Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ha jól értem, akkor a régi megtett kilométert akarod az új órába:

https://sites.google...edezes/muszerek

Figyelmesen nézd meg a kibelezett óráról a képet. Sárga nyíl, piros szegéllyel. Piros betűk.

A kilométer órákkal nekem az a személyes tapasztalatom, hogy a műszeregységből két fajta is jelen volt. 99-2000.-ig gyakran szerelték az opeleket TRW órákkal, ezeket én úgy tudom nem lehet OBD-n keresztül állítani csak a VDO típusút (nekem legalábbis csak az megy)

Link to comment
Megosztás:

hy all

egy kis segítség kellene villanyos szakitól, ma reggel - 3 , hátsóablak befagyva, bekapcsolom a hátsó ablakfűtés hogy leolvadjon, láss csodát elindul a hátsó ablaktörlőm a fűtésgomb benyomásával??!!! mondom wtf!! valami vezeték összeér valamivel vagy mi a szösz?ha benyomom a gombot halok valami relét kattanni ,valaki találkozott már ilyennel,amikor utoljára használtam akkor még jó volt.

Link to comment
Megosztás:

én is úgy gondoltam, de tévedtem. :(

aki meg azt mondta kicseréli az 8.000 ft ot mondott rá, és még hazudott is hogy ez 1,5 munka neki. Na az ilyen emberbe nem bízok.

Aha, kb 5 perces munka, ha olmos akkor könnyen lehet cserélni, de olmossal vissza lehet tenni, és akkor nem kell a lead-freevel szenvedni.

Link to comment
Megosztás:

Nem szükséges!

Egyenként forrasztod ki a lábakat, és közben felhajtod.

Vagy egyszerűen lecsipkeded tőben a lábakat, majd szintén egyenként kiforrasztod.

Akár RoHS, akár nem...

Szétszedni, kicserélni, és összerakni, lehet 1,5 óra! De a 8 rugó az tényleg sok! (1,5-2K)

Az alja(hasa) a hűtés miatt nincs leforrasztva? Különben nem tudná eldisszipálni a keletkező hőt.

http://www.st.com/in.../CD00211320.pdf

Link to comment
Megosztás:

A PowerSSO-36 meglehetősen méretes alkatrész, és kivenni akarjuk, nem kell vigyáznunk az épségére.

Egy 100-150W-os pákával a tetejét melegítve, ki lehet venni. Úgy hogy a környezete nem sérül meg.

Utána letisztítani a pad-eket, folyasztószert alá, és lehet visszaforrasztani.

(ide már lehet hogy kell a hőlégfúvó, vagy ónüst) :confused:

Hőlégfúvó, és jó ha van egy elsófüttés, akkor könnyebben fel lehet tenni, nem viszi annyira el a hőt. DE nem szükséges. A környezetében lévő alkatrészeket meg le kell talakarni, mi úgy szoktuk. Akkor nem fújuk el a kis 0102, 0204-es SMD-t.

Link to comment
Megosztás:

Ha szerencséd van, akkor a multitimer 4-3 csatlakozójára menő vezeték összeér, zárlatos. (lehet csak párás) Ha nincs szerencséd, akkor a multitimer romlott el.

hy

köszi,meg van a hiba a csomagtartó ajtó bal felső sarkában van,egy átvezető gumi az ajtó és a kaszni között ott ki volt dörzsölve a vezeték ,és az ért össze!!!!!!!gondolom a sok lecsukás-nyitás miatt, látni hogy megtört a vezetékköteg.

Link to comment
Megosztás:

hy

köszi,meg van a hiba a csomagtartó ajtó bal felső sarkában van,egy átvezető gumi az ajtó és a kaszni között ott ki volt dörzsölve a vezeték ,és az ért össze!!!!!!!gondolom a sok lecsukás-nyitás miatt, látni hogy megtört a vezetékköteg.

Nekem az 5 éves kocsin is kezd elöregedni az a gumi, sztem 1-2 év és kirepedezik. Cserélni meg nagyobb munka, mindent ki kell kötni. :(

Link to comment
Megosztás:

A 25-ös pint, közvetlen nem szabad testre kötni, mert ez a WEG szignál, ami kell még egy pár helyen...

Ha megszakítod, akkor próbáld ki a TC, és az ABS funkciót.

Még mindig ABS csatlakozó illetve TC kikapcsoló-téma: ha esetleg kapcsirajz kerül a kezed ügyébe akkor azt meg tudnád nézni hogy erről a 25-ös pinről a vezeték hová megy? Mert ha esetleg az X1 vagy X2 csatin keresztül be az utastérbe, akkor inkább ott szakítanám meg, mert így ha netán bejön az ötlet és tényleg ez kell nekem, akkor mindjárt a TC kapcsolót is ráköthetem... valahogy nem vagyok híve annak hogy gyári vezetékeket feleslegesen megszakítsak aztán meg összeforrasszak pusztán kísérletezés céljából...

Mc-Elekkel is értekeztem a témáról, szerinte a 25-ös pinről a vezeték a bal első toronynál levő testelési pontra csatlakozik, ami a fenti idézeted tükrében nem állja meg a helyét, de engem legalábbis teljesen elbizonytalanít... holnapra jó időt mondtak, lehet megpróbálnék a végére járni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.