Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szia!

én ezt nem tenném bele mert ez valószinüleg kínai gagyi,de ha már ilyen ár kategóriában gondolkodsz akkor ,

4x1W Philips típusú HighPower LED-es,ez magas minőség és hivatalosan elfogadják,bekötése egyszerű

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg :icon1:

Ez a Te géped?Én is így gondoltam az elhelyezését

Indító funkciót is tudja?Honnan szerezted be?

Link to comment
Megosztás:

Bódogág van! :D

Igen, vettem másik TID-et, de sajnos azt is a 012-es kóddal kaptam. Közben megvettem még egy Veramon modult, gondolván, hogy valamit rosszul csináltam. Aztán kiderült, hogy ez mind felesleges pénzkidobás volt.

Ezek után értekeztem a Vera készítőjével, és a probléma megoldódott. Engedélyezni kell a rádiót!

Így megmaradt egy modul, és egy TID. Ez volt a tanulópénz. :blush:

Ha csökkenteni akarod a "tanulópénz"-t, megvenném tőled a veramont. PM!

Link to comment
Megosztás:

Ez a Te géped?Én is így gondoltam az elhelyezését

Indító funkciót is tudja?Honnan szerezted be?

hi!

igen, az elektronika vezérli közvetlen az akkura van kötve motor megy automatikus a bekacsolás,motor áll 8s után kikapcsol

minden szabálynak meg felel ,ano én a vaterán vettem.

Link to comment
Megosztás:

Beszélhetünk róla.

Küldtem pm!

Visszatérve a ccledre, ezen az oldalon is azt írják, hogy a 23-as pin a visszajelzés:

http://forum.autohoje.com/boxes/21859-cruise-control-astra-g-com-indicacao-no-painel-de-instrumentos.html

Guglifordítóval értelmeztem a szöveget. :)

Valami olyasmit ír, hogy multiméterrel figyelte a 23as pin-t menet közben, és megjelent egy "jel"(gondolom +12V)

Tudom, hogy DarthVödör-nek van megoldása a témára, és sok esetben nagyon jó, de ha már van az ecuból visszajelzés, akkor az sokkal elegánsabb megoldás szerintem, és egyébként is csak 2 motorkódra írták, hogy létezik ilyen lehetőség.

Y17DT pin 23

X18XE pin 3

Én még nem tudtam megnézni, mi van az én ecum 23asán, de ha eljutok odáig megírom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek

Az lenne a problémám hogy tönkrement a műszer csoport az autómban, Vettem egy ujjat amiben eltér a Km óra állása, kölcsönkértem egy OP-CAM egységet hogy átirom de a program onnantól hogy writing data nem csinál semmit.

Ebben a témában van valakinek tapasztalata, hogy mit lehet csinálni ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek

Az lenne a problémám hogy tönkrement a műszer csoport az autómban, Vettem egy ujjat amiben eltér a Km óra állása, kölcsönkértem egy OP-CAM egységet hogy átirom de a program onnantól hogy writing data nem csinál semmit.

Ebben a témában van valakinek tapasztalata, hogy mit lehet csinálni ?

nézd meg a programba az óra gyártási dátumát

és azt állítsd be az elején ,NE a kocsid gyártási dátumát

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem rádió ügyben.

Most a gyári van benne (ccr600) CD-tárral (cdc3).

Van elfekvőben itt egy M.N.C. Eternal fejegység, a kérdésem az lenne, hogy a multikormányra rá tudnám-e applikálni?

Olyan megoldás kellene, amivel később vissza is lehet állítani a gyári álllapotot.

Fejegységhez nincs útmutató, csak a készülék van.

Jó lenne, mert egy kicsit többet tud, mint a ccr600. :smartass:

(mp3,mp4,dvd,divx,wma,jpg......;usb,sdmmc) :sneaky:

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem rádió ügyben.

Most a gyári van benne (ccr600) CD-tárral (cdc3).

Van elfekvőben itt egy M.N.C. Eternal fejegység, a kérdésem az lenne, hogy a multikormányra rá tudnám-e applikálni?

Olyan megoldás kellene, amivel később vissza is lehet állítani a gyári álllapotot.

Fejegységhez nincs útmutató, csak a készülék van.

Jó lenne, mert egy kicsit többet tud, mint a ccr600. :smartass:

(mp3,mp4,dvd,divx,wma,jpg......;usb,sdmmc) :sneaky:

Nem hallottam még olyan egységről, hogy a multikormánnyal együtt működne. Olyan kiegészítőről már olvastam vhol, hogy a gyári kijelző működik nem gyári rádióval, de a multikormány sztem nem.

Link to comment
Megosztás:

Fordítva. Multikormány adapter elég sokféle készülékhez létezik (nekem is van a JVC-hez, bár hogy éppen MNC-hez lenne-e az kétséges), olyan ami a gyár kijelzőt kezeli, az nem sok van. Eleve ez nem is adapter, hanem maga az utángyártott készülék ilyen, emlékeim szerint csak egyes (a drágább) Kenwood és VDO típusok tudják ezt a funkciót.

Tessék, Opel kormánytáv adapterek: http://www.carlink.hu/index.php?manufacturers_id=2&sort=&filter_id=216

Link to comment
Megosztás:

Küldtem pm!

Visszatérve a ccledre, ezen az oldalon is azt írják, hogy a 23-as pin a visszajelzés:

http://forum.autohoj...strumentos.html

Guglifordítóval értelmeztem a szöveget. :)

Valami olyasmit ír, hogy multiméterrel figyelte a 23as pin-t menet közben, és megjelent egy "jel"(gondolom +12V)

Tudom, hogy DarthVödör-nek van megoldása a témára, és sok esetben nagyon jó, de ha már van az ecuból visszajelzés, akkor az sokkal elegánsabb megoldás szerintem, és egyébként is csak 2 motorkódra írták, hogy létezik ilyen lehetőség.

Y17DT pin 23

X18XE pin 3

Én még nem tudtam megnézni, mi van az én ecum 23asán, de ha eljutok odáig megírom.

Nem beszéltünk róla. Te küldtél egy PM-et! A PM szerint azt hiszem, hogy TE egy COFIDIS-es vagy.

Ha kell egy Veramon, akkor David Benda-tól meg tudod rendelni!

Az ajánlatod után nekem megéri a tanulópénzt! Megtartom magamnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de a tempomatos indexkar az csak a tempomat funkcióhoz jó vagy annak a gombjai vezérlik-e a board computer funkciókat ha veszek egy mid kijelzőt? A tempomatos indexkar kapcsolója elvileg ki van építve, mert x16se motorkodó astrám van. Másik esetben ha nem vezérli akkor külön ablaktörlő oldali kart kell venni ilyen funkcióra? Ennek a kiépítettségére is tudtok adatot vagy muszáj a szétszedés? Varemon modult érdemesebb venni vagy egy bontott mid-et ha csak alap funkciókat akarok?

u.i: amit régen írtam kérdést, hogy elvileg van gyári ultrahangos érzékelő a beltéri lámpában meg motorháztető lecsukás érzékelő és hogy az gyári riasztó e meg reteszel e? valami csoda meg akusaru levétel meg hibakód olvasás után tökéletesen működő riasztót kaptam ajtóreteszeléssel. jupi :)

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Nem beszéltünk róla. Te küldtél egy PM-et! A PM szerint azt hiszem, hogy TE egy COFIDIS-es vagy.

Ha kell egy Veramon, akkor David Benda-tól meg tudod rendelni!

Az ajánlatod után nekem megéri a tanulópénzt! Megtartom magamnak.

:icon11:

Nem tudom miről beszélsz, hisz nem is írtam összeget, azt pont kérdeztem, de talán lehet nem itt kellett volna válaszolnod. Úgyhogy hagyjuk az egészet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.