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. Van egy 2005ös 3.0 V6 cdti signum-om és van két problémám vele. Az egyik, hogy kicsit rángat. Mármint ha gyorsítok akkor 1500as fordulatig lomha utána meg ránt egy nagyot. minta valami nem kapcsolna majd hirtelen beugrik, hogy ja nekem mennem kell. Valami érzékelő vagy mi? A másik pedig az, hogy ha 100km/h főlé megyek akkor elkezd melegedni. Ha alatta maradok akkor jó.Vízpumpa? Dugulás? Hengerfej? Valakinek ötlet? Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Szeretném a véleményeteket kérni egy álltalam kinézett autóról.

2005.11. havi Opel Signum 3.0 V6 Diesel Cosmo manuális váltós 210000km-el,Osztrák inport.Mi az amire nagyon figyeljek vásárlásnál?

Mi a véleményetek erről a típusról?Van valami jellemző hibája?Köszi mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Jó régen nem jártam már a fórumon, és a Signum részlegen meg még soha... Most úgy alakul(hat) a dolog, hogy az Omegám egy Signumra cserélném, de... (és akkor jöjjenek a láma kérdések felétek, mint tulajdonosok felé)

-minden Signum kivétel nélkül 4 személyes? Próbáltam képeket keresni a neten is, meg hasznaltauto.hu-n is, de még azoknál a típusoknál sem láttam a harmadik biztonsági övet hátul, ahol üléspárna-szerűség volt (bár Én csak a gyerekülést tenném oda, de kell a hárompontos neki)

-felszereltséget tekintve tud valamelyikőtök infókat adni, vagy esetleg valakinek elfekvőben prospektusa pdf-ben lenne? egy kezelési is jól jönne, hogy beleolvasgassak, de csak a faceliftes változatét találtam meg google barátunk segítségével.

Az általános dolgok (motor, szerkezeti hibák, stb) már ki lettek vesézve párszor, az ilyen jellegű kérdéseimre megtaláltam a válaszokat a korábbi hozzászólásokban. Előre is köszi a segítséget!

Ez van kinézve most:
http://cars.donedeal.ie/cars-for-sale/opel-signum-03/5072753

De ha nem jön be valamiért, akkor meg ez a Vectra C:

http://cars.donedeal.ie/cars-for-sale/perfect-vectra-highline-for-sale/5088023

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.