Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Sziasztok!

A Vectra C 1.8-as 122le-s városba (miskolc) normál vezetési körülmények között mennyit fogyaszt? 10 literrel megelégszik? Milyenek ezek a motorok megbízhatóság szempontjából? Segítségeteket előre is köszönöm!

szerintem tud az kevesebb is lenni mint 10l ;)

nekem Miskolcon kevesebbet fogyaszt a kocsi mint pesten :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Vectra C 1.8-as 122le-s városba (miskolc) normál vezetési körülmények között mennyit fogyaszt? 10 literrel megelégszik? Milyenek ezek a motorok megbízhatóság szempontjából? Segítségeteket előre is köszönöm!

Szerintem gyakorlatilag a legmegbízhatóbb motor, és kevesebbet fog fogyasztani 10 liternél!

Link to comment
Megosztás:

Olvastam itt a szívósori pillangó szelepekről is. az 1.8-asba is vannak ilyenek? Más márkákba azokat ki szokták szedni és ledugózzák. És melyik motorok közvetlen befecskendezésesek? Meg az autónavigátoron panaszkodnak az olajfogyasztásra is, valós panaszok, vagy túloznak? 4-5 dl-t írnak 1000km-re. Jól látom hogy az első lengőkar egybe van a talpassal? Azok mennyire tartósak? Bocs ha sokat kérdezek, főleg ha hülyeségeket, picit szeretnék tisztába lenni az autóval, mert tervezzük a cserét, és ez a tipus is szóba jöhet. Gondolom ez az F astra után menyország lenne.

Link to comment
Megosztás:

Olvastam itt a szívósori pillangó szelepekről is. az 1.8-asba is vannak ilyenek? Más márkákba azokat ki szokták szedni és ledugózzák. És melyik motorok közvetlen befecskendezésesek? Meg az autónavigátoron panaszkodnak az olajfogyasztásra is, valós panaszok, vagy túloznak? 4-5 dl-t írnak 1000km-re. Jól látom hogy az első lengőkar egybe van a talpassal? Azok mennyire tartósak? Bocs ha sokat kérdezek, főleg ha hülyeségeket, picit szeretnék tisztába lenni az autóval, mert tervezzük a cserét, és ez a tipus is szóba jöhet. Gondolom ez az F astra után menyország lenne.

Nekem 190 ezer van a motorban, és egyáltalán nem fogyaszt olajat, legalábbis olyan minimálisat, hogy utántölteni nem kellett még!

Link to comment
Megosztás:

Olvastam itt a szívósori pillangó szelepekről is. az 1.8-asba is vannak ilyenek? Más márkákba azokat ki szokták szedni és ledugózzák. És melyik motorok közvetlen befecskendezésesek? Meg az autónavigátoron panaszkodnak az olajfogyasztásra is, valós panaszok, vagy túloznak? 4-5 dl-t írnak 1000km-re. Jól látom hogy az első lengőkar egybe van a talpassal? Azok mennyire tartósak? Bocs ha sokat kérdezek, főleg ha hülyeségeket, picit szeretnék tisztába lenni az autóval, mert tervezzük a cserét, és ez a tipus is szóba jöhet. Gondolom ez az F astra után menyország lenne.

direkt befecskendezéssel csak a 2,2-est szerelték.

az a 4-5 deci/1000km az igen sok olaj, ott valami kánya van. az már majdnem 2ütemű olajfogyasztás! :D

igen, egyben van a gömbfej a lengőkarral, tehát nem szegecselt, cserélni nem lehet (max új gömbfejet rakatni bele).

a szívósorban pillangósor (leszámítva a fojtószelepet) meg az 1,8 benzinben nincs (tudtommal csak a 150lovas dízelben van, de ha nem így van, valaki majd megcáfolja)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Haver Vecije olyat csinál mostanában, hogy kopog az eleje! Na de nem akkor, amikor például kátyúba mész, hanem amikor úri kedve úgy kívánja! Ahogy hallgattam szerintem olyan a hangja, mintha a valami fémes hozzáverődne a műanyaghoz! Szerintem! Kérném azokat, akiknek hasonló problémájuk van/volt és rájöttek/megoldódott osszák meg velem!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek!!!

Probléma: vectra c (2007, 1,9 Tdi, 120 Le) gyorsításkor intenzíven jobbra húz. gáz elvételekor egyenesen megy.

Ami eddig volt: szerelő, futóműves, gumis mind ok volt, nincs hiba.

Bevittem márkaszervízbe is: szilentek ok, rázópad ok, de a hiba továbbra is fenn áll. Szervízben azt mondták hogy talán difi, vagy váltócsere megoldaná a problémát.

Mivel nem akarnám otthagyni fele vagyonom náluk, kérek segítséget, hátha valakinek volt már ilen problémája.

Előre is köszönöm!!!!

Link to comment
Megosztás:

Kezd meghülyülni az autóm: ha megy a klíma, ha nem, jobb oldalon meleget fúj be! A kijelző állandó "DAY"-re van állítva, de néha besötétedik, ha lámpát kapcsolok, mint éjszakai módban. Ha leállítom és ki van kapcsolva a klíma, következő indításkor érdekes módon be van kapcsolódva vagy fordítva. Elöl a lámpába vibrál a xenon és néha el is alszik, ilyenkor kijelzi, hogy kiégett az izzó. Következő indításkor azonban újra világít. Valaki valami okosat?

Ja és nem tudná Valaki megszerezni opel szervízből az autóm biztonsági kódját?

Link to comment
Megosztás:

Mit jelent az, hogy makacs anyagból van? Rengeteg ápolószert lehet venni műanyag műszerfalhoz. Én semmivel se szoktam ápolni, évente egyszer elviszem egy teljese takarításra, ott polírozzák, vaxolják, vizestakarítják, mindent megcsinálnak vele. Ennyit megérdemel, évente egyszer bevállalható. Rivax termékekkel dolgoznak, ami a legjobb, de ne is akarj tőlük 1 litert venni, sok termékükből még 5L-es kiszerelés sincs, csak mondjuk 20. Szóval a legjob elvinni, és megcsináltatni profikkal évente egyszer szerintem, különben meg elég nedves nem szöszölő ruhával esetleg lúgos vízzel áttörölni.

Link to comment
Megosztás:

Mit jelent az, hogy makacs anyagból van? Rengeteg ápolószert lehet venni műanyag műszerfalhoz. Én semmivel se szoktam ápolni, évente egyszer elviszem egy teljese takarításra, ott polírozzák, vaxolják, vizestakarítják, mindent megcsinálnak vele. Ennyit megérdemel, évente egyszer bevállalható. Rivax termékekkel dolgoznak, ami a legjobb, de ne is akarj tőlük 1 litert venni, sok termékükből még 5L-es kiszerelés sincs, csak mondjuk 20. Szóval a legjob elvinni, és megcsináltatni profikkal évente egyszer szerintem, különben meg elég nedves nem szöszölő ruhával esetleg lúgos vízzel áttörölni.

Úgy értem a makacs anyagot, hogy eléggé nehéz takarítani! Én nem csak egyszer takarítom egy évben, hanem inkább egy hónapban legalább egyszer! Szeretem ha tiszta az autó, és gondoltam megkérdezem van e valaki, aki valamilyen bevált szert használ takarításhoz!

Link to comment
Megosztás:

Úgy értem a makacs anyagot, hogy eléggé nehéz takarítani! Én nem csak egyszer takarítom egy évben, hanem inkább egy hónapban legalább egyszer! Szeretem ha tiszta az autó, és gondoltam megkérdezem van e valaki, aki valamilyen bevált szert használ takarításhoz!

én Sonax matt autóbelső tisztítót használok rá. tökéletesen bevált cucc, nem fényesedik tőle semmi, a kosz is szépen lejön és az illata is ok.

bőrre nem jó, úgyhogy a kormányra bőrtisztító kendőt használok.

mondjuk általánosságban mindenből Sonax-ot használok a kocsira, eddig semmiben se csalódtam.

ellenben pl a TurtleWax-al...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.