Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Majd meglátjuk.

OPEL_MOSo.jpg

EZ NEM A VW 99 WIPER RELÉ! CSAK A SZÁMOZÁS MIATT TETTEM FEL! I-W-J-53c

Nem jó a rajzod! A J a fekete/sárga az megy a relé I pontjára ez a szakaszos törlés! A fekete/piros az a mosó/törlő funkció az megy a relé T lábára.

Ez biztos!

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy én zavarodtam össze.

Akkor is meg kell mérni, az I-t, meg a T-t.

Szakaszos, és mosás állásban.

Ha nincs 12V, akkor a leágaztató vacak.

Ha megvan, de nem megy, cseréld meg a T-t, és az I-t.

Ha még most sem jó, akkor a relé Xar!

MŰKÖDIK!!!

Köszönöm szépen a segítséget prutonak és DarthVödörnek.

Mértem, nem volt semmilyen jel a relé I és T lábán, így lebontottam és kiderült hogy a leágaztató volt a szar, pontosabban én raktam fel rosszat.

Tanácsot megfogadva forrasztottam, a bekötést hagytam úgy ahogy pruto írta!

És működik minden szuperül!

THX!

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy én zavarodtam össze.

Akkor is meg kell mérni, az I-t, meg a T-t.

Szakaszos, és mosás állásban.

Ha nincs 12V, akkor a leágaztató vacak.

Ha megvan, de nem megy, cseréld meg a T-t, és az I-t.

Ha még most sem jó, akkor a relé Xar!

Persze közben próbáltam neki segíteni emailen és végre megoldodott.

Küldött képeket és kiderítettem hogy rossz leágaztatot használt.

Javaslatodra megforrasztotta és azt írta működik.

Link to comment
Megosztás:

Csak tanulságként ha valaki mégis késes leágaztatót használ valamilyen okból.

3 féle színű létezik piros, kék, sárga. Piros 1 mm2-ig, kék ez fölött, sárga 4mm2 fölött. Vagyis megfelelő méretűt használj

mert nem fog belevágni a vezetékbe.

Link to comment
Megosztás:

Az a jó a forumban, hogy ha olvasom akkor rájövök, olyan dolgokat akarok az autóba amikről eddig nem is tudtam hogy kellhetnek.... ;)

ÉS persze van sok segítőkész társ! ;)

Már tudom mi lesz a következő, de erre spórolni kell még. Majd nyáron...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes hibajelenség, sajnos ismerős, de fogalmam sincs hogy mi okozza. Én még a Corsával jártam így, abban eredetileg (gyárilag) nincsen intervallumfokozata az ablaktörlőnek, így hát beszereltem egy intervallumos ablaktörlőkart (Calibrából), és a hozzávaló relét. Minden működött is egészen addig, amíg egyszer más ok miatt nem kellett ablaktörlőmotort cserélnem. Ettől fogva pontosan ugyanazokat a tüneteket produkálta mint neked, pedig a motoron kívül máshoz nem nyúltam, sem a karhoz, sem pedig a reléhez.

C-ben szüleimnek benne van.

Link to comment
Megosztás:

DarthVödör ezt is felteszed az oldaladra? Ha olcsón meg lehet oldani, lehet beépítem én is ezt az intervallumos cuccot.

Nekem nagyon jól működik! (most már ;) )És csak egy relét kell hozzá venni meg filléres cuccokat! Nekem relével együtt 1000Ft alatt jött ki.

Relét 760Ft-ért vettem postaköltséggel együtt bontóból a zsibvasar.hu-n keresztül.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

újabban nagyon zavar, hogy a szép xenon mellett a csunya sárga helyzetjelző pislog. a kérdésem a következő: hogyan oldhatom meg hogy a tompitott felkapcsolásakor lekapcsoljon a helyzi majd vissza? relével? vagy bezavarhat a vil.kapcsoló?

köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

újabban nagyon zavar, hogy a szép xenon mellett a csunya sárga helyzetjelző pislog. a kérdésem a következő: hogyan oldhatom meg hogy a tompitott felkapcsolásakor lekapcsoljon a helyzi majd vissza? relével? vagy bezavarhat a vil.kapcsoló?

köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nekem nagyon jól működik! (most már ;) )És csak egy relét kell hozzá venni meg filléres cuccokat! Nekem relével együtt 1000Ft alatt jött ki.

Relét 760Ft-ért vettem postaköltséggel együtt bontóból a zsibvasar.hu-n keresztül.

Jó lenne egy leírás, megcsinálnád? Dartvödör meg felteszi az oldalára. ;)

Milyen relé/alkatrészek kellenek, s mit hova hogyan kell kötni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

újabban nagyon zavar, hogy a szép xenon mellett a csunya sárga helyzetjelző pislog. a kérdésem a következő: hogyan oldhatom meg hogy a tompitott felkapcsolásakor lekapcsoljon a helyzi majd vissza? relével? vagy bezavarhat a vil.kapcsoló?

köszönöm!

Relével ahogy írod.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

újabban nagyon zavar, hogy a szép xenon mellett a csunya sárga helyzetjelző pislog. a kérdésem a következő: hogyan oldhatom meg hogy a tompitott felkapcsolásakor lekapcsoljon a helyzi majd vissza? relével? vagy bezavarhat a vil.kapcsoló?

köszönöm!

Szia!

Úgy tudom lehet kapni xenon hatású pici izzót a helyzetjelzőbe.Legalábbis amikor én Tgabika76 márkatárstól megvettem az n-joy lámpáit,az egyikben véletlenül benne felejtette az izzót,és az nem sárgán világított.

Íme egy kép a különbségről:

K_p289_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.