Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Azt nem néztétek esetleg, hogy az OBD csatlakozót ki lehet-e pattintani a tartójából és úgy csatlakoztatni az ELM-t, majd bedugni a burkolat alá? Igaz, hogy mocorogna, de a burkolat alatt nem látszik!

Link to comment
Megosztás:

Azt nem néztétek esetleg, hogy az OBD csatlakozót ki lehet-e pattintani a tartójából és úgy csatlakoztatni az ELM-t, majd bedugni a burkolat alá? Igaz, hogy mocorogna, de a burkolat alatt nem látszik!

Amíg meg van, és újdonság, addig használod. Én kb fél éve nem is tettem fel. A kesztyűtartóban van, ha kellene. (hibakód kiolvasás, vagy bármi más analízis út közben)

Link to comment
Megosztás:

Amíg meg van, és újdonság, addig használod. Én kb fél éve nem is tettem fel. A kesztyűtartóban van, ha kellene. (hibakód kiolvasás, vagy bármi más analízis út közben)

Teljesen igazad van! De olyan jó valamin mindig agyalni! :)

Sokáig piszkálta a csőrömet a CDR-500-hoz az AUX bemenet. Stofl barátom meg is csinálta nekem. Azóta ha ötször-hatszor használtam akkor sokat mondok. De benne van!!!!

Így voltam az első majd a hátsó ködlámpával, a tempomattal is. Ez az egyik hobbim! Valamit mindig csinálni kell!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Teljesen igazad van! De olyan jó valamin mindig agyalni! :)

Sokáig piszkálta a csőrömet a CDR-500-hoz az AUX bemenet. Stofl barátom meg is csinálta nekem. Azóta ha ötször-hatszor használtam akkor sokat mondok. De benne van!!!!

Így voltam az első majd a hátsó ködlámpával, a tempomattal is. Ez az egyik hobbim! Valamit mindig csinálni kell!

:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Teljesen igazad van! De olyan jó valamin mindig agyalni! :)

Sokáig piszkálta a csőrömet a CDR-500-hoz az AUX bemenet. Stofl barátom meg is csinálta nekem. Azóta ha ötször-hatszor használtam akkor sokat mondok. De benne van!!!!

Így voltam az első majd a hátsó ködlámpával, a tempomattal is. Ez az egyik hobbim! Valamit mindig csinálni kell!

:D

Ne is mondd, annyi mindennek nekiálltam, hogy az csuda. Igaz sok minden be is van fejezve. Most is több projekt fut párhuzamosan, de most az egyik befejezésén dolgozok. :) Csak még kb 40-50 munkaóra. :)

Link to comment
Megosztás:

:D

Ne is mondd, annyi mindennek nekiálltam, hogy az csuda. Igaz sok minden be is van fejezve. Most is több projekt fut párhuzamosan, de most az egyik befejezésén dolgozok. :) Csak még kb 40-50 munkaóra. :)

Irigyellek benneteket, elektronikai zseniket! Egy fél éve meg van már a CCLed modulom. A modult még betudom kötni a kapott kapcsolási rajz alapján, annyi elektronikai érzékem van, de a műszeregységbe a LED-et azt már nem tudom megcsinálni. Pedig már alig várom, hogy a visszajelzés is működjön a műszerfalon.

Én inkább a mechanikai dolgokban érzem magam otthon.

Link to comment
Megosztás:

Irigyellek benneteket, elektronikai zseniket! Egy fél éve meg van már a CCLed modulom. A modult még betudom kötni a kapott kapcsolási rajz alapján, annyi elektronikai érzékem van, de a műszeregységbe a LED-et azt már nem tudom megcsinálni. Pedig már alig várom, hogy a visszajelzés is működjön a műszerfalon.

Én inkább a mechanikai dolgokban érzem magam otthon.

Valamelyikőtök meg tudná nekem mondani mi az a CCLED.....?

Link to comment
Megosztás:

Irigyellek benneteket, elektronikai zseniket! Egy fél éve meg van már a CCLed modulom. A modult még betudom kötni a kapott kapcsolási rajz alapján, annyi elektronikai érzékem van, de a műszeregységbe a LED-et azt már nem tudom megcsinálni. Pedig már alig várom, hogy a visszajelzés is működjön a műszerfalon.

Én inkább a mechanikai dolgokban érzem magam otthon.

Hidd el én is ezt gondoltam, de ha össze tudsz forrasztani 2 vezetéket akkor ez is menni fog, csak egy tűhegyes forrasztópáka kell hozzá.

A műszeregységet sec pec szét lehet szedni, a több meg megvan pár perc alatt. DV leírása nagyon jó, ha az alapján csinálod simán menni fog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Irigyellek benneteket, elektronikai zseniket! Egy fél éve meg van már a CCLed modulom. A modult még betudom kötni a kapott kapcsolási rajz alapján, annyi elektronikai érzékem van, de a műszeregységbe a LED-et azt már nem tudom megcsinálni. Pedig már alig várom, hogy a visszajelzés is működjön a műszerfalon.

Én inkább a mechanikai dolgokban érzem magam otthon.

Nem kocsiba barkácsolok most, de jó gondolod, elektronika. :) (csöves erősítő(k), labortáp, műterhelés, motorra egy 4 digites LED óra/feszmérő/hőfokmérő stb...)

Hidd el én is ezt gondoltam, de ha össze tudsz forrasztani 2 vezetéket akkor ez is menni fog, csak egy tűhegyes forrasztópáka kell hozzá.

A műszeregységet sec pec szét lehet szedni, a több meg megvan pár perc alatt. DV leírása nagyon jó, ha az alapján csinálod simán menni fog.

Nem mindig. Inkább csak jó páka. Én a 0402-es alkatrészeket is simán felteszem, ha jó a forrasztóhegy, azaz az csak a Weller! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hidd el én is ezt gondoltam, de ha össze tudsz forrasztani 2 vezetéket akkor ez is menni fog, csak egy tűhegyes forrasztópáka kell hozzá.

A műszeregységet sec pec szét lehet szedni, a több meg megvan pár perc alatt. DV leírása nagyon jó, ha az alapján csinálod simán menni fog.

Rontottam már el kulcsnak a nyákját amikor vissza akartam forrasztani az elemtartót. Vennem kellett egy új távirányítót.

Szóval inkább keresek valakit aki gyakorlottabb!

Link to comment
Megosztás:

Rontottam már el kulcsnak a nyákját amikor vissza akartam forrasztani az elemtartót. Vennem kellett egy új távirányítót.

Szóval inkább keresek valakit aki gyakorlottabb!

A visszajelző kiépítése szerintem egyszerűbb, több a hely mint az elemtartónál. Igaz nem nagyok az alkatrészek, egy csipesz nem árt hozzá, de tényleg több a hely és nem nehéz beforrasztani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyitott ajtó visszajelzés a műszerfalon? Foglalkozott már vele valaki? :)

nekem van. utólag lett beépítve egy led a műszerfal egyik piktogramjára, automataváltó hiba jelzése pirosan világít és egy kis felkiáltójel.

nekem azért kellett mert nyaralás alatt az egyik srácot kétszer is elakartam vinni kocsikázni kocsin kívül

nem figyeltem vagy nem is láttam hogy ég a beltér világítás.

túl lassan szált be :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem szeretne valaki intervallumos ablaktörlőt beépíteni? A Caravan-omhoz sikerült Sedan-ba való kapcsolót venni, és megszabadulnék tőle. :D

Plusz Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén megyékben nem tudtok jó bontót, akinél lehet érdeklődni ilyen ablaktörlő után?

Esetleg mennyire érdemes a meglévő kapcsolómból és ebből összerakni valamit? Félek, hogy ezer darabra esik szét, amint szétszedem... A 3D puzzle nem a kedvencem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem szeretne valaki intervallumos ablaktörlőt beépíteni? A Caravan-omhoz sikerült Sedan-ba való kapcsolót venni, és megszabadulnék tőle. :D

Plusz Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén megyékben nem tudtok jó bontót, akinél lehet érdeklődni ilyen ablaktörlő után?

Esetleg mennyire érdemes a meglévő kapcsolómból és ebből összerakni valamit? Félek, hogy ezer darabra esik szét, amint szétszedem... A 3D puzzle nem a kedvencem...

Kell még valami a működéshez a kapcsoló kivül?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt és kb 1 hete vettem egy Astra G Coupe-t.2002 1.8 16V Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy látott már valaki olyat,hogy a vizhőfok mutatóm fekszik 30km keresztül egyszercsak beáll 90C fokra de közben elől megy a venti kis fordulaton..A másik pedig,hogy akadozik a mutató gyorsitáskor de csak akkor...Mármint ami mutatja,hogy mennyivel mész?Valami ötlet?Köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt és kb 1 hete vettem egy Astra G Coupe-t.2002 1.8 16V Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy látott már valaki olyat,hogy a vizhőfok mutatóm fekszik 30km keresztül egyszercsak beáll 90C fokra de közben elől megy a venti kis fordulaton..A másik pedig,hogy akadozik a mutató gyorsitáskor de csak akkor...Mármint ami mutatja,hogy mennyivel mész?Valami ötlet?Köszönöm!!

első körben vedd ki a km órát és a mutatókat húzd egy kicsit kijjebb.

valószínű hibának ezt tartom első körben, ha megjavul nincs további teendő

a többit megírják a srácok .

Link to comment
Megosztás:

mibe fáj ez nekem mond csak :D

törzsvásárlói kártyára :)

Behr rendszer

Szia,

cromaxnál:

https://cromax.hu/index.php?page=shop.kategoria&option=com_virtuemart&Itemid=26&category_id=300860227&kereso_modell=48&kereso_marka=Opel

innen válaszd ki. Lehet h bontóval olcsóbb, ugyanakkor elektromos alkatrésznél én nem bontóznék, de ez az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.