Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Relézve van, azért is mertem bele nagyobb izzókat rakni. Én is féltem kicsit hogy baja lesz a foncsornak, de a szaki szerint ezek az autók még nem annyira kényes jószágok. Újabb autóba én sem mernék 60/55-nél nagyobbat rakni, de közel másfél éve vannak benne a 100/80 asok, gond nélkül.

L

nekem 2-3 év alatt leégett a foncsor alján és tetején pont az izzónál a króm.

hiába fém a foncsor,de nyáron abban a bezárt lámpaházban azért meleg lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a Rekordban a tompitott gyárilag nincs relézve. Mikor öcsém hajtotta a Rekordot, rakott bele 140/100-as égőket, és hiába nyaggattam, hogy relézzük le nem érdekelte. Kb 2 év alatt az egyik vezeték szó szerint leolvagt a kapcsolóról. Utána normál égők lettek berakva. Neki a foncsor nem égett meg, mert xenon hatásuvá lett téve a lámpa: vett úgynevezett napégőt Normál 220-as égő), ami enyhén kékes színű, le lett ezstergálva a menetes rész felett, és bele lett ragasztva a lámpába, így nem közvetlenül a foncsort melegítette az erősebb égő. Én inkább vettem a miénkhez emelt fényerejű égőket, és közvetlenül a lámpában lereléztem, így közvetlenül az akkuról kapja az áramot. Csak annyit, hogy nagyon jól sikerült, és a rendszert sem terhelem túl.

A töltésjelző nálam is ugyanúgy ugrál mint a tied. Most cseréltem szénkeféket a generátorban és kapott új szíjakat. Megértem a töltést, és 14,3V-ot mértem. Delco generátorom van, aminek nagyobb a töltése mint a Boschnak.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a Rekordban a tompitott gyárilag nincs relézve. Mikor öcsém hajtotta a Rekordot, rakott bele 140/100-as égőket, és hiába nyaggattam, hogy relézzük le nem érdekelte. Kb 2 év alatt az egyik vezeték szó szerint leolvagt a kapcsolóról. Utána normál égők lettek berakva. Neki a foncsor nem égett meg, mert xenon hatásuvá lett téve a lámpa: vett úgynevezett napégőt Normál 220-as égő), ami enyhén kékes színű, le lett ezstergálva a menetes rész felett, és bele lett ragasztva a lámpába, így nem közvetlenül a foncsort melegítette az erősebb égő. Én inkább vettem a miénkhez emelt fényerejű égőket, és közvetlenül a lámpában lereléztem, így közvetlenül az akkuról kapja az áramot. Csak annyit, hogy nagyon jól sikerült, és a rendszert sem terhelem túl.

A töltésjelző nálam is ugyanúgy ugrál mint a tied. Most cseréltem szénkeféket a generátorban és kapott új szíjakat. Megértem a töltést, és 14,3V-ot mértem. Delco generátorom van, aminek nagyobb a töltése mint a Boschnak.

boschoz 3 féle feszszabályzó van:13.8,14.0,14,4 voltos.nekem simán tudja a 14.4-et.nagy terhelésnél megy le 14.2-re.igaz nem 45 amperos a generátorom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Az eladó senatorról , a használt autón találtok képet . üdv. nova

Egyszer majd szeretnék egy ilyet... Nem sok 3.0 E van kézi váltóval. Nekem mondjuk az A1-es jobban teccik pl aranymetál színben..

Majd ha sok pénzem lesz, meg ha nem kell luxusadózni egy pár százezres autó után. Bár lassan ott tartunk, hogy ha fingok egyet, azután is adózni kell...

Link to comment
Megosztás:

Egyszer majd szeretnék egy ilyet... Nem sok 3.0 E van kézi váltóval. Nekem mondjuk az A1-es jobban teccik pl aranymetál színben..

Majd ha sok pénzem lesz, meg ha nem kell luxusadózni egy pár százezres autó után. Bár lassan ott tartunk, hogy ha fingok egyet, azután is adózni kell...

a képeken automata van.......a belsőtérben ott a váltókar a motortérben meg látszik a váltó nívója

Link to comment
Megosztás:

a képeken automata van.......a belsőtérben ott a váltókar a motortérben meg látszik a váltó nívója

igazad van, én csak a leírást néztem.

Most hogy nézem a motorteret, olyan mintha a jobb torony melletti kis piros valami egy félcolos golyóscsap volna. Az lehet, vagy megint félrenéztem valamit?

Link to comment
Megosztás:

igazad van, én csak a leírást néztem.

Most hogy nézem a motorteret, olyan mintha a jobb torony melletti kis piros valami egy félcolos golyóscsap volna. Az lehet, vagy megint félrenéztem valamit?

ott a pont....tényleg az és van belőle ott még 1 csak annak az alja látszik.

ezok elvileg a klíma csővei lennének,de elég szar a kép.de biztos nem gyári alkatrésze a csak a verdának...lehet ez a full :lol:

Link to comment
Megosztás:

ott a pont....tényleg az és van belőle ott még 1 csak annak az alja látszik.

ezok elvileg a klíma csővei lennének,de elég szar a kép.de biztos nem gyári alkatrésze a csak a verdának...lehet ez a full ;)

Vaterán is hirdetve van az a szeni. És mitől full os?? :lol: Régen a Ladákban extra volt az üléshuzat, Kormányon a szörborítás, és a bologató kutyát is meg említeném. Ja és a le tekerhető ablak. :)

Link to comment
Megosztás:

Vaterán is hirdetve van az a szeni. És mitől full os?? :lol: Régen a Ladákban extra volt az üléshuzat, Kormányon a szörborítás, és a bologató kutyát is meg említeném. Ja és a le tekerhető ablak. :)

sok extra van benne,majdnem minden.csak az abs és a dupla elsőlámpa hibádzik sztem.meg talán a szintezós hátsó futómű.....a többi stimmel.

Link to comment
Megosztás:

sok hete írtam neki püt,de nem válaszolt.

sztem a 4. dimenzióban van,mint a sörös sanyi.... :lol:

Tudtommal nincs nete, szal erre nem jár - de hívtam nem vette fel, - ha még az a száma ami... csak lenne megbeszélni valónk, és gondoltam, hátha vki személyesen is talizik vele havi 1x...

Link to comment
Megosztás:

sok extra van benne,majdnem minden.csak az abs és a dupla elsőlámpa hibádzik sztem.meg talán a szintezós hátsó futómű.....a többi stimmel.

Ezek szerint meg érdemli az Árát??? Ja elkeltek a felnieid??

Pisti, Jöttök valamelyik bulira?? Vagy mentek családlátogatóba.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint meg érdemli az Árát??? Ja elkeltek a felnieid??

Pisti, Jöttök valamelyik bulira?? Vagy mentek családlátogatóba.

az ára sok.......max 100 lenne érte a reális sztem.ha megbontod ezen is lenne mit gájázni.én pont tegnap határoztam el,hogy megint muszáj leszek elmenni dajcsba normális vasakért.amik itt vannak azok már csak hulladéknak valók.tisztelet a kivételnek.

szal húsvét után uccú,megyek vadászni.

a felniket elvitték.....

most elmarad a buli.....hosszú 7vége ée azt a családdal töltöm.....füüüürdünk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/monza...nza_a_c-3679481

ez a múltkori monza?????

mert akkor komoly lehet a "gazdája":abs A1-es monzában......85-től volt csak.

A leírás szerint sokat költött rá, aztán meg hagyta kint rohadni az erdő szélén? Ha 7 éve a sárban áll, milyen lehet az alja? Érdekes az a rendszám kitakarás is nem? Csak simán felgyűrte a táblát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

simán kinézem,hogy valaki otthagyta valamikor ez meg most elkezdte árulni.....

--Mikor én is megláttam az a pasit (nem volt megnyerő és a modora is kicsit fellengzős volt) Gyanus....

--Persze lehet hogy övé, de tényleg mért költött rá ennyit??

És csak kint ál. Legalább le takarta volna,vagy adná olcsóbban.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell valakinek 2db B senator ?

Egyik Dual Ram+váltó+viseletes kasztni (padlizsán). a Másik C30NE-vagy Le +váltó - állítólag 97.000et ment, hibátlan kasztni (fekete) Erről a szívósor hiányzik talán.

Nem pontosan írtam a dolgokat de kb így van. a 2 együtt 100.000.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell valakinek 2db B senator ?

Egyik Dual Ram+váltó+viseletes kasztni (padlizsán). a Másik C30NE-vagy Le +váltó - állítólag 97.000et ment, hibátlan kasztni (fekete) Erről a szívósor hiányzik talán.

Nem pontosan írtam a dolgokat de kb így van. a 2 együtt 100.000.

Kivel lehetne ezt meg venni?? Van még jelentkező?? Hol vannak a kocsik??

--Daninak meg azt üzenem- Igen van rendszáma a kocsinak. Ha kell leírom neked. Mert én azt is le fotóztam.

-- Ja ma déltől nézhető a Oldtimer Show képei--- http://monza-attila.xfree.hu .------

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.