Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

igen,

1,2 C Kadett és 2,0 E Rekord Op4-es váltója közti különbség érdekelne, főleg ilyesmi, hogy az utobbi mitől erősebb??

(vagy a legnagyobbra méretezték és mind ugyanaz??)

Teljesen más a váltó. :rolleyes:

A Kadettben kis OHV motor az 1,2-es ez ugye az oldalvezérelt felül szelepelt moci.KIS blokkos.

A Rekordé pedig CIH motor ami már felülvezérelt felül szelepelt és NAGY blokkos.

A nagyblokk 1,6-tól 2,4-ig volt alatta mind kisblokkosak voltak a motorok.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Mi a különbség a kettő között? Sajnos még nem ismerem annyira ezeket a régebbi tipusokat. :lol:

Egy 3.0 12V Senátorból A-ból való váltó. Ez jelent valamit?

Azt nem tudom, hogy a váltókarban mi a különbség, de a váltók teljesen másak. A Rekordé a Getrag240, a Senié a Getrag265, Ami méretben jóval nagyobb mint a Rekordé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Erről Senator A2 TD valaki tud valamit mondani? Állítolag nem Comprex, csak sima TD(23DT)

Mennyiért érné meg megvenni, illetve érdemes e?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/senat..._senator-918054

ezt már nézegettem én is.elég érdekes a gazdája.

betegágyak a dieselek ezekből.könnyen hf-es lesz.hamar döglik az adagoló.szintén gond a vaakumszivattyú......stb.stb......

annó 4 kilót kért érte,most mennyi?

Link to comment
Megosztás:

Nos még nem kérdeztem utána, csak játszok a gondolattal, de ha ennyire betegesek a TD akkor nem igazán éri megvenni..bármennyiért is adnák..

ráadásul már vagy 3-4 éve arulja.........szted véletlen hogy még megvan????

meg sokat is esznek,simán beverik a 10 litert,akkor inkább már benyás.az legalább megy is ha kell.

Link to comment
Megosztás:

Pénteken autóztunk egy kicsit a rekivel. Belecsűrtünk 400 Km-t. Mióta nálam van, még ne mentem vele ennyit egyhuzamban :lol: Egész jól bírta, bár vmiért a jobb első fék kicsit befogott, de mire hazaértünk megjavult. A motorolaj-nyomás pedig szinte megszűnt, ha a fordulat 800 alá esett. de ezt betudom a gyenge minőségű olajnak, és hogy lassan olajcsere ideje lesz. Hazafelé Paks után jó nagyokat előzgettem a nyíl egyenes részeken. Igaz 120 fölé ekkor sem mentem, mert ott már négyezret forgott a motor.

Link to comment
Megosztás:

Pénteken autóztunk egy kicsit a rekivel. Belecsűrtünk 400 Km-t. Mióta nálam van, még ne mentem vele ennyit egyhuzamban :lol: Egész jól bírta, bár vmiért a jobb első fék kicsit befogott, de mire hazaértünk megjavult. A motorolaj-nyomás pedig szinte megszűnt, ha a fordulat 800 alá esett. de ezt betudom a gyenge minőségű olajnak, és hogy lassan olajcsere ideje lesz. Hazafelé Paks után jó nagyokat előzgettem a nyíl egyenes részeken. Igaz 120 fölé ekkor sem mentem, mert ott már négyezret forgott a motor.

120-4000?????na ezért nem kő nekem autómata......az 5ösel ott már 180-190 a tempóóóóóó. :lol:

a fék meg biztosan az úszónyerek csúszkája.......be szokott rohadni ha kiszakadt a porvédője.50 ft asszem és 15 perces dolog.

az olajnyomásod meg sajnos nem fog megjavulni a jó olajtól sem.ezt már végigjátszottam sokszor sok mocival.ezeknek(cih)1 gyengélyük van:az olaj.

azért nézd meg az olajpumpádat,lehet azt még érdemes felújítani.a rossz olajtól(koksz)a pumpa belső felén az aluminíum szokott elkopni.

nekem nyáron alapjáraton leesett 1.5-re a nyomás(elötte nem ment soha 2.5 alá)és már ettől tiszta ideg lettem.de megjavult!!!!!!vmi kosz mehetett a lefujó szelep alá.

Link to comment
Megosztás:

ahoz sztem nem fox kart külön kapni.a váltó is olyan ritka mint a pepita holló.

van váltód,de nincs karja?

Sajnos igen. Bontottan vettem a váltót lendkerékkel és komplett kuplungal 10-ért. Csak akkor még nem tudtam hogy ilyen nehéz lesz hozzá kart találni. De ha lenne valakinek bármilyen 5 sebességeshez való váltókarja (ami hosszmotoros autóba volt) az érdekelne. Kicsit átalakítom és biztos jó lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos igen. Bontottan vettem a váltót lendkerékkel és komplett kuplungal 10-ért. Csak akkor még nem tudtam hogy ilyen nehéz lesz hozzá kart találni. De ha lenne valakinek bármilyen 5 sebességeshez való váltókarja (ami hosszmotoros autóba volt) az érdekelne. Kicsit átalakítom és biztos jó lesz. :lol:

ha a 265-öst vetted 10ért akkor az ingyen volt.nagyon ingyen...... :lol:

fotót tudsz felrakni mi is hiányzik?

Link to comment
Megosztás:

120-4000?????na ezért nem kő nekem autómata......az 5ösel ott már 180-190 a tempóóóóóó. :lol:

a fék meg biztosan az úszónyerek csúszkája.......be szokott rohadni ha kiszakadt a porvédője.50 ft asszem és 15 perces dolog.

az olajnyomásod meg sajnos nem fog megjavulni a jó olajtól sem.ezt már végigjátszottam sokszor sok mocival.ezeknek(cih)1 gyengélyük van:az olaj.

azért nézd meg az olajpumpádat,lehet azt még érdemes felújítani.a rossz olajtól(koksz)a pumpa belső felén az aluminíum szokott elkopni.

nekem nyáron alapjáraton leesett 1.5-re a nyomás(elötte nem ment soha 2.5 alá)és már ettől tiszta ideg lettem.de megjavult!!!!!!vmi kosz mehetett a lefujó szelep alá.

Nekem a 2.0 E Rekordom (kézi ötsebességes) 3500 nál van 130-140 körül azt hiszem, de legközelebb megnézem pontosan.

Az a 180-190 km/h 4000-nél milyen váltóval, meg motorral van? Csak szeretnék viszonyítani a sajátomhoz... Az enyémben gondolom a 240 es váltó van, még nem néztem.

Ja és hátsórugócsere előtt állok, érdekelne a véleményetek.

Szedánba szeretnék kombi (bocs: caraván :lol: ) rugókat, mert elég sokszor megpakolom, csak attól tarok, hogy nagyon pattogni fog, ha nincs megpakolva.

Vagy vegyek egy normált, meg rakjak bele légrugót az airspingtől?

Előre is köszönöm!

Üdv Mindenkinek!

Laci

Link to comment
Megosztás:

Ja és hátsórugócsere előtt állok, érdekelne a véleményetek.

Szedánba szeretnék kombi (bocs: caraván :lol: ) rugókat, mert elég sokszor megpakolom, csak attól tarok, hogy nagyon pattogni fog, ha nincs megpakolva.

Rekordhoz annyira nem tudok hozzászólni, de nekem a Corsában Calibra rugók vannak hátul (ami ugye egy másfélszer nehezebb autó) és nem pattogok...

Link to comment
Megosztás:

nekem is 240es van bent most,de nagyon hosszú a difim.és 2.4es a motor.

sztem vegyél erősitett rugót,jobban jársz.12ezer db-ja asszem.svéd és nem gagyi.

a rekineknagyon könnyű a hátilja,főleg a sedannak.simán el fog pattogni és a telókat is cserélheted kb. 5ezer km-enként.1x kipróbáltuk 1 srácnak.ő 4 garnítúra telót használt el mielött megvette a jó rugókat.

ha bontott rugót keresel akkor nem fox jót találni.ennyi idősen már mind szar.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.