Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Valaki kérdezte a kékledesitést. Lehet kapni kék led-et tuningboltban jó drágáért foglalattal de nem fog jó lenni mert sima hagyományos led egy előtét ellenállással megfelelő foglalatttal becsavarod és nem fog jól világitani mert csak 30 fokban előre világit a szabvány led. Az Astra müszeregysége meg egy fényvezető müanyag izá viszi el a fényt mindenhova azt meg oldalról kell megvilágytani. Sokan azt csinálják, hogy bereszelik a fejét egyenesre és akkor szórja a fényt, de én inkább azt csináltam, hogy vettem helyzetjelzőnek titulált ledet ami inkább hengerre hasonlit és a teteje homorura van kialakitva igy inkább oldalra világit ás azt beforrasztottam egy ellenállással és kész. A közápkonzol szivatósabb mert ott vékonyabbak a lukak nem fér be ez a tipusú led. oda még ki kell találnom valamit. A TID kijelzővel meg az a gáz, hogy ami nem bántón világit sötétben az napsütésben nem látszik.

Más, most vagyok túl egy dobfékből tárcsafék átalakitáson elég jó lett, szuperül fog a kézifék része amit a dobféknél hiányoltam.Ha valakit érdekel feteszek képeket. Nekem is lenne egy kérdésem. Valaki rakott már be hátsó ablakemelőt? A gyárit reménytelen megszerezni mo. nem nagyon van. Most univerzálisat akartam beszerelni de amit találtam otthon az szerintem elsőhöz való és nagyon nagy nem fér be az ajtóba. Szerintetek van ebből kisebb méretü is?

Link to comment
Megosztás:

Megint elindult az agyamban ez a tempomatos bogár. Azt már kiveséztük, hogy Z14XEP-s G Astába a gyárit nem lehet beépíteni, mert a motorvezérlő nem hajlandó ismeretséget kötni vele.

Nem ismerem az elektromos gázpedál működését, ezért hozzáértők véleményét kérdezem. Az utólagosan beépített tempomatok valójában mit csinálnak? Duplikálják a gázpedált és tempomat bekapcsolásakor az ál gázpedállal adják a jelet a motorvezérlőnek, kikapcsolás, kuplung, fék benyomása esetén visszaadják az igazi gázpedál jelét?

Esetleg valaki ismer olyan utólagos tempomatot, ami nem százezer fölötti árral indul?

Ezt olvastad?

Link to comment
Megosztás:

Valaki kérdezte a kékledesitést. Lehet kapni kék led-et tuningboltban jó drágáért foglalattal de nem fog jó lenni mert sima hagyományos led egy előtét ellenállással megfelelő foglalatttal becsavarod és nem fog jól világitani mert csak 30 fokban előre világit a szabvány led. Az Astra müszeregysége meg egy fényvezető müanyag izá viszi el a fényt mindenhova azt meg oldalról kell megvilágytani. Sokan azt csinálják, hogy bereszelik a fejét egyenesre és akkor szórja a fényt, de én inkább azt csináltam, hogy vettem helyzetjelzőnek titulált ledet ami inkább hengerre hasonlit és a teteje homorura van kialakitva igy inkább oldalra világit ás azt beforrasztottam egy ellenállással és kész. A közápkonzol szivatósabb mert ott vékonyabbak a lukak nem fér be ez a tipusú led. oda még ki kell találnom valamit. A TID kijelzővel meg az a gáz, hogy ami nem bántón világit sötétben az napsütésben nem látszik.

Köszönöm szépen a választ!

Az a baj hogy nem akartam belenyulni annyira hogy forrasztgatni meg ilyenek de hogyha a sima müszerfal led nem jó akkor ennyenlöre lehet hogy lemondok róla!

Számlapot kéne kicsserélni fehérre de amig 10 ropi addig marad a bóltba

mert ez a kinézet nagyon bejön:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/090430/57-...ltoltes.hu_.jpg

Tudsz nekem adni tippeket hogy fénnyel mit lehetne kidizájnolni?

lábtér megvan!

Link to comment
Megosztás:

Lehet megveszem ezt:

[ig]http://img.vatera.hu/photos/a5/56/6b8_1_big.jpg

Az eladó azt írja nem kapcsos a felfogatás, mert a kialakítás miatt pontosan és tökéletesen passzol a gumiperem alá.

Kérdésem, ez mennyire okés? Nem esik le? Tényleg működik ez így, hogy annyire belehet tuszmákolni oda, rongálás nélkül, hogy az jó legyen?

Szerintem szükség lesz úgynevezett U-profilokra, ha fel van helyezve a légterelő, utána kell ezeket benyomkodni és úgy nem esik ki.

Link to comment
Megosztás:

Én is ledesítés közepén vagyok, ilyen eredményt mint a képen van forrasztgatással nem lehet elérni az fix, de kellő türelemmel és egy kis ügyességgel szép dolgokat lehet kihozni, a TID kijelzőről meg annyit, hogy én kék superflux ledeket forrasztgattam 8db tökéletesen megvilágítja, nem foltos, sötétben nem zavaró, és nappal is tökéletesen látszik. Ha belevágsz sztem nézz szét a az elektromos dizájn topicban, minden info megvan ami szükséges a munkához.

Link to comment
Megosztás:

Valaki kérdezte a kékledesitést. Lehet kapni kék led-et tuningboltban jó drágáért foglalattal de nem fog jó lenni mert sima hagyományos led egy előtét ellenállással megfelelő foglalatttal becsavarod és nem fog jól világitani mert csak 30 fokban előre világit a szabvány led. Az Astra müszeregysége meg egy fényvezető müanyag izá viszi el a fényt mindenhova azt meg oldalról kell megvilágytani. Sokan azt csinálják, hogy bereszelik a fejét egyenesre és akkor szórja a fényt, de én inkább azt csináltam, hogy vettem helyzetjelzőnek titulált ledet ami inkább hengerre hasonlit és a teteje homorura van kialakitva igy inkább oldalra világit ás azt beforrasztottam egy ellenállással és kész. A közápkonzol szivatósabb mert ott vékonyabbak a lukak nem fér be ez a tipusú led. oda még ki kell találnom valamit. A TID kijelzővel meg az a gáz, hogy ami nem bántón világit sötétben az napsütésben nem látszik.

Köszönöm szépen a választ!

Az a baj hogy nem akartam belenyulni annyira hogy forrasztgatni meg ilyenek de hogyha a sima müszerfal led nem jó akkor ennyenlöre lehet hogy lemondok róla!

Számlapot kéne kicsserélni fehérre de amig 10 ropi addig marad a bóltba

mert ez a kinézet nagyon bejön:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/090430/57-...ltoltes.hu_.jpg

Tudsz nekem adni tippeket hogy fénnyel mit lehetne kidizájnolni?

lábtér megvan!

Plasma számlap. Az fehér is meg jól világít is , meg kék is. Igaz drága is.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is ledesítés közepén vagyok, ilyen eredményt mint a képen van forrasztgatással nem lehet elérni az fix, de kellő türelemmel és egy kis ügyességgel szép dolgokat lehet kihozni, a TID kijelzőről meg annyit, hogy én kék superflux ledeket forrasztgattam 8db tökéletesen megvilágítja, nem foltos, sötétben nem zavaró, és nappal is tökéletesen látszik. Ha belevágsz sztem nézz szét a az elektromos dizájn topicban, minden info megvan ami szükséges a munkához.

köszi a tippet

Link to comment
Megosztás:

Thx! ;)

Kell bizony U profil. Nekem Szatuna van, nagyon tuti. Viszont ha a legkisebb pattanás is van rajta, olyan menet zajod lesz 80 fölött, hogy ihaj. Előző tulaj az enyémen behajtotta a bal eslő tükröt és ezért letört a terelő sarka. Így már nem ül fent fixen (a lényeg, hogy szorulnia kell) és így zajos. ;)

Cserélnem kellene, de a szélvédőmön meg van egy felverődés, az fontosabb, mert ilyen melegben bármikor megindulhat.

Link to comment
Megosztás:

Lehet megveszem ezt:

Az eladó azt írja nem kapcsos a felfogatás, mert a kialakítás miatt pontosan és tökéletesen passzol a gumiperem alá.

Kérdésem, ez mennyire okés? Nem esik le? Tényleg működik ez így, hogy annyire belehet tuszmákolni oda, rongálás nélkül, hogy az jó legyen?

nekem szétkarisolta az üveget ;) le is szedtem

Link to comment
Megosztás:

Wáá ne, az is ilyen felfogatás nélküli cucc volt...

Akkor milyen kellene?

Én Szatunától rendeltem, nincs vele semmi probléma, igényes munkát végeznek. Lehet h 90 felett hangosabb közlekedni, de ez vele jár, és nem zavaró. Felszerelni is egyszerű, 10 perc alatt fenn volt elől, hátul.

Link to comment
Megosztás:

hát szét qr az ideg .

a központi zár vezérlőm bánja a dolgot

megkerestem a kék fekete kábelt összekötöttem a sárga piros vezetékkel valóban fel ment az ablak csak nem gombnyomásra

utána adtam egy piros vezetéket mindkettőhöz kiverte a biztit a kp vezérlőét

ez így nem jó

tehát a piros maradt a piros sárga vezetéken kapott egy fekete kábelt a kék fekete ez adott testet semmi gond gombnyomás ablak felment zárt a kocsi

aztán pukk bizti elment szétszedtem a kötözgetéseket de a két hátsó ajtóm végleg zárva maradt.

az ablakemelők meg nem működnek rendesen csak folyamatos gombnyomásra mennek fel nem pedig egy hosszú nyomásra

ami érdekes hogy gombnyomásra villog az index mintha semmi gond nem volna .

na ÍGY KELL KOMBIBÓL SPORTAUTÓT CSINÁLNI

Hétfőn irány valami szaki

féklámpa izzót azért sikerrel cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

...

aztán pukk bizti elment szétszedtem a kötözgetéseket de a két hátsó ajtóm végleg zárva maradt.

az ablakemelők meg nem működnek rendesen csak folyamatos gombnyomásra mennek fel nem pedig egy hosszú nyomásra

Újra kell tanítani, mivel "áramszünet" volt.Felhúzod, nyomva tart, leengeded nyomva tart kicsit....Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

hello!

az lenne a kérdésem, hogy meg e lehet egy olyat oldani hogy nincs az autóba riasztó de van benne egy 6 szólamu riasztó kürt csak igy pittyegni havernak ha látom nem lehet megoldani azt hogy valahogy én azt rákössem a központi zárra és ha bezárom gombal a kocsit akkor az is pittyegjen eggyet?

merre van a közpinti zár kábele? merre fut el?

elörre is köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Na megvan a HEKO légterelő kit (4db-os) <_< 6700 pénz volt, ahol vettem srác 5 perc alatt felpattintotta őket nekem. Azt hittem bonyolultabb lesz, de elég sima ügy volt, így utólag. Pár helyen ragasztó csík van a peremén, illetve mindegyiket pluszban tartja 2-2 db U-profil is. Nagyon korrekt, és dizájnos is.

331_IMGP2257.JPG

822_IMGP2258.JPG

294_IMGP2259.JPG

442_IMGP2260.JPG

Itt vettem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.