Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

sziasztok

Olyan problémám van, hogy most vettünk egy g astra-t, a hiba az lenne hogy nincs műszervilágítás se középkonzolvilágítás ,a biztosítékokat átnéztem elvileg jók. Hol lehet a hiba? Úgygondolom egykorön vannak ezek az égők.Mikor megvettük még vmennyire lelehetett olvasni.. amikor hazaértünk már csak alig lehettt a fedélzeti számítógép és a kilóméterórát.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Olyan problémám van, hogy most vettünk egy g astra-t, a hiba az lenne hogy nincs műszervilágítás se középkonzolvilágítás ,a biztosítékokat átnéztem elvileg jók. Hol lehet a hiba? Úgygondolom egykorön vannak ezek az égők.Mikor megvettük még vmennyire lelehetett olvasni.. amikor hazaértünk már csak alig lehettt a fedélzeti számítógép és a kilóméterórát.

Világítás kapcsolónál a potmétert (hátérvilágítás erősség állító) megnézted, nincs teljesen leteketve?

Link to comment
Megosztás:

Most végeztem a tempomat beszereléssel! :)

Bár bovden még eredeti nincs, de faragtam helyette.

Aki a fekete 3 vezetékes kuplungkapcsolóval szenved bontopel17 kft, 3000Ft-ot mondtak e-mail árajánlat kéréskor átvételkor 1500-at kértek!

http://opelbontottalkatresz.hu/

Abba különbözik a kétvezetékestől, hogy 12V-ot ad ki majd ha rálépsz a pedálra 8,86V-ot.

GM 90590574 a fekete kuplungkapcsoló száma

Link to comment
Megosztás:

sziasztok hogy lehetne megoldani hogy a km órán jelezve legyen hogy nyitva valamelyik ajtó esetleg a csomi ajtó

Szia!

Elvileg nem nagy ügy, ha van minden ajtódon nyitásérzékelő (bár ha lespórolták a hátsókat, azt se nehéz pótolni). A problémásabb inkább az, hogy helyet találj neki a műszerfalon. Egyébként annyi az egész, hogy egy izzót vagy LED-et (a megfelelő előtét ellenállásával) rákötsz a nyitásérzékelők áramkörére úgy, hogy az ajtógombok testet kapcsolnak, tehát a másik lábra áramot kell vinni. Leg kultúráltabban talán úgy tudnám elképzelni az elhelyezését, hogy keresni a műszeregységben egy nem használt megfelelő emblémájú helyet, és a tempomat ledhez (https://sites.google.com/site/opelccled/cc-led) hasonlóan kiépíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről a lehetőségről hallott már valaki?!

"Apropó, sebesség. Van egy érdekessége a központi kijelzős Opeleknek, amit én nagyon jópofának tartok. Hogy miről van szó? Egyszerüen meg lehet állapítani, hogy pontosan mennyivel is megyünk (mert ugye a kilométeróra mindig csal). Csak annyit kell tenni, hogy a két gombot egyszerre nyomva kell tartani kb. 5-6mp-ig. Ekkor a kijelző átvált, és az alsó sorban bal oldalt kiírja a pontos sebességet. Így GPS nélkül is pontosan tudhatjuk, hogy mennyivel is megyünk. Pl. a müszer szerinti 140 ténylegesen csak 130-131. A 100 csak 91-92. Persze ez csak egy szerintem jópofa dolog, de gondoltam megemlítem, mint érdekesség. Ez a funkció egyébként minden ilyen kijelzővel ellátott Opelen így müködik (pl. B Corsa és F Astra is)."

Namost én próbáltam nyomtam egyszerre mind a két gombot a kijelző mintha restartolt volna, vagy frissített nem is tudom mit csinált, inkább tesztnek nevezném, de nem írt ki semmiféle sebességet a kijelzőre.... Lehet hogy Tech2vel kell aktiválni ezt a csodát ?!

Forrás.: http://a5.hu/auto/op...-hasznalt-teszt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről a lehetőségről hallott már valaki?!

"Apropó, sebesség. Van egy érdekessége a központi kijelzős Opeleknek, amit én nagyon jópofának tartok. Hogy miről van szó? Egyszerüen meg lehet állapítani, hogy pontosan mennyivel is megyünk (mert ugye a kilométeróra mindig csal). Csak annyit kell tenni, hogy a két gombot egyszerre nyomva kell tartani kb. 5-6mp-ig. Ekkor a kijelző átvált, és az alsó sorban bal oldalt kiírja a pontos sebességet. Így GPS nélkül is pontosan tudhatjuk, hogy mennyivel is megyünk. Pl. a müszer szerinti 140 ténylegesen csak 130-131. A 100 csak 91-92. Persze ez csak egy szerintem jópofa dolog, de gondoltam megemlítem, mint érdekesség. Ez a funkció egyébként minden ilyen kijelzővel ellátott Opelen így müködik (pl. B Corsa és F Astra is)."

Namost én próbáltam nyomtam egyszerre mind a két gombot a kijelző mintha restartolt volna, vagy frissített nem is tudom mit csinált, inkább tesztnek nevezném, de nem írt ki semmiféle sebességet a kijelzőre.... Lehet hogy Tech2vel kell aktiválni ezt a csodát ?!

Forrás.: http://a5.hu/auto/op...-hasznalt-teszt

műxik, nagy sebességnél is (de talán alacsonynál nem, de ezt nem tudom, annyival nem megyek :) )

nem kell tech2 (vagyis a jelenleginél és a régebbinél sem volt piszkálva, és ment)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.