Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Egész délelőtt unokaöcsém autójával szórakoztunk. Ugyanis, kitalálta, hogy vesz egy szirénát az autóba. Tervei szerint egy kapcsolóval (amit szintén külön megvett) kapcsolja majd az utastérből. A sziréna helyét meg is találtuk a motortérben, majd oda fogjuk felfogatni. Na igen, de valahogy a kábelt át kellene juttatni az utastérbe. Ez hogyan lehetséges? Semmi helyet nem találtunk a tűzfalon, meg sehol sem (a fent említett vakdugók merre vannak?). Van esetleg valami ötletetek? Ja igen, szintén X14XE Astra G.

Köszi előre is, már egyébként kezdem feladni a dolgot....

miért nem az utastérbe rakjátok a szirénát? a delikvens jobban megijedne a hangjától, ha meg hangos, nem is tudná elviselni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

1. Az ajtók belső burkolatának levételéhez kérnék segítséget. A csavarok és patentok megvannak, egyedül az ablakemelő tekerőkarja nem engedi a dolgot sad.gif A karika rugó nem látszik, amit le kellene pattintani. Ez hogy oldható meg?

2. A motortérből pontosan hol lehet vezetéket átvezetni az utastérbe a tűzfalon át?

  1. a kárpit síkjába keresgélj a hajtókaron, óvatosan egy drót kampóval és megtalálod az omega alakú rugót
  2. a Devander vagy fékrásegítő irányában, tövében elég mélyen a tűzfalon található a motor irányából nézve bal oldalon felül egy "gyári" furat, ott lehet behatolni... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  1. a kárpit síkjába keresgélj a hajtókaron, óvatosan egy drót kampóval és megtalálod az omega alakú rugót
  2. a Devander vagy fékrásegítő irányában, tövében elég mélyen a tűzfalon található a motor irányából nézve bal oldalon felül egy "gyári" furat, ott lehet behatolni... :rolleyes:

Köszönöm a segítséget! A tekerőt sikerült levenni (a kárpitot kicsit bentebb nyomva odatettem egy kis tükröt és láttam a rugót).

A csavarokat kiszedtem, patentokat kipattintottam, viszont felül még fogja valami a kárpitot. Az ajtó burkolat alá nézve kis u alakú lemezkék fogják az ajtóhoz, de nem akarom szétdíbolni, ezt hogy szokás leszedni? Mert annyira könnyen nem jön le...

DSCF0484__Small__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget! A tekerőt sikerült levenni (a kárpitot kicsit bentebb nyomva odatettem egy kis tükröt és láttam a rugót).

A csavarokat kiszedtem, patentokat kipattintottam, viszont felül még fogja valami a kárpitot. Az ajtó burkolat alá nézve kis u alakú lemezkék fogják az ajtóhoz, de nem akarom szétdíbolni, ezt hogy szokás leszedni? Mert annyira könnyen nem jön le...

emeld meg felfelé! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget! A tekerőt sikerült levenni (a kárpitot kicsit bentebb nyomva odatettem egy kis tükröt és láttam a rugót).

A csavarokat kiszedtem, patentokat kipattintottam, viszont felül még fogja valami a kárpitot. Az ajtó burkolat alá nézve kis u alakú lemezkék fogják az ajtóhoz, de nem akarom szétdíbolni, ezt hogy szokás leszedni? Mert annyira könnyen nem jön le...

Szed még le a tükörnél lévő műanyagot ahol a csipogó van.

És emeld felfelé egyben az egész kárpitot ,asszem :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G Astra-hoz utólag lehet beépíteni a kormányra rádió vezérlőt?

Hol érdemes keresni ilyesmit? bontókban?

lehet de a meló mértéke itt is, mint minden extránál nagy mértékben függ a az előzetes kiépítés mértékétől, ami viszont kocsinként eltérő, tehát nem lehet általánosítani, mind más és más...bontókban vagy a neten olyan helyről ahol nem hivatalos bontó, (magánszemély hoz be bontásra kocsikat és) árulja az alkatrészeit...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G Astra-hoz utólag lehet beépíteni a kormányra rádió vezérlőt?

Hol érdemes keresni ilyesmit? bontókban?

nem érdemes akár a vaterán is találsz kezelőszervet hozzá az kb 8000ft de ez nem elég kell még a kábelozás és persze kormány le és speciális direkt a multikormányos kormány persely kell a kormány alá ami nem olcsó és utána azt kábelozn, stbi!

úgy hogy felejtős

Link to comment
Megosztás:

nem érdemes akár a vaterán is találsz kezelőszervet hozzá az kb 8000ft de ez nem elég kell még a kábelozás és persze kormány le és speciális direkt a multikormányos kormány persely kell a kormány alá ami nem olcsó és utána azt kábelozn, stbi!

úgy hogy felejtős

ez nem ilyen egyszerű...mármint kimondani rá, hogy felejtős..egyébként nem perselynek hívják, hanem átvezetőnek (a forgatható kormány kezelőszerveinek elektromos jeleit és a légzsák működtetéséhez kell) nekem a kormány a gombokkal együtt volt 7 pénz, ha jól emlékszem és a leghúzósabb a gyáriról JVC-re való jelátalakító volt...talán 14 papír...és nem tartott sokáig, hogy megcsináljam...de az enyémben a többi kábel benne volt... ^_^ , így miután minden plussz cucc megvolt kb fél óra ....és működött a rádióvezérlés :D

Link to comment
Megosztás:

ez nem ilyen egyszerű...mármint kimondani rá, hogy felejtős..egyébként nem perselynek hívják, hanem átvezetőnek (a forgatható kormány kezelőszerveinek elektromos jeleit és a légzsák működtetéséhez kell) nekem a kormány a gombokkal együtt volt 7 pénz, ha jól emlékszem és a leghúzósabb a gyáriról JVC-re való jelátalakító volt...talán 14 papír...és nem tartott sokáig, hogy megcsináljam...de az enyémben a többi kábel benne volt... ^_^ , így miután minden plussz cucc megvolt kb fél óra ....és működött a rádióvezérlés :D

én már körüljártam a dolgot és nem nagy ügy megoldani. Mármint a műszaki részét. A kellékek beszerzése viszont húzós. Amikor én nézegettem, akkor kormány + gombok + átvezető volt 20.000. Úgy döntöttem, hogy nekem ennyit nem ér meg.

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkoztam, hogy a csomagtartóba kéne szerelni egy 12V-os aljzatot. Honnan tudnék tápot adni neki? Lámpáról nem volna szerencsés dolog, egyébként karavanba kellene.

Hátsó ablaktörlőhöz menő 12V-ot szállító vezetéket megcsapolod valahol. Ezen gyújtásnál mindig rajta van a 12V. Kérdés, mekkora fogyasztásra számítasz?

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ablaktörlőhöz menő 12V-ot szállító vezetéket megcsapolod valahol. Ezen gyújtásnál mindig rajta van a 12V. Kérdés, mekkora fogyasztásra számítasz?

Elektromos hűtőtáskát szeretnék betenni, esetleg egy töltőt. 10A-nél több biztos nem kell.

Van olyan vezeték amiben állandó a 12V ?

Link to comment
Megosztás:

Elektromos hűtőtáskát szeretnék betenni, esetleg egy töltőt. 10A-nél több biztos nem kell.

Van olyan vezeték amiben állandó a 12V ?

Az utánfutócsatlakozóhoz megy csak állandó 12V hátra szerintem. Kérdés, hogy a tiédben abból mennyi van beépítve. Ha van, akkor onnan egyszerűen tudsz lopni 12V-ot. Elvileg ennek külön biztosítékja van, mégpedig a 33-as számú és 20A-es. Ha nincs kiépítve semmi, akkor meg ettől a biztosítéktól behúzol egy 2,5-ös drótot és meg van oldva a probléma.

Hol lehet ilyen aljzatot venni egyébként? Én is gondolkozok ilyen beépítésén.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.