Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Azok is újak. Ma voltam az opelben megnézetni. Ismét nem csalódtam, egy óra várakozás után visszakaptam az autót: nem találtak semmit, pedig valóban ráz a kormány, lehet most kezd szétmenni valami, ezért várjak még vele, amíg rosszabb lesz. Biztos, ami biztos, a kerekeket kicentírozták. 7200 Ft.

Közöltem velük, hogy a lengéscsillapítókon kívül minden ki lett cserélve ( mint ahogy láthatták is ), valamint hogy most lettek felrakva a téligumik egy hónapja, amik szintén újak. Ezek után csak húzogatták a vállukat. Értelmetlen lett volna vitázni velük. 2012 Győr opel szerviz :lol: No comment!

Utána voltam egy másik szerelőnél is, ahol felrakták nyúzópadra, de ők sem találtak semmit. Most vagyok úgy, hogy akkor hogyan is tovább? Hova menjek ezek után???

Üdv!

Hasonló cipőben járok én is,nekem kopog a jobb eleje de a márkaszerviz nekem is ugyan azt mondta mint neked.....+ vegyem hangosabbra a rádiót!Nyúzó padon is voltam ott sem vettek észre semmit.Neked azt tanácsolom hogy mégis nézesd meg a kerekedet,mert én is most vettem Conti téli gumikat és rázta a kormányt hiába a modern centirozó!Visszavittem feltették a gépre és jónak mutatta,de az öreg gumiszaki azt mondta a fiuknak ,vegyék le a gumit,kenjék körbe valami kulimásszal és szereljék vissza!Láss csodát megjavult!A gumi nem illeszkedet rendesen a felnire!Próbáld meg!Ha folyamatosan (egy bizonyos sebesség fölöt) ráz a kormány az nekem egyértelmüen gumi,mert ha akkor ráz mikor fékezel Akkor tárcsa,mástól nem rázhat pláne ha minden ki van cserélve,ahhoz hogy rossz alkatrész miatt rázzon a kormány ott már könnyen észrevehető nagy problémának kell lenni.Szerintem!!

Link to comment
Megosztás:

Azok is újak. Ma voltam az opelben megnézetni. Ismét nem csalódtam, egy óra várakozás után visszakaptam az autót: nem találtak semmit, pedig valóban ráz a kormány, lehet most kezd szétmenni valami, ezért várjak még vele, amíg rosszabb lesz. Biztos, ami biztos, a kerekeket kicentírozták. 7200 Ft.

Közöltem velük, hogy a lengéscsillapítókon kívül minden ki lett cserélve ( mint ahogy láthatták is ), valamint hogy most lettek felrakva a téligumik egy hónapja, amik szintén újak. Ezek után csak húzogatták a vállukat. Értelmetlen lett volna vitázni velük. 2012 Győr opel szerviz :lol: No comment!

Utána voltam egy másik szerelőnél is, ahol felrakták nyúzópadra, de ők sem találtak semmit. Most vagyok úgy, hogy akkor hogyan is tovább? Hova menjek ezek után???

Nézd át a bölcsőszilenteket,meg a motortartó bakokat.

Link to comment
Megosztás:

A gólyaláb tetején a toronycsapágy gumiszilentjét néztétek? Sógorom Omegájában az volt szétszakadva. Ott is kicseréltünk mindent, mire meglett a bűnös.

Az is ki lett cserélve a csapággyal együtt. Ma megint megyek egy másik helyre, ahol megnézik a motor és bölcső szilenteket is, remélem most már eredmény is lesz.

Link to comment
Megosztás:

A cartárshoz hasonlóan én is ezt a típust szemeltem ki. Kombi vagy 5ajtós vátozatot favorizálva.

De valószínűleg csak a 2002-2005 közötti változatot tudnám megfinanszírozni. De másoktól is hallottam, hogy az első szériás C vectrákat annyira nem nagyon ajánlják. Csak azt nem tudom miért? (1.8 vagy 2.2 benzinesben gondolkodom.)

Nekem 2.2 Gts automata benzines van, 4 éve van nálam,soha semmi gondom nem volt vele, ebből a 4 évből 3év taxi, most járok 110000-nél és csak féket,váltóolajat cseréltem,és a kötelező olajcseréket persze. A dízelről csak annyit tudok amiket a srácok ide leírnak de én vacognék tőle ez alapján. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem mindkét zafirát a Medic-car ban csinálták Dunakeszin.

plusz 4 db ismerősömnek szerelték be ott....

nekem van pozitiv - és negativ tapasztalatom velük, bár én még mindig az ajánlott kategóriába sorolom Őket, mert az összesen 6 autós ismeretségből csak én szívtam nagyot, de azt a beszerelt gázszett okozta, nem szerette az autót... kicserélték, és a mai napig megy hibátlanul.

www.medic-car.hu

Köszönöm, rég nem voltam az oldalon...

Link to comment
Megosztás:

Én azt nem értem, ha alapból vannak az autóban extrák, akkor miért úgy adják el, hogy nincsenek aktiválva? Ma kipróbáltam a sebességvezérelt ajtózárat és működik. Most veszek bele tempomatos indexkart, mert állítólag csak ki kell cserélni és fel kell csak programozni és már van is tempomatom. Kíváncsi vagyok, hogy fog-e működni? De még a szervizintervallumot is egyszerűen ki tudtam nullázni. Csupa öröm a mai nap :lol:

Akkor hátha tudod hogy tud-e olyat hogy kanyarodáskor az az oldali ködlámpa felkapcsol? Amúgy a sebességvezérelt ajtózár jó ha valaki szereti, mi kiszedettük apám Leonjából, mert előbb utóbb valaki letépte volna a kilincset... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Most oké. és köszi a segítséget, Kicsit rá segítettetek : remélem nem járok úgy mint az omegával. Igaz inkább a sziletekkel volt gondom vele, meg ügye a korai rügyekkel.

1.8. benya + gáz- vagy a gázolajosok is de a nagy Le az ami be jön. Ha meg vagyok vele, jelzem és csatlakozom ide hozzátok.

2006 os 1.9 td. szép és fekete. alkudás alatt van.. Sziasztok...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Most oké. és köszi a segítséget, Kicsit rá segítettetek : remélem nem járok úgy mint az omegával. Igaz inkább a sziletekkel volt gondom vele, meg ügye a korai rügyekkel.

1.8. benya + gáz- vagy a gázolajosok is de a nagy Le az ami be jön. Ha meg vagyok vele, jelzem és csatlakozom ide hozzátok.

2006 os 1.9 td. szép és fekete. alkudás alatt van.. Sziasztok...

Sok sikert hozzá, várjuk a fejleményeket! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ezúton kérném a kedves forumozó társak véleményét az alábbi autóról!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_c/opel_vectra_c_2.2_dti_gts_sport_maganszemelytol-5295623

Nem sokat tudok sem a motor típusáról, sem magáról a gts-ről. Egy A vectrából szeretnék átülni egy ilyen 5 ajtósba legyen akár benzines akár dízel. Ehhez kérnék jótanácsokat. Sajnos az anyagiak azt diktálják, hogy inkább a modellfrissítés előttiek jöhetnek szóba (1,5 M körülig).

Előre is köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Ezúton kérném a kedves forumozó társak véleményét az alábbi autóról!

http://www.hasznalta...melytol-5295623

Nem sokat tudok sem a motor típusáról, sem magáról a gts-ről. Egy A vectrából szeretnék átülni egy ilyen 5 ajtósba legyen akár benzines akár dízel. Ehhez kérnék jótanácsokat. Sajnos az anyagiak azt diktálják, hogy inkább a modellfrissítés előttiek jöhetnek szóba (1,5 M körülig).

Előre is köszönöm mindenkinek!

2.2 Dti sokkal jobb mint a Cdti. Nincs részecskeszűrő alatta, ez már egy nagy piros pont. Rákfenéje a főtengely végén lévő ékszíjtárcsa leszakadása. Valamint a fojtószelep tud még pár kellemetlen pillanatot okozni. Én bármikor elcserélném az Én Cdti-met egy Dti-re......

Link to comment
Megosztás:

2.2 Dti sokkal jobb mint a Cdti. Nincs részecskeszűrő alatta, ez már egy nagy piros pont. Rákfenéje a főtengely végén lévő ékszíjtárcsa leszakadása. Valamint a fojtószelep tud még pár kellemetlen pillanatot okozni. Én bármikor elcserélném az Én Cdti-met egy Dti-re......

Én sose cserélném el, beszerezhetetlen adagoló, az általad említett pillangó, drága egr szelep, turbonyomás szabályzó, megfejthetetlen vákuumrendszer hibák, és fogyasztásban rosszabb, mint a cdti. 1.5 körül nem mernék ilyet venni, max egy fiatalabb benzinest. Nekem is Z19DTH van, részecskeszűrő nélkül rendelve szerencsére. Akinek meg van, az szedesse ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek, hogy jártam a minap egy tükörcserével kapcs.

Történt hogy betört a jobb oldali tükröm háza, gondoltam mind1, lövök egyet a netről... így is tettem, találtam egy komplett jobbos tükröt 9000.-ért, csak a szín nem stimmelt, hát átfújattam...Beálltam a haveromhoz a jó meleg garázsba, hogy legyünk túl rajta cseréljük ki...Ajtókárpit le...csatik széthúz, gondoltam próbáljuk ki, egyáltalán működik-e mielött összerakok mindent. Minden frankó volt, minden irányban működött a motor, így hát összepakoltam az autót. Utána nagy elégedettséggel beszélgettünk másfél órát mielőtt elindultam haza. Beülök, hogy kitolatok,vazz nem látok semmit,mindegy beállítom...igen ám de a legbelsőbb állítási lehetőségnél, tudjátok ahol már kattog a motor és a tükörlap ki akar esni, na ott sem láttam csak pár millimétert a kocsi hátuljából, gondoltam megszokom...1 sarokra jutottam el, mondom visszamegyek, mert annyira idegesít, hogy másnap biztos telitalppal rúgtam volna le...Mondom a havernak a szitut, gondoltam biztos valami trágya tükörlap van benne (nem annyira ívelt vagymittudomén), de nem ez volt a gond. Nézegettük,méricskéltük, hogy mi a különbség már gondoltunk mindenre, hogy lehet a kombié más szöget zár be a kasznival, esetleg Signum az valamivel mintha rövidebb lenne és azért ...egyszer csak a haverom lemérte a tükör szárát (lásd a képen) a ball oldalon majd a lecserélt tükrön is és láss csodát majd egy ujjnyi különbség volt,igenám de a felrakott tükörével megeggyezett...így jöttünk rá, hogy ez bizony egy Vauxhall tükre,úgyhogy vissza a régi tükör és csak a borítást cseréltem ki. A Tanulság: ha valaki jobbos vagy balos tükröt cserél bontottra, mindenképpen mérje le a tükör szárát (lásd a képen), mert a két oldal bizony eltér.

Vectra_t_k_r_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ezúton kérném a kedves forumozó társak véleményét az alábbi autóról!

http://www.hasznalta...melytol-5295623

Nem sokat tudok sem a motor típusáról, sem magáról a gts-ről. Egy A vectrából szeretnék átülni egy ilyen 5 ajtósba legyen akár benzines akár dízel. Ehhez kérnék jótanácsokat. Sajnos az anyagiak azt diktálják, hogy inkább a modellfrissítés előttiek jöhetnek szóba (1,5 M körülig).

Előre is köszönöm mindenkinek!

Szerintem is inkább benzinest keress...de a GTS *-os 5-ös :icon10:
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Olvastam a fórumon, hogy vannak egy jópáran, akiknek az autó eleje finoman kopog függetlenül attól, hogy milyen úton mész az autóval!

Van erre valakinek valamilyen ötlete (akinek esetleg megoldódott a probléma), mert ahogy olvastam szervíz sem tud mit kezdeni vele! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olvastam a fórumon, hogy vannak egy jópáran, akiknek az autó eleje finoman kopog függetlenül attól, hogy milyen úton mész az autóval!

Van erre valakinek valamilyen ötlete (akinek esetleg megoldódott a probléma), mert ahogy olvastam szervíz sem tud mit kezdeni vele! :blink:

Én most várok, hogy mi fog szétmenni benne, mert csak akkor tudom meg, hogy mi kopogott. Lengéscsillapító kivételével minden ki lett cserélve, de még mindig kopog. Ez van :omg:

Link to comment
Megosztás:

Én most várok, hogy mi fog szétmenni benne, mert csak akkor tudom meg, hogy mi kopogott. Lengéscsillapító kivételével minden ki lett cserélve, de még mindig kopog. Ez van :omg:

Én is nem rég csináltattam az első futóművet és azt mondták minden oké a futóművel!

Az autónavigátor oldalán olvastam szó szerint ezt: "Kotyogásra hajlamos első futómű, de a kellemetlen hangot okozhatja a hűtőrendszer egy lelazult eleme." Erről van esetleg valamelyik szervízes kollégnának tapasztalata? Mi az ami kilazulhat a hűtőrendszernél?

Link to comment
Megosztás:

Én is nem rég csináltattam az első futóművet és azt mondták minden oké a futóművel!

Az autónavigátor oldalán olvastam szó szerint ezt: "Kotyogásra hajlamos első futómű, de a kellemetlen hangot okozhatja a hűtőrendszer egy lelazult eleme." Erről van esetleg valamelyik szervízes kollégnának tapasztalata? Mi az ami kilazulhat a hűtőrendszernél?

Sziasztok!

Nekem is volt egy kopogó hang az első futóművemben, múltkor amikor megcsináltattam az autót mivel szét volt szedve az egész eleje ezért megnézettem, de már előre mondták hogy mi lesz a gond és tényleg az volt. Az ilyen enyhe puffanó hang és álló helyzetben is fura hang ha tekered a kormányt az a toronycsapágy, még hozzá a gumis műanyagos forgó részét kell csak kicserélni mert az kopik el. Az mások kopogó hang pedig azért van mert a rugók alatt van egy kis gumis, műanyagos alátét (majdnem olyan mit vékony gumislag), na ez van szétmenve és ezt kell kicserélni.

Vagy nincs is gyárilag alatta ilyen csak nekem ők tettek be ilyet mert ezt így lehet orvosolni, hát erre már nem emlékszem de egy vérbeli gyári opel szervizes biztos meg tudja mondani.

Na az enyémnek azóta semmi hangja nincsen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kiesett a bal tükörlapom... Ki lehet pattintani a tükörházból ezt a műanyag miújságot? Vissza akarom ragasztani, de ilyen hidegbe muszáj bevinnem a házba, mert a garázsom sajnos nem fűtött. Remélem nem kell levennem komplett a tükröt, akkor bonthatom az ajtókárpitot is ilyen jó időbe... Elöre is köszi a választ! Üdv, Bandi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kiesett a bal tükörlapom... Ki lehet pattintani a tükörházból ezt a műanyag miújságot? Vissza akarom ragasztani, de ilyen hidegbe muszáj bevinnem a házba, mert a garázsom sajnos nem fűtött. Remélem nem kell levennem komplett a tükröt, akkor bonthatom az ajtókárpitot is ilyen jó időbe... Elöre is köszi a választ! Üdv, Bandi

Szia!

nekem is kiesett nemrég a bal oldali, de én nem voltam szerencsés, mert letört a sarkából kicsi...

Igaz nem egy szép megoldás, de én ideiglenesen mig nem veszek másikat kétoldalon tapadó ragasztóval tettem vissza, és eddig bevált!

A fűtés is szépen működik, nem mozog a tükörlap, és kb 1 perc visszarakni!

Ha nincs jobb ötleted próbáld meg!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni abban, főleg márkaszervízes kollégáktól, hogy a következő linken látható dísztárcsára megtudná-e mondani, hogy mi a tárcsához tartozó színkód?

Volt egy-két sérülés az enyémen, kijavításra került, és most következne a színre fújás. Megköszönném, ha valaki segítene ebben!

http://sklep.dixi-car.pl/kolpak-ozdobny-felgi-strukturalnej-insignia-p-890.html

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni abban, főleg márkaszervízes kollégáktól, hogy a következő linken látható dísztárcsára megtudná-e mondani, hogy mi a tárcsához tartozó színkód?

Volt egy-két sérülés az enyémen, kijavításra került, és most következne a színre fújás. Megköszönném, ha valaki segítene ebben!

http://sklep.dixi-ca...gnia-p-890.html

Előre is köszönöm!

Nem tud nekem segíteni ebben senki?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.